Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gél lakk problémák fórum

Gél lakk problémák (beszélgetős fórum)


22. JanaW (válaszként erre: 21. - Gyöngyszemü)
2014. ápr. 13. 13:39

;) igen, epp azt teszem.

2reteg szin van rajta.:{



Koszi

21. gyöngyszemü (válaszként erre: 20. - JanaW)
2014. ápr. 12. 22:47
Így nem látszik vészesnek, szép formájú a körmöd. Az hogy foltos talán még egy réteg színt kellett volna rátenni, és hogy szép fényes legyen egy nullás fény zselét kell rátenni. Ha ezt szakemberrel csináltattad akkor talán keress másikat.
20. JanaW
2014. ápr. 12. 10:29

Tudjatok mit, lefotoztam, hogy latni kehessen. Sajna nem adja vissza minden erteket, amit leirtam..


A kepen SOKKAL fenyesebb, minta valojaban es a szine sem olyan, de azert latszik, hogy mirol beszelek. A ket mutatoujjamon a korom is beszakadt, le kellett vagnom. Az egyik kepen a gyurus ujjamon pedig a foltossag csak enyhen lathato, amit az elozoben irtam - eletben szembetunobb es a tobbi, foleg a kisujjakon feltunobb. ( baratnom azt hitte, en csinaltam es mondta, higy elosre nem rossz ;D ) haha.

19. JanaW
2014. ápr. 12. 10:21

Aham. Ettem.


De nem kellene fenyesnek lennie a lakknak? Most is fenyes, de nem ugy, mint ahogy azt masokon lattam. Nem crystalt hasznalt top coatnak. A zsele pedig egy mini, lilas-rozsaszines uveg volt. Amugy olyan erzesem volt, mintha be lett volna szaradva, a kormomon pedig foltos, mint a sima lakk, amit en csinalok: hol vastagabb, hol vekonyabb es helyenkent halvany lyukak es foltok vannak benne. Vagyis nem egyseges.


Kicsit zavar, mert azert vagtam bele, hogy ne legyen gondom es mindig szep legyen..es bar igaz, hogy ez a 3. Hete lesz jovo heten, de egyaltalan nem vonzo latvany.

18. gyöngyszemü (válaszként erre: 17. - JanaW)
2014. ápr. 10. 07:31
Nekem egy rosszabb minőségű Moonba..a repedezett be... amit most használok Cry..al az nem!
17. JanaW (válaszként erre: 16. - Gribedli***)
2014. ápr. 9. 14:31

Ahamm.. Koszi

Minden kormom festmenyszeru..

Valamint a primert (ahogy te irtad) nem keni fel az egeszre. Van annak barmi oka, hogy nem kell?

Amugy sztem jol vagy tul jol lereszelt, met a masodik festes alkalmaval par nap utan be is szakadt a kormom is, pedig nem suroltam, nem vagtam fat vagy kaparasztam a kertben.

2014. ápr. 9. 09:59
Bocs, a szelen nehez reszelni es fel, hogy belereszel a koromagyba ezert ott nem reszelt jól a csaj, de sajnos, ilyenkor nem tapad rendesen a tobbi reteg. Nehez eltalalni, hogy be is reszelje megfeleloen, de ne is okozzon fajdalmat vagy serulest
15. gribedli*** (válaszként erre: 14. - JanaW)
2014. ápr. 9. 09:56

Kozepen azert nem jott le, amikor huzigaltad, mert ott jól be lett reszelve es a lakk jól tapadt. A szelen nehez ugy jól reszelni, hogy ne sertse meg a koromagyat is, ezert ott jon fel a leggyakrabban. Onnantol mar csak egy lepes, hogy a viz, levego alamegy es felszakadozik az egesz.


Másik, a repedes, amirol beszelsz (festmenyszeru), lehet attol is, hogy akaratlanul beverted valahova a kormod es attol is, hogy nem verted be nagyon, de rosszabb minosegu a lakk.


A sorrend, amit irtal, nagyjabol normalis, ma mar Vannak 1 lepeses lakkok is, de a tobblepesesnel ez van: folyadek (cleaner), folyadek 2 (primer), alapozolakk (atlatszo), uv lampa, szines lakk, uv lampa, megint folyadek 1 (cleaner) zsirtalanitas miatt lezaraskent (es ettol megkemenyedik vegleg). Van, amikor a szines fole meg tesznek megint egy reteg alapozolakkot (majd uv megint), ettol tartosabb, es ilyenkor is cleanerrel zaras, esetleg ettol kevesebbet repedezik de vastagabb lesz az egesz


De ez most az volt, ami tobb lepeses. Vannak (nem probaltam) olyan 3 az 1-ben lakkok, amihez nem kell primer sem es alapozolakk sem

14. JanaW
2014. ápr. 9. 09:10

Sziasztok!


Par hete ravette, magam nagyon hosszu ido utan, hogy gel lakkom legyen.


Mivel a manikurosnek nem volt olyan szin, ami nekem tetszett ( es 2 ember miatt nem vesz olyat, de en vehetek-kosz, es ha nem egesz evben ugyan azt akarom hordani?) , ezert egy atmeneti megoldast talaltam, ami egy csillamos, enyhen lilas szin, gyakorlatilag nem tomeny szin, hanem attetszo.


Most meg egy tomeny rozsaszin lett, de utalom.

Nem is ez a lnyeg. Az elso alkalommal eleg sokaig tartott a szi es jol meg is nott a kormom, ami nem baj. De mar az utolso heten (3.) siman le tudtam huzni a lakkot. Fogtam a felvalt szelet, es lehuztam. Persze csak a szeleken jott le, kozepen nem.

Most pedig mar 2 nap! utan ugyan ez torten a rozsaszinnel is 2 kormomon. Valamint a kormom is beszakad, lecsippantodik belole vagy a lakkbol. Nehany ujjamon pedig csikok vannak a lakkon, olyan apro repedes szerusegek, mint a regi fesmenyeken, vagy az antikolt targyakon ;)

Ja, es a lakk mar 2 nap utan se tul fenyes..amiket en lattam korabban, az mint szep fenyes..vagy a lakk nem ilyen, csak a mukorom?

Meg annyit tennek hozza, hogy mi tortenik a felfestes alkalmaval: reszeles, folyadek 1 majdnem a teljes koromre, ez kifeheredik, majd folyadek 2 amit csak a koromagy melle ken es egy kicsit korbe is , ez utan jon az alapozo, majd 2 reteg lakk es a fedo.


Hatha van vkinek ismerete arrol, mi folyik itt.

Koszi

13. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 1. - Destiny88)
2013. dec. 18. 14:47

Ez lehet gomba, érdemes orvoshoz fordulni!

Az egyik tünet, hogy leválik a körömlemez, nem szabad elhanyagolni, mert átterjed a többi ujjra is. Nekem egyszer régesrégen volt, nehezen jött rendbe, persze most már vannak jobb szerek (a legjobbak az itraconazol hatóanyagú gyógyszerek)

2013. dec. 17. 12:16

Jaj, ha már témánál vagyunk, egyébként lenne egy kérdésem. A géllakkra rálakkozhatok sima normális lakkal? Tehát kezeljem úgy, mint a zselés körmöt, vagy ne lakkozzak rá semmivel, amíg ezt a színt használom, csak ezt hagyhatom fenn?


Természetesen a lemosást csak műkörömre való lakklemosóval gondoltam, de ha véletlenül nem szabad rálakkozni a géllakkra normális lakkal, inkább nem nyúlok hozzá, hanem hagyom azt ami most van

11. Akilah
2013. dec. 17. 12:07
Amúgy igen ha sokat reszelik elvékonyodik a köröm és olyan lesz mint a papír.Egy darabig ápoló erősítő sima lakkot használj csak és vitaminokat szedj hogy megerősödjenek.És cseréld le a körmösedet.:D
10. gyöngyszemü (válaszként erre: 7. - Grizus)
2013. dec. 17. 09:22

Tartósabb hetekig fent marad, nem sérül, Uv lámpázni kell.

Most én kipróbáltam a legegyszerűbbet a ONE STEP gél lakkot, nagyon jó és egyszerű! Nem kell alá fölé semmi, csak megmattitani a körmöt gombaölővel lekenni, és jöhet a szín egy vagy két rétegben UV-ni 2 perc/réteg.



[link]

9. f1eff0c6fd (válaszként erre: 1. - Destiny88)
2013. dec. 17. 09:20
A köröm elvált a körömágytól????Ezt úgy kell érteni,hogy lejött a körmöd? Annál a körmösnél akkor nagy higiéniai gondok lehetnek!!!!
8. gribedli*** (válaszként erre: 7. - Grizus)
2013. dec. 17. 08:28

En most probaltam ki a gellakkot eloszor es nem is lett olyan car, nekem tetszik:)


A hagyomanyos lakk az csak egy diszitolakk.


A gellakk pedig a zseles korom egy tovabbfejlesztett valtozata, de szines (vagy szintelen, ha ezt akarod).


Hagyomanyos zselenel igy nez ki a manikur: primer folyadek, zsele felkenese, megszaritas, utana reszelni es meg egyszer zsele es meg egyszer szaritas, cleanser, meg reszeles es lakkozas (sima lakkal).


A gellakk sokkal gyorsabb mert a retegek kozott nem kell reszelgetni, valamit eleve az utso reteg szines, igy megsporolhatod a lakkozasra szant idot. Ezert gyorsabb, plusz nem lehet tul sokat egyszerre feltenni ezert kevesbe huplis, esztetikusabb latvany akkor is, ha bena vagy:)


A menete: korom reszel, primer folyadek, majd egy reteg atlatszo alapozolakk, szaritas, meg egy reteg lakk (ez szines), szaritas, letisztazni cleanser gellel, hogy ne maradjon ragacsos, ennyi.


A zselenek vannak olyan valtozatai amik maguktol szaradnak, uv lampa nelkul. A gellakknak nem tudom, hogy van-e ilyen valtozata, szerintem nincs

2013. dec. 17. 03:37
Mi a különbség a hagyományos lakk és a gél lakk között?
6. gribedli*** (válaszként erre: 5. - JanaW)
2013. dec. 16. 19:17

Esetleg tulsagosan lereszelte a feluletet a koromnek, hogy jobban tapadjon? Eleg egy kicsit reszelni csak, hogy erdesebb feluletet kapjon, de ha minden alkalommal ilyen durvan reszeli be, akkor az baj lehet.


En regebben hasznaltam tok gagyis marka zseleket is es attol sem lett ilyen, magamnak csinalom, viszont teny, hogy az ossze vissza reszelgetestol lehet ilyen

2013. dec. 16. 18:59
Mar igencsak le van nove, es koromvagaskor azt vettem eszre, hogy a korom ott is elvalis, ahol mar tapadnia kellene (a rozsaszin resz)En sem ertem s ijeszto a dolog.
2013. dec. 16. 18:12
C mint Cr.stal? Mert az nagyon jó termék! Ha bármi is elvált akkor valamit nem jól csinál, nem zsírtalanít jól esetleg. Bár a kérdés nekem sem egyértelmű!
2013. dec. 16. 16:23
Nem ertem en sem hogy a korom elvalik a bortol/koromagytol? De semmi esetre sem kellene barmi legyen is a gond.
2013. dec. 16. 14:39

Velem még nem fordult elő.Akkor valamit rosszul csinált..:/

Vagy nem értem a kérdést kifejtenéd?

2013. dec. 16. 14:23

Sziasztok!


Előfordult már veletek, hogy a sok zselé lakktól a köröm elvált a körömágytól/bőrtől?

Már mástól is hallottam, aki ugyan ahhoz a nőhöz jár és C.-t használ.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook