Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gépkocsi szélvédőjének páramentesítésére melyik a leghatásosabb módszer? fórum

Gépkocsi szélvédőjének páramentesítésére melyik a leghatásosabb módszer? (tudásbázis kérdés)

14. kevian (válaszként erre: 11. - 82499f2528)
2010. okt. 20. 14:54
Akkor a fűtésgombot a melegre kell állítani...
13. lacika84 (válaszként erre: 12. - Gummy)
2010. okt. 20. 13:24
Ezt ma kísérleteztem ki, befújod, jó fél percig rajtahagyod, letörlöd utána és kész, olyan mint, az a Prevent spray amit írtam azt is fél percig kell rajthagyni. Ráleheltem az üvegre, nem párásodott be, csak a hátsó oldalablakok, amiket nem kezeltem. olyan, mintha ablakot pucolnál! Ez utána menet közben volt fűtés mellett, magyarán meg volt a teszt is.
12. Gummy (válaszként erre: 8. - Lacika84)
2010. okt. 20. 13:19

Ha bevált akkor nagyon jó kis recept.


Mikor fújod be az ablakot, és mennyi időközönként?

Ha este befújom, reggel jó lesz?

2010. okt. 20. 13:18
A klíma nekünk is leszedi te télen nem valami jó érzés...
2010. okt. 20. 13:16
Nekem régi autóm van, ruszki csoda: Tavria, ne szóljátok le, mert szeretem azt a kis kocsit! Csak azért írom, mert ebben ugye a fűtés a hűtőrendszerhez kapcsolódik, tehát nem azonnal melegszik, nem izzószálas! Azért veszi le nehezebben a párát, de a szellőztetést be szoktam vetni én is.
9. kevian (válaszként erre: 8. - Lacika84)
2010. okt. 20. 13:13

Köszi!!!

Ki fogom próbálni! :)

2010. okt. 20. 13:11

Csak azért kérdeztem, mert szeretném tudni, hogy ki milyen módon előzi meg a páralecsapódást. Én kikísérleteztem egy házikeveréket úgy néz ki, hogy ( nem kiabálom el, de ) működik: Bármilyen ( téli, legegyszerűbb) ) szélvédőmosót összekeverünk legalább feles arányban denaturált szesszel, ahhoz adunk kevéske mosogatószert, az is bármilyen márka lehet! Ezt rápermetezzük az üvegre, kicsit rajthagyjuk és utána letöröljük.

Gazdaságosabb a dolog, mintha egy páramentesítő spray-t vennénk, mert azokból sem mindegyik hatásos és ebből mennyi anyagot kapunk. Amit kikevertem annak a Prevent-éhez hasonló szaga lett! De mondom , mentem a kocsival ma és csak az az ablak párásodott, amelyiket nem fújtam be vele! Valószínű, hogy be fog válni, ajánlom mindenkinek, hogy próbálja ki!

2010. okt. 20. 13:11
Nálunk csak a klíma szedi le..annyira durva. Főleg mikor esik az eső.
6. nemmaci (válaszként erre: 5. - Aneth88)
2010. okt. 20. 13:10
mi is így szoktuk :)
2010. okt. 20. 13:08
Ha picit lehúzod az ablakot,akkor azzal is tudod páramentesíteni :)
2010. okt. 20. 13:06
Más nincs szerintem. :D
2010. okt. 20. 13:06
Ha lezársz minden fújókát a kocsiban, csak az ablakokra irányítottakat hagyod nyitva, erős, meleg levegőt fújatva.
2010. okt. 20. 13:05
Engem is érdekelne mert ez nálunk is problémás...
2010. okt. 20. 13:00
Gépkocsi szélvédőjének páramentesítésére melyik a leghatásosabb módszer?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook