Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Garanciás autónál a javitása után kell-e adni nekik számlát illetve az uj alkatrészre van -e további garancia? fórum

Garanciás autónál a javitása után kell-e adni nekik számlát illetve az uj alkatrészre van -e további garancia? (tudásbázis kérdés)

9. emagdi (válaszként erre: 8. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 20. 20:03

igen, persze, az időszaki szervizről nyilván adnak számlát, hiszen azért fizetni kell.


de itt a topiknyitó garanciális javítást kérdezett, azért írtam, hogy arról nem kell számlát kapnia, hiszen az (neki) ingyenes, azt majd az autó gyártója felé fogja számlázni a szerviz.

8. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 7. - Emagdi)
2009. júl. 20. 17:47
Szerencsére nekem még minden az eredeti.:) Eddig csak a szervízköltségemet kellett fedezni.:)
7. emagdi (válaszként erre: 5. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 20. 16:58

ha fizetsz akkor igen, de garanciális javításért nem fizetsz:))


max nullás számlát adhatnak, de az meg kvázi ugyanaz, mint a munkalap, hogy milyen javításokat végeztek.

2009. júl. 20. 11:19
Szerintem illendő lenne számlát adni...
2009. júl. 20. 08:38

Én minden javításról, cseréről, éves és km-szervízről, vagy ha bármiért hozzányúlnak az autóhoz a szervízben, a munkadíjról is kapok számlát (szerintem ez a korrekt, tudjam, miért fizetek).

Az autómra évesgaranciák vonatkoznak, eddig még semmit nem kellett cserélni.:) Nem tudom, hogy a cserélt alkatrészekre milyen garancia vonatkozik, gondolom, márkafüggő.:)

2009. júl. 20. 08:33
Nekem nemreg csereltek az ablakemelomet, kulon kaptam ra garanciat...
3. emagdi (válaszként erre: 2. - Nyúli őreg)
2009. júl. 20. 07:21

garanciaidő alatti javításnál az új alkatrészre szerintem nem fog új garanciaidő vonatkozni (hacsak nem fődarabcsere történt)


a javításról - mivel az térítésmentes volt - nem kell számlát adnia, csak munkalapot, vagy szervizkönyvi bejegyzést amin az elvégzett munkát dokumentálta.

2009. júl. 20. 06:19
A garancia változatlan marad. az uj alkatrészre kúlőn vonatkozik. A javitásról kell adni számlát
2009. júl. 20. 04:29
Garanciás autónál a javitása után kell-e adni nekik számlát illetve az uj alkatrészre van -e további garancia?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook