Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gázbojler tapasztalatok, milyet vegyek, milyen árak vannak? fórum

Gázbojler tapasztalatok, milyet vegyek, milyen árak vannak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. szept. 30. 17:03

Sziasztok!

Esetleg van valaki a portálon, akinek van gázbojlercserére jogosítványa?

38. kacago325 (válaszként erre: 37. - Ttttttttomi)
2010. aug. 3. 10:33
Szia!Szerintem hőtárolós gázboyler a jobb.Könnyebb beállítani a víz hőmérsékletét,nem forrázhatod le magad mint az átfolyóssal.Illetve előnye még,hogy nem kell kémény.Bár úgy tudom,az új jogszabályok szerint,nem lehet bent a lakásban,csak 1 gázkészülék ami a légtérbe bocsájtja ki az égésterméket,márpedig aZ a gáztűzhely.Az pedig a legtöbb háztartásban van.De vásárlás előtt célszerű szakember (gázszerelő) véleményét kikérned.
2010. aug. 2. 21:27
Sziaasztok szeretnénk gázbojlert vagy átfolyós vízmelegítőt venni melyik a takarékosabb és azt szeretném kérdezni hogy az átfolyós ha kinyitom a csapot melegiti a vizet miközben folyik az átfolyósnál nincs olyan hogy elfogy a melegvíz ???????? kérem válaszoljatok
2010. júl. 23. 21:03

Ez Vaillant... De akkor mindenképpen szerelőt hívok. Az a baj, hogy egyszerűen sehol sem találok szerelőt:S

Addig nem nagyon akarok újat venni, amíg valaki hozzáértő rá nem mondja, hogy ennek annyi...

Azért jó lenne, ha ez is egy pucolás lenne...

2010. júl. 23. 20:37

Nekünk Junkers boylerünk van azt néhány évvel ezelőtt 50.000 Ft-ért vásároltuk + 5.000 Ft szerelési dij. Nekünk fontos volt, hogy kicseréljük, mert a régi már életveszélyessé vált.

Üdv.Ágnes

34. SF (válaszként erre: 33. - Splendidart)
2010. júl. 23. 20:32
Nálunk is ez volt a probléma. Kihívtunk egy készülékszerelőt. Kipucolta, beállította, azóta nincs gond.
2010. júl. 23. 19:13

Üdv!


Valami hozzáértő segíthetne esteleg.

A bojlerrel az a gondunk, hogy amint átkapcsoljuk a zuhany részre, azonnal szinte teljesen elalszik a bojlerben a láng. Persze a víz is azonnal hidegre vált... Csak akkor indul el újra a láng, ha teljesen forróra állítom a zuhanyt, de akkor meg nem lehet vele zuhanyozni, olyan forró. Egyszerűen beállíthatatlan.

Biztos, hogy valami a zuhanynál van, mert a sima kádtöltő csapnál rendesen működik. Azt hittük, hogy a zuhanyrózsa, de leszedve is ezt produkálja a rendszer. Csak akkor működik a zuhany része is, ha a kádtöltő csaptelepről teljesen leszerelem még a zuhanycsövet is. Akkor a zuhany oldal is beállítható. De ha csak a csövet rászerelem (akár a zuhanyrózsa nélkül) azonnal megint elmegy a láng a bojlerben.

Van valakinek valami ötlete?

2010. júl. 4. 19:52

Tisztelt Szerelő Úr!

Ki szeretném cserélni a fürdőszobában a régi FÉG típusú átfolyós(kéményes)bojlert egy újabbra.Az érdekelne, hogy változott e valamilyen előírás ezekre a készülékekre? Továbbá ki szereli fel a készüléket a "vizes" vagy a "gázos", kinek szóljak először? Utoljára a véleményét szeretném kérni a típussal kapcsolatban: Stiebel Eltron. AEG GWH 11.

Az elsődleges szempont az alacsony ár volt a kiszemelésnél, továbbá az automatikus,"őrláng" nélküli gyújtás. Válaszát előre is köszönöm!

2010. júl. 1. 20:01
Ha adott egy haz ahol van cirko es vegyestuzelesu kazan, valamint egy kidobni valo villanybjler, milyen Gaz megoldas a legokosabb? A cirkoval kellene operalni, vagy atto lteljesen fuggetlenul?
2010. febr. 22. 18:56

Tisztel Ipari gázkészülék szerelő!


Egy FÉG álltal üzembehelyezett, sajnos a pontos típusát a lekopott igazolólemez miatt nem tudom leolvasni, átfolyós, kéményes, fürdőszobai gázbojlerem van. A melegvíz beállítással van gondom. Túl nagy nyomáson lehet csak komfortmeleg zuhanvizet beállítani. Egyszer hasonló problémánál a kihívott gázszerelő a védőburkolat eltávolítása után zuhannyal alaposan lemosta az egészet 5000Ft-ért. Tény a probléma megoldódott, kérdésem hogy én is megtehetem ezt bűntetlenül. Hívatalos bemérés most volt, ami károsanyagkibocsátást nem érzékelt. Előre is köszönöm a segítségét!

29. Méz :) (válaszként erre: 27. - 2f4fe453b8)
2009. nov. 18. 19:31

Tisztelt szerelő úr!


Egy lakásfelújítás kellős közepén állok, most nagy kérdés a fűtési rendszer.

Jelenleg konvekotorok vannak, és sajnos közös termofor kémény, amelynek a bélelése semmiképpen nem megoldható.

Most ( a felújítás előtt) a fürdőszobában egy falimelegítő, és gázbojler van.

Az nem kérdés, hogy a falimelegítőt szeretném kidobatni, viszont ebben az esetben el kell helyezni egy kicsi konvektort is a fűtés megoldására.

Úgy hallottam, hogy ebben az esetben nem lehet már gázbojlerben gondolkodni, pusztán csak villanybojlerben.

Ez igaz?

Villanybojler esetén a legfontosabb a gazdaságosság lenne, mégha ez beruházás esetén többe is kerülne.

Milyen típust, márkát, esetleg újdonságot javasol?


Köszönöm!

2009. aug. 29. 10:42

T szerlő úr!


Kérdésem egy lépésessel már feltett kérdés volt, de én azért még rákérdezek másként. Jelenleg FÉG típusú átfolyós gázmelegítőnk van. Kéménybélés ( újítás) miatt a fürdő felújítását is letudnánk. Hidromasszázs zuhanykabint vásárolnánk....ehhez a szerelők a tartályos gázbojlert ajánlják. Mi a Hajdu 80 literes változatában gondolkodunk...ha már masszázs működjön is.....elegendő lesz a 80 lityis vagy esetleg biztosabb a 100 literes ?

27. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 26. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 7. 16:51
2 liter / perc átfolyással már működik
26. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 25. - Vezerke)
2009. júl. 7. 13:54
2009. júl. 7. 12:20

sos

a fürdöszobába épitettem egy hidromaszés zuhanyzot.

a jelenlegi attfolyos FÉG tip gázos-kéményes vizmelegitő gondolom a kis nyomás miatt nem gyujt be.kérdésem áttfolyosban létezik e olyan amalyik kisnyomásnál is begyujt,vagy átalakithato e ez a FÉG érzékenyebbre?

kevés a falon a hely egy 30 cm kiállásu helyett nem tudok felteni egy 55cm -es kiállásu hötárolost,mert szét kellene verni a wc tartályt,ülökét,fütést.

volne e megoldás?

24. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 23. - Mama_gold)
2009. júl. 5. 09:59
Átfolyós vízmelegítőknél, kombi kazánoknál a vízkövesedés okozhatja. Zuhanyozásnál a kisebb átfolyó vízmennyiség, és a vízkőlerakódás miatt a vízmelegítő nem tudja átadni a hőt a víznek, és ki-be kapcsolgat az égő.
2009. júl. 5. 07:55

boylerrel kapcsolatban lenne még egy kérdésem:


egyszerűen nem tudom beállítani a zuhanyzáshoz a megfelelő hőmérsékletet, mert vagy forró lesz menet közben, vagy totál hideg. Ha a kádba engedem csapból a vizet, akkor nincs vele semmi gond, tartja a hőmérsékletet.

Miért van ez? (ez egy gázboyler, amiről beszélek)

22. mama_gold (válaszként erre: 21. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 9. 21:59

köszönöm a tanácsot, igen, valamit hallottam erről én is. Bár nem ilyen pontosan ragadt meg:)


Én is ezen vagyok, hogy fűtésrendszert és bojlert cseréljünk, de az anyagiak nem mindig adnak erre lehetőséget:(

21. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 20. - Mama_gold)
2009. jún. 8. 17:33

Az nem jó. Ott ma már nem megengedett nyitott égésterű (kéményes vagy kémény nélküli) gázkészülék elhelyezése. Esetleg ha van külön bejáratú pince...

Még un. zárt égésterű parapetes készülék jöhet szóba, olyan átfolyós vízmelegítő, amelyiknek hasonló a füstgáz elvezetése mint a konvektornak.

Ott pedig a védőtávolságok betartása nehéz.


Legjobb lenne átszerelni a lakást központi fűtésre, kombi-, vagy beépített melegvíztárolós kazánnal.


Pl. egy ilyennel:

[link]

20. mama_gold (válaszként erre: 19. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 8. 17:15
az a fürdőszobában van:)
19. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 18. - Mama_gold)
2009. jún. 7. 14:17
Bocs, úgy akartam kérdezni: Hol van elhelyezve a villanybojler?
2009. jún. 7. 01:12
még nincs, nem vettünk, csak abban gondolkodtunk, hogy lecseréljük a villanybojlert gázbojlerra. Még nem jutottunk el odáig, hogy milyet kéne venni, ami minőségre is megfelel, meg árban is.
17. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 16. - Mama_gold)
2009. jún. 6. 11:03
Hol van elhelyezve a gázbojler?
16. mama_gold (válaszként erre: 14. - 2f4fe453b8)
2009. jún. 6. 10:32

Jelenleg nincs kazánunk, konvektoros (gáz) a fűtésünk, de utálom. Jobban szeretnék központi fűtést.

A bojlerunk, villanybojler, arra gondoltam, hogy kicserélnénk gázbojlerra, mert a villanyszámlánk, kissé húzós (20 fölött havonta)

15. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 6. - Bobcsi2)
2009. jún. 1. 22:34

Nem eröltetném. Legfeljebb 25% ot tudnál vele spórolni, ha nappali árammal megy a bojlert.

Ha éjszakai áramról megy, annál meg drágább a PB-gáz.

14. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 10. - Mama_gold)
2009. jún. 1. 22:12

Van mégegy megoldás. Milyen gázkazánotok van? Lehet hogy csatlakoztatható hozzá indirekt fűtésű tároló. Akkor nem kell külön kémény.

Esetleg a kazánt kicserélni (ha elég régi)kombikazánra, vagy beépített tárolós kazánra.

2009. jún. 1. 22:04
Nekünk Star Digit gázkazánunk van, digitális hőfokszabályzós. Arról megy a melegvíz, és a fűtés is. A melegvíznél olyan mint az átfolyós. Csak akkor használja a gázt, mikor nyitva a melegvizes csap. A fűtésünk is elég kifizetődő. Átlag 30.000.-et fizettünk 21 fok mellett:)
2009. jún. 1. 21:59
Ha van külön bejáratú, lakástól független mellékhelyiség, pince, akkor meg lehet oldani.
11. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 10. - Mama_gold)
2009. jún. 1. 21:58
Nem egyszerű a dolog. Eléggé megnehezítették a nyitott égésterű, kéményes, kéménynélküli berendezések elhelyezését. Nem adnak rá engedélyt lakásban. A zárt égésterű oldalfali parapetkivezetést szintúgy.
10. mama_gold (válaszként erre: 9. - One85)
2009. jún. 1. 21:50
Köszönöm, hogy írtál, sajnos még mindig aktuális a téma.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook