Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincműtéten átesettek tapasztalataira lennék kíváncsi fórum

Gerincműtéten átesettek tapasztalataira lennék kíváncsi (beszélgetős fórum)


10. 2a69f78972 (válaszként erre: 7. - Woroscsaj)
2012. jan. 17. 15:40
Sajnos a zsibbadás és a "fás", "hideglábérzés" marad. Nekem a műtét abban segített, hogy megszűntek az állandó, pokoli fájdalmaim a gerincemben, valamelyest visszatért bele az élet, de a bal lábfejem azóta is "lóg", ezért gyakran elesek. Ennek következtében már a térdeim is tropák.Sajnos én a műtét után nem tudtam gerinckímélő életmódot folytatni, mert az édesapám agyvérzést kapott és egyedül kellett a közel 90 kg-os, magatehetetlen testet emelgetnem. Szóval én mindent megtettem, hogy pórul járjak mostanára. De nem volt más választásom.
9. woroscsaj (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2012. jan. 17. 14:27

:(azért

köszi

2012. jan. 17. 14:24

A megsérült porckorong "emlékezik"...

Sajnos a zsibbadás marad :(

2012. jan. 17. 14:14
Édesanyámnak is volt műtétje-gerincsérv miatt.Az meg is oldódott de a lába még a mai napig zsibbadnak:( Erre nincs valami ötletetek?
2012. jan. 17. 13:41

3 éve a bal combtövemben oldalt, a csípőcsont alatt lett egy kicsi dudor, ami ma már csecsemőfej nagyságú, kemény képződmény. Ezzel szinte egyidejűleg elkezdődött egy nagyon komoly alhasi fájás, ami a csípőmbe és a fenekem lukához is kisugárzott. Agyba-főbe kivizsgáltak, (nőgyógyász, urológus, béltükrözés) de semmit nem találtak. Minden leletem negatív volt. Most ismét egy kivizsgálás sorozat közepén vagyok, mert néha menni is képtelen vagyok a hasfájás miatt.

Eljutottunk addig a pontig, hogy megállapították, hogy a gerincsérv következtében a beleim is "bénák", azaz nem mozgékonyak, valamint be vannak szűkülve, mert baloldalon a rossz gerinctartás miatt meg vannak vastagodva erőteljesen az izmok, deréktól lefelé mindenütt. Ennek tulajdonítják a combomon nőtt gumót is. 20-án kell menjek hasi CT-re, talán akkor okosabbak leszünk. Szerettem volna tudni, hogy mások tapasztalnak e hasonlót. Persze az én műtétem régen volt és a panaszaim ahhoz viszonyítva új keletűek.

2012. jan. 17. 13:35
Szia!én most megyek 4 .műtétemre,mit szeretnél tudni?
2012. jan. 17. 13:21
1992-ben műtöttek részleges lebénulás után.
3. 252690845f (válaszként erre: 1. - 2a69f78972)
2012. jan. 17. 13:16

Szia!


Engem 2005-ben műtöttek. Szerencsém van, mert jól sikerült, azóta rendben vagyok. Milyen furcsa dolgokra gondolsz?

2012. jan. 17. 13:16

Szia!

Engem 2009-ben műtöttek. Milyen dolgokat veszel észre?

2012. jan. 17. 13:13
Sziasztok! 1994-ben kétoldali gerincsérvvel műtöttek a János Kórházban. A műtétre azért került sor, mert a bal lábam combtőtől lefelé -- részlegesen -- érzéketlenné vált, menéskor "dobtam" a lábam, a lábujjaimat nem tudtam behajlítani, a talpamat "ökölbe" szorítani. A műtét akkor jól sikerült, de azóta, az évek múlásával észreveszek furcsa dolgokat, ezért lennék kíváncsi a sorstársak tapasztalataira. Köszönöm, ha írtok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook