Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Geotermikus fűtésrendszerről van valakinek tapasztalata? fórum

Geotermikus fűtésrendszerről van valakinek tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


19. zefex
2015. ápr. 3. 17:12
Érdeklődnék, hogy bevált-e a geotermikus fűtés? Minden adat érdekelne, akár itt, akár privát. Köszönöm előre!
18. Marianna1973 (válaszként erre: 17. - 5e76004fb5)
2009. máj. 20. 09:58
Na igen, feltéve ha van miből behajtani..:((
2009. máj. 20. 08:45
A kötbért a vállalkozás bruttó összegéből szokták levonni, vagyis ennyivel kevesebbet kell fizetni a vállakozónak. Ha ki lett mégis fizetve, akkor követelés behajtásával a bíróság felé kell fordulni és ott kitöltenek egy végrehajtási lapot, amjit peres úton behajtanak.
16. Marianna1973 (válaszként erre: 15. - 5e76004fb5)
2009. máj. 12. 11:37

Szia!

Most várjuk a nyílászárókat, a egyébként már csak a szellőztetőrendszer kialakítása, a burkolás, festés, külső szigetelés, vakolás, nameg a fúrás van hátra.

Sajnos az építkezés megcsúszott, a határidőre nem fejezték be a házat. De reméljük hogy a nyáron azért beköltözhetünk..)

Nem tudod egyébként hogy a szerződésben foglalt kötbért miképpen lehet behajtani?

2009. máj. 11. 15:07

Szia!

Én is furcsállom ezt a döntést. Uniós országban még nem volt rá példa.

Egyébként az építkezés hol tart és van e beköltözési határidő?

2009. máj. 11. 09:21

Sajnos mint a híradóban is hallhattuk, a kormány nem támogatja a megújuló energiaforrást, mint például ezt a rendszert sem, 5%- al drágább lesz az áfája. Megjegyzem , máshol az állam fizet azért, hogy a környezetvédelem érdekében minél többen álljanak át, és segít a kiépítési költségekben.Sajnos ez nálunk fordítva van.

Felháborító!

13. Marianna1973 (válaszként erre: 12. - 5e76004fb5)
2009. máj. 6. 08:53
Szerintem a mai energiaárak mellett mindenképpen megéri, csak sajnos a kiépítés, a fúrás és a hőszivattyú nagyon drága. Mindenképpen újépítésű házhoz ajánlott, mivel megfelelő szigetelés nélkül nem ér az egész semmit.
2009. máj. 5. 11:13

Szia!

Most már utána néztem, mégis mi fán terem ez a rendszer. Nagyon érdekes és logikus. Valóban nagyon bio és takarékos, de a bekerülési költség mikor térül meg?

11. Marianna1973 (válaszként erre: 10. - 5e76004fb5)
2009. máj. 5. 10:16

Szia!

Már készen van a fűtésrendszer, most fogják behelyezni a nyílászárókat! Nem vagyok egyáltalán bizonytalan, mivel külföldön már bevált. Igazából csak a hazai tapasztalatokra lettem volna kíváncsi.:)

Pont az általad említett "gázprobléma" miatt is választottuk ezt a megoldást. A telken mondjuk még nincs bevezetve a gáz, de nem is fogjuk kérni.

Ha meg "Ne adj' Isten" áram nem lesz, akkor pl. a vegyestüzeléssel sem megyünk semmire, mert a keringetőszivattyú is árammal működik.:)

Szóval szerintem nagyon jó lesz a rendszer, csak még nem nagyon ismerik.

2009. máj. 5. 09:34

Szervusz Mariann!

Nagyon tanácstalannak ézetelek. Hol tart most a z építkezés és ha ennyire nem vagy biztos magadban miért ezt a fűtési rendszert választottátok?

Szerintem ebben a bizonytaln helyzetben (elzárták a gázt) a fűtéskorszerűsítésnél ésszerűbb több lábon állni.

9. Marianna1973 (válaszként erre: 8. - Marianna1973)
2009. máj. 5. 09:24
Ja, és a mi házunkon kémény sem lesz!!!
8. Marianna1973 (válaszként erre: 4. - Kobagabi)
2009. máj. 5. 09:23

Szerintem a meglévő fűtésrendszert már nem érdemes átépíteni. Azért gondolom, mert mivel ennél a rendszernél kizárólag falfűtés és padlófűtés lehetséges.

Egyébként mi kulcsrakészre kértük a házat, ezért nem tudom pontosan a beépítés költségeit. Egyébként úgy tudom, hogy a villanyszámla a gázszámlának a harmadával fog emelkedni. Remélem hogy érthetően fogalmaztam.:)

De jó lenne tudni, hogy a gyakorlatban is tényleg így van -e. Persze a lényeg a szigetelésen van, ettől függ minden.

7. SF
2009. máj. 4. 19:16
Mármint 10-15 ezer (nem millió).
6. SF
2009. máj. 4. 19:16
Én már utána néztem. Eszméletlenül drága a bekerülési költsége, és csak padlófűtéssel éri meg igazán. Nagyjából 3-5 millió a kiépítése, és havi 10-15 a villanyszámla.
2009. máj. 4. 17:03
Mármint a kiépítési költségekre gondoltam!
4. kobagabi (válaszként erre: 2. - Marianna1973)
2009. máj. 4. 17:03

Nem drága ez egy kicsit?

Mi tavaly építkeztünk, gázrendszerű fűtést nem lehet esetleg ilyennel kiváltani?

2009. máj. 4. 13:13

Bár mi még nem építkezünk, de hamarosan fogunk, ha minden igaz, és én is kiváncsi vagyok véleményekre :)


Tipp: Alternatív energiaforrások

linkje: [link]

2009. máj. 4. 13:08

Sziasztok!

Most építkezünk, és az említett fűtésrendszer lesz beépítve a házba. Mivel nálunk még nem elterjedt, szeretném tudni, hogy akinek már van, annak hogyan vált be.

2009. máj. 4. 13:05
Geotermikus fűtésrendszerről van valakinek tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook