Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincfájás, gerincsérv valakinek van / volt? fórum

Gerincfájás, gerincsérv valakinek van / volt? (beszélgetős fórum)


2012. máj. 18. 19:12

Azt nagyon ki kell deríteni, mi a baj. Nem mindegy, hogy kopás, sérv, ferdülés, netán ezek valamelyike egy kis Scheuermann kórral párosítva. Ugyanis egész más mozgás, terápia, gyakorlatok használnak. A többi, vagy másféle viszont árthat..


Ezen a héten a férjem sem tudott fölkelni, nagyon be volt tolva, hogy már sose fog..


Egyébként apámnak gerincsérve van, unokatesómnak, öcsémnek Scheuermann kórja, anyám csak simán "derékfájós"... A 80 kg-os 28 éves unokatesóm volt, hogy az anyukájával aludt, olyan fájdalmai voltak..


Valóban a reuma adhat mindenhova beutalót, vagy az orthopédia. Érdemes a lehető legjobb helyig eljutni, ha komoly a gond..


Időpontokat nagyon sokára lehet csak kapni sajna, de ez van..

10. 38d59430ff (válaszként erre: 1. - 788076344e)
2012. máj. 18. 16:33
Engem 4 éve műtöttek vele, de én már az utolsó utáni pillanatban kerültem szakorvoshoz.(Sokáig félrekezelt a háziorvos.) Bizonyított már,hogy sérved van? Ha időben elkapják a kis nyavalyást,megúszhatod műtét nélkül!
9. vica66 (válaszként erre: 8. - Vica66)
2012. máj. 18. 13:16
Bocs az elütésekért.
8. vica66 (válaszként erre: 1. - 788076344e)
2012. máj. 18. 13:14

Szia, Lilcsi!


Milyen tüneteid vannak? Biztos, hogy sérv? Ha nem biztos, MRI vizsgálat mutatja ki, arra kell kérni beutalót. Csak szakorvos, reumatológus, neurológus adhat.

Nem kell feltétlenül keményen feküdni, a lényeg, hogy ne süppedjen be alattad a matrac.

Ha bibizonyosodott (vagy bizonyosodik), hogy sérved van, akkor se mindegy, milyen állapotban van, illetve te magad, milyen állapotban vagy, milyen súlyosságúak a tünetek. Ha bénulás, vizelet-széklettartási probléma van, akkor általában műtik. Ha még nem olyan súlyos, akkor először konzervatív kezeléseket próbálnak, gyógyszerek, infúzió, fizikoterápia, gyógytorna, stb. A gerinctorna nagyon sokat tud segíteni, de kell egy pontos diagnózi, lehetőleg CT, vagy MRI, ezek alapján egy jó gyógytornász állíthat össze neked való gyakorlatokat. Saját szakálladra, pontos diagnózis nélkül nem jó, mert akár árthatsz is magadnak, ha nem a megfelelő gyakorlatokat végzed.

Ahogy más is írta már, ne emelj, inkább guggolj, mint hajolj, sétálj, ha tudsz.

Van egy másik topik, ahol sok hozzászólást találsz, "Akiket gerincsérvvel műtöttek, vagy még nem műtöttek..." címen, nem csak a műtétről írnak ott.

Jobbulást!

2012. máj. 18. 10:47

Sziasztok!

Engem 12 éve operáltak meg úgy, hogy én magamtól mentem el az orvoshoz, hogy operáljanak.

Kezdődött combhajlat fájdalommal, ez eltartott 1 hónapig, akkor elmentem reumatológushoz, mert nem tudtam, hova kell vele menni.

Vakarta a fejét, elküldött súlyfürdőre, mindenféle fizikoterápiára. Befektetett idegosztályra, fektetett 1 hétig keményen, semmi nem használt, egyre rosszabbul lettem. Mikor már sírtam éjjel a fájdalomtól és nem tudtam menni, elmentem az idegorvoshoz, azonnal CT-re küldött, A CT kimutatta a sérvemet az LIV csigolyák közt. Akkor még 2 hónapig szórakoztak velem, fektetés, súlyfürdő újra, masszázs. Semmi nem használt. Már üvöltöttem a fájdalomtól, és lebénult három lábujjam. Akkor elmentem az amerikai útra saját szakállamra, ott annyit kérdezett a doki, hogy "mer még köhögni?" Másnap azonnal műtöttek. Kiderült, ami a CT-n még nem, hogy ki volt záródva. Ez 12 éve volt, azóta semmi bajom nem volt, gazoltam, kapáltam, nem kíméltem magam.


2 hónapja újra előjöttek a fájdalmaim, rögtön CT-re küldtek a panaszaim miatt. A CT most nem mutatott ki semmit, azóta is orvosokhoz járok, hogy mi lehet a bajom. Azt mondják, idegbecsípődés, de még szerencse, hogy nem sérv.


Én azt mondom, ha valakinek már zsibbad és nagyon fáj tőle a lába, azonnal vállalja a műtétet, mert nagyon jó utána. Ahogy felébredtem az altatásból, megszűnt minden fájdalmam.


Kitartást mindenkinek

6. aa84065182 (válaszként erre: 1. - 788076344e)
2012. máj. 18. 10:43

Szia,

nekem van gerincsérvem, operáltak is vele, szerencsére még azelőtt, hogy lebénultam volna.

1. Kímélő életmód!!! Ha ülőmunkát végzel, akkor időnként felállni, járni egy kicsit, mondjuk óránként, nagyokat nyújtózkodni.

2. Nem hajolni (inkább guggolni), nem emelni, semmi megerőltetőt nem szabad csinálni, ágynyugalom.

3. Gyógytorna fontosságát nem lehet eléggé hangsúlyozni! Ha megkéred a reumatológust, biztosan beutal. Nekem a műtét után volt, egyéni torna, olyan gyakorlatokat tanultam, amikkel a gerinc környéki izmokat lazítani és erősíteni lehet, a mindennapokban sokat segít.

4. A kezelések szerintem az eset súlyosságától függenek, plusz kellene egy CT, de inkább MR, mert az mutatja meg, milyen állapotban van a sérv. Ha nem annyira súlyos, nincs kiszakadva, akkor fizikoterápia, úszás, orvosi masszázs segíthet, ezekre is orvos utal be.

2012. máj. 18. 10:24

A párom évekig szenvedett vele.Szörnyű volt nézni, hogy egy nagydarab életesős férfi és apuka szinte magatehetetlenné vált,sírva ment ki még a wc-re is.

Bele ment a műtétbe,nagyon féltem akár ő,de szercsére nagyon jól sikerült,a műtét után 1 nappal már a parkban sétált és 2 hónappal utána 12órás álló munkát vállalt!


Sok erőt,kitartást nektek,remélem megússzátok műtét nélkül,de ha oda kerül a sor lehet jobb belemenni!

4. 788076344e (válaszként erre: 2. - 37403e3af4)
2012. máj. 18. 10:19
Sokat kell várni egy ilyen időpontra? :(
2012. máj. 18. 10:17

Hosszú évekig, évtizedekig MINDENT kipróbáltam.

Végül a bal lábam lebénult, ekkor megoperáltak.

Ha utána képes vagy KÍMÉLŐ életmódot folytatni, akkor minden rendben lesz.

2012. máj. 18. 10:14
Ez engem is érdekelne, mert én is nemsokára megyek az ortopédiára, régóta van baj a hátammal.
2012. máj. 18. 10:12

Milyen kezelést kapott rá ami segített?

pL. földön, keményen kell iylenkor feküdni vagy gerinctornára járni? Köszönöm !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook