Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gázkonvektor vélemények fórum

Gázkonvektor vélemények (beszélgetős fórum)


2017. okt. 1. 17:17

Nekunk mika 6 gazkazanunk van. Ez olyan mint egy konvektor, parapetes.

Szerintem a legszuperebb talalmany. A konvektornak a legrosszabb a futoerteke, nem tud egyenletes hot biztositani, en anyamnal orokke fazok, neki meg egy vagyon igy is a gaz szamla (csaladi haz, nem panel. 2db konvektort hasznal csak)

65 m2 a mi lakasunk, 3.90 belmagassagu. 3 szoba konyha furdoszoba.

Az egyik szobaban nincs is radiator, mert befuti a masik szoba!

Mi nagyon szeretjuk, soha nem csinalnak konvektoros futest.

Senki nem akarja elhinni, de minderre 6500 ft havi altalanyt fizetunk.

En fazos vagyok, ugyhogy hideg nem szokott lenni nalunk. 22 fok az alap, de 23-24re is felteszem ha kell 😃😃

11. 4331bba7c7 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2017. okt. 1. 16:03
Kazán házon / lakótéren kívül van, nem para a CO, nem mindegy.
10. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - Channa*)
2017. okt. 1. 14:12
Azért írtam, hogy nem mindegy, hány lég3m! Az enyém panel, 35 2m az egész lakás: belmagasság kb. 2,80. És a közlekedőt, előszobát nem fűtöm. A fürdőszobában eleve nincs, (nem raktak konvektort), ott fürdés előtt olaj-radiátor megy. Nyáron csak 20-22 3m/hó, fogy, télen fűtéssel napi 5-6 m3. Minden nap olvasom az órát, és havonta lejelentem, így havonta kifizetem a tényleges fogyasztást. Amikor novemberben a szolgáltató leolvassa, nem ér meglepetés, nincs külön számla.
9. Channa* (válaszként erre: 6. - 4331bba7c7)
2017. okt. 1. 13:42
Nem veszélyesebb a kazánnál, sőt! csak drága.
8. Channa* (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2017. okt. 1. 13:41

Nem tudom, hogy csinálod....

65-70 nm és 3,3 a belmagasság. A szobák közel 25 nm-esek, a konyhai főként reggel és hétvégén megy csak, a szobákban sem csinálunk túl meleget, a fürdőben csak akkor fűtünk, ha fürdönk, egyébként a többi tartja valamennyire melegen. Az átlag 21-23 fok.

Nekem nyáron viszont csak 30 3m fogy.

A főzés, fürdés és mosogatás az nudli. A fűtés viszont drága így, mert 1 készülék helyett 3-4 üzemel, fogyasztja a gáz, a kazánnál 1 készülék van.

2017. okt. 1. 11:11
És bizony számít, h önálló családi ház (azon belül mennyire fényes) vagy panel. Panelben fűt jó esetben a szomszéd is.
6. 4331bba7c7 (válaszként erre: 1. - Tbbze)
2017. okt. 1. 11:10
A beszerelés még hagyján, de ez a fűtési módszer drága és veszélyes (CO) szerintem. Kazán is drága, de legalább nem olcsó.
5. 12d083b51b (válaszként erre: 4. - Channa*)
2017. okt. 1. 10:00

Attól függ, hány lég3m-t fűtöl és milyen hőfokra?

Nálam 2 konvektor, + 1 vízmelegítő, panel lakás, a konyhai gyakorlatilag egész télen csak őrlángon megy. A szobában is éjszaka csak őrláng. Főzés, fürdés, mosogatás mind-mind gázzal megy, télen is 150-180 3m, 20-21 fok.

2017. okt. 1. 09:54

Szerintem drága. A beszerelést nem tudom, de a gázfogyasztás rengeteg.

Nálunk 3 konvektor van+gázbojler+falimelegítő+gáztúzhely, a téli hónapokban, azaz a fűtés szezonban 600 m3-t is elfogyasztunk havonta.

Gászerelők szerint sokkal jobb a kazán+radiátor, mert az a harmadát fogyasztaná, hiszen csak 1 készülék fogyasztaná a gázt.

Szerintem inkább a kazános fűtésben gondolkodj.

Lehet, hogy drágább lenne, de az árát behozná.

2017. okt. 1. 09:19

Úgy tudom, ha kertes ház, ahol természetes hogy van kémény is, ott már évek óta csak a kéményest engedélyezik. De akkor már szinte minden esetben javítani (újraépíteni) kell a kéményt is.

A parapetes konvektor már csak panelban engedik, de ott is kell mindenféle engedély, meg igazolás, meg még ki tudja mi minden, és természetesen csak az országos névjegyzékben szereplő szakinak a munkáját fogadja el a szolgáltató...

... legjobb, ha előtte bemégy hozzájuk, és ott érdeklődsz...

2017. okt. 1. 08:15

Ha a most indult Otthon Melege pályázatot nézem, akkor sok százezerbe.(csak a csere, konvektor ára nélkül)

Az se mindegy, kéményes vagy parapetes. Kiváló minőségű Co érzékelő elengedhetetlen mellé.

2017. okt. 1. 06:33
Mennyibe kerül 4 db gázkonvektor beszerelése? Mi a véleményetek a konvektorról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook