Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Garázsvásár fórum

Garázsvásár (beszélgetős fórum)


1 2
2014. okt. 3. 21:02

Sziasztok!


Október 5-én, vasárnap délelőtt 9-11 óra között garázsvásárt tartunk Zuglóban, Kopja utca 20.

Ha érdekel, szeretettel várunk.

42. Gordonka (válaszként erre: 41. - Andi6020)
2013. aug. 27. 12:35
Köszi, engem az érdekelne, ahova be lehet szállni, tehát nem maga a garázsvásár, hisz az sok helyen van, de zártak, azaz nem fogadnak további árusokat, "csak" vevőket :)
41. andi6020 (válaszként erre: 40. - Gordonka)
2013. aug. 27. 08:55
Nem akarok hülyeséget mondani, de épp tegnap, az Üllői úton, a Határ úttól a Népliget felé jobb oldalon láttam egy épületre kiírva, hogy GARÁZSVÁSÁR. Lévén, hogy nem garázs volt, szerintem ez valami olyasmi lehet, mint ami felől te érdeklődsz.
2013. aug. 27. 08:51
Sziasztok, Pesten ismertek olyan garázsvásárt, ahova be lehet társulni, azaz el lehet menni árulni? Köszönöm.
39. trapiti (válaszként erre: 38. - Szeplakisz)
2013. jún. 5. 22:13
Bp-en, de nem garázs, mert az nincs, hanem az erkélyünkön :) (olyan elrendezésű a lakás, hogy a folyosóról az erkélyen keresztül jövünk be) szerintem szuperül volt berendezve, de nem sokan jöttek... Talán péntek délután jobban lesznek.
2013. jún. 5. 21:07

Ezekszerint te Pesten csináltad?

Arra azért többen megfordulnak, mint felénk. :)

A mi kis utcánkban szombaton egész nap kb. 8 autó ment el a garázsunk előtt.

Szóval nem igen volt olyan, aki csak épp arra járt és benézett.

Aki jött, az már konkrétan a vásárba jött. Ha forgalmasabb helyen laknánk, akkor nagyobb forgalmunk lenne. :)

37. trapiti (válaszként erre: 36. - Szeplakisz)
2013. jún. 5. 19:43

Ügyesek vagytok :)


Hozzám nem jöttek túl sokan, de végülis a mai napon volt 22.000Ft bevétel :)

Persze hétköznap nyilván nincsenek annyian mint hétvégi napon, ráadásul csak a neten hirdettük, garázsvásáros oldalon, fb-on, és a kerületi adok-veszek csoportban... Péntekre talán többen jönnek majd...

36. Szeplakisz (válaszként erre: 35. - Trapiti)
2013. jún. 5. 17:13

Jól meg kell hirdetni az elsőt. Utána már könnyebben megy, terjed szájról szájra.


Mi már a harmadikra készülünk. :)

2013. jún. 4. 00:30

Sziasztok!


Van már valaki aki csinált garázsvásárt?


Mi a héten kényszerszabin vagyunk a kislányommal, de nincs különösebben rosszul, és az jutott eszembe, hogy csinálunk egy ilyet a héten... akár több napon is... igaz garázsunk meg kertünk nincs, de van egy klasz erkélyünk ami a lakás előtti folyosóra nyílik... rengeteg a gyerekruhánk, abban bízom hogy hétköznap is lesznek itthon lévő anyukák... meghirdettem a kerületi adok-veszek rovatban... Kíváncsi vagyok, lesz-e vevő...

34. Szeplakisz (válaszként erre: 33. - Silany)
2013. máj. 28. 05:52

Szia!


Persze, ebben is van igazság. Mondjuk mi nem ilyen drága dolgokat árultunk, mi mondhatni szinte csak ruhákat.

Ugye ketten fogtunk össze keresztanyámmal. Ha többen vagyunk, ugye a választék is nagyobb. Én szinte csak a saját női ruháimat árultam, keresztanyám meg gyerek fiú ruhákat és férfi ruhákat.


Én személyszerint a ruháimat 200,- és 1000,- Ft között árultam. A legtöbb felsőt pólót nagy átlagban 500,- Ft-ért. 1000,- és 2000,- Ft körül leginkább a még szinte új cipőim voltak.


A 10.000,- Ft-os bevételem nagyrészt párszázas holmikból tevődött össze.


Keresztanyám tett még ki kettő gyerekbiciklit, egy autós gyerekülést, medencéből a vízforgatót. Ezek pedig 5000,- és 15.000,- Ft között mozogtak.


(De ezekre nem volt nagy a kereslet, bár ez a mi hibánk is, mert a plakáton fel lehetett volna tüntetni, hogy bicikli, gyerekülés, stb is kapható, hogy annak szemetszúrjon, akinek konkrétan erre van szüksége)


Amennyiben ti is csináltok garázsvásárt érdemes előtte meghirdetni, és a plakáton, hirdetőfelületen feltüntetni, hogy ikerbabakocsi is kapható. Lehet majd valaki pont amiatt téved oda. :)


Mi Isaszegen csináltuk a vásárt. És az a tapasztalat, hogy tetszik az embereknek. Sokan mondták, hogy "de jó, hogy végre valaki meg merte lépni ezt a lépést és elkezdte".


A következőt már mi is jobban meghirdetjük. (Teszünk majd plakátot az isaszegi vasútállomásra, nagyobb üzletekbe, egy-egy villanyoszlopra, szórólapokat is csinálok majd, meg természetesen facebook.)


Valamint csináltunk a mostani alkalommal egy pár fotót, amit majd a következő meghirdetésénél esetleg felteszünk a facebook-ra, hogy aki még nem járt felénk az lássa, hogy hogy is néz ki ez az egész, valamint hátha valaki pont beleszeret egy egy holmiba, ami a képen szerepel. :)

33. silany
2013. máj. 27. 21:01

Sziasztok!

Nekünk is iszonyatosan sok cuccunk van, főleg kinőtt gyerekruhák, játékok, de minden egyéb is. A topiknyitóval egyetértek, nekem is macerás a vatera, fotózni, válaszolgatni a kérdésekre, összevissza egyeztetni hogy ki mikor akarja átvenni. Úgy volt, hogy az egyik ismerősöm bonyolítja majd, felajánlottam neki %-ot :) De közben talált munkát, így már neki sincs rá ideje.


Most a garázsvásáron gondolkodom én is.


Szeplakisz! Melyik településen tartottad a garázsvásárt? 10ezer ft-ért mennyi cuccot kellett kiárulni?

Nálam van egy határ, amiért nem éri meg a befektetett energia és idő, akkor inkább elajándékozom ingyen a cuccokat. (pl a 90ezer ft-os ikerbabakocsit, amit vadi újan vettünk és csak mi használtunk, 10ezerért nem adom oda, akkor inkább olyannak ingyen, aki rászorul)

32. 8c40921157 (válaszként erre: 31. - Szeplakisz)
2013. máj. 27. 20:45
Persze, jól gondolod, biztos neki is vannak ruhái, amiket már több éve nem is látott:)
2013. máj. 27. 20:41
Igen igen, van benne lehetőség. De még csak ott tartok, hogy anyut fűzöm, hogy adjon nekem néhány megunt ruhát. :) Mert én ugye M-es méret vagyok, ő pedig L-es. A méretválasztéknak is bővülnie kell. :)
30. 8c40921157 (válaszként erre: 29. - Szeplakisz)
2013. máj. 27. 20:24

Akkor jön az, hogy megnézed, hogy árul-e még mást is, és még vásárolsz nála, amíg megéri. Vagy azt mondja, hogy ingyen elpostázza, mert annyi lettél.


De képzeld, hogy elmész egy turiba, ott veszel kilóra valamit pl. 300 ft-ért, és eladod 500-ért, mert még mindig megéri. Csak ötlet.

2013. máj. 27. 20:16

Persze, gondolom akár csere is lehetséges lenne. Csak az kissé macerásabb.

Néztem már amúgy vaterán is ruhacsomagokat. Vannak olyan aukciók amik 1 Ft-ről indulnak. Múltkor figyeltem, és volt, hogy egy 20-30 darabos csomag megállt 3.000,- Ft-nál.

Csak ha nem tudom személyesen átvenni, akkor meg lehet, hogy a postaköltsége meg olyan magas...

28. 8c40921157 (válaszként erre: 27. - Szeplakisz)
2013. máj. 27. 20:12

Pont ezt akartam kérdezni, hogy esetleg abba is belemész, hogy cserélj?

De más árukészletét is bevállalhatod, de fizessenek érte óradíjat.

2013. máj. 27. 20:10

Egyelőre nem. Voltak érdeklődök, de egyelőre nem mondta senki biztosra, hogy csatlakozna. Pedig hely az van még a garázsunk előtt. :)


Hát igen, a befektetés az nulla, hiszen a már megunt ruháinkat, dolgainkat áruljuk. És szerencsére terjed szájról szájra is a dolog. Illetve már alakul egy kör, akik pedig visszatérő vendégeknek tűnnek. :) Itt voltak az elsőn is, most a másodikon is, és jelezték, hogy jönnének a következőre is. Miattuk viszont nem ártana frissíteni az árukészletet. :)

26. 8c40921157 (válaszként erre: 25. - Szeplakisz)
2013. máj. 27. 20:07

Gratula!

Hisz szinte nulla befektetéssel szereztétek.

És senki más nem kapott kedvet kipakolni?

2013. máj. 27. 20:05

Változó igazából. Első alkalommal ahogy kinyitottunk reggel 8-kor, az első érdeklődők egyből gyerek lányruhákat kerestek.

Persze nekünk pont az nem volt. :) Aztán keresték még a gyerek játékokat is.

De attól függetlenül, hogy kislány ruha pont nem volt, szétnéztek és találtak mást, amit megvettek.


Most a második alkalomra hoztam egy pár játékot, régebbi társasokat, kisautót, plüssöket. De most persze nem keresett senki játékot. Viszont a női ruhák nagyon mentek. De a mostani alkalom csak a facebook-on lett meghirdetve.

A következőnél plakátolni is fogunk, meg csinálok egy pár szórólapot, majd szétdobáljuk a környéken egy jó nagy séta alkalmával.


Nekem most 12.600,- Ft jött össze, keresztanyámnak meg olyan 10.000,- körül.

24. 8c40921157 (válaszként erre: 23. - Szeplakisz)
2013. máj. 27. 19:58

És????

Mennyi suska jött össze? Mit kerestek a legjobban???:)

2013. máj. 27. 19:55

Azóta már megvolt a második alkalom is. Úgy néz ki szerencsére van rá kereslet.

Kéthetente megpróbáljuk. :)

22. 8c40921157 (válaszként erre: 21. - Szeplakisz)
2013. máj. 12. 20:17

Azta!


Na ez nem semmi! Még egy gratula!:)

2013. máj. 12. 20:05

Köszönöm! :)

Én ugye a saját ruháimat árultam, az áraim 200 - és 2000,- Ft között mozogtak. De sok volt a 300,- Ft-os , 500,- Ft-os termék. 1000,- Ft felett a szinte újakat árultam.

És így jött össze nekem 11.000,- és párszáz Ft.

Keresztanyám gyerekruhákat árult, neki 23.000,- Ft jött össze.


Azért ha azt nézzük ez egy napra szép kereset. :) Úgyhogy jövő hónapban meg is ismételjük. :)

20. 8c40921157 (válaszként erre: 19. - Szeplakisz)
2013. máj. 12. 20:00
Szívből gratulálok!!! És örülök veled:)
2013. máj. 12. 19:42
Szombaton megvolt a garázsvásár. Jobban sült el, mint vártam. Féltem, hogy nem fog jönni senki, de ahhoz képest, hogy nem sikerült nagyon beharangozni elég sokan jöttek. És már várják a következőt. Ahol majd remélem még többen lesznek. :)
18. 8c40921157 (válaszként erre: 17. - Szeplakisz)
2013. ápr. 12. 17:49

Persze!

Tudni kell, hogy miket árulsz, mert azok az emberek fognak jönni, akiknek szükségük van pl. gyerek ruhákra, de írd meg, hogy pl. lányra valók 0-8 éves korig..., könyvek- leporellók, képes könyvek, mondókák..., játékok: plüss figurák, kinder figurák, fürdéshez gumi játékok... valahogy így:)

17. Szeplakisz (válaszként erre: 16. - 8c40921157)
2013. ápr. 12. 17:16
Majd mindenképp írok róla élménybeszámolót, ha eljutunk odáig. :) Egyelőre nagyon lelkes vagyok, tényleg jó lenne a sok cucctól megszabadulni, hely is több lenne, meg ha még egy kis pénz is összejönne, hát az már csak a hab a tortán. :) Már eleve hirdetni is úgy kell gondolom, hogy a hirdetésben fel kell tüntetni a termékeket: ruhák, cipők, gyerekruhák, játékok, könyvek...
16. 8c40921157 (válaszként erre: 15. - Szeplakisz)
2013. ápr. 12. 16:53

Az jó, mert én is csinálnék ilyet, már megbeszéltem a férjemmel, de egyelőre mindig esett az eső, mire kipakoltunk volna.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi dominált, mit kerestek nálad.

2013. ápr. 12. 16:49
Köszönöm, majd ha összejön, akkor egy hónap múlva beszámolok.
14. 8c40921157 (válaszként erre: 13. - Szeplakisz)
2013. ápr. 12. 16:14
Sok sikert kívánok Neked!:)
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook