Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gázártámogatással kapcsolatban tudna valaki segíteni? fórum

Gázártámogatással kapcsolatban tudna valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


14. Ada12
2009. jan. 16. 20:11
Na mire ideértem már megkaptad a választ :)))
13. Lilly1 (válaszként erre: 10. - VESZÉLY FILOZÓFUSA)
2009. jan. 15. 09:02
Mármint a támogatást? Na, ezen nem csodálkoznék! Egyébként mi már olyan keveset kapunk, hogy meg sem lehet érezni. Sok hűhó a (majdnem) semmiért.
12. Lilly1 (válaszként erre: 11. - Jekaterina)
2009. jan. 15. 08:59

Igen, nekem is ezt mondták, és valószínűleg azért nem lehet év közben módosítani, mert az akkora káoszt okozna, amit úgysem tudnának kezelni. Csak a fogyasztóval kötött szerződés - bármilyen okból történő - megszűnését kell bejelenteni.

Köszi Neked is! :-)

2009. jan. 15. 05:45
Nekem az Államkincstárnál azt mondták, hogy év közben nem lehet módosítani. A beadás időpontjában fennálló viszonyok alapján adják a támogatást. Az volt a kérdésem, mi van ha emelkedik a fizetésem és ezáltal kiesek abból a katergóriából, ahova a beadáskor tartoznék. Így beadtam és nem foglalkoztam az év közbeni változásokkal.
2009. jan. 15. 00:18
állítólag megszüntetik!
9. 1eb84e4bad (válaszként erre: 4. - Lilly1)
2009. jan. 15. 00:06
úgy rémlik, a tájékoztatóban benne van, hogy minden tmogatást érintő változást be kell jelenteni. Márpedig ez az, mivel csökken az egy háztartásban élők száma. Jól értelmezem a kérdést?
2009. jan. 13. 15:03

Köszi mindenkinek!

Az világos számomra, hogy ki kap támogatást, ami meg nem volt világos, azt valóban az Államkincstártól kell megkérdeznem, mert a tájékoztatóban nem egyértelmű.

Köszi még egyszer a tanácsokat.

7. 7dea0ad493 (válaszként erre: 4. - Lilly1)
2009. jan. 13. 14:06

Nem kell ehhez a Gázművek :P

Felhívod a Magyar Államkincstár lakcímhez tartozó ügyfélszolgálati irodáját és ott megmondják.Ugyanis bármi ami a támogatással kapcsolatos azt a Magyar Államkincstár intézi.

A gázműveknek vagy a helyi szolgáltatóknak csak annyi köze van a támogatáshoz,hogy ők vonják le a számlából a támogatás mértékét.

6. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 4. - Lilly1)
2009. jan. 13. 13:54
Támogatást csak az kap akinek az adott ingatlanhoz gázszolgáltatási szerződése van és az ottlakók számával osztva nem lépi túl a jövedelem a meghatározott összeget. A támogatást nem lehet átvini.
2009. jan. 13. 13:11
A tájékoztatóban szerepel, hogy bármilyen változást 15napon köteles az igénylő bejelenteni, így költözést is...
2009. jan. 13. 11:46

Köszi. Elsősorban tényleg gázműveknél dolgozót szeretnék megkérdezni, de hátha Te v. valaki más biztosan tudja, amire kíváncsi vagyok.


Igazából nem titok, úgyhogy mégis kiírom ide:

Van egy ismerősöm, aki most fogja beadni a gázártámogatási igénylést, a mostani állapot szerint, de ha később változás történik - a családjának két tagja elköltözik más lakcímre, rokonokhoz -, akkor be kell jelenteni a változást? Ugyanis lehet, hogy az új helyen - ahová költöznének - emiatt elvesztik az eddigi támogatást, és akkor azt nekik (ismerősömnek) ki kellene a rokon részére fizetniük. Ezért lenne fontos tisztában lenniük ezzel. Amúgy ez az átjelentkezés átmeneti, kb. 1-1,5 évig maradnának, majd vissza fognak költözni.


Szóval, én is adtam be támogatási kérelmet - ezért kérdeztek engem -, de erről fogalmam sincs, és a tájékoztatóban sem találtam arra való utalást, hogy az időközbeni változásokat jelenteni kellene.


Ha valaki tudja a választ, kérem, okosítson ki! :-)

2009. jan. 13. 11:30
Én ugyan nem ott dolgozom, de adtam be és talán tudok segíteni, ha gondolod :)
2009. jan. 13. 11:12

Sziasztok!

Az aktuális gázártámogatással kapcsolatban lenne kérdésem, amire sehol nem találok választ. Van valaki közületek, aki gázműveknél dolgozik, és tudna nekem segíteni? (Privátban megírnám a konkrét kérdést.)

Köszönöm előre is!!!

2009. jan. 13. 11:10
Gázártámogatással kapcsolatban tudna valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook