Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gátkezelés szülés előtt? Tud róla valaki valamit? fórum

Gátkezelés szülés előtt? Tud róla valaki valamit? (tudásbázis kérdés)


25. szitaszivárvány (válaszként erre: 24. - Tintat)
2010. jan. 23. 16:19

:-) Női bölcsesség? Nem tudom... Azt viszont igen, hogy 3-4 lánynak meséltem el, hogy ténylegesen mi történt, azt mondták inkább ne mondtam volna, mert így ha ők szülnek, akkor biztos, hogy erre fognak gondolni. A lényeg a végeredmény, itt fekszik mellettem a 4,5 éves lányom és csak remélni tudom, hogy most más kórházban más orvossal ennél csak jobb élményben lesz majd részünk. :-)

Elvileg baba-mama barát kórházban szültem, gyakorlatilag semmi köze nem volt ehhez.

Látom miskolci vagy. Én is az voltam :-)

24. tintat (válaszként erre: 23. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 22. 01:50

Szerintem igazi női bölcsességre vall, ha csak akkor beszélünk/írunk szülésélményekről a többi kismamának, ha azoknak jó a vége.(grat!!!) Bár közhely, de szerintem tényleg nincs két egyforma szülés/születés. Minden baba pont úgy születik, ahogy azt valamiért meg szeretné/vagy meg kell neki élnie, hogy felnőve ennek hatására az élethelyzetekben azt tegye, ami neki való. Így aztán szerintem nincs jó szülés vagy rossz szülés, vagy egy standard forgatókönyv sem írható arról, hogy hogyan "kellene" szülnünk. Ez a felfogás nekem kicsit hasonlít ahhoz, hogy hogyan kellene jól teljesíteni az ágyban. Az biztos, hogy ha valaki fejleszti magát szexuálisan és ismereteket szerez, akkor ezek birtokában nagyobb valószínűséggel élhet meg a párjával szebbnél-szebb együttléteket.

Valami ilyesmi célt szolgálhat a szülési terv is. Nem a karmesteri pálcát fogja jelenteni, de ad egy nagy belső békét és bizonyosságot, ezáltal biztonságot. Biztonságérzet nélkül szülni pedig ... nehezebb.

2010. jan. 16. 10:47
szülési terv? Fogalmam sincs. Abigélnél semmi sem úgy alakúlt, ahogy kellett volna és ez nem rajtam múlt. Ha valaki végig problémamentes és 100%-ig meg tud bízni az orvosában, akkor lehet, egyébként felesleges. Sokszor gondolkoztam már azon, hogy én is leírom Abigél születésének a történetét, de az a helyzet, hogy azzal nagyon, de nagyon sok nőt elijesztenék a szüléstől.
22. ibike22 (válaszként erre: 21. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 15. 21:10
A szülési terv? Mit gondolsz, jó, ha van?
2010. jan. 15. 09:05
Köszönöm, mindjárt megnézem az oldalt, a müll-be is benézek majd. Igaz, van még időm, de nem árt rákészülni. :-)
2010. jan. 14. 22:07

Sziasztok!


Müll...ben lehet kapni gátmasszázs olajat, melyet a 36. héttől kell naponta egyszer használni. 3 órától 9 óráig kell egy keveset ebből bemasszírozni.

Ált. pasis feladat :-)

Jóóóóó!!

2010. jan. 14. 21:21
Úgy tudtam ,hogy az első szülésnél nem engednek gátvédelemmel szülni?
2010. jan. 14. 21:16

Szitaszivárvány, ezt ismered?:


[link]

17. szitaszivárvány (válaszként erre: 15. - Mamazon)
2010. jan. 14. 21:04
Nagymamám emléke szerint az anyja volt ilyen, de még ő is gyerek volt, amikor elvesztette, így sajna nem tudom megkérdezni. Viszont úgy néz ki, hogy a lányom örökölte, mert a koraszülött osztályon még a fejében is tű volt,és az összes szúrás helye látszik a mai napig. Nem vészes, de a fehér pöttyöket meg lehet számolni.
16. szitaszivárvány (válaszként erre: 14. - Qbogizmo)
2010. jan. 14. 21:02
Köszönöm és várom a privit!
15. Mamazon (válaszként erre: 13. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 14. 20:58
De akkor ezek szerint (ha örökletes) kell legyen a családban már tapasztalat. Anya/nagymama/dédi keresd meg melyik ágon kaphattad ezt a tulajdonságot és kérdezz rá tőlük!
14. Qbogizmo (válaszként erre: 10. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 14. 20:57

Szia!


Látom több helyen is összefutunk, dehát ha egyszer most erről szól az életünk, akkor nem is csoda.:)


Én is nemrég végeztem el a Kriston féle tanfolyamot, és igyekszem a szülésig rugalmassá tenni magamat ott, ahol kell, de mivel írtad, hoyg te ezt már régóta űzöd, szerintem már sokat tettél a gátmetszés elkerüléséért. Igaz, hogy még nincs tapasztalatom, de én is első szülésemnek gátmetszés nélkül akarok nekimenni. Nekem a szülésznő javasolt egy illóolajkeveréket, amit persze kísérőbe kell tenni, de mivel egyenként elég drágák az összetevők, megrendeltem. Nem tudom szabad e itt reklámozni a céget, úgyhogy priviben megírom melyik oldalról lehet rendelni.


Én tornázom és masszírozok, a 36. hetemen túl vagyok, és ezt kb egy hónapja művelem....vagy van már több is?! Nem is emlékszem. Ezen kívül javasolt még a LENMAGPEHELY/LENMAG fogyasztása, amit személy szerint kefírbe teszek, így kanalazom magamba, napi egy kiskanállal. Ettől "csúszik ki a baba" a néphit szerint.


Aztán ott van még a MÁLNALEVÉLTEA, ami meg a méhizomzatot segíti, esetlegesen könnyítve, vayg rövidítve a vajúdás folyamatát. Kb. a 32. hét utántól javasolt.


Remélem tudtam segíteni. Ezeket A bába válaszol c. könyvben találtam meg összeszedve, de utánanéztem újságokban, meg neten is, és úgy találtam, ez a 4 dolog többször is visszatért: lemagpehely, málnalevéltea, intimtorna, meg gátmasszázs.


Sok-sok sikert!!!! Remélem könnyen szülünk majd:)


Pusz,

Q

2010. jan. 14. 20:54

Ez a "bőrhiba" sajnos örökletes, nem is lehet vele mit kezdeni. Egyébként 34 öltéssel vagyok összerakva, egyik sem gyógyult normálisan. A lábamon lévő 18 öltésnek 8 évre volt szüksége, ahhoz, hogy valahogy kinézzen.

Közben keresgélek a neten, van 1-2 olaj, amit ajánlanak, de még jobban utána nézek. Ráadásul azt írják, hogy aki hajlamos koraszülésre, az mondjon le a gátkezelésről. :-(

12. Mamazon (válaszként erre: 10. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 14. 20:48

Ez nem törvényszerű. Bár a te eseted sem az...


Én csak a szülés utáni ötödik napon éreztem egy kis fájdalmat (ekkor kezdett el felszívódni a varrat), és ez tartott kb. két napig. Se előtte se utána nem éreztem semmi fájdalmat. Még kontrollra sem mentem vissza 6 hét után, annyira tökéletesen helyreállt minden. De tényleg volt olyan asszony, aki az első perctől kezdve napokig széles terpesszel közlekedett a folyosón...

11. szitaszivárvány (válaszként erre: 9. - Mamazon)
2010. jan. 14. 20:42
Oké, köszi!
2010. jan. 14. 20:42
Egyébként így, hogy nem vágtak és nem repedtem kb. 4 héttel a szülés után már semmi "bajom" sem volt. Se az üléssel, se a mozgással nem volt gondom. Viszont, aki gátsebbel érkezett a koraszülött osztályra és az anyaszállóra az nagyon nagy kínokat élt át. Nálam egy átlag heg (most itt értem azt, hogy eltávolítottak egy szemölcsöt) 4-5 év alatt gyógyul be normálisan, úgy, hogy speciális krémekkel kenem. Ezért szeretném elkerülni a gátmetszést, ha lehet.
9. Mamazon (válaszként erre: 5. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 14. 20:41

A családinet-en vannak szakértők (dúlák, szülésznő).

Családinet.hu Szakértők/Segítség babaváráshoz, szüléshez-fejezetnél keresd!

Ők biztos többet tudnak nálunk...

2010. jan. 14. 20:39
Az intim tornát évek óta gyakorlom, így a hüvely lazításával, tágításával nincs gondom. Az orvosom szerint olyan, mintha nem is szültem volna. A bőrömmel van gondom.
2010. jan. 14. 20:37

Asszem van rá valami torna, felkészítő, de nem tudok róla semmi mást. Amúgy én is gátvédelemre hajtok:)

Ne bántsanak, ha nem muszáj....

2010. jan. 14. 20:36
Én az hallottam, hogy nem jó előre massszírozni, aki ismeri a gátvédelmet, az a "helyszínen" megoldja:) Mert a sima gátvédelemtől nem tágul ki a hüvely, a masszázstól tágulhat.
2010. jan. 14. 20:31

A keloidképződésnél összeforrnak ugyan a hegek, de utána a szervezet ékalakban kidolgozza és gyakorlatilag kemény, burjánzó hegképződés lesz a helyén még a plasztikai műtéteknél is. Csak azt nem tudom, hogy gátnál is ugyanez a helyzet-e, mert ott más a bőrfelület.


Engem azért nem vágtak, mert még az ügyeletes orvos sem ért be, így nem volt kinek. :-)

4. Mamazon (válaszként erre: 3. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 14. 20:28

Ok. így értem. (bár fogalmam sincs mi az a keloidképződés)...


Nekem a mandulaolajat ajánlották és azt mondták, hogy kb. 3 hónappal a szülés előtt el kell kezdeni naponta kenegetni/bemasszírozni. El is kezdtem, de aztán nálam is hirtelen koraszülés lett a vége, papírmunkára sem volt idő, úgyhogy nem volt beleszólásom, vágtak.


Mandulaolajat kapsz bármelyik kis naturboltban, kb. 1500 ft-volt három éve egy kis üveg.

2010. jan. 14. 20:23

Van egy 4,5 éves kislányom, koraszülött volt, 1550 g volt a súlya, őt vágás és repedés nélkül szültem. A problémám, hogy keloidképződésre hajlamos a bőröm és nem tudom, ha ott vágnak, akkor hogy fog gyógyulni. Ezért inkább elkerülném.

Bőven van még időm erre, csak tájékozódni szeretnék.

2010. jan. 14. 20:21

Mandulaolajjal lehet kenegetni és masszírozni kb. a 30. héttől. De kell hozzá egy megfelelő szülésznő is a végén...


Amúgy viszont a gátmetszéstől nem kell különösebben félni. Nem olyan nagy gond, mint amilyennek mostanában felfújják. Konkrétan szülés közben meg sem érzed és utána is gyorsan és kevéske fájdalom kíséretében maradéktalanul gyógyul.

2010. jan. 14. 20:09
Gátkezelés szülés előtt? Tud róla valaki valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook