Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gázkazán vagy elektromos kazán a hatékonyabb családiházba? fórum

Gázkazán vagy elektromos kazán a hatékonyabb családiházba? (beszélgetős fórum)


1 2
35. forrest2010 (válaszként erre: 17. - Nefaria)
2016. jan. 30. 07:18
Amikor itt a faluba először hozták a gázt , akkor még érdemes volt ráköttetni , akkor nem volt rávaló , mi néhány évvel később csináltattunk és pár évig még nem volt túlzottan drága , de mire szinte minden házba bevezették addigra már megfizethetetlen lett . Néhány utcával feljebb nem 1 háznál volt medence , akkor még járt a gázos leolvasni , beszedni a pénzt , de több olyan ház volt , ahova többször is vissza kellett mennie ! valószínű , h nem volt miből fizetniük ! a medencét gázzal fűtötték ? lehet , de sokat panaszkodott akkoriba a gázos .
34. forrest2010 (válaszként erre: 16. - Agnes89)
2016. jan. 30. 07:10
Most olvastam , mit írtál a napelemről ! Nálatok mekkora felületen van ? v hány db ? a tetőn ? Tiszta lehetőség , ha nem is olcsó , nem koszol vele az ember , úgy , mint a fával ! 2 óra van felszerelve ? csak annyit tudok róla , amit itt-ott olvasok , de valamire mindig gyüjtögetünk ! :)
33. syria (válaszként erre: 32. - Regin_a)
2016. jan. 29. 18:38

Láttál már olyan embert, aki látott olyan embert, aki látta, hogyan mérik a gáz fűtőértékét? :)

Nem állítom, hogy a hasukra csapnak. Sőt! Csak éppen nem hiszem el, ami a számlán áll.

32. Regin_a (válaszként erre: 23. - Syria)
2016. jan. 27. 20:03

Ember nincs, aki utána tudna járni, az életét merné rátenni arra, hogy valóban annyi a fűtőértéke, mint amennyit kiszámláznak"


Az nem úgy megy hogy a hasukra ütnek és hamisitanak

A gáz a leggazdaságosabb, esetleg villanycirkó ahol a fűtőbetét a vízbe merül mint a bojlernél. Ez utóbbinál 90% fölött van a befektetett energia hasznositás

31. syria (válaszként erre: 29. - Da16da8965)
2016. jan. 27. 19:49
Az áram fűtőértéke meg nem tudom hányszorosa (talán négyszerese?) a gázénak. :)
30. Mirus (válaszként erre: 27. - 99975069ac)
2016. jan. 27. 13:39
:) valóban így van.
29. da16da8965 (válaszként erre: 1. - Szne)
2016. jan. 25. 21:06

Az elektromos kazán 100 %-os hatásfokkal működik, a gázkazán csak 70-90 %-ossal.


Viszont a villamos áram jóval drágább mint a gáz. A nappali áram ára közel négyszerese a gázénak.


Úgyhogy összességében véve gázzal jóval olcsóbb fűteni mint közvetlen villamos árammal.

28. szne
2016. jan. 23. 14:39
:)
2016. jan. 23. 11:29
A legjobb a valódi szigetelés. Nem 5 cm meg alig 10, hanem 15, hőhídmentesen. És szigetelt padló, tető, jó nyílászárók. Akkor olyan meleg lesz, mint a csuda. Rögtön megdől a legenda, hogy fával kell főteni, mert az adja a legjobb meleget :)))))
26. marlenka70 (válaszként erre: 23. - Syria)
2016. jan. 22. 20:49
Valóban meg sem közelíti a régi fűtőértéket de most már ez van. A száraz keményfának nincs párja :-)
25. nefaria (válaszként erre: 24. - Nefaria)
2016. jan. 22. 20:33
2,5-3 évet akartam írni, csak mobilról nehéz.
24. nefaria (válaszként erre: 21. - Mirus)
2016. jan. 22. 20:32
Ez nalunk - a falfutest leszamitva - mind megvan. Egy v két hónapot fűtöttünk anno gázzal mikor bekoltoztunk, és még nem volt bekotve a vegyes a rendszerbe. Dec-jan, egy hónap 50e :) ahogy írtam, mióta vegyes+puffer van, 220 e / 3,5-3 ÉV. ha elosztod; sztem jobban jövünk ki most :)
23. syria (válaszként erre: 6. - Marlenka70)
2016. jan. 22. 20:17

Aki teheti, felejtse el a gázt!

Ember nincs, aki utána tudna járni, az életét merné rátenni arra, hogy valóban annyi a fűtőértéke, mint amennyit kiszámláznak. Csak a háziasszonyok tudják, mennyivel lassabban forr fel ugyanannyi víz, mint 15-20 éve.

A villany pont olyan kényelmes és drága, mint a gáz, de azt legalább nem tudják hamisítani. (Gondolom.)

A fa macerás, de mindennél jobb.

22. katus3 (válaszként erre: 8. - Nefaria)
2016. jan. 22. 19:40
Ez nekem is nagyon hasznos leíràs volt. Van turbós cirkónk, de amióta beüzemeltük a vegyestüzelésű kazànt, azóta egyszer sem fűtöttünk gàzzal. Mi nyàrra tervezzük egy puffertartàly beszerzését. 75m2-es tetőtéri lakás, szigetelve. Így sem kerül sokba a fűtés de még faragnànk belőle.
21. Mirus
2016. jan. 22. 19:31
Jó minőségű gázkazán megfelelő hőszigeteléssel ( fal, ablakok, tető, aljzat hőszigetelése) , padlófűtéssel és esetleg falfűtéssel. Nincs olyan gazdaságos fatüzelés, amelyikkel kevesebbet fizetnél.
2016. jan. 22. 19:12
Én mos egy elektromos kazán mellett melegszem, nem fűtőszállal fűt, de az is van benne végszükség esetére. Még mínusz tizenöt fokban se kapcsolt be a fűtőszál. Kizárólag a hőcserélő megy. A fűtés javát a padlófűtés adja de van radiátor is. Nyáron megfordul a rendszer és hűt is ha kell. Le se írom mennyibe kerül, sajnos soha az életben nem hozza vissza az árát. Itt azért van ez mert nincs vezetékes gáz. Hitachi amúgy.
19. szne
2016. jan. 22. 18:56
Köszi a hozzászólásokat.Sajnos a gáznak tényleg nem jó a fűtő értéke.Àtgondoljuk a vegyes+gáz lehetőségét.
18. nefaria (válaszként erre: 15. - Forrest2010)
2016. jan. 22. 14:25
Mi is kábé emiatt tettünk le róla. Pedig még támogatás is lett volna ra akkor, igaz hogy akkor meg drágább a szerelés mivel számlát is kell kérni :) nem jött volna jól ki sehogy.
17. nefaria (válaszként erre: 14. - Forrest2010)
2016. jan. 22. 14:23

Na ezt nem mesélték hogy kellett- e rafizetni vagy sem, mondjuk nem is érdekelt mert tudtuk már akkor hogy ilyen pufferes rendszerünk lesz.


Ezt mondom én is, a gáz drága ;)

16. agnes89 (válaszként erre: 15. - Forrest2010)
2016. jan. 22. 14:20
Nekünk is egy kb ilyen napelemünk van. Na mármost, jelenleg kb 14-15ezer forintos villanyszámlánk lenne (gáz nincs, minden árammal megy). Ami azt jelenti, hogy 11-12év alatt visszajön az ára. Oké, nem kis idő, de, ezen 15-20 év garancia van (nem emlékszem pontosan melyik), de még ha csak a 15-tel számolunk, van 3 évünk teljesen ingyen. Nekünk az volt a szerencsénk, hogy rémisztően olcsón kaptuk meg ezt a házat (még telekárban is nevetséges összegért), az egész város a csodájára járt, szegény eladó biztosan kapta az ívet utána :). Így a főfalakon kívül (ami statikailag remek, hiába 20éves), minden új. Így belefért a napelem is. Ha most, majdnem nulláról kellene beruházni a napelembe, nem biztos, hogy sikerülne. Sajnos pályázni nem lehet, eu támogatás nincs, talán egy-két városban lehet fűtéskorszerűsítés címen pár százezret igényelni, de nyilván hatalmas összegről van szó :S.
15. forrest2010 (válaszként erre: 13. - Sopianae)
2016. jan. 22. 13:59
2 millióba került egy kb 100 m2-es ház napelemesre szerelése / nem a miénk , sajnos ! / valamelyik cikkben olvastam , h mire visszajön az ára , addigra egy nagyjavítás megint egy rakás pénz , az ember tényleg nem tud eléggé okos lenni , h mi lenne jó ! de úgy gondolom , h nem árt ha az ember 2 féle fűtéslehetőséggel is számol . Ne érjen meglepetés !
14. forrest2010 (válaszként erre: 10. - Nefaria)
2016. jan. 22. 13:52
Néhány éve egyik ismerős majdnem dobott egy hátast , mert a havi átalány utáni összeg 150 ezer körülire jött ki , azért ez nem kevés egyszerre kifizetni !
2016. jan. 22. 13:50

Egyik sem. Anyóséknál gáz van. Havi 40 a számla és kijött egy 120 ezres végszámla is.

Mi vegyestüzelésűvel fűtünk. Napelem a terv, illetve egy önadagoló perjés rendszerű kazán. Nem 2ft, de visszahozza az árát, ha azt nézem, hogy havi 2-3km3 fa elmegy.

12. nefaria (válaszként erre: 11. - Agnes89)
2016. jan. 22. 13:45
Mi is terveztük a napelemet, de nem volt végül hozzá "kedvünk". De a tartályt és a rendszert elvileg rá lehetne kötni ;) Szóval a lehetőség benne van. A hosszútávú terv a gázról való leválás volt nálunk is, de így most annyira minimális a gázszámla, hogy nem biztos, hogy megéri (nekünk). 4-5e Ft a gázszámlánk havonta, az a két fűtött hónap max 10. De ki tudja, ha egyszer beépítjük a tetőteret, lehet megcsináljuk :)
2016. jan. 22. 13:35
Mi jelenleg elektromosan és vegyestüzelésű kazán+puffer tartállyal fűtünk. Ha sikerül még valami pályázatot keríteni, infrapanelbe fektetnénk. A kazán+puffer nagyon jó (lentebb részletezték már). Viszont nálunk nincs gáz. Eleve be sem vezettük, mivel napelemünk van, így minden elektromos. Jelenleg van bent két nem túl minőségi (ellenben funkcióját jól ellátó) elektromos üvegpanel fűtőtest. Önmagában az elektromos kazán nem feltétlenül olcsóbb. Az elektromos fűtés közvetlenül lenne hatékony (elektromos konvektor, infrapanel).
10. nefaria (válaszként erre: 8. - Nefaria)
2016. jan. 22. 13:20
Az kimaradt, hogy ha csak a kondi gázkazánnal fűtenénk, akkor a téli időszakban lenne kb. havonta 50-60e Ft. a gázszámla. Az előző tulajnak átalányban emlékeim szerint 25-30e körüli összeg volt meghatározva (egész évre ugyebár elosztva), bár az is igaz, hogy akkor még nem volt szigetelés a házon. De így is kijön, hogy kevesebb mint harmadannyit költünk fűtésre, mint az előző tulaj.
2016. jan. 22. 13:17

Van itt a hoxán 1 olyan fórum : Nálatok mennyibe kerül a fűtés havonta ?

Megyek , hozzászólok , akkor nálam az : a hozzászólásaimnál könnyebben megtalálod , olvass bele , hátha többet fogsz akkor tudni .

2016. jan. 22. 13:17

Mi fával fűtünk, de egy elég modern rendszer lett kiépítve, egy marha nagy puffertartályt fűt a vegyes kazán, onnan megy két fűtőkör, egy radiátor és egy padlófűtés-kör. Így a mostani hidegekben kb 4-5 között rakjuk meg a tüzet, és 8 körül teszünk rá utoljára, ezzel felfűtjük a házat (10 cm szigetelés van rajta, 90 m2) és a tartályt. Kb. este 10-re teljesen leég a tűz, ekkor elzárjuk a kazánt, a tartály meg teljesen fel van fűtve (60-70 fokos vízzel)


Éjszaka nem megy egyik fűtőkör sem, a ház sem és a tartály sem hűl ki. 6-kor fél órára bekapcsol a termosztát, a radiátor-kör csinál 22,5 fokot. Nap közben hétvégén max 1* kell fél órára bekapcsolni a radiátoros kört (a tűz ekkor még nem ég, mivel a tartályban marad forró víz), és 4-5 körül újra megrakjuk a tüzet, kezdődik elölről.


Ezzel a rendszerrel emlékeim szerint kb 220e Ft-értékű fát (erdészetből vásárolt) fűtünk el 2,5-3 év alatt. Asszem elég jó árra jön így ki :)


Van egy kondenzációs gázkazán is, az csinálja a melegvizet + amikor még ill. már túl "sok" a vegyes kazán (október és április) akkor az fűt.


Azért jó ez így, mert sokkal olcsóbbra jön ki mint a gáz, és nem csak akkor van meleg, amikor megy a kazán, hanem akkor is, amikor nem.


Ha van helyetek ezt kialakítani (mert a tartály az 2 méter magas kb!), én mindenképp ezt ajánlom, nagyon gazdaságos, mégsem kell vele annyit pepecselni, mint egysima vegyes kazános rendszerrel. Nyilván nem nyújtja a gázos kazán kényelmét (okt 15-én bekapcsolod és április 15-én ki), de ennyi (nekünk) belefér.

2016. jan. 22. 12:10
A gáz baromi drága.Tudom,azzal fűtünk.
2016. jan. 22. 11:45
Gázzal fűtök de nagyon drága, szerintem az elektromos sem lenne olcsóbb. Az igazán gazdaságos a vegyes tüzelésű kazán + gáz lehetősége. Van egy kandalló a nappaliban de nem fűti be a szobákat csak nagy hidegbe használom a gáz mellé.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook