Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gátseb problémák fórum

Gátseb problémák (beszélgetős fórum)


15. Orsy27
2010. jan. 28. 16:20
Volna egy kérdésem: 4 hete szültem, a gátsebem már kb. 1 hete nem fáj különösebben, viszont 2 napja egy picit vérzik. Nem nagy mennyiségben, de azért láthatóan vérzik a felszíne. Természetes ez?
14. Hoxa
2006. jún. 11. 12:02

Reméljük a legjobbakat. És remélhetőleg eltudja majd felejteni a lányod ezeket a kellemetlen bonyodalmakat és vállalja újra a szülést.


De akkor most már jöhet a boldogabb rész, ugye? :))

13. rozsa3
2006. jún. 11. 06:32

A nehezén valóban túl vagyunk, de én igazán megnyugodni csak kb fél év múlva, illetve akkor fogok ha megfogant a 2 gyermek.

A gond a következő: a szülés rendben meg volt a baba nagy súlya ellenére is. Azt követően sem látszódott semmi baj, szépen összevarták a nagy vágást, de azt kovetően iszonyú nagy fájdalmat érzett, azt mondta a szülés nem fájt ennyire, tényleg alig bírta. A reggeli laboreredmény után ütött ki a pánik, 2 liter vért pluszban vesztett az anya a szülési 1 1/2 literen felül, "eltünt" a vér, hol van? Az ultrahang alapján megállípították, hogy a héhbe folyik vissza, ugyanis egy szakadást nem vettek észre a héhen, éppen eltakarta a méhszáj. Amikor fordult és nyomúlt a baba kifelé maga alá gyürhette, ez volt a magyarázat. B variáns vér kellett volna, szükség volt legalább 1 l vérre, de fél napig kellett rá várni mire a Janh F-be "összerakták". Csak miután megkapta a vért jöhetett az újabb műtét, előreláthatólag 15 perc lett volna, ez helyett 1 órás volt. Senkinek nem kívánom ezt az izgalmat, annál is inkább mert egy brigád ment be a műtőbe az orvossal, ebből már láttam, hogy ritka a komplikáció. Azóta is túlságosan nagy a méh mérete, nagyon lassan húzódik össze a sok injekció és méhösszehúzó cseppek hatása mellett, de jól vannak, és remélem ha lassan is, de teljes mértékben rendbe jön a kismama, mert szeretnének több gyermeket. Köszönöm az érdeklődésedet.

12. Hoxa
2006. máj. 29. 20:00
Reméljük túl vagytok a nehezén. Mi volt a gond?
11. rozsa3 (válaszként erre: 8. - Fcica)
2006. máj. 29. 18:32
Húúú, tudtam, hogy itt kell érdeklődnöm. Köszönöm a segítségeket. Különben a züldborsót mi is megvettük, a papa olyan buzgó volt, és annyra igyekezett,hogy 2*1kg-ot is hozott, de az olyan nagy zacsi, hogy nem fér oda :)
10. rozsa3 (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2006. máj. 29. 18:28
Köszönöm a gratulációt és a bíztatást. Nem a gátsebbel volt gond, de ez már csak akkor derült ki amikor nagyon nagy lett a baj. Úlabb műtétre volt szükség, nagyon komoly problémán vagyunk túl. Amíg nem tudtuk mi a baj, rettenetes volt. Itt egy gyönyürű édes kis jövevény, és a mamája nagy pácban volt. Úgy néz ki rendeződnek a dolgok. Nem akarom elkiabálni.
9. rozsa3 (válaszként erre: 3. - Szika)
2006. máj. 29. 18:26
Köszönöm a gratulációt, szenzációs érzés a nagymamaság!
2006. máj. 29. 08:06
Gátsebre a jegelésnél nekem azt tanácsolták, hogy nedvesítek be egy tisztasági betétet és azt fagyasszam le. mire kiolvad annyi idő elég is a jegelésre. Kényelmesebb volt, mint egy zacskó fagyasztott zborsó (by dokim). Tejbelöveléshez jó az agnus cactus homeobogyó, a tejserkentéshez pedig a ricinus communis. mindkettőből az 5-ös.
7. szika (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2006. máj. 28. 23:11

Arnica nagyon tuti..hogy nem jutott eszembe...hugicáma motorbaleset után kapott egy nagyon kedve majdnem családtagtól..egész megríkattál vele....szeptemberben halt meg...és olyan nagyon nehéz elfogadni néha.... :( Mindegy

Szóval a gyógyszer nagyon jó.


A laevolac pedig brrr. mikor kicsi voltam sokat kaptam. Használ egyébként, meg apának nagyon ízlett. Laktózos..sok benne a tejcukor, és attól csinál puha midnent, éss nem görcsöket :)

6. Hoxa
2006. máj. 28. 23:06

Bige: Korán lenne még a lányodnak, nem? :)))


Én is ültem még aznap. Szülés után 2-3 órával mentem szoptatni az örzőbe. Kérdezte a nővérke, hogy nem fáj-e, nem is értettem mit akar. Még hatott az érzéstelenítő, nem is jutott eszembe, hogy nem kéne ülnöm.. Másnap már nem voltam olyan virgonc. :))))

5. bige (válaszként erre: 1. - Rozsa3)
2006. máj. 27. 21:47

nagyon sok szeretettel gratulálok én is!

én hiába kérem a lányomat:-)))

gátsebben nem tudok segíteni sajna én sem. vagyis nekem akkor nem volt sajna, mert plasztikai varratokkal varrt engem a dokim, úgyhogy már aznap ültem.

4. Hoxa
2006. máj. 27. 16:33

Rozsa3: gratulálok szívből!!! :))


Van egy homeopátiás bogyó: Arnica 30-as

2*5db-ot 2-3 napig. Segíti a gyógyulást.

Én azt szedtem, nem tudom ez használt-e, de hamar elmúlt a fájdalom. A 3. napon már egészen simán ültem. Pedig több, mint fél órán át varrtak.


Ha nem megy a nagydolog, akkor hashajtó helyett (tejbe kerülhet) inkább gicerines kúpot próbáljon meg. Nekem használt. Ha az sem, akkor a laevolac nevű "hashajtót", az nem árt a babának.


Ne izgulj, túl fog lenni rajta hamar, és utána már eszébe sem fog jutni. :)))

3. szika (válaszként erre: 1. - Rozsa3)
2006. máj. 27. 07:23
Segíteni sajons nem tudok...Csak gratulálok az új családtaghoz. Legyen sok-sok örömetek egymásban! :)
2. Eve20 (válaszként erre: 1. - Rozsa3)
2006. máj. 27. 04:33
Szerintem fogyasszon minél több zöldséget, gyümölcsöt (kivéve eper) meg sok folyadékot. Legjobb a bubimentes ásványvíz. De ha ilyen székelési gondjai lesznek, úgyis adnak hashajtót, ami a babának sem árt. Egyébként gratulálok az unokához!:)) Kisfiú vagy kislány?
2006. máj. 27. 04:27

Tegnap egy szép kis husikás (4150 gramm)babyt hozott a világra a lányom. A babával minden rendben van, kicsit Ő is megfáradt, de jól van. A vágás túl nagyra sikerült, nem volt egyszerű a szülés, mert a baba nem akart "lemenni" és nagyon kemény volt végig a vajúdás időszaka alatt.

A kismamának iszonyatosan erős gátfájásai voltak, Algophiryn injekciót kapott, és néhány kocka jeget. Ez egy kicsit segített. És egy koktélt az alváshoz. Azt mondták reggelre be fog lázasodni, ami nagy valószínűséggel igaz lesz. A lányom nem nyafizós, szinte egyetlen hangos kiáltás nélkül hozta világra a kislányát, és most nagyon izgulok érte. A lemosásokon és a jegelésen kívül mi az ami jót tehet? Mit érdemes enni a széklet puhasága és a tej megindulása érdekében?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook