Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Garatmandula műtét fórum

Garatmandula műtét (beszélgetős fórum)


27. Kata 1977 (válaszként erre: 26. - Mamuci55)
2011. máj. 31. 10:14
Köszönöm és nektek is csodás nyarat!
2011. máj. 31. 10:00
Szia!Örülök,hogy remélhetőleg megusszátok a műtétet.A nagy lányomnak,aki ma 33 éves szintén ki akarták venni anno a garatmanduláját.De okulva a másik gyerek műtétjéből, nem vittem el.Azóta is meg van a mandulája és nem volt vele az átlagosnál több gond.Majd megerősösdik,és próbáljatok tényleg valami immunerősítőt.Legyen szén nyaratok!
2011. máj. 31. 09:33

Sziasztok!


Csináltak a kicsi fiamnál egy vérképet kikönyörögtem.

És állítólag semmi góc nincs a mandulájával.

Így úgy néz ki megússzuk a műtétet de ezt majd az idő bebizonyítja hogy jól döntöttünk-e?

Azt mondta a doki most hagyjam és mielőtt szeptemberbe kezdi a sulit előtte kezdjek el neki adni valami vitamint hogy erősítsük az immunrendszerét.

2011. máj. 4. 21:15

Bp-en műtötték, a Szigony utcában. Ott a garatmandulát is lézeresen műtik, azaz nincs varrat, hanem "leégetés", azért engedik őket haza olyan hamar. Én kiharcoltam atenyésztést a műtét előtt, ami baktra negatív volt. Vírusra nem nézték, úgy látszik, erre nem tellett a befizetett TB-ből. :-(

Minden jót Nektek. Kérlek, ne légy szégyenlős, mindenre kérdezz rá!

23. 4e51fafc75 (válaszként erre: 20. - Kata 1977)
2011. máj. 4. 21:12

Csak azt tudom mondani, ha van lehetőséged, konzultálj több orvossal, többnek mutasd meg. A garatmandula gyulladás több dolgotól is lehet. Akár vírustól, akár többféle baktériumtól.Vírusra az antibiotikum hatástalan, semmit sem ér. Szakorvosiban is csak 1 doki van?

Én úgy jártam, hogy a fiamat nem vették fel oviba, mert nem tud rendesen beszélni. Középfülgyulladása sosem volt. Azt mondták, attól nem hall jól, hogy az orrmandulája összenyomja a fülkürtöt, amin keresztül a folyadék távozna a középfülből. 3 hónapig kísérletezgettek vele a szakorvosiban, mire eluntam, és kerestem egy magándokit(e érts félre, nem vet fel a pénz). Az viszont nem jelent meg a rendelésen. Újabb magándoki, időpont, megint 1 hónap eltelt. Ez rendes volt, azonnal elvégzett minden vizsgálatot, és közölte: műteni kell, akkorra az egyik fülére már csak 30%-ban hallott.1 héten belül megműtötte, fülét is fel kellett szúrni. Azt mondták, ha még 1-2 hónapig szórakoztunk volna a szakorvosiban (ilyen-olyan orrcsepp, fülcsepp, AB), lehet, maradandó lesz a halláskárosodása.Tele volt a füle folyadékkal, pedig , állítólag nem volt gyulladása.

22. Kata 1977 (válaszként erre: 21. - Reload)
2011. máj. 4. 20:35

Szia!

Úgy látszik ez kórház függő is.

A fiamat Cegléden műtenék.

Itt egy sima orrmandulával is 3 nap.

21. reload (válaszként erre: 20. - Kata 1977)
2011. máj. 4. 20:32

Szia!


Az én lányomat 5 éve műtötték (3 éves múlt akkor). Egyszerre vették ki a garat-és orrmanduláját, egyik nap reggel 7-re mentünk, műtötték, másnap reggel 7-8 körül jöhettünk is haza :) (Heim Pálban voltunk)

20. Kata 1977 (válaszként erre: 19. - 4e51fafc75)
2011. máj. 4. 20:19

Szia!

Nem küldték semmilyen tenyésztésre!

Az a baj hogy 1 gyerekorvos van,választás nincs!

És ez ha azzal viszed a gyereked hozzá,hogy köhög:mandulagyulladás,ha azzal hogy lázas:mandulagyulladás,ha azzal hogy fáj a hasa:mandulagyulladás.

A nagy fiam elment mert fájt a torka és neki is ezt mondta,erre a fiam"Dr nő már rég kivették a mandulám",erre a doki"ja ,akkor torok gyulladás".

Erről ennyit.

Mindenre egyből antibiotikumot ad,aki viszont néha helyettesíti,az meg akkor se ad gyógyszert ha 40fokos lázzal és tényleg gennyes mandulával viszed hozzá a gyereket.

Hát remélem ha mégis műtétre kerül a sor könnyen fogja venni és gyorsan haza engedik.

Bár ahol az orrmanduláját vették ki ugyan ott műtenék,de még azzal se csak 1 napot kellet benn lenni:-((

2011. máj. 4. 16:55

Volt-e valaha is tenyésztésen, vagy csak úgy lődözgették az antibiosszal?

' hónapja vették ki az orrmanduláját a kisfiamnak, ő 3 éves. A garatmandulásokkal együtt voltunk. Reggel bementünk, de. folyamán műtötték őket, másnap de. ha minden rendben volt, hazamehettek ők is, és mi is. Maga a műtét kb. 15-20 percet tartott altatással együtt számukra.

18. Kata 1977 (válaszként erre: 16. - Mamuci55)
2011. máj. 4. 16:31

10 évesen 42kilóval túlsúlyosnak ítélték???

Az én lányom is 10éves és 45 kiló de olyan vékony mint egy manöken.De 167cm,a te lányod nem tudom mennyi volt?!

Szegényke,de tényleg volt egy angyalkája aki megmentette.

És így persze érthető hogy ő nem engedte kivetetni a saját gyerekének ,éltek benne a szörnyű emlékek.

Meg persze benned is.


De azért remélem nem csak ilyen szörnyű és főleg orvosi okokból szörnyű tapasztalatok vannak hanem hepi endel végződők is!!!

17. Kata 1977 (válaszként erre: 15. - Erzsi..)
2011. máj. 4. 16:27

Nem volt semmi a kálváriád,így nem is csodálom hogy akit tudsz le akarsz beszélni a műtétről!!

Szörnyű,hogy ilyen dolgok megtörténnek!

2011. máj. 4. 15:48
Én is leírhatom a kislányom történetét?10 éves volt,és nem altatták el mert egy kicsit túlsulyos volt,42 kg,és 40 volt a határ./EZT MONDTÁK AKKOR/ de akkor nem tudtam fiatal anyaként.Lidocainnal érzéstelenítették,és hiába mondta a műtét után,hogy nem kap levegőt.Rászólt a doktornő,hogy ne hisztizzen.Visszavitték a szobába és leállt a légzése.Minden tűnetet produkált amit ilyenkor kell.A jó Isten,vagy az Angyalka mégis odaküldte a doktornőt,és látta nagy a baj.Szerencsére ott volt az oxigén,és utánna intenzívre került.Soha,senki nem élje át azt amit én akkor átéltem.Ő sem felejtette el soha.Talán azért nem engedte a kisfiának,az én Unokámnak kivetetni a manduláját.Én is csak nagy nehezen egyeztem bele,és hatrmadszorra került sor a műtétre.Talán ez már egy jel volt,és nerm kellett volna engedni.Köszönöm,hogy "meghallgatattok"
15. Erzsi.. (válaszként erre: 13. - Kata 1977)
2011. máj. 4. 15:22
Engem nem altattak, és képzeld én voltam a műtő orvosnak szerintem a második gyakszis betege. A főorvos emlékszem kapkodta ki a kezéből a szikét, és mutatta a fiának rajtam, hogyan is kellett volna neki vágnia. Amit a torkomra adott szúrít, azt egy évig éreztem a helyét. Kegyetlen kínzásban volt részem, míg élek soha nem tudom elfeledni. Szadista állatok a mai eszemmel feljelenteném őket, tudatos ember kínzásért. Mikor kész volt a műtétem, a kezemet nem csatolta ki az ápoló csak az egyiket, (Vastag szíjjal, volt a székhez csatolva) és hónom alá nyúlva próbálta a lehetetlen. Igyekezet volna a székkel együtt berángatni vissza a szobába. Beszélni képtelen voltam, ő rám nem nézett volna, hanem ész nélkül rángatott. Mire észre vette vajon miért nem tud becibálni engem a szobába. Erre csak azt mondta "nem csatoltalak ki" Semmi bocs, olyan érzésem volt, mintha kivégeztek volna. Ha tehetem persze én mindenkit ezek után csak leszeretnék beszélni.
14. Erzsi.. (válaszként erre: 12. - Mamuci55)
2011. máj. 4. 15:02
Nem tudom mert már több éve ennek, de nekünk segített. A dokink azt mondta, nagyon jó ez a gyógyszer, nagyon bánom amiért nem írtam fel a nevét.
2011. máj. 4. 14:57

Köszönöm a véleményeket pro és kontra.

Tudom,hogy nem veszélytelen sajnos a mai világban több szörnyűséget lehet hallani egy rutin műtét miatt mint régen!

De az hogy 2 hetente antibiotikumokat kap a gyerek az se tesz jót se a szervezetének se a pénztárcánknak se az ovis életének.

Én gyerekkoromba ugyan ilyen voltam de a nagyim hogy "kíméljen" a műtéttől,nem vetette ki.Mikor szegénykém meghalt 20éves voltam és én magam mentem és vetettem ki.Iszonyatos volt nem a műtét mert altatásban kérem,mint a gyerekeknél hanem utána a felépülés 2 hétig a nyálam se tudtam lenyelni minden egyes nyelésnél folytak a könnyeim,fogyókúrának kiváló volt.

De akkor eszembe jutott a drága nagyim hogy miért nem vetette ki még kiskoromba mennyi fájdalomtól megkímélt volna!

Mivel a gyerekek könnyebben viselik a nagyobbik fiam 8 éves volt neki mind kettőt kivették 6 napot volt benn de 2 nap múlva már mindent enni akart.

De ez még nyárig kiderül mert ha ugyan ez lesz addig is akkor nem kérdéses a dolog,de természetesen én örülnék ha kinőné ezt az állandó mandulagyulladást,viszont ha nem ,ennyi fájdalmat amit minden betegségnél átél,nem akarom tovább kínozni.

12. mamuci55 (válaszként erre: 11. - Erzsi..)
2011. máj. 4. 14:51
Nem a Bronhovax?Ha jó írom a nevét.Ezt szedte mindkét Unokám,és azóta sokkal ritkábban betegek.
2011. máj. 4. 14:38
"Véleményem nagyon jó az a kapszula, amit mi is mentő övként még a műtét előtt a fiamnál próbáltunk". Már a műtét időpontját akarta az orvos, de hála nem került rá sor.
2011. máj. 4. 14:33
Nekem nincs mandulám 19 évesen kiszedték. Mert lehet én egy vagyok a sok közül, de rohadtul fáj a műtét, és utána is sokáig. Az érzéstelenítő semmit nem használt nekem, és végestelen végig éreztem mindent. Van két fiam, már mind a kettőnek kiszedték volna ha hagytam volna, csak én ezt nem engedtem meg. Létezik egy immunerősítő gyógyszer, amit 10 napig szedni kell, és utána 20 nap szünet. Ezt három hónapig kell szedni, és soha többé nem lesz gond a mandulájával. Nevét már nem tudom, de az orvosodnak ezt tudnia kell szerintem. Már ajánlania kellett volna neki a műtét előtt. Nem mindjárt műteni szegény gyereket. (Bár lehet már ajánlotta nektek). Csak nagyon indokolt esetben szabad ezt a komoly és egyáltalán nem veszélytelen műtétet engedni. Ha már előtte az összes lehetséges más megoldást már próbáltátok. Véleményem nagyon jó az a kapszula, amit mi is mentő övként még a műtét előtt a fiamnál próbáltunk. Azután soha többé nem volt gond a manduláival, pedig előtte mindig minden hónapba szinte beteg volt vele. Csak azt tudom tanácsolni fontold meg jól, és persze a szívedre hallgassál. Nem szeretnélek megbántani, és csak segítő szándékkal írtam le saját tapasztalatomat. Mivel nekem egy örök rossz emlék maradt, én ezért nem engedtem a fiaimnál. Egy olyan szűrő az ott, hogy kivédje a torokra vagy a tüdőre jutható oda nem illő bacikat. Ha nincs nyilván lejjebb tud jutni a fertőzés is. Jó tudom mindig vannak kivételek, mikor tényleg csak a műtét lehet a segítség. Ilyen lehet például a szívizom gyulladása, amit rossz mandula bizony tud produkálni. Sok szerencsét szívből kívánom találjátok meg a lehető legjobb megoldást a kisfiadnál.
9. wencus (válaszként erre: 2. - Kata 1977)
2011. máj. 4. 14:23
Kis fiam most 5 éves februárban volt garat és orr mandula műtét péntek reggel mentünk, szombat reggel haza. Úgy, hogy a fiam egész nap vért hányt élfélkor utoljára. Hajnal 3 kor felébred, a nővérke megkérdezte akar e enni, akart 2 szelet margarinos kenyeret benyomott / érdekes nagyon rossz evő a fiam/, és reggel haza engedtek.
8. mrs_soprano (válaszként erre: 2. - Kata 1977)
2011. máj. 4. 14:06
nekem 16 évesen vették ki, 2 éjszakát kellett benn maradnom
2011. máj. 4. 13:59
Nem ugranék rögtön bele hogy kivegyék. 3. fiamnak sokszor volt tüszös mandula gyulladása. Mai napig meg van mandulái. Nekem is sokszor volt gyulladásban,és sokszor volt 40 fokos lázam.Még sem vették ki. Fiamnak és nekem sincs gond a mandulákkal. Gyerek korunkban volt gond,és még sem lett egyikünknek sem kivéve.
2011. máj. 4. 13:49
Több orvos véleményét és kikérted? Az én lassan 9 éves unokámnak is kiakarták venni ilyen korában.Aztán nem engedtük,sajnos az anyukája majdnem a mandula műtétbe halt bele.Azóta kinőtte,és már nincs vele gond.Nem lebeszélni akarlak róla,csak járj utána.Nagyon egyszerű,rutin műtét,de mégis vannak sajnos "rossz"példák.Mégegyszer mondom én csak a saját tapasztaltomat írtam le.Mindenki Maga,és az orvosa dönt.
2011. máj. 4. 13:40
Itt is két nap.
4. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 2. - Kata 1977)
2011. máj. 4. 13:40
Én annak idején azt hiszem 1 hetet voltam benn,manapság nem tudom,mennyi ideig tart,nagyon szórják kifelé az embereket...Három nap minimum (gondolom én),mert ugye bevérezhet.Fájni fog,de kárpótlás lesz cserébe a sok fagyi,amit ennie kell utána! :-DD Az volt a legjobb az egészben!
3. Ildi0325 (válaszként erre: 2. - Kata 1977)
2011. máj. 4. 13:39
Kórházfüggő a dolog, de általában 2 nap.
2011. máj. 4. 13:37

Sziasztok!

a kisfiam 6 és fél éves lesz.

Szinte havonta mandulagyulladása van és arra jutottunk az orvossal karöltve hogy a nyári szünetben kivetetjük neki.

Hány napot kell benn lennie?

Mert a lányomnak csak az orr manduláját vették ki, a nagy fiamnak mind a kettőt és a szóban forgó fiamnak is vették már ki 2 éve de akkor csak az orr mandulát.

Így nem tudom ez így hány nap!

2011. máj. 4. 13:35
Garat mandula műtét!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook