Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincműtét utáni elfertőződés/Tapasztalatok fórum

Gerincműtét utáni elfertőződés/Tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2
26. health79 (válaszként erre: 24. - Pteri)
2020. dec. 1. 22:49
Szeretném elkerülni a pert.Szeretném hinni,hogy nem az átkötés hiánya ölte meg majdnem,hogy nem attól lett tetraplég,siket..
2020. dec. 1. 22:47

Szerinted felállhat a kalcium glükonáttól?

500 mg /nap,injekcióban

24. pteri
2020. dec. 1. 22:45
Egyre több pert indítanak, de nem szivárog ki, ki szokott nyerni. Biztosan nehéz fogást találni. Ha meg nem nyertek , lehet fizetni az orvosszakértői díjakat, azok is ki tudjak, hová húznak?
23. health79 (válaszként erre: 22. - Pteri)
2020. dec. 1. 22:45
Sajnos túl kellett adagolni,hogy bele ne haljon.🙁Csak annyit remélek,hogy nem a 8 napon át elmulasztott átkötözés hozta a baktériumokat.
22. pteri (válaszként erre: 21. - Health79)
2020. dec. 1. 22:39
Ezek szerint megtették, amit kell. Ha a tünetekből, laborokból gyulladást feltételeznek , kérnek sebváladék tenyésztést, ami teljes eredménye akar egy hét is lehet. Addig is van egy protokoll, hogy milyen antibiotikummal kezdjenek. Ha az eredmény azt mutatja, hogy az hat, megy tovább. Ha nem, váltani kell. Az beláthatatlan, hogy kinek melyik mellékhatás fog keletkezni. Ha kell fizikailag is kitisztítják a sebet. Nálatok ezek megtörténtek.
21. health79 (válaszként erre: 18. - Pteri)
2020. dec. 1. 22:25
Igen.Már kapta az első antibiotikum kombinációt,annak ellenére másfél héten belül az anyaméh is elgennyesedett,azt is műteni kellett.😞A sebét is újra feltárzák kitisztították.Majd 1 hét múlva szétnyílt.Nem gyógyult.1 hónapig 200 forintosnál nagyobb lyuk volt a gerincén.Beleláttam anyukámba,én kötöztem.Akkor már nem hallott,túl volt a hemolfiltráción,és egy bokatörésen.Mert amikor végleg összeesett eltört a bokája,de csak harmadnap este vették észre.Ezért is gondoltunk a paralízisre is,mint a túladagolás hatására.Ma adtam neki először kalcium glükonát injekciót.Amikacin betegtájékoztatója szerint az megszüntetheti az izombénulást.Igaz,ott k.glükonát 10-20%-os oldatát írja.
20. pteri (válaszként erre: 19. - Health79)
2020. dec. 1. 22:22
Nincs mit. Nagyon sajnálom anyukádat!
19. health79 (válaszként erre: 17. - Pteri)
2020. dec. 1. 22:18
Nagyon köszönöm!Sokat jelent ez a válasz.
18. pteri (válaszként erre: 14. - Health79)
2020. dec. 1. 22:09
És igen, ha nem adjak megfelelő ideig az antibiotikumot, akkor csak a számtalan baci kis hányada pusztul ki. A legellenállóbak túlélik és tovább szaporodnak. Pl.torokgyulladásnál újra fájni kezd a torkod. De egy sebben belül lévő gyulladásnál újra támad és a tovább gyengült beteg véráramába juthat.
17. pteri
2020. dec. 1. 22:03
Sajnos tényleg ha egy legyengült szervezetben sebgyulladàs lép fel, egyenes út a véráramfertőzésig (sepsis), az meg még antibiotikummal is halálos lehet. Még egy bacival is. Az biztos, hogy anyukád életét megmentették vele.
16. pteri (válaszként erre: 14. - Health79)
2020. dec. 1. 21:55

Az idegsebészeten nem ismerek senkit

. De nem is egyforma két kórház osztályain a protokoll. Én egy másik alföldi kórházban dolgozom.

2020. dec. 1. 21:50
Az Isten küldött,köszönöm,hogy itt vagy❤
14. health79 (válaszként erre: 11. - Pteri)
2020. dec. 1. 21:49
Szívműtét után anyának is naponta kötötték Z.egerszegen,az intenzív után.Nem tudnád ezt megkérdezni?Konkrétan a gerincműtétre vonatkozóan?Félek,apa lehet,hogy ok nélkül pereli az orvost.(?)Mert igen,túladagolta,konkrétan megmérgezte,ezt ő is elismeri,de azt mondta,ha nem adta volna neki az Amikacint ennyi ideig meghal,nem hatott más a 6-ból 2 baktériumtörzsre.
13. health79 (válaszként erre: 12. - Pteri)
2020. dec. 1. 21:46
Ennek nagyon örülök..Ha megengeded befotóznám inkább a zárójelentés ezen részét neked.Remélem félreértettem valamit.Ez az egyetemi klinika az Alföldön.Nem akarom leírni rendesen..
12. pteri (válaszként erre: 9. - Health79)
2020. dec. 1. 21:38
Ezt nem nagyon értem. Pedig laboros vagyok. Mit ajánlottak fel kutatási célra?
11. pteri (válaszként erre: 7. - Health79)
2020. dec. 1. 21:35
Azt pontosan nem tudom. Mondja a férjem, hogy neki a szívműtét után naponta kötötték. Nekem csak hasi műtéteim voltak, ott biztos, hogy csak varratszedéskor szedték le.
2020. dec. 1. 21:09

"Braun 5 mg/ml, 10 mg/ml-t alkalmaztak Önnél

- A túladagolás vese- és hallóideg károsodást, valamint az izomműködés-gátlást (paralízis) okozhat. Ezekben az esetekben az amikacin infúziót le kell állítani, és a gyógyszer eltávolítását célzó eljárások (művesekezelés, hemofiltráció) kezdhetők meg az amikacin vérből történő eltávolítására. Újszülötteknél fontolóra vehető a vércsere, ilyen intézkedések előtt azonban szakorvos tanácsát kell kérni.

- Légzésleállással járó izom- és idegblokád esetén kezelőorvosa gondoskodik a szükséges kezelésekről. Az izombénító (paralizáló) hatás megszüntetésére kalciumsók (például glükonát vagy laktobionát 10-20%-os oldata) alkalmazhatók."

A légzésbénuláson kívül mind jelentkezett anyánál.

Az orvos a leírásban szereplő kalciumsókat "nem ismeri",azt mondta ma,"nem is gondolt paralízisre",de szerinte a glükonát vagy laktobionát úgyis felesleges lenne.Hát akkor is kikönyörögtem tőle.Felírta,ma este beadtam neki.Hátha feláll.Hisz szervi magyarázatot nem tud adni az orvos a mozgásképtelenségre izomerő is van.

2020. dec. 1. 21:02
A 6-ból 2 olyan baktériumtörzs volt,amit SZ.E klinikai laboratóriuma nem akkreditálhatónak minősített.Kutatási célra ajánlotta fel,engedéllyel.
8. health79 (válaszként erre: 7. - Health79)
2020. dec. 1. 21:00
?
7. health79 (válaszként erre: 5. - Pteri)
2020. dec. 1. 20:57
De egy gerincműtét utáni sebet milyen gyakran kell átkötni.
6. health79 (válaszként erre: 4. - Pteri)
2020. dec. 1. 20:56
Hmm.Anya az Amikacintól kapott veseelégtelenséget.500-as kreatinin szinttel dializálták(hemofiltráció)95-100 db hallásvesztés..Jóval több,mint 10 napig kapta.🙁
2020. dec. 1. 19:40
A férjem is átélt egy műtét utáni sebfertőzésből kialakult sepsist. Én láttam, hogy rendesen gondozták, amikor kellett beavatkoztak. Én a baktériumra haragudtam.
2020. dec. 1. 19:36
Ezt elég nehéz bebizonyítani, hogy a baktérium hogyan , mikor került a sebbe. Ez minden műtétnél kockázati tényező. Valóban műtét után figyelik a kötést, ha váladékos cserélik. Ha a beteg szól, hogy fáj, rosszul van, belázasodik, akkor leveszik, megnézik a sebet. Ha ezeket elmulasztottàk, akkor gondolhatsz gondatlanságra. Minél több a baktérium , annál nehezebb antibiotikumot választani, mert olyat kell találni, ami mindegyik bacira gyilkos. Mi kórházunkban Amikacint meg hasonló durva antibiotikumokat csak infektológus javaslatára adhatnak, ő mérlegeli a hatás, mellékhatás kockázatot.
2020. dec. 1. 19:13

Anya lebénult,az antibiotikumtól megsüketült.Tudni akarom ,hogy az orvosok fertőzték e el,vagy szövődmény volt.

6 napig nem kötötték műtét után.De állítólag azt nem is szokás,hacsak nincs gond.

2020. dec. 1. 19:12

"Sebgennyesedés a gerincsérv műtét után


A sebgennyesedés a műtét után 3-4 nappal bekövetkező lehetséges szövődmény. A szervezetben élő, de betegséget nem okozó baktériumok műtét esetén megtelepedhetnek a friss műtéti sebben és annak gennyesedését okozhatják.


Ennek a folyamatnak jellegzetes tünetei vannak: a seb gyulladása (bőrpír, duzzanat, fájdalom, melegebb tapintat) és egyéb általános tünetek (láz, elesettség).


A sebgennyedés legtöbbször antibiotikus és helyi hűtő kezeléssel gyógyítható, de némelykor igényelhet ismételt feltárást is, amelynek során a sebet kitisztítjuk és szívó-öblítő csővel látjuk el. Utóbbi 5-6 napig tisztítja a sebet, de eközben a beteg már mobilizálható – általános állapotától függően."

2020. dec. 1. 19:10
Sziasztok!Bár volna köztetek orvos..Talán lesz.A cikk,amit be fogok illeszteni,a szervezetben normál körülmények közt is élő baktériumokról beszél.Édesanyámnak 6 féle volt a sebében.Jó volna tudni,hogy az a 6 törzs vajon azonos lehetett e a szervezetben amúgy is élő baktériumokkal,vagy gondatlanság okozta más törzsek fertőzték el a sebét.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook