Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gépem állandóan telemegy vírussal.Szerintetek melyik vírusírtót rakjam fel?Megvenni, vagy a netről letölteni érdemesebb? fórum

Gépem állandóan telemegy vírussal.Szerintetek melyik vírusírtót rakjam fel?Megvenni, vagy a netről letölteni érdemesebb? (tudásbázis kérdés)


27. SF (válaszként erre: 22. - Csinirobi)
2009. máj. 6. 10:57
Nem igaz! Én próbaverziókkal működök, 3 hét után leszedem és újrarakom. Folyamatosan frissít, akár naponta 2-3× is!
26. winny
2008. máj. 21. 21:40

Nekem nod32-őm van.2évre előre kifizettem.minden héten csinálok mélyreható vizsgálatot.

kopp-kopp eddig semmi baj nem volt.

2008. febr. 9. 10:42

Tudom ajánlani a NOD32-t!

Kiváló!

Pluszban a ZoneAlarm pro változatot.

2008. febr. 9. 06:03

Háát, elmondom Nekte, hogy régóta Avast volt fent, és erős tűzfal. Nem is volt semmi baj, de most kaptam egy Malware-tipusu vírust, ne tudjátok meg, a szakember is csak kétszerre tudta megszabadítani tőle a gépet...

Most NOD32 próbaverzió van fenn, 30 nap múlva feltetetjük a véglegeset. Igaz, ezért fizetni kell, de ha a vírus tönkreteszi a gépet, akkor a szerelőért is fizetni kell....nem?

Majd az egyetemista fiam diákiazolványára kapunk 50 % kezvezményt.

23. LoLiNa
2007. dec. 3. 17:24
cikicakk, sikerült?
22. csinirobi (válaszként erre: 15. - Cikicakk)
2007. dec. 3. 17:15
A 30 napot nem a számítógépre való feltelepítéstől számítja, hanem az adott verzió kibocsátásától. Pl.: kibocsátják a NOD32-őt 2007. 11. 15-én, akkor 2007. 12. 15-ig frissíti magát. Ha 2007. 12. 14-én telepíted fel, akkor ez a verzió 1 napig frissül.
21. KriZo (válaszként erre: 6. - Cikicakk)
2007. nov. 8. 09:49

Szia!

Jok ezek a probásak, és az ingyenes AVAST -is. És ajálom figyelmedbe a KERIO tüzfalat szintén igyenes. Azt is rá teheted. Csak arra figyelj, hogy ha uj virusirtot rax mindenképpen töröld az elözöt, mert ütközést okoz, és behalhat a gép.


-bekapcsoláskor egyből kiírja,hogy "Számítógépe fenyegetettségnek van kitéve"- Azt nem írod hogy ténylegesen a virusirtodat hibáztatja ezért. Ez egy buborékba jön ki. És ott kell lennie hogy "a probléma megoldásához kattintson erre a buborékra" ! Nem lehet hogy véletlenül a tüzfalat kikapcsoltad?

Start menű - Vezérlőpult - Win tüzfal, vagy Biztonsági központ.

A Biztonsági központban megtudod hogy ténylegesen a virusirtod a problem, vagy a tüzfal.


Mertugye egy ujratelepitett szüz gépre rakta a 30 naposat. Tehát nem maradhatott benne az elöző időkorlátja. És ha 30 napos akkor nem fog elöbb lejárni. Hacsak nem nyalt be valamit, de akkor lehetséges hogy boot virus, és ezért nem irtotta a NOD. Nem maradt véletlenül a gépben egy lemez kikapcsoláskor?

20. LoLiNa (válaszként erre: 7. - Cikicakk)
2007. nov. 8. 04:40
irj egy mail címet;)
19. LoLiNa (válaszként erre: 7. - Cikicakk)
2007. nov. 6. 05:53
nem én szoktam intézni.. de, ha jól tudom csak a gép óráját kell átállitani, vagyis naptárát.. sok sok évvel, így nem jár ée 30nap alatt, mert utána visszaállítod. valami ilyet hallottam, de megkérdem a páromat, ő a gépzseni! :) valami beállítás, hogy magától keressen frissitést és mindig keresi is, és ki is írja, ha megtörtént :)
2007. nov. 6. 02:01

Nekem az Avast Antivirus Professional 4.7 jött be a legjobban...

Persze nem ingyenes, de ha kicsit értesz a torrentezéshez, akkor nem lesz probléma megszerezni.

17. emagdi
2007. nov. 5. 16:02

esetleg tölts le átmenetileg egy másik vírusirtót, aminek szintén van próbaverziója, és használd azt, ameddig a fiad haza nem ér.

itt tudsz keresni vírusirtókat:

[link]

16. emagdi (válaszként erre: 15. - Cikicakk)
2007. nov. 5. 15:59

azt nem tudom, hogy járt le, ha 10 napja rakta fel :) mindenesetre, ha azt írja, hogy lejárt, akkor lejárt. most már nem tudsz mit tenni, vagy megveszed a licenszet, vagy letörlöd teljesen (registry-ből is). (ez utóbbi is járható út egyébként, csak mivel írtad, hogy nem értesz ezekhez a dolgokhoz, azért nem erőltettem jobban.)


diákigazolvány:nem kell beszkennelni, elég ha le tudjátok fénymásolni, a fénymásolatot kell beküldeni postán hozzájuk, azt nem tudom,, hogy hány napon belül.

15. cikicakk (válaszként erre: 14. - Emagdi)
2007. nov. 5. 14:52
igen,láttam,hogy van kedvezmény,de ahhoz lekéne fényképeznem a gyerek diákigazolványát,és nekem nincs scenellőm,azaz van valahol,de nem értek hozzá.Még csak 10 napja rakta fel a fiam.Hogy járhatott le az egy hónap?
14. emagdi (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2007. nov. 5. 14:48

még annyi, hogy azt hiszem diákoknak van kedvezmény a díjból, talán nyugdíjasoknak is.

ha van diák a családodban, érdemes annak a nevére előfizetni, és akkor valamennyit meg tudtok takarítani:))

13. emagdi (válaszként erre: 10. - Cikicakk)
2007. nov. 5. 14:44

nos, amit írtál, az alapján a nod32 már fent van a gépeden, csak lejárt a 30 napos ingyenes periódus.

2 lehetőség van:

1. megvásárolod az 1 éves licenszet (ez kb 11eFt). ennek az a módja, hogy amikor kiírja a géped, hogy milyen szörnyű veszélyben vagy, akkor rákattintasz a licensz vásárlás (vagy valami hasonló elnevezésű) gombra, ott bejelölöd, hogy szeretnéd előfizetni 1 évre, kapsz emailben egy kódot, és azzal aktiválod a szoftvert (részletesen le van írva, hogy mikor hova kell kattintani, ábrával, stb). aztán postán küldenek egy számlát, amit ki kell fizetni.


2. letörlöd a próbaverziót, de jó alaposan, a registry-ből is kitörölve, és utána újból feletelepíted a 30 napos próbaverziót. (és ezt havonta megcsinálod)


ilyenhez szakembert nehogy hívj, mert az csak pénzkidobás lenne!:)

12. cikicakk (válaszként erre: 11. - Suhi)
2007. nov. 5. 14:43
Köszi,de pont ezt az egy hónaposat töltötte le a fiam még két hete sincs,és már kiírta a fenyegetettséget.Még nem járt le az egy hónap.A másik megoldásnál az a gond,hogy én nem értek ennyire a géphez
11. Suhi
2007. nov. 5. 14:39

tudod mit csinálnék a helyedben?

letörölném ami most lejárt, s a netről (szoftverbazis)letölteném a NOD32 v2.70 WinNT/XP (magyar) 30 napos próbaverzióját. S addigra megjön a fiad, s közösen dönthettek:)

De ez macerás.


Viszont, régebben meg lehetett azt csinálni ilyen demos programoknál azt, hogy egyszerűen a gépem óráját(naptárát) visszaállítottam pár nappal, s akkor úgy érzékelte, hogy még élnie kell :))) Ez elég kontár megoldás, de néha a szükség nagy úr :))

na jó...itt se vagyok és nagyon pirulok :)

10. cikicakk (válaszként erre: 9. - 8a56714769)
2007. nov. 5. 14:20
Én is a NOD32 szeretném,mert olvasgattam itt a neten a vírusírtókról,és a NOD32-ről vannak a legjobb vélemények.Arra gondoltam,hogy megveszem,de ha nagyon faxnis feltelepíteni akkor szakembert kell hívnom.
2007. nov. 5. 14:11
Nekünk a NOD32 van,már igy vettük a gépet hogy rávolt telepítve a és naponta frisíti magát nekünk bevált.
2007. nov. 5. 13:53
Én is avastot használok már jó ideje nincs vele semmi gond sem.Megvéd:)
7. cikicakk (válaszként erre: 5. - LoLiNa)
2007. nov. 5. 13:47
Honnan szerezted ingyen,és honnan lehet tudni,hogyfrissíti az adatbázisát?
2007. nov. 5. 13:42
köszönöm a válaszotokat.Az a baj,hogy én 52 évesen nem nagyon tudok a számítógéppel mit kezdeni.Magyarul,nagyon sokat kell még tanulnom.Eddig ha gondom volt vele,a nagyfiam megcsinálta.sajnos 1 hete elment Romániába dolgozni 2 hónapra.Mielőtt elment,újratelepítette a windowst,és a Game Stár újság ajándék cd-jéről felrakta nekem a NOD32. Azt mondta,hogy ez egy hónapig működni fog,de utána sem lesz vele baj,nyugodtan használhatom a gépet.Erre már 3 nap óta a bekapcsoláskor egyből kiírja,hogy "Számítógépe fenyegetettségnek van kitéve" Ezért nem tudom,hogy most mi a teendő.Ezért kérdeztem tőletek,hogy melyik vírusírtót érdemes megvenni,mert én most már nem töltögetek sehonnan,hanem veszek egyett,az legalább garanciás.Legalább is így hallottam.Köszönöm a segítségeteket.
2007. nov. 5. 13:36
nod. sose volt más fent és nem is lesz. és ingyen van és frissíti az adatbázisát magától minden nap
2007. nov. 5. 13:01
Nekem is avast van kb. 1 éve, erős tűzfallal. Vírusom nem volt eddig, illetve figyelmeztet a vírusveszélyre. Ilyenkor mérlegelek, ha nem igazán fontos nem nyitom meg, vagy töltöm le azokat az oldalakat. A Demo után tavaly szept. elején regisztráltam, azóta nem kért hosszabbítást.
3. dus
2007. nov. 5. 12:53

Szia!


Van a neten egy ingyenesen letölthető vírusírtó program: www.avg.hu


Régebben NOD32 volt, de ezt is ki próbáltuk! Ezt nem kell havonta újra telepíteni, mert nincs időkorlát! És ez is jó! Próbáld ki! Hátha el nyeri a tetszésed.

2. Suhi
2007. nov. 5. 12:53

Ahány ember, annyi választ fogsz erre kapni:)

Otthoni használatra ingyenes az avast! , ezt a honosítóműhely oldalán leszedheted, s ott a véleményezéseket is olvashatod. Ez demo változat, ha mellette döntessz egy regisztáció után 1 évig ingyenes, utána hosszabíthatsz. [link]


a link a licenckulcsra mutat.

Mindenesetre, ha ezt választod egy jó tűzfalt is tegyél fel mellé. Biztos , ami biztos :)

2007. nov. 5. 12:37
Gépem állandóan telemegy vírussal.Szerintetek melyik vírusírtót rakjam fel?Megvenni, vagy a netről letölteni érdemesebb?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook