Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gázsütőben mit, mennyi ideig kell sütni (kb..)? fórum

Gázsütőben mit, mennyi ideig kell sütni (kb..)? (beszélgetős fórum)


1 2
31. Csalános (válaszként erre: 22. - Vidéki3)
2020. febr. 25. 16:04
De megéri a villanysütő, nem fogyaszt olyan sokat. Ezek már vonalsugárzók és nem régi "cekasz" spirál fűtőtestek. Egy légkeveréses egyáltalán nem elérhetetlen. Ha a mosógép zsinór langyos, akkor a mosógép fűtőtest túl erős, mert vízköves és duplán melegít. A mosógép vezeték pedig a "panelen" kívül a mosógéphez tartozik nem a 45 éves panelhez!
30. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 25. 15:58

Hello! Gázsütők általában 7-8 as fokozatúak. Van benne felső fűtés is, a két szélén lévő lángsort lehet alsó-felsőre állítani és működik is. Balra alsó, jobbra felső. 3-as fokozat gázsütőben csak arra jó, hogy melegen tartsd benne már megfőzött ételeket. 5 - 6 os fokozta a 180 foknak megfelelő. Télen "vizes" a gáz inkább 6- osat használj, mert pocsék a fűtőértéke.

A mai felül gáz, alul villanysütő már 69.000,-Frt.ért kapható és tökéletes. Nem kell hozzá semmilyen áramot felvenni. Annyi mint egy erősebb 2000W-os hajszárító. *** Nem szabad siettetni a sütést légkeveréssel, hanem anélkül a sütemény belül is szépen, de kicsit lassabban megsül.Légkeverésnél a külseje gyorsabban megkapódik! Lakásba a megengedett a 25 A-es hálózat, ha többet akarsz akkor úgy tudom Amperenként kell fizetni nem is keveset. Vagy több fázisú órát kérhetsz. A vezetéket pedig villanyszerelővel cseréltetni kell, ha vacak.

29. aszparagusz (válaszként erre: 22. - Vidéki3)
2020. febr. 25. 09:51
Nemcsak az amper a gond, hanem valószínűleg (a lakás korából ítélve) az, hogy még alumínium vezeték van a falban. Azok meg egy nagyobb teljesítményű elektromos eszköztől leéghetnek.
28. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 24. 20:07

Tudod ellenőrizni, hogy van-e 200 fok? Lehet venni sütőhőmérőt, én begyújtáskor beakasztom a rácsra kifelé fordítva, teljesen megbízható.

Ilyen:

[link]

Igen, gázban azért hosszabb kicsivel a sütési idő, mert csak alsó sütés van. A legtöbb sütési idő csak irányadó.

Fentiek akkor érvényesek, ha sütőd ajtaja üvegből van. Mert vannak bizonyos tészták, amelyeknek nem jó az ajtónyitogatás...

2020. febr. 24. 19:22

A régi gázsütőm fokozatai a következő hőfokoknak feleltek meg:

1-160, 2-175, 3-190, 4-205, 5-220, 6-240, 7-260, 8-280 fok.

Húsokat 6-oson, sütiket 2-3-4 fokozaton sütöttem

26. vidéki3 (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2020. febr. 24. 18:52
Valahogy túlélem ezt a veszteséget. Kb. 500 m-es körzetben 4 üzlet van, ahol meg tudom nézni. Sőt 100 m-re van szépség- és vagy csomagoláshibás üzlet. Továbbá háztartási gép nagykereskedelmi cégnél dolgoztam, és vannak a kapcsolataim a múltból. Ráadásul ismerem az á..uk..s. oldalt és egyéb oldalakat is. Pénzem nincs új tűzhelyre, ezért álmodozom tovább.
25. Guruljka (válaszként erre: 22. - Vidéki3)
2020. febr. 24. 18:41
Azért sem árulom el, hogy vannak légkeveréses gázsütők is, mert nem értek hozzá. Sőt ki sem keresem, hol és mennyiért kapható, mert a linket csak hülyeségből szoktam küldeni.
24. gabi44
2020. febr. 24. 18:38
240-250 fok. Elírtam.
23. gabi44
2020. febr. 24. 18:38

Nekem az a tapasztalatom a gázzal kapcsolatban, hogy nem egyforma erős a fűtő értéke. Nekem van a sütőben hőmérő, nagyon sokszor gyenge a gáz, ilyenkor a 160-170 fok a maximum amire bemelegszik, most a hétvégén 200 foknál nem ment feljebb, ha igazán jó a gáz akkor már 2240-250 fokot mutat a hőmérő.

Egyébként az enyémen 8 fokozat van, de mindent a maximumon sütök.

22. vidéki3 (válaszként erre: 19. - _Berry_)
2020. febr. 24. 18:01
Szerintem kevés az amper, egyszer mostam 60 fokon és langyosodott a mosógép "zsinórja". 45 éves panel, 3 kismegszakító vagy mi van. Gáz meg egyébként átalánydíjas, úgyhogy nem is érné meg a villanysütő. De azért álmodozom egy légkeverésesről ;-)
21. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Vidéki3)
2020. febr. 24. 17:24

Nem a vélemény a gond, hanem az, hogy ahhoz is hozzászól amihez nem ért.

Meg a mindenhez küldök egy linket.

20. _Berry_ (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 24. 16:26
Nem lehet, hogy a krumpli is az oka, hogy nem gyorsan sült meg? Én jártam már úgy, hogy nem kifejezetten sütésre ajánlottat próbáltam és jóval tovább tartott, mint más fajta krumpli.
19. _Berry_ (válaszként erre: 9. - Vidéki3)
2020. febr. 24. 16:21
Olyan sok elektromos készüléket használsz, vagy annyira kevés az amper? Mert azt lehet bővíttetni és bár a hálózat állapotától függ, de ha az rendben van, akkor 32A-ig nincs csatlakozási díj, csak egy kb. 7500 Ft-os bővítési díj.
18. Babi11 (válaszként erre: 16. - Kisj)
2020. febr. 24. 16:21
Hol lehet kapni? Én kerestem,de nem találtam.
17. Lávli (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 24. 15:54

Lényeg, hogy megoldottad.

Nekem is volt car sütőm, tudom, milyen, mikor alig történik változás tekergetésre, de nálam azért történt valamennyi, balra tekerve kicsit kisebb lett a láng :D

A lefedés vadiúj sütőben is hasznos, bármit sütsz (kivéve süti), mert eléggé lerövidíti a sütési időt, a végén rápirítasz csak fólia vagy fedő nélkül.

Egyébként annyi rossz, kipróbálatlan recept lepte el a netet önjelölt el szakácsoktól, hogy én már neki sem állok olyannak, amihez nincs videó. Ott legalább látni, hogy tényleg az és úgy sült/főtt-e vagy sem :D

16. kisj (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 24. 15:50

Lehet kapni sütőhőmérőt.

Berakod, megméri.

Nekem van.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Lávli)
2020. febr. 24. 15:45
Szóval nem fedtem le,olajjal locsoltam meg kentem le,de szerintem adtam a ****nak egy pofont... :D Maradok a hagyományoknál.Előfőzött krumplinak fél óránál sose kell több.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Lávli)
2020. febr. 24. 15:44
Nem fedtem le,de már bánom..Máskor előfőzöm kicsit a burgonyát.Most így 1 óra után is félkeményen a sütőben...úgy "oldottam meg",hogy kiszedtem,olajban picit megsütögettem,aztán lecsöpögtettem és befejeztem a sütőben 10 percig...amúgy igazatok van,én is mindig mindent figyelgetek benne,mert tényleg soha semmit nem egyformán süt.Nem akarom megjavíttatni,ha esetleg nem is jó,mert tényleg kellene inkább új...Sajnos még 80at sem tudok félrepakolni egyelőre erre...Egyedül nevelem a fiamat albérletben. :(
13. Lávli (válaszként erre: 12. - Pasionella)
2020. febr. 24. 15:19

Mi is úgy 80 körül vettük, ha jól emlékszem, de annyi sincs mindenkinek :/


Anonim: nem írtad, lefedted-e a krumplit fóliával, öntöttél-e alá vizet, tejszínt, ilyesmit, mert így hamarabb puhul, szóval nehéz lenne megmondani, mennyi idő alatt sül meg a krumplid.

12. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 24. 15:03
Amúgy nem kell 100-200 ezer, mi 74-ért vettünk Electroluxot, felül gáz, sütője elektromos, istenien süt.
2020. febr. 24. 14:58

soha semmi nem addig ,és úgy süt,mint a recept szerint,mert minden sütő más,

ha a südődön nem tudsz fokozatot állitani,kell egy szerelő aki beállitja,

ennyi,

10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Vidéki3)
2020. febr. 24. 14:51
Te kezdted latolgatni az elektromos sütőt.
9. vidéki3 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2020. febr. 24. 14:38

Kiíró azt kérdezte, mit-mennyi ideig sütünk GÁZSÜTŐBEN?!!!!!!!!

Tudom/látom/tapasztalatom, mindenről-re van véleményed, de mégis komolyan kérdezem, nem- e lehetne egyszer arra válaszolni valaha, ami a kérdés. Egyébként nálam nem bírná el az óra/automata vagy mi a kis asztali sütőt sem!

2020. febr. 24. 14:30

Addig kell sütni mindent, míg meg nem sül.

A fokozatokat igazából csak az elején figyeli az ember, amikor már korroziálódik, feketedik az anód, akkor már inkább a "háziasszonyi" megérzéseire és a sütni-való ellenőrzésére hagyatkozik az ember lánya:-)))

2020. febr. 24. 14:28
Igaz, én nem nagy létszámra sütök, de nálam a kis asztali elektromos sütő és egy nagyméretű elektromos serpenyő mindent megsüt.
6. vidéki3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 24. 13:47

Nagykorú ;-) a sütőm, (nem palackos, városi vagy földgáz ezt sosem tudom, szóval vezetékes.) Elvileg 6 fokozat van rajta. Soha nem érte el, max 4,5-5 akárhány órás üzem után is.

Hosszú évek tapasztalata: a 160-180 fok kb. 3-4 fokozatnak felel meg. 200-200 talán 4,5-5.

Soha semmi nem annyi idő alatt sül meg, amit receptek írnak. Résnél kell lennem.

Szomszédasszony tapasztalata: éjjel süt, szerinte akkor erősebb a gáz nyomása/fűtőértéke.

Ha lenne rávaló villanysütős tűzhelyet vennék, mert +ampert is kell(ene) venni az áramszolgáltatótól.

5. Lávli (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 24. 13:26

Azt hittem, az csak félreértés volt 😂

Akkor nem tudok mit javasolni. Végül is lehetne úgy is, hogy 10 perc alatt fekete lesz minden .. 🤔

A tiéd a jobbik eset.

Lehet, hogy megérné megnézni egy szerelővel, és tudna javítani a vezérlő panelen.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Lávli)
2020. febr. 24. 13:17
8 fokozat van,de nem változik a láng...Azért mondom,hogy ezen 2 fokozat van...begyújtva vagy nem begyújtva.. :D
3. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. febr. 24. 12:53
minden sütő más,én 3-éve kaptam újat a szülinapomra,de minden nap visszasirom a régit,egyszerűen nem tudom beállitani,
2020. febr. 24. 12:49

3 fokozat van összesen?

Vagy hány?

Miközben tekered, változik a láng nagysága?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook