Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gátlazító, szülés után gátgyógyító fórum

Gátlazító, szülés után gátgyógyító (beszélgetős fórum)


2009. máj. 12. 21:20
Szió! Én egy drogéria-hálózat saját márkás gátmasszázs-olaját használtam a 36. héttől. Mikor a szülőszobára kerültem, és az orvosom megvizsgált, azt mondta, hogy sajnos ennek ellenére szinte biztos, hogy vágni kell majd. Kitoláskor viszont már be merte vállalni a gátvédelmet, ami persze annak is köszönhető, hogy nagyon ügyes és tapasztalt szülésznőnk volt, meg hogy vittem magammal egy üveg olajat, amit ketten együtt el is használtak a cél érdekében :-) A lényeg, hogy egy pici horzsolással "megúsztam" a kalandot!
4. pussycatgirl (válaszként erre: 3. - C62e5b7d24)
2009. máj. 11. 12:43
igen, köszi
2009. máj. 11. 11:55

Szia!

Szülés utánra is vannak jó homeopátiás szerek:

Arnica 15ch, napi2*5golyó. szülés után vérzéscsillapító, sebgyógyító, fájdalomcsillapító hatású

Staphysagria 30ch napi 2*5golyó. A sebgyógyulást serkenti, javítja és fájdalomcsillapító hatású

Apis 30 ch napi3-4*5golyó. gátmetszés után javasolt, ha a gát környéke duzzadt, szúrón fájdalmas és a jegelés jólesik.

Állítólag a körömvirágkrém is jó szülés után, bár egyik szülésznőm sem ajánlotta, csak a tiszta langyos vizes lemosást naponta sokszor.

Remélem tudtam valamit segíteni.

2. Niki1 (válaszként erre: 1. - Pussycatgirl)
2009. máj. 11. 08:44
Szia én novemberben szültem gátvédelemel, előtte a Caulophyllum és a Cimicifuga bogyókat szedtem 2*5-5 bógyót a legerősebbet. Krémet nem használtam, de úgy tudom az is van.
2009. máj. 11. 07:59

Üdv mindenkinek. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy 35. hetes kismama vagyok és mostmár lassan készülgetek a szülésre.

-Tudna nekem valaki jó szülést könnyítő szert, illetve gátlazító krémet vagy valamit ajánlani? Homeopátiás bogyókat lassan el akarok kezdeni szerdni, Arnica, Caulophyllum.

-Az érdekelne még, hogy van-e értelme a gát tájékot valami krémmel kenegetni, hogy jobban nyuljon és kissebbb legyen a gátseb, illetve hogy van-e valami szer amivel szülés után a gátsebet lehet ápolgatni a gyulladást megelőzendően és a gyorsabb gyógyulást elősegíteni?

Válaszotokat előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook