Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gázszámla részletekben fórum

Gázszámla részletekben (beszélgetős fórum)


2015. febr. 24. 10:44

jelentkezz be a honlapra, csak regisztrálni kell, ott lehet üzenetet is írni, én ott szoktam megkérni a részletfizetést, eddig még mindíg megadták 6 havi részletre,persze csak egy évben egyszer, ott lehet módosítani hogy átalányos vagy diktálós legyél, pofon egyszerű az ügyintézés, gyors is és nem kerül egy fityingbe sem

én gázt is, villanyt is így intézek évek óta

viszont az tuti hogy diktálni csak a megadott időintervallumban lehet, különben lecsúszik róla az ember és becsült számlát küldenek

erre érdemes nagyon odafigyelni

8. 12d083b51b (válaszként erre: 7. - 37403e3af4)
2015. febr. 24. 10:18

Ja!

Felénk kb. 2 hónapja csinálják azt, ha nem azokban a napokban küldjük el az óra-állást, ami a nekünk kijelölt idő (a számla alján apróban van írva), akkor hiába küldtem el, nem rögzítik = küldik az általuk kalkulált átalányt!!!! Ami persze mindig magasabb, mint a ténylegesen elfogyasztott!


A villanyos rendszer pedig egyáltalán be sem enged az óra-lejelentős oldalra, ha más időpontban akarok diktálni.


Ja kérem, nem a szolgáltató van értünk, mi vagyunk őértük!!!

7. 37403e3af4 (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2015. febr. 24. 10:13
Így is lejelentős, csak náluk nem látszott valamiért, hogy van fogyasztás. Bár nem értem ez hogy lehetséges, hiszen a számlán amit küldtek látszik is a két lejelentés.
6. 388b941089 (válaszként erre: 4. - 37403e3af4)
2015. febr. 24. 10:11

Ez nem ötlet, hanem megoldás. :)))

Meg fogják adni.;)

De egy évben csak egyszer lehet kérni ilyet sajnos!

5. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - 37403e3af4)
2015. febr. 24. 10:09

Menj be a legközelebbi irodájukra. Egyrészt akkor ott már kapsz is tőlük új csekkeket.

Másrészt ez a hatalmas összeg azt jelenti, hogy az előző 1 év fogyasztásának arányában számláztak neked "átalányt"!!!

Köss velük egy szerződést, hogy havonta net-en jelented az óra-állást, így minden hónapban csak annyit fogsz fizetni, amennyit ténylegesen elhasználtok, nem pedig ahogyan azt ők kitalálják, gondolják, stb. stb.!!!!

4. 37403e3af4 (válaszként erre: 3. - 388b941089)
2015. febr. 24. 10:08
Szuper, köszönöm az ötletet :)
3. 388b941089 (válaszként erre: 1. - 37403e3af4)
2015. febr. 24. 10:07

Nekünk is volt egyszer egy 100.000 Ft-os számlánk pár éve. :O Én ezt írtam:


Tisztelt Szolgáltató!


Alulírott .... ( cím: szerződéses folyószámlaszám: ; ügyfél azonosító: ) ezúton


kérem,


hogy a .....-án kelt, ...... ,- Ft összegű gázszámlámra vonatkozóan részletfizetési lehetőséget szíveskedjenek biztosítani számomra, tekintettel arra, hogy a hivatkozott magas összegű számla kiegyenlítése fokozott anyagi megterhelést jelent családunk számára.


Tájékoztatom, hogy kérelmemet a mai napon e-mail és fax útján is eljuttatom a Tisztelt Főgáz Zrt. részére!



A kérelmem pozitív elbírálásában bízva,


Köszönettel:


XY


küldtem e-mailen, faxon;postán, mindenhogy :D


Fax: +36 1 477-1195

FŐGÁZ Zrt.

E-mail: ugyfelszolgalat@fogaz.hu

1081 Budapest, II. János Pál pápa tér 20.

www.fogaz.hu



6 havi részletet kaptam végül

2015. febr. 24. 10:01
En a szamlan szereplo info vonalat csorgetnem meg.
2015. febr. 24. 09:56
Sziasztok, novemberben költöztünk egy házba ahová mi köttettük vissza a gázt. A visszakötés után a neten jelentettük a mérőóraállást, viszont valamiért ez nem látszott a rendszerben, és emiatt ők két hónapig az alapdíjat számlázták, majd miután ez Kiderült, egyben kiküldték az összes eddigi szla összegét ami 101000 ft. Gondolom a maximum amit tehetünk, hogy részletfizetési lehetoseget kérünk, mivel nem állunk úgy anyagilag, hogy egyszerre kifizessünk egy ilyen összeget. Ennek mi a menete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook