Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gázártámogatás-ellenőrzésnél elég azt a három utolsó bankszámla-kivonatot bemutatni, aminek alapján tavaly kiszámoltam az igénylést? fórum

Gázártámogatás-ellenőrzésnél elég azt a három utolsó bankszámla-kivonatot bemutatni, aminek alapján tavaly kiszámoltam az igénylést? (tudásbázis kérdés)


20. abri
2008. dec. 11. 09:08

Én is úgy emlékszem, hogy tavaly amikor igényeltük a gázártámogatást, csak az utolsó 3 hónap átlagjövedelmét kérték.Még az étkezési utalványt is hozzáadtam.

Most ellenőrzésnél visszamenőleg 12 hónap jövedelmét kéri,igazolással.Persze nem egyezik.

De miért nem ezt kérték akkor is?

19. Hmv.
2008. okt. 29. 12:15
Valahol utána kellene nézni, nehogy lemaradjunk!
18. csókica (válaszként erre: 12. - 3cbdff671e)
2008. okt. 29. 12:11
Ugy emlékszem tavaly már nem átlagjövedelmet kellett irni,hanem a kérelem beadás előtti hónap nettó jövedelmet.
17. csókica (válaszként erre: 16. - Hmv.)
2008. okt. 29. 12:08
Nekem is pont egyiknap ez jutott eszembe,mert már ilyenkor megkapta mindenki a nyomtatványt a MAK-tól,akik előzőleg részesültek támogatásban,még az ujság sem emlit róla semmit,pedig már tavaly ilynekor tudtad,hogy mit kell beirni.
16. Hmv.
2008. okt. 29. 11:57

Szerintetek az idén is lehet benyújtani igénylést a gázártámogatásra? Úgy emlékszem, hogy 2007-ben és 2006-ban ilyenkorra már küldtek hozzá nyomtatványokat, most viszont semmi...


Mit tudtok erről?

15. Grácia (válaszként erre: 14. - Spinneli)
2008. okt. 27. 14:19

Miért tudnák így igazolni az összes bejövőt, rajtunk sem látszik kívülről hogy a számlás rendes munkáltatói átutaláson kívül kapunk még rendes bejelentett jövedelmet :) ami nem a számlára megy.


Ezért nem lehet simán bankszámlával igazolni.



Egyébként a postára adásnak kell sztem a 15napba beleférni, de próbáld meg bankszámlával legfeljebb vissza küldik hogy nem jó nem csúszol ki az időből, de megbüntetni biztos nem fognak!

14. spinneli (válaszként erre: 7. - Grácia)
2008. okt. 27. 14:10

ha trükközni akarsz valóban nem elég.

de az emberek többségének számlára a komplett bére megy, így az összes bejövőt így tudják igazolni.

13. 3cbdff671e (válaszként erre: 8. - Grácia)
2008. okt. 27. 14:07

rendben


a munkáltatómmal az a gond, hogy most ősziszünetel a gyerekkel, úgyhogy vagy beleférek a 15 napba vagy nem

12. 3cbdff671e (válaszként erre: 5. - Grácia)
2008. okt. 27. 14:04

Pontosítok egy kicsit, a levélben ez áll:

Az Ön által 2007.12.29-én benyújtott kérelem....adategyeztetés.....kérelem benyújtását megelőző rendszeres havi nettó jövedelmet...


Én ebből azt szűrtem le, hogy a tavalyi benyújtást megelőző 3 havi kell.

2008. okt. 27. 14:03

Mi már tavalyelőtt átestünk ezen.Beküldtük a bérpapírokat is, a számlakivonatokat is, magyarul mindent, de az APEH-on keresztüli adatokat vették figyelembe...

Ráadásul nem fogadták el azt sem, hogy a páromnak hivatalos bírósági papírja van és ügyvéd általi megállapodás a gyerektartás fizetéséről ( nem a fizuból vonják, hanem a bankszámlakivonatokon jelenik meg , mint havi átutalás a volt feleség részére már 6 éve).Azt írták vissza, hogy nem megalapozott és nem vették figyelembe azt a 15000 ft/hó mínuszt, így nem volt jogosult a gázártámogatásra és mind a 11e ft támogatást vissza kellett fizetni egyösszegben.

Nevetséges!Még jó, hogy büntetést nem sóztak rá.

Kíváncsi vagyok, hogy idén is ellenőriznek-e majd.

10. csehe (válaszként erre: 8. - Grácia)
2008. okt. 27. 13:59
:)
9. csehe (válaszként erre: 5. - Grácia)
2008. okt. 27. 13:58
A tavalyihoz miért a mostani kell?
2008. okt. 27. 13:58
Igazad van a kérelem benyújtását megelőző havi rendszeres nettó jövedelmet kéri szóval a tavalyi kell. Kell kérni a munkáltatót nyomtasson ki.
7. Grácia (válaszként erre: 6. - Spinneli)
2008. okt. 27. 13:52
Nem lehet számlakivonattal, mert mi is ezzel szerettünk volna trükközni. Számlára csak a minimál megy a többi kp (németben) de nem fogadják el csak a számlát
6. spinneli (válaszként erre: 4. - Spinneli)
2008. okt. 27. 13:49

ja csak a tavalyit nem, az azóta esetleges többletjövedelmet is valszeg igazolni kell.

azt hittem utolsó 3 havi mostanira gondolsz.

2008. okt. 27. 13:48
Bérkarton, bérpapír. És nem a tavalyi kell hanem a mostani utolsó havi
4. spinneli (válaszként erre: 2. - 3cbdff671e)
2008. okt. 27. 13:48
valószínűleg igen.
3. Grácia (válaszként erre: 2. - 3cbdff671e)
2008. okt. 27. 13:48
Nem
2008. okt. 27. 13:47

Sziasztok!


A minap megérkezett a MÁK levele, melyben ellenőrizni óhajtják a tavaly decemberben beküldött gázártámogatás igénylés adatait.


Összevissza túrtam itthon mindent, de sajnos egy darab munkabéres papírt nem találtam, viszont a bérek bankszámlára érkeztek. A banki kivonatok meg is vannak.


Szerintetek az ellenőrzéskor elég azt a három utolsó bankszámla-kivonatot bemutatni, aminek alapján tavaly kiszámoltam az igénylést?

2008. okt. 27. 13:46
Gázártámogatás-ellenőrzés

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook