Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gáz van a könyvelőmmel. Segítsen valaki!! fórum

Gáz van a könyvelőmmel. Segítsen valaki!! (beszélgetős fórum)


7. e28c748947 (válaszként erre: 1. - Kistunde)
2012. júl. 3. 14:37

Felelőtlen voltál, de nagyon.Így nem hagyunk vállalkozást parlagon.Nem tudod, hogy februárban bement-e a bevallásod?Miért nem kérdeztél akkor rá???? Elvégre TE vagy/voltál a vállalkozó?!

Mellesleg egy JÓ könyvelő aranyat ér.....

2012. júl. 3. 08:12
Hogy az iparűzési adóbevallást minél hamarabb bead, egy ötlet. Tudom, könyvelő helyett dolgozol, de akkor is. Ezt te is ki tudod tölteni, főleg ha nullás volt a vállalkozásod! Az adott város honlapját megkeresed és biztos van olyan menü, hogy nyomtatványok, iparűzési adóbevallás 2011. illetve 2012-re is be kell adnod, a zárót, mivel idén szünt meg a vállalkozásod. Változás bejelentő is szokott fent lenni a nyomtatványok között. Szerintem egy próbát megér, és így nem ketyegnek tovább a napok a késedelmes benyújtás miatt. Én ezt meglépném a helyedben, mintsem tovább várjak a könyvelőre. Ha nem találod írj esetleg privit és megpróbálom megnézni neked, csak írd meg hol laksz.
2012. júl. 3. 01:47

Tündikém, én egészen két évvel ezelőttig a betegségem kezdetéig a saját könyvelőirodámat vezettem. Több felelőtlen könyvelőtől átvett dolgot is kellett rendeznem, de elolvasva a helyzetedet, szerintem itt sajnos többről is szó lehet, ha ennyire nem adja át a dolgokat és bujkál előled.

Nem akarlak ijesztgetni, ezért inkább nem is részletezném. Ha Te nem tudsz utánanézni a dolgaidnak neten a NAV-nál, bizony minden hatalmas meglepetést megelőzendő be kellene menned a NAV-hoz. Én bizony előbb mennék oda, mint a rendőrségre. És bizony sírjál ott életem, de nagyon..szemed töröl, töröl, zsebkendő kicsavar és kezded elölről.

Nagyon kellene, hogy ott legyen valamilyen előzménye annak, hogy Te szerettél volna ebből a csávából kikerülni, vagy rendezni. Ne félj, majd ők a sarkára lépnek. Ki tudja, hogy a vegetáló vállalkozásodból nem csinált-e számlagyárat.Valami nagy gáz van ott életem, hidd el nekem!

Ez nem lesz sima ügy, az biztos, ezért jobb lenne, ha elébe mennél a dolgoknak.


Ha viszont nem volt szerződésed, esetleg még abba is belementél, hogy feketén(számla nélkül) dolgozzon neked, akkor nagyon nagy kaki van a palacsintában.


Fogom figyelni a fórumot, de írhatsz privit is, amiben tudok, segítek neked!!! Tessék elkezdeni pozitív dolgokat mantrázni!!! Segítségre van szükséged!!

2012. júl. 2. 18:25
Ha nincs szerződésed szinte semmit nem tehetsz, ha van miért nem mész a rendőrségre. Ha volt szerződésed talán megúszod a hatalmas bírságokat, hanem akkor kizárt.
3. lillenet (válaszként erre: 1. - Kistunde)
2012. júl. 2. 13:58

Szia!


Van írott szerződésed vele a könyvelésről?

Ha igen, irány a rendőrség, feljelentés a pontos történtekkel. A feljelentés másolatával már írhatsz kérelmet a hatóságok (önkormányzat+NAV) felé, hogy tekintettel a könyvelőd szerződésszegésére és nullás forgalmadra, ne bírságoljanak.

Ha van e-mail címe a könyvelőnek, én még írnék egy levelet neki, hogy amennyiben x napon belül nem veszi fel veled a kapcsolatot és nem küldi el a bevallások leadása után érkező pdf nyugtát a mailedre, feljelented és hatóságilag fogod a papírjaidat visszaszerezni. Vagy talán biztosabb egy sms a mobiljára, tömören a feljelentés tervét is megemlítve.

Kemény ügy, sok erőt kívánok hozzá.

2. virus2008 (válaszként erre: 1. - Kistunde)
2012. júl. 2. 13:40

Hát bocs, de nagyon naív voltál.És senkit se tudtál volna megkérni, hogy megnézd ügyfélkapun keresztül?

Ezeket lépten nyomon ellenőrizni kell...


Hát szerintem a büntetést nem fogod megúszni szerintem.

Amúgy mostanában sok a kontár könyvelő.

2012. júl. 2. 13:32

Sziasztok! Nagyon kétségbe vagyok esve. Segítsetek!!!

Egyéni vállalkozó voltam. Már több mint 2 éve nincs egy ft bevételem sem a vállalkozásból. Vissza akartam adni, de a könyvelőm mindig lebeszélt. Tavaly októberben mégis úgy döntöttem, befejezem. Beadtam a helyi okmány irodába az igazolványt, ott viszont közölték, hogy ez már nem így megy, az ügyfélkapun keresztül ki kell tültenem egy nyomtatványt, és online elküldeni nekik. Kértem a könyvelőm segítségét, mivel akkor pont nem volt netem, sem gépem. (Nem egy városban lakunk, telefonon értekezünk, amióta megszültem) Ő megígérte, hogy pár napon belül elintézi. Kértem, hogy 2011-el tegyünk már pontot a vállalkozás végére. Ő készséges volt, mindent megígért. Teltek a hónapok, és akárhányszor rákérdeztem, mindig volt valami kifogása, miért nem intézte még el. Januárban meguntam, és egy ismerős segítségével, fél nap alatt, programok hadát letöltögetve, de sikerült elküldeni a kért nyomtatványt. Ekkor én ismét szóltam neki, hogy megjött az írásbeli válasz is, hivataloasn 2012 jan 20-án megszűnt a vállalkozásom. Kértem, hogy intézze a többi teendőt. Ő ismét megígérte, hogy mindenhová beadja a szükséges záró bevallásokat, összerakja a cuccomat, és majd megyek érte.

Múlt héten kaptam az önkormányzattól egy levelet, hogy nem érkezett be máj 31-ig az iparűzési adóhoz szükséges bevallásom, és hogy több százezres bírságra is számíthatok. Nagyon meglepődtem. Hívom a könyvelőt, nem ért rá, megígérte, hogy küldi postán, írjam alá, és vigyem be. Hívom a pol. hiv, mondom nekik, mit is mondott a könyvelő, és azt is hogy már januárban megszűnt a vállalkozás. Kiderült, ők semmit nem tudnak(adó csoport), és közlik velem, hogy biztosan bírság lesz belőle, mert nem néhány napot, hanem hónapokat késtem. És hogy akkor a záró bevallást, és változás bejelentőt is vár tőlem, mondjuk tegnapra. Hívom a könyvelőt, semmi. Napokig nem vette fel a telefont, pedig a család összes, létező telefonjáról hívtuk. Még mindig nincs bevallásom, minden holmim nála van, máshoz sem tudom vinni. És bújkál előlem. Utoljára pénteken tudtam behúzni a csőbe egy számára ismeretlen számmal, magyarázatot nem ad semmire, azt ígérte, hogy majd megcsinálja és küldi. De azóta már megint men veszi fel a telefont. Segítsetek!! Én gyed-ből nem tudok bírságot fizetni, és a legnagyobb igyekezetem ellenére sem tudom rávenni arra, hogy működjön együtt. Mit tehetek??????Egyáltalán kifizettethetem vele a kapott bírságot? Hol tudom feljeleneni, bejelenteni, hogy nem végzi el amit vállalt? Mit tudok én ilyenkor tenni?? Már abban sem vagyok biztos, hogy a NAV-hoz február 20-ig beküldte a bevallásom. Bár évek óta nullásat küld.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook