Gátseb (beszélgetős fórum)


2009. nov. 10. 18:39
Szerencse. És büszke vagyok magamra, hogy végig tudtam olvasni, mert ezek a témák nem mindig mennek. Brrrrrrrr... nem akarok szülni
18. Gavrilo1 (válaszként erre: 17. - Bec1f7f165)
2009. nov. 10. 18:25
Akkor jó hogy nincsennek illusztrációk.:-))
2009. nov. 10. 18:20

Természetesen én is kiváncsi voltam, és normálisak a válaszok is, de pl vérfröcskölős horrort sem bírom sokáig. Nem bírom nézni, ahogy szenvednek az emberek.


Mindezt képekben már nem bírnám megnézni akármennyire az élet velejárója. Még a spirálomat sem néztem meg ultrahangon, mikor ellenőrizte az orvos, mert nem akartam rosszul lenni.


Illusztált méh, petefészek egy weboldalon, és én már ki is kapcsoltam.

Elolvastam a topicot, mert kiváncsi vagyok, de kirázott a hideg.

16. Gavrilo1 (válaszként erre: 15. - Bec1f7f165)
2009. nov. 10. 18:10

Miért horror??

Ez teljesen természetes kiváncsiság és teljesen normális válaszok.

2009. nov. 10. 17:50
horror amit itt olvastam :S
2009. nov. 10. 14:16

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a megnyugtató választ!

2009. nov. 10. 10:27

Szia,

Engem vágtak is, repedtem is... Kb. másfél óra alatt stopoltak utána össze, majdnem 50 varással! Azt hittem, soha többé nem fogok tudni ülni, első 3 nap még az is nehéz volt, hogy fekvésből feláljak ugy, hogy közben kihagyom az ülés stádiumot :)

Aztán napról napra jobb lett, és már 1,5 hét után nem éreztem semmit. Mára már a heg sem igazán látszik... Viszont azért még nem ugy működik ott lent mindne, mint előtte, még elégg fájdalmas tud lenni (3 hónapja szültem), de reménykedem, hogy már nem sokára az is okés lesz!

2009. nov. 10. 09:17
Én nagyon repedtem. A doki azt mondta, hogy jobban nem tudta összevarrni. Maradt is csunya heg, ami máig is érzékeny tud lenni (7 éve szültem). Egy hónapig alig birtam leülni. De lehet plasztikáztatni. De majd a következő szülésnél. A sexben nem zavaró.
2009. nov. 10. 09:08
Szia.Ha jó az orvos,és jól vág,akkor nem fog ottmaradni nagy heg.Egy nagyon halvány heg esetleg,de nem ilyen durva.Én három gyermeket szültem,és kétszer vágtak.Szinte teljesen eltünt.Igen a lenti dolgok visszarendeződnek,persze kell neki idő.Nyugi.
2009. nov. 10. 09:07
Igen a heggel számolni kell sajnos, nekem is van :-(((. Nekem kb 2 hét kellett ahhoz, hogy rendbe jöjjek annyira, hogy le bírjak menni sétálni. És utána még megint kb 2 hét, hogy egyáltalán ne érezzek semmi fájdalmat amikor leülök. De ez teljesen egyedi, mindenkinek más ütemben gyógyul. A barátnőmet nem csak vágták, hanem repedt is és hamarabb rendbe jött, mint én.
9. 1c4f1f6e5a (válaszként erre: 1. - E60ee47a47)
2009. nov. 10. 09:07
Szia mivel ez egy vágás amit szülés után összevarrnak a válasz :Igen .Látszani fog de a sebgyógyulás mindenkinél más és más.Az a lényeg hogy ezen ne tépelődj gondolj arra, hogy hamarosan a kezedben tarthatod a picurkódat hidd el semmi más nem számít:)))Mennyi idő van még hátra??
8. Khatif (válaszként erre: 1. - E60ee47a47)
2009. nov. 10. 09:07
Nekem van ott egy heg. A seb is lassan gyogyult meg, majdnem kb 11 hetbe telt mire teljesen rendbe jott. Nekem osszesen 7 oltes volt kint es bent.
7. 651a3db25d (válaszként erre: 5. - Russodebby)
2009. nov. 10. 09:07
Nekem felszívódó volt...
2009. nov. 10. 09:05
Nagyban függ attól, mekkora vágást csinálnak, lesz-e repedés esetleg és a dokid mennyire figyel a szép stoppolásra. Nekem az elsőnél volt gátmetszés, elég nagy a vákuum miatt, de szépen és gyorsan gyógyult, viszont kb fél évig kicsit merev volt és a szex is fájdogált néha, de utána elmúlt, nem látszik semmi és jól üzemelek:) A második szülésnél már nem vágtak, egy kicsit repedtem a vágásnál.
2009. nov. 10. 09:05
Szia! Nekem is van heg. Nem olyan már ,mint szülés elött volt,de nem zavaró. Nekem a varrat szedésik nem fájt nagyon,utána lett rosszabb,de olyan 6-7 hét alatt rendbe jött. Ne izgulj,van olyan kórház ahol nem is csinálják!
4. 651a3db25d (válaszként erre: 1. - E60ee47a47)
2009. nov. 10. 09:05
Szia! Én 2 és fél hónapja szültem! Szépen összeforrt, de azt azért nem mondhatnám, hogy teljesen el fog tűnni! Marad nyoma, de nem csúnya, nekem alig látszik és minden más is rendben van... :)
2009. nov. 10. 09:05
Szia!Nekem is van heg de nem nagyon látszik.Nekem két hét alatt begyógyult, de ha lesz belső varratod akkor annak a felszívódásához 60 nap kell nekem az orvosom mondta ezt.
2. Dorka29 (válaszként erre: 1. - E60ee47a47)
2009. nov. 10. 09:05
Ez a dokidtól függ elsősorban, hogy mekkorát vág, hogy milyen szépen varr.
2009. nov. 10. 09:02

Sziasztok!

A gátseb mennyi idő alatt múlik el?Lesz ott egy heg vagy az egyáltalán nem fog látszani és a lenti dologok ugyanugy fognak kinézni mint szülés előtt?

Én szülés előtt vagyok és egy ismerősőm azt mondta hogy neki van ott egy nagy heg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook