Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerinc-baj! Mütét, vagy konzervatív kezelés? fórum

Gerinc-baj! Mütét, vagy konzervatív kezelés? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. júl. 1. 00:27
Kedves Fórumozók! Kérlek benneteket segitsetek! 2016.oktober óta iszonyatos fenék,comb,lábszár fájdalmam van. 2017.marciusban megműtöttek. A mutet másnapján még sokkal nagyobb fajdalom volt az említett helyeken. És azota is ez van,több mint 3 hónapja csak WC.re kelek fel,borzasztó kínnal. Pár hete készült MRI szerint óriási Hegesedés nyomja az S1 gyököt. Kompresszio is fennáll. Kérésem az lenne,tud e valaki olyan orvost,aki műtét nélkül tudna rajtam segíteni valamilyen módszerrel. Ha lehet privátba kérném a válaszokat. Nagyon köszönöm!
2017. jún. 10. 21:33

Szia Elizabet!

Dehogy gáz a kollagén keresztkötés (Béta-Crosslaps), teljesen normális. A referencia érték közepe.


A D-vitamin szinted alacsony, de én nem szednék többet napi 4000NE-nél.Nem olyan ez, mint egy kád, ha ketten töltjük hamarabb megtelik.

A Teo segíteni fogja a hasznosulását, ne ijedj meg, nincs nagy gond hidd el.

Szóval minden értéked normális, kivéve a D szint.

Csak a D vitamin szintet megnézetném 1/2 év múlva, hogy rendeződött-e.


Egyébként nyugodtan megmutathatod a reumatológusnak ha gondolod, mert attól, hogy nem ő írta ki a labort még megnézheti.

Én is tettem ilyet, hogy magánban vizsgálati eredményt megmutattam.

32. kisdunga19 (válaszként erre: 1. - Manul)
2013. febr. 7. 16:49
ez a téma engem is érdekelne mert hasonló problémám van .
2013. febr. 5. 19:40

sziasztok!

Érdeklődnék hogy van e itt olyan akinek hozzám hasonló problémája van. Pár éve járok kivizsgálásokra és azt mutatják az eredmények hogy " a funkcionális felvételeken az L-V. a felette lévőkkel együtt csaknem teljes szélességgel ventral felé csúszott. " ez nagy fájdalommal is jár reggelente. jobb lábam kissé zsibbad combig. édrekelne hogy ha valakinek hasonló panasza van azok mit ajánlanak? érdemes műtetni? és ha valaki esett már át ilyen műtéten annak mennyi idő volt a felépülés? és milyen mellékhatások voltak?

30. izsolt
2011. ápr. 15. 20:07

Az elmozdulásra azt mondták hogy nem veszélyeztet semmit, és miután összeforr teljesen a csigolya, utána levehetem a fűzőt is. Egy hónap múlva lesz egy kontroll CT vizsgálat, utána folyt. köv. Rehabilitációnak azt mondták előzetesen hogy az úszás segít. ez jó, mert egyébként is járok úszni és futni (készültem a Maratonra, de így áttolódik a jövő évre :( ).

Lehet megnézetem magam máshol is, bár remélem semmi szövődmény nem lesz.

29. judyt640 (válaszként erre: 27. - Izsolt)
2011. ápr. 15. 18:58
Most néztem meg az adatlapod miskolcon is jo orvosok vannak engem ott mütöttek.
28. judyt640 (válaszként erre: 27. - Izsolt)
2011. ápr. 15. 18:56
szia nagyon sajnállak,nekem is volt egy auto balesetem nemtört el semmim de minden gerinc problémam erre vezethetö vissza.Nagyon fiatal vagy keress meg egy masik orvost mert bizony pár miliméter nagyon sokat számit.Ha nemlett volna eltörve azt mondtam volna keress egy jó csontkovácsot de igy nem lehet.Nagyon jo a honvédkórház gerinc részlege királyhágo uton jo orvosok vannak.Ha van kerdesed szivesen válaszolok-
27. izsolt
2011. ápr. 15. 10:55

Üdv!

26 éves vagyok, 1 hónapja volt egy balesetem, az esés után eltört az egyik ágyéki csigolyám. Műteni nem kellett, picit elmozdult, pár millimétert, de az orvosok szerint nem veszélyes.

Merev fűzőt kaptam, amit kb. 3 hónapig viselni kell. Azóta sokat fekszem, naponta már pár órákra felkelek, rövid séták stb.


A kérdésem az lenne, hogy reggelente, a hasizmom, az ágyéki rész, és a lábaim izomzata gyengének tűnik, nem zsibbad, és nem is fájdalmas érzés, de olyan mintha gyenge enne, de szerencsére nem görcsölnek be. Felállás után megszűnik pár perc múlva. Ez természetes ilyenkor??? A sok fekvés teszi???

26. manul
2010. júl. 5. 09:07

Ismét kérdeznék!

Ha esetleg valaki átesett gerincstabilizáló műtéten nagyon megköszönném,ha írna nekem róla!

25. manul
2010. jan. 7. 07:29
Semmilyen tünete nem maradt a fiadnak?
2010. jan. 7. 06:42
Miskolcon Megyei kórház Szentpéteri kapu.Az orvos sajnos már nem dolgozik itt aki a fiamat műtötte ,de nagyon jó orvosok vannak itt.
23. manul
2010. jan. 6. 08:02
Hol műtötték?
2010. jan. 6. 07:11
nekem a fiamnak volt 3éve gerinc sérve,nagyon féltünk ,de neki muszáj volt megműteni,mert nem tudott lábra állni.a műtét jól sikerült ,azóta semmi baja sincs:)))))
21. manul (válaszként erre: 20. - Benny hill)
2009. nov. 19. 18:40
Köszönöm szépen!
20. benny hill (válaszként erre: 18. - Manul)
2009. nov. 19. 18:36
megkérdezete.alsó gerinc része tök ferde,ill 5és6os csigolyák is elmozdulva vannak apumnak.tehát nem tökéletes.bár mondta hogy a kezelésektöl szinte nem fáj a háta,és dereka sem
19. manul (válaszként erre: 17. - Judyt640)
2009. nov. 19. 17:37
Én nagyon tarok a műtéttől.Igazából attól,hogy nem lesz jobb.Sokat olvastam már erről,azt mondják,hogy rutinműtét,viszont nekem van egy isnerősöm,akit sérvvel műtöttek néhány éve és azóta sem érzi a lábait.RIASZTÓ!
18. manul (válaszként erre: 16. - Benny hill)
2009. nov. 19. 15:44
Köszönöm!
17. judyt640 (válaszként erre: 14. - Manul)
2009. nov. 19. 15:44
Vagy 3 éve kezdett máshogy fájni a gerincem a csont a csigolya fájt már nemmertem elmenni a csontkovácshoz mertha az alsó szakaszhoz ért éles fájdalmat éreztem de ha a másször maszirozta akkor is .Van egy mentös ismerösöm ö járt a vietnámi Kim profhoz neki 1 évben egyszer helyretette a hátát és jól volt.Bejelentkeztem énis vittem a 10 évvel ezelötti MRI felvételt megnézte megvizsgált és aztmondta ha ezt a munkát csinálom tovább 2 év mulva tolókocsiba kerülök.Ez egy kicsit fejbevágott és elmentem egy idegsebészhez ö csináltatott egy uj MRI t az daganatot diagnosztizált a gerincvelönél a durazsákban + 3 nyaki 2 alsógerinc sérvet.Azonnali mütét de csak a daganatot veszik ki mert bármikor lebénulhatok.Ez 2008 jan 18 án volt miskolcon csak jót tudok mondani az ottani orvosokról.+ nap intenziv negyedik nap nemtudtam fölkelni pedig kellett volna.Eltudod képzelni mi ment végbe bennem?Olyan erösnek éreztem magam mütét elött tudtam ha nem csesztek el valamit rajtam nemmulik a felépülés.Ujra tanulta felülni felálni legugolni wc ni.De sikerült a daganat nem daganat volt hanem egy ciszta szerü valami lehet a sok gyulladástol ami küzlekedett az agyvizben és nyomta az ideget.Csonkoltak 4 csigolyát hogy betudjanak jutni a gerincvelöhöz az agyviz elfolyt amikor a durazsákot felvágták ezért kellett az intenziv.A mütét után egy héttel már otthon föztem.Most 2 éve lesz a mütétnek igen zsibbad a lábam néha a végbelemnél is,de napi 10-12 orát dolgozom az igaz hogy fokozatosan szoktattam magam vissza a munkába.Amit nembirok vagyis fájdalmat okoz az a hajlás ,porszivózas,de én a mütét óta nempanaszkodom mert az volt a rettenet azt átélni egy örök mozgó embernek mint én 3 nap mozdulatlan fekvés utána nemtudsz lábraálni,no ez a mult.Én mütét után is jártam csontkovács ,manuálterapeutához mert utánais elvolt csuszva a csigolyám ö rakta helyre.Nemmondom hogy semmim se fáj ez az idö meg kinyir de sose legyen rosszabb.
16. benny hill (válaszként erre: 13. - Manul)
2009. nov. 19. 12:57
szia.ezt sajnos nem tudom,soha nem kérdeztem még tőle.de majd ma este felhivom és rákérdezek.
15. f64f0d9a69 (válaszként erre: 12. - Manul)
2009. nov. 19. 12:08

Szerintem ezt látatlanban senki nem tudja megmondani.

Annak idején én a csontkovácsnál kezdtem, tehát nem tudom mennyire volt elcsúszva, de jól láthatóan.Időnként sántikáltam és a forgóm is fájt.

Nem minden orvos ért egyet ezzel a módszerrel, pedig nagyon hamar sok fájdalomtól szabadul meg az ember.

A jóga is nagyon jó, de az lassan alakul.Ez inkább karbantartásra remek.

Én szakembert keresnék, akiről már sokan mondanak jót.

14. manul (válaszként erre: 7. - Judyt640)
2009. nov. 19. 10:15
Szia!Miért volt szükség a műtéti beavatkozásra és mennyiben korlátozza ez a későbbiekben a mozgásodat?
13. manul (válaszként erre: 9. - Benny hill)
2009. nov. 19. 10:13
Szia! Én örököltem ezt az elváltozást, az édesanyámnak is ez van, csak neki meg tudott támaszkodni az alatta lévő csigolyán. Elsősorban nem az a baj, hogy elcsúszott, hanem az,hogy instabil.Az édesapádnak stabil vagy instabil a gerincoszlopa?
12. manul (válaszként erre: 8. - F64f0d9a69)
2009. nov. 19. 10:08
Szia! Neked mennyire volt elcsúszva a csigolyád, illetve ez nem veszélyes? Azért kérdezem, mert nekem 1 centire van elcsúszva és sajnos a gerincvelő felé nyílik! Az én orvosom nem is tett említést erről a lehetőségről. Ezzel azt kérdezném, hogy bármekkora elcsúszásnál tud segíteni, vagy csak a kisebb rendellenességeket korrigálja?
2009. nov. 18. 19:31

Tanfolyamra járok már 4 éve, bár mostanában ellustultam.

Ezt Etka Anyó használta és idősebbek is elkezdhetik.

A tanítványai tartanak órákat. Nagyon jó, mert én is szinte mindent végig tudok csinálni. Ide 60 felett is jönnek sokan, de 30-asok is járnak. Csak azt kell csinálni amit tudunk és addig ameddig jólesik.Nálunk másfél óra és utána nagyon jó érzés, mert mindenünket megnyújtogatjuk.

Nekem is szoktak az ízületeim rendetlenkedni, ilyenkor nem árt egy kis fehérje mentes diéta.

10. judyt640 (válaszként erre: 8. - F64f0d9a69)
2009. nov. 18. 19:20
Örülök neki hogy nemcsak nekem segitett a csontkovács én esküszöm rá én már menni sem birnék nélküle,nembeszélve a benemszedett gyógyszerekröl.Attól függetlenül erre az idöre ugy fájnak az izületeim hogy az na.Hol lehet ezt az etka jógát megtalálni,mondj róla valamit miben különbözik a többitöl.
2009. nov. 18. 19:15
szia.nekem apum van igy mint te.csontkovácsnál is volt,de neki csak átmenetileg tudtak segiteni.most egy kórházba jár mindenféle kezelésre,nyujtás,maszázs,torny,és még valami.persze felváltva.és tegnap beszéltem vele erröl és azt mondta hogy nagyon jól érzi magát.remélem igy is marad,mert ő is rengeteget szenvedet már vele.bár ami azt ileti nekem holnyp kell mennem reumatologushoz,kiváncsi vagyok mit mond!
8. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1. - Manul)
2009. nov. 18. 19:08

Én csontkovácshoz mentem. Elsőre helyre tudja tenni a csigolyákat, de nekem azt mondta 3 kezelés kell, hogy a csigolya ott is maradjon.

Viszont utána a házizmokat tornával meg kell erősíteni,mert egy idő után visszahúzzák a gerincet.

Én jóga gyakorlatokat is végeztem, ez nagyon hasznos. (Etka jógát használom ma is)

Legjobb egy tapasztalt csontkovács és ma már sok orvos is alkalmazza ezt a módszert, vagy hasonlót.

Sokan hirdetnek is.

7. judyt640 (válaszként erre: 6. - Manul)
2009. nov. 17. 21:26
Megpróbálom idörendbe összeszedni.kb 22 éves voltam 2 éves volt a fiam amikor a liftböl huztam ki egy fotelt és nemtudtam fölegyenesedni.gyesen voltam orvos 1 hó szuri 2 ho kezelések de nemlett tökéletes.Aztén évekig visszajött egy rossz mozdulattél,hogy a puszta földön feküdtem mert nembirtam fölkelni ,de nemlehettem beteg mert elváltam és a gyereket elkellett tartani meg a lakást fenntartani,volt egy trabim a lábamat volt hogy ugyraktam be a kocsiba.32 éves koromra olyan állapotba került a gerincem hogy a kocsiba nemtudtam hátrafordulni ugy levolt merevedve az izom a fejem meg ugy fájt hogy amikor leesett egy szem esö vagy fujt a szél lehagytam volna vágatni a nyakamrol.Erre mondtam hohy szinte éreztem a feszültséget a gerincemben és tudtam hogy megkéne ropogtatni és jobb lenne.Senki nemcsinált röngentsem a gerincemröl.Felfáztam elkellett mennem az urolögushoz és ahogy levetköztem az orvos aztmondta hogy nagyon csunya a gerincem tudom e,ö küldött röntgenre ott 32 évesen aztmondta a föorvos hogy olyan rossz állapotban van a gerincem mint egy 50 éves változókorban lévö nönek ,vegyem tudomásul hogy nem terhelhetem mert baj lesz .Kereskedö vagyok élelm boltban dolgozom ez nemvolt megoldhato.Körhazba küldtek egy ilyen nemmozdulok után kivizsgálásra.3 hét semmit nemmondtak és jobb sem lett rögtön utána a Parádi szanatörium 3 hét kezelések nemlett jobb ugyanugy fájt a fejem .Ott kaptam elöször egy belgyógy.csontkov telefonszámot Bpesten felmentem megsem tudta roppantani a nyakam voltam egy párszor de nemlett jo.Honvédkörház következett 1 hét nemlett jobb degenerativ elváltozások kezelést kaptam semmi.4 ho után visszamentem dolgozni,jött egy kedves vevöm kérdezte holvoltam ilyen sokáig én mondtam min mentem keresztül ö mondta van egy csontkovács ismeröse elvisz hozzá.közel 2 évig jártam heti rendszerességgel elmult minden bajom amikor egy kicsit éreztem jön vissza csak lementem hozzá és szaladtam tovább.Ja azt elfelejtettem mondani hogy közben volt egy MRI vizsgálat ami kimutatta hogy van 2 alsógerinc és 2 nyaki sérvem a nyaki befelé megy és nyomja a gerincvelöt ettöl fájt a fejem.Ma már csak annyira fáj mint egy norm embernek pl melegfront.De jártam ceragem ágyra nálunk ingyenes,ha van idöd járj ezis helyre teszi az elcsuszott csigolyat csak sok idö kell mig nemmegy vissza mert az izom visszahuzza .Halgasd meg az elöadásukat hidd el ahoz hogy egy elcsuszott csigolya helyrekerüljön külsö hatás kell.A csontkovács után mintha mázsás suly esett volna le a hátamról,csak jöt kell választani járj utána.Bocs hogy hosszu voltam majd holnap leirom mire mütötték meg a gerincem és a mütét után egy hónappal már áruért voltam Bp en.
2009. nov. 17. 20:29
Megköszönöm,ha megosztod velem!
5. judyt640 (válaszként erre: 1. - Manul)
2009. nov. 17. 19:07
Én a csontkovácsra esküszöm és ha végiggondolod elmozdult csigolya csak külsö behatásra mehet helyre minden más csak enyhe javulást hozhat.Amikor én nagyon beteg voltam én tudtam hogy nekem ez kell és segitett is.Attol függetlenül 2 éve megmütöttek de azon cskovács nemtudott volna segiteni.Nagyon sokmindent végigjártam már 45 éves vagyok és 22 éves koromtól probálok magamon segiteni hogy nekeljen annyi gyógyszert beszedni meg tudjak dolgozni.Ha akarod leirom milyen altern modszerekkel segitettem magamon tudnillik az orvos aztmondta ezzel együtt kell élni mármint a fájdalommal voltam 24 éves
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook