Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gastrotuss baby szirup mennyire hatékony? fórum

Gastrotuss baby szirup mennyire hatékony? (tudásbázis kérdés)


1 2
34. Edi12345 (válaszként erre: 29. - Verikaaa)
2021. máj. 30. 03:25
Szia! Tudom régi az írás, de hátha olvasod! Mit csináltál mikor ez történt a gyermekkel? Mikor megbénult az ideg
2020. dec. 23. 21:29

Sziasztok,


Nem tudom mennyire aktív még a fórum.

Január 4-én megyünk személyes kontrollra gasztoshoz, de nem tudom addig kibírom e épp ésszel.

Nálunk is csendesen lehet jelen. Vagyis annyira nem... Minden étkezés közben kb 5-10 perc után elkezd tekeregni, feszíteni magát.

Egyik doki azt mondta, adjam étkezés előtt a Gasztotusst, viszont ettől szerintem még az étvágya is elment.☹️ Egy napig csináltuk így, de azóta is alig eszik. Már a fürdést sem élvezi úgy, mert folyton szájában van a keze. Pedig imádta ezt az aoás programot. ☹️

Más is van, akinek evés közben mutatkozik?

32. szlilla5 (válaszként erre: 31. - Mircike2)
2020. dec. 23. 21:24
Szia, te étkezés előtt adod neki?🤔
31. Mircike2 (válaszként erre: 30. - Bolycika)
2020. máj. 27. 13:28
Ugyanebben a cipőben vagyunk.. Én ma adtam neki először, de a szirup beadása után kB 5 perccel már kérte is a cicit. Remélem hatásos lesz 😕 első körben arra gondoltam, h 3x adok neki :reggel-délben-este 🤷‍♀️
2020. ápr. 2. 20:50

Gondoltam leirom a tapasztalataimat, hatha segit valakinek. Mar teljesen el voltam keseredve. 10 hetes kisfiam het eleje ota alig evett, vasarnapra csak parat szivott a cicibol. Gondoltam mindenre, a rota elleni vakciba etvagxtalansag okozasara, arra, hogy neg fog jonni a mensi vagy eppen higy terhes vagyok. A gyerekkel mentunk orvoshoz, de mindenki azt mobdta, hogy ne izguljak, ha van 4 pisis pelus akkor oke. Nem ertettek, hogy a gyerek nen eszik, hogy erotlen es a viselkedese megvaltozott, korabban meg nem 4 hanem 10 pisi pelenkaja volt dugig.

Kulonbozo elmeletek legyartasa utan arra kezdtem gyanakodni, hogy rejtett refluxa van a kisfiamnak. Sajnos ebben a korban az UH a csecsemok 90%anal refluxot mutat, de ereztem, hogy nyomon vagyok.


Tuneteink:

A korabban hatalmas etvagyu jol szopo babam etvagxtalan lett, felt enni, mint bekapcsolt a tejleadom ellenkezni kezdett

Kohogott es tuszentett egyre tobbszor

Csuklani kezdett alkalmankent

Reggelre begyult az orra

Eves utan kifeszitette magat es nyujtozkodott

Ette a kis kezet megsem evett meg semmit

Alkalmankent egyre kevesebb mennyiseget evett

Bukni keveset bukott, de az zobbnyire mar megemsztett tej volt

Bukas utan neha sirt

Vizszintbe helyezve sirt

Hajnalban etetes utan 1-1.5 oraval nyoszorgott es szenvedett, de nem kelt fel

A babakocsiban seta kozben ha lejton mentunk akkor gyakrabban kelt sirva es a kocsi megdobtese alkalmankent segitett megnyugtatni

Hallom nyeldekelni neha azopi uran

Szopi kozben kogig vagy sipol


Az otletemmel egy masik dokinohoz mentunk, aki szerencsere komolyan vette az anyai aggodasomat es javasolta a cseppet.


Ma hasznaltuk eloszor es szibte az elso hasznalat utan nagyibb etvaggyal es batrabban kezdett neki a kicsikem a szopasnak. Vegre elkezdett mennyisegeket enni, 40-50 grammokat. En mar ennek is orulok. Jol aludt nap kozben.


Remelem nem vagyunk tevuton, nekem az osztoneim azt sugjak, hogy ez a remalom megoldodni latszik.


Mar csak azt nem tudom, hogy egy iszsz babanal, aki napjaban akar 15suor is cicizik, mikor adjuk be ezeket a cseppeket. Tultolni sem akarom.


Az esti es ejszakai adag beadasa nekunk is kerdeses, mert ejjel kb 10 perc alatt megszivja magat es utana ebreszeni lehet h nagy sirassal jarna, utana neg lehet h nem tudna visszaaludni. Ugyanez a hajnali adagra is.

Plusz kerdes, hogy a kisfian cicin alszik el, es nem tudom, hogy "ra lehet e szoptatni" nehany kortyot erre a szerre vagy mindebkeooen qz utolso bevitt falatnak kell lennie. Erre rippeket szivesen varok.

2014. dec. 17. 14:42
10 hetes a kisfiam.Mi 10 napja használjuk a Gastrotuss Baby-t , de szinte egyik pillanatról a másikra megoldotta a problémánkat.Rejtve bukós a babám,egy-egy kiskanálnyi tej jön csak ki, az is alvás közben,ez ugyanúgy kifolyik a Gastrotuss használatától is, viszont a visszaáramló sav miatti fájdalmat rögtön megszünteti.Van olyan is,hogy evés után másfél órával rá kell rakjam a pelenkázóra szélcsövezni, akkor gondolom megint megindul felfele a sav, pelenkázás után elkezd üvölteni,feszíti a fejét, és én oylankor is szoktam neki adni egy fél kávéskanálnyit, és rögtön megnyugszik.Nálunk a visszaáramló sav megbénította már háromszor a tizes ideget,aminek hatására a baba nyaka megmerevedett, fixált a szemével, és lógott keze lába,remélem ez nem fordul elő többet.
2014. szept. 26. 13:35

Sziasztok,

Szoptato anyuka vagyok,nalunk is folyton bukott a gyerek.Mielott barmivel tomitek a gyereket,altalaban feleslegesen,probaljatok ki,hogy etetes kozben legalabb 4x-5x megszakitjatok az etetest es alaposan megbufiztetitek a babat.nekunk nagyon bevalt.sokkal tobbet eszik a kisfiam,mert nem fesziti a levego a hasat es a bufi levego formajaban tavozik es nem anyatejjel egyutt.teny,hogy idoigenyes a szoptatas,igy 30-40percig is eltart,de nem szenved sem a kisfiam,sem en.ja es ha tehetem,eves utan fel oraig meg nem fektetem le a gyereket.Remelem tudtam segiteni...

27. Dia 24
2014. ápr. 12. 12:49
jah és egyébként láttam,hogy ti is szenvedtetek a beadással... mi ugy oldottuk meg,hogy van mellbombóvédőm és abba beleraktuk a mennyiséget és simán kiszivta belőle. Nem köpi ki meg semmi. :)
26. Dia 24
2014. ápr. 12. 12:45
Sziasztok! Az én kisfiam 4 hónapos és 2-3 napja kezdtük el szedni a gastrotuss baby-t. Az a problémám, hogy mióta elkezdtük szedni napközben vigyorgós, nem sír, jókedvű, viszont éjszaka 2 óránként kel enni. Nálatok volt ilyen probléma vagy egyébb mellékhatás??
25. VTünde (válaszként erre: 23. - Évili84)
2012. júl. 13. 16:34
Nálunk azért sztem nem vészes a helyzet. A köhögés is csökkent már. Az a problémám hogy ez helyileg hat, tehát ha nem adom, nem hat...
2012. júl. 13. 16:29
Próbáltam tenni anyatejet hozzá. Az a baj h még így is sűrű, az ízét nagyon nem nyomja el, csak a mennyiség lesz több:( Inkább anélkül adom, desír:( Bár már kétszer nem sírt avégén!
23. Évili84 (válaszként erre: 22. - VTünde)
2012. júl. 11. 12:37
Nekünk jobban bejött a nutritonos előetetés. Fejtem egy kis tejet és azzal gyorsan kavartam ilyen zselé szerű anyagot és az kb. 3-4 kávéskanál volt. Azt szopi közben/előtt beadtam neki. Nem mondom macerás volt, de jobb volt mint ez a csoda szirup.
2012. júl. 11. 12:32
Most Nurofenes adagolóval astam Neki. Végig sírta és kb. 6 részletben sikerült beadni 2,5 ml-t,de z többé-kevésbé bent maradt. Most nem tettem még hozzá anyatejet, de köv.etetésnél próbálok majd.
21. Évili84 (válaszként erre: 19. - VTünde)
2012. júl. 11. 08:56

Esetleg próbáld neki fecskendőbe, vagy a nurofenes adagolóval beadni. Szerintem próbálj hozzá tejet fejni nyugodtan. Sajna nekünk nem jött be ez a szirup mi nem sokáig használtuk.

A reflux vizsgálat szerintem kórházanként eltérő, de feleslegesen nem kínozzák, csak ha nagyon muszáj. Nekünk volt ultrahang, kontraszt anyagos röntgen, ph mérés orrszondán keresztül (de az azért kellett, mert nálunk légzéskimaradást okozott).

A reflux nagyon sok babánál jelentkezik, mivel még éretlen a gyomorszája. Az esetek 90 %-ában ahogy nő a baba úgy szűnik a probléma. Gyakran okoz ilyen tüneteket tejallergia is. Mi is tejmentes diétán vagyunk, még most is. Ez azt jelenti, hogy amíg szopik a baba addig anya nem ehet semmi tejeset.

A gastron végig kérdeznek egy csomó dolgot és az alapján próbálnak megoldást találni. Az sem mindegy mennyire okoz a babának kellemetlenséget. Remélem mielőbb jobban lesz a picur!

2012. júl. 11. 08:01
Ötlet, hogy adjam be ezt a kifiamnak? Most talán 2 ml benne maradt, jó esetben és sír közben:S
2012. júl. 10. 21:53

Szia!


Köszi:) A ksiifam 11 hetes, mindig elég bukós volt, de 2-3 napja nagyobbat bukik ill. köhög,és néha sír a cicin. Voltunk röntgenen is, és ma ezt a szirupot javasolta a dr nénink. Azt mondta hogy ha 1 hét alatt nem javul, elküld gastroenterológiára reflux vizsgálatra.

Azt szeretném kérdezni hogy ha mi csak szopizunk,és szopi után kell megitatni vele a szirupot, de sokszor bealszik, mit tegyek? Ill.ma fintorgott, fejjek hozzá kis anyatejet?

A reflux vizsgálat miből áll? Az kialakulhat 2 hóasn? Nagyon remélem hogy nem azzal van dolgunk:(

Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 10. 21:25
Még néha igen. Kérdezz, hátha tudok segíteni!
2012. júl. 10. 19:49
Valaki olvassa még ezt a fórumot? Szeretnék kérdezni!
2011. nov. 12. 12:41

Hát eddig azt hittem használ a szirup, de tegnap este megint volt félrenyelés evés után 3 órával.


Visszajött ilyen vizes cucc, amit félre is nyelt szegénykém.


Most picit ugyan, de visszabukott kevés kaját etetés után, pedig beadtam a szirupot.


Nem tudom már mit tegyek:-(

15. Anika70 (válaszként erre: 14. - Évili84)
2011. nov. 9. 13:22
Ezek szerint ez a félrenyelés együtt jár a reflux-al:-( Nálunk nem volt a nyakán a köldökzsinór, de egyébként sem nézte meg senki mi a helyzet a gégefedőjével:-(
14. Évili84 (válaszként erre: 13. - Anika70)
2011. nov. 9. 09:46
Még a mai napig is van, hogy félre nyel. Bár nála gyengébb volt a gégefedő, mert a nyakán volt a köldökzsinor. Tényleg csak azzal tudlak biztatni, hogy ki fogja nőni. Én sem hittem el, de szerencsére így lett. Viszont a gastroenterológus biztos tudna segíteni, hogy legalább a fájdalmait csökkentsék. Mi a Heim Pál kórházba jártunk.
13. Anika70 (válaszként erre: 11. - Évili84)
2011. nov. 9. 05:14

Hát biztosan nem lehetett neked sem egyszerű:-(


Sajnos én is ott tartok, hogy már belebetegedtem az egészbe, pedig más anyukák olyan természetesnek veszik, hogy bukik a gyerek, majd kinövi.


Na igen, de amikor ülő helyzetben felriad és félrenyeli a felbüfögött cuccot én meg látom, hogy nem kap levegőt, akkor pánikolok. Már babakocsiban sem merem vinni, mert ott is 2x előfordult már, hiába volt oldalra fektetve. Annyira felkavarta a goymrát a göröngyös út, hogy ez lett a vége:-(((


Nálatok is volt ilyen félrenyelés emiatt?

12. Anika70 (válaszként erre: 9. - 4c1a787e8f)
2011. nov. 9. 05:11

Remélem, hogy nálunk is használ majd, mert ez tényleg borzalmas.


Köszönöm a doktornő nevét, még nem tudom hová fordulok,ha ez nem hoz megoldást, de leglaább már van egy-két kiindulási pontom.

11. Évili84 (válaszként erre: 8. - Anika70)
2011. nov. 8. 15:27

Elolvastam a másik fórumot is amit indítottál. Mi is ugyanezt jártuk végig. Mi azzal kerültünk a kórházba, hogy a légzésfigyelő napjában többször jelzett. Én hiába mondtam a gyerekorvosnak, hogy állandóan sír a gyerek, csak legyintett. Na a kórházban aztán kibuktak a nővérek, mikor semmit nem tudtak vele kezdeni.

Állítólag a bukásokat okozhatja tejallergia is. Én szoptattam és nem ehettem semmi tejterméket, a hasfájása elmúlt párhét alatt, de a bukás maradt. Pont egy hónapja állították le a savlekötőt. Sajnos eddig nálunk is úgy zajlott, hogy egy elindulás minimum 5-szöri átöltöztetés. A babakocsiban üvöltött, a hordozót meg a védőnő nem engedte. Mi is jártunk Dévény tornára mint azt a másik fórumon is írták, talán az is segített. Én teljesen belebetegedtem tavaly télen, de biztatlak, hogy van kiút. Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan.

2011. nov. 8. 15:16
Dr. Micskey Éva Phd.
2011. nov. 8. 15:15

Én adom a fiamnak, de ő már 5 éves lesz. Kb. egy éve kezdődött, hogy kb. egy héten egyszer felébredt éjszaka, és 2 órán keresztül hányt... Nekem is egy évet kellett könyörögni, mire komolyan vették a bajokat, bár nálunk nem a gyerekorvos volt a hibás...


Nemrég javasolták az említett gyógyszert, nekünk segített, mert nem engedi beindulni a hányást, nem jön olyan könnyen vissza a dolog, nyugodtabban alszunk..


Az ultrahang az egyébként, ami tuti, nekünk is az mutatott csak kis eltérést, minden más negatív volt...


A nagyon nagy bajom csak az, hogy ez 2800 Ft, és nekünk egy hétig elég egy.. Hosszú távon nem fogjuk tudni fizetni..

Egyébként GORB diétát csinálunk, magyarán nem ehet egy pár dolgot, és erre oda kell nagyon figyelni, ez is segít kicsit.. De persze babáknál ez nem megoldható..


Nekünk egyébként a Budai Gyerekkorházban segítettek, Miskey doktornőnél voltunk.. Lehet, hogy nem jól írtam a nevét..

8. Anika70 (válaszként erre: 7. - Évili84)
2011. nov. 8. 15:07

Igen, valószínüleg ha ez a szirup sem válik be, akkor maszek alapon fogom elvinni a kislányt, mert már elegem van a gyerekorvosunkból is, meg a kórházi orvosokból is.

Ha már ott voltunk, miért nem lehetett a hasi és a fej ultrahang és a fejlődésneurológiai vizsgálat után átküldeni a gyermek gastroenterológushoz?

7. Évili84 (válaszként erre: 5. - Anika70)
2011. nov. 8. 15:02
Mi is sokat küzdöttünk vele, nekünk végül a Losec nevű gyógyszer vált be. E mellett is bukott, de legalább nem fájt neki annyira. Mi jártunk gastroenterológiára. Szerintem nektek is érdemes lenne kicsikarni egy beutalót. A háziorvos nekünk sem akart beutalót adni, bár mi más problémával indultunk, de azóta sok minden kiderült és megoldódott.
6. Anika70 (válaszként erre: 3. - Titánia83)
2011. nov. 8. 14:47

Ez érdekes, mert állítólag szinte ledugaszolja a gyomorszájat, hogy ne jöhessen vissza a kaja.


Ezek szerint ez sem igaz ....

2011. nov. 8. 14:45

Köszönöm a véleményeteket.

Hát nem tudom, majd meglátjuk mi lesz.


A bukás engem sem érdekelne, hiszen szépen növekszik a kislányom, de mielőtt bukik sír, tehát biztosan marja a nyelőcsövét a gyomorsav, másrészt már 8x fordult elő, hogy álmából egy ilyen savas visszabukásra ébredt és majdnem megfulladt, hiába aludt ülve..


Szóval valamit tenni kell

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook