Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Garatmandula műtét gyereknek fórum

Garatmandula műtét gyereknek (beszélgetős fórum)


14. ranna (válaszként erre: 13. - Vidámanyuka)
2013. aug. 18. 12:02

Örülök, hogy túl vagytok a nehezén, gyors gyógyulást a kisfiadnak! :)

Köszi, hogy visszajeleztél. :)

13. vidámanyuka (válaszként erre: 12. - Ranna)
2013. aug. 18. 09:15

Sziasztok!

Meg volt a műtét,jövök beszámolok.

Maga a műtét simán ment,de utána éjjel krupposan fulladt,erre hajlamos a kisfiam.

Hétfőn műtötték szerdán jöttünk haza,és nem nagyon ivott,mert annyira fájt neki.A 8óránkénti catflam alap volt,meg mellé kellett kiegészítés is.

Vissza is kerültünk a kórházba infúzióra sajnos.

Azt mondhatom,hogy a műtéttől számított 10-12nap után lett jobb.

A sebe szépen gyógyul,többször nézték,mondták is,hogy ne csodálkozzunk sajnos ez ezzel jár,mert nagy fájdalom és a kicsik így reagálnak rá.

Most már remélem azt mondhatom,hogy túl vagyunk rajta :)

12. ranna
2013. aug. 6. 21:13
Gondolok rátok, majd írd meg hogy vagytok vidámanyuka!
11. ranna
2013. aug. 4. 21:28
Azt mondta az ismerősöm, hogy már aznap este kapott vacsorát a gyerek, ráadásul tejeset, tejfölös túrót és babapiskótát. Ő csak a piskótát adta oda a gyereknek, vízben megpuhította kicsit. Másnap meg tej volt a reggelihez, szóval a tejellenes gondolatomnak annyi. :)
10. reload (válaszként erre: 9. - Vidámanyuka)
2013. aug. 4. 11:19
Ivásra nálunk anno nem volt kitétel, arra emlékszem, hogy vaníliás pudingot ehetett már aznap este.
9. vidámanyuka (válaszként erre: 8. - D6c8b265ad)
2013. aug. 4. 09:59

Köszi!Persze emgkérdezek mindent tuti el is mondják csak felkészülten akarok odamenni.

Sokmindent megéltünk már de speciel ilyen műtétünk még sosem volt.

2013. aug. 4. 09:39

Bizony fontos az evés -ivás, mert a fehér lepedéket csak a szilárd kajával lehet viszonylag gyorsan "lekoptatni".

Anno az én fiam, nem volt hajlandó nyelni, még a nyálát sem műtét után, úgy járkált mint egy hörcsög.

Persze szépen be is lázasodot, akkor meg azért nem mehettünk haza... Valahogy a ropit mégis elfogadta, és meg is indult szépen a ggyógyulás, ahogy elkezdett enni.

A fagyi, jégkrém az sokat segít, de szerintem mindent elfognak mondani az ápolónők, meg a doki ha indulás előttt. :)

Vigyázzatok magatokra! :)

2013. aug. 4. 09:36
Esetleg folyadékként - meg kellene előre kérdezni az orvosotokat, vagy egy nővért - szóba jöhet gyenge húsleves leve.
6. ranna (válaszként erre: 5. - Vidámanyuka)
2013. aug. 4. 09:28
Az a baj, hogy nem csak a kiszáradás miatt kell a folyadék, úgymond mosatni kell a garatot-torkot, szóval "felül" kellene, hogy bemenjen a folyadék.
5. vidámanyuka (válaszként erre: 4. - Ranna)
2013. aug. 4. 09:27

Köszi!

Akkor erőltetem ma még,hogy szokja a teát.A tápszere tej alapú az a baj,pedig csak akkor alszik el ha azt megkapja.Esetleg valami krumplis bbébiételre gondolok még.

A vizet sem issza így gyanítom majd jó sok inffuziót fog kapni.

4. ranna (válaszként erre: 3. - Vidámanyuka)
2013. aug. 4. 09:22
Megkérdezem az anyukát, mit lehetett enni és inni, és majd leírom neked. Szerintem akkor marad a sima víz, tejes cuccot biztosan nem ihat, a gyümölcslé csípi, szerintem mondjuk a tea is, bár lehet, hogy a bolti ice tea nem.
3. vidámanyuka (válaszként erre: 2. - Ranna)
2013. aug. 4. 09:12

Nekem 4éves a fiam és sérült így nehezebb dolgunk van.Viszont megért mindent és magas a fájdalomküszöbe.

LEginkább az érdekelne,hogy mikro mit ehetett és ihatott?

Itt első napra az ice teát mondták csak és,hogy enn isem ehet majd.De ő nem issza meg a teát direkt vettem itthonra is...

2. ranna (válaszként erre: 1. - Vidámanyuka)
2013. aug. 4. 09:08
Ez sokban függ a gyermek korától. A nagyobbak talán nehezebben viselik, viszont velük már jobban megbeszélhetőek a dolgok. Ismerősöm 9 éves kislányát nem régen műtötték, fájdalomcsillapítóra 1 hétig volt szüksége, az ivásra nem volt könnyű rábeszélni.
2013. aug. 4. 09:05

Sziasztok!

Garatmandula műtét utáni tapasztalatok érdelnének gyerekeknél.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook