Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gasztroenterológia?Hallott már róla valaki?Hol, mennyibe kerül, mit vizsgálnak? fórum

Gasztroenterológia?Hallott már róla valaki?Hol, mennyibe kerül, mit vizsgálnak? (beszélgetős fórum)


19. mandulacska2 (válaszként erre: 17. - Clau26)
2010. aug. 27. 17:32
Hát kellőképpen fájt. Tulajdonképpen az volt a bajom, hogy iszonyat görcsölt a hasam, és hasmenésem volt. Mindenesetre elég herce-hurca volt, mire kiderült. Először azt hitték,hogy valami fertőzés. De nem múlott el diétára se. Utána jött székletvizsgálat, semmi. A háziorvos már azt mondta, nem e idegi alapon van. Jellemző, ha nem tudják , akkor ezt mondják. Aztán elküldött végül a gasztroenterológiára, hogy vizsgáljanak ki e téren is, bár nem tartotta valószínűnek. Megtükröztek, és akkor látták, hogy tele van fekéllyel az egész vastagbél. De hál Istennek kiderítették.
18. mandulacska2 (válaszként erre: 14. - Arcansas)
2010. aug. 27. 17:29
köszi, jól vagyok. De én úgy tudom, ebből nem lehet meggyógyulni. Vannak aktív és passzív időszakok. Nekem most a passzív van, tehát tünetmentes. De bármikor előjöhet. Remélem, nem mostanság.
17. Clau26
2010. aug. 27. 12:11
egyébként fáj a vastagbél gyulladás?hogy vetted észre?
16. Clau26 (válaszként erre: 15. - Arcansas)
2010. aug. 27. 12:10
aranyos vagy,én sose gyógyulok meg..nekem lassu colonom van,ami azt jelenti hogy 21mágnesgolyót lekellet nyelnem ami 3nap után szinte semmit nem mozdult meg a beleimben,így 2lehetőségem volt:vagy műtét amire 10%esély hogy jobb elsz vagy magam kikisérletezem..utóbbi jött be tök véletlenül az edzőm ajánlotta a szűztea kapszulát amit kb 3éve szedek és megoldódott a problémám 23év után..orvos nélkül és műtét nélkül mert ők nemtudtak segíteni..ennyit az orvosokról...remélem te is jól vagy már azóta..
15. arcansas (válaszként erre: 12. - Clau26)
2010. aug. 27. 10:46
remélem te is meggyógyultál azóta,ill jól vagy!
14. arcansas (válaszként erre: 13. - Mandulacska2)
2010. aug. 27. 10:43
Remélem most már jobban vagy/meggyógyultál!
13. mandulacska2 (válaszként erre: 12. - Clau26)
2010. aug. 26. 18:58
kaptam, legalábbis előtte adtak valami injekciót. Attól bódult voltam elvileg, gyakorlatilag éreztem. Mikor kimentem a rendelőből, eléggé szédelegtem, tehát elvileg volt bennem. Úgy kellett kísérgetni. Nekem elég rossz élmény volt.
12. Clau26 (válaszként erre: 10. - Mandulacska2)
2010. aug. 26. 15:01
szerintem nem kaptál érzéstelenítőt....nekem az elsőt sztk-ban csinálták,a 2.-at kórházban..
11. Clau26 (válaszként erre: 9. - Mandulacska2)
2010. aug. 26. 15:00
az első nekem is kellemetlen volt de azért nem fájt az se a 2.-nál viszont kaptam érzéstelenítőt..így tényleg érdekes volt a monitoron nézni..
2010. aug. 26. 14:01
nekem egyébként vastagbélgyulladásom van, emiatt küldtek oda, ott állapították meg tükrözéssel. Nem éppen kellemes dolog.
9. mandulacska2 (válaszként erre: 8. - Clau26)
2010. aug. 26. 13:59
izgi? És hogyhogy nem fájt? Én majd meghaltam, amikor nekem csinálták.
2010. aug. 26. 11:45
nekem volt béltükrözésem 2x is..néztem a kis tv-n egész izgi volt:-)de komolyan..közben jót dumáltunk a dokival
2010. aug. 26. 09:47
Én rendszeres látogatója vagyok a gasztroenterológiának, mert légúti refluxom van. Nem túl kellemes hely, de az állandó gyomorpanaszokon segített :)
2010. aug. 26. 09:35

Köszönöm a válaszokat:)

De még írhattok,új tapasztalatok,vélemények,kiváncsiság,bármi jöhet!

5. 409f3dc117 (válaszként erre: 1. - Arcansas)
2010. aug. 26. 09:18
mondjuk tejcukor és lisztérzékenységet is tudnak nézni. aztán kezelik, gyógyszeresen, esetleg elküldenek dietetikushoz tanácsadásra :D
2010. aug. 26. 09:16

Gyomor, végbél tükrözéssel foglalkozik, gyomorfekéllyel, reflux betegséggel, savasodással.

A páromat gyomorfekéllyel műtötték, ellenőrző tükrözésre kellett visszamennie.

A gyomor állapotát tudják felmérni, van-e benne valamilyen baci, gyulladás stb.

3. 409f3dc117 (válaszként erre: 1. - Arcansas)
2010. aug. 26. 09:15

hát ez nem egészen ezt takarja :)


itt inkább kellemetlen vizsgálatok sorozata van. gyomor és béltükrözés.

azt nézik van e fekély vérzés a tápcsatornában....

2. berhukri (válaszként erre: 1. - Arcansas)
2010. aug. 26. 09:12
Ott csinálják a tükrözéseket (gyomor, végbél)
2010. aug. 26. 09:10

Azért indítom ezt a topicot,mert felhívta egy nagyon kedves személy a figyelmem az állandó tejivászatomra.A cukrot,és a lisztet,az édességeket már sikerült kiiktatnom az étrendemből,kenyeret sem fogyasztok.Mozgok,próbálok tenni az egészségemért,de a bőrproblémáim nem szűntek meg csak enyhültek,allergiás is vagyok,az utóbbi napokban nagyon.

A gasztroenterológia jobb módszert mint egy egyszerű dietetikus tanácsadás,vérkép,v bármilyen laborvizsgálat,amire a háziorvos küld el.

Itt egyből rájönnek állítólag,mi a szervezetben a probléma....

Tapasztalatok érdekelnének!(kinél mi derült ki,hogy változtatott,meggyógyult-e,milyen vizsgálatok voltak?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook