Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ganglion (csontciszta?) műtét tapasztalatok fórum

Ganglion (csontciszta?) műtét tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2016. jan. 7. 19:26

Nekem volt a csuklómon egy. Sokat és sokáig fájt, hol nagyobb volt,hol kisebb.

Aztán egyszerűen eltűnt.

9. 72d0b31863 (válaszként erre: 1. - 6897bca198)
2016. jan. 7. 19:13
nekem ugyan ez volt par eve csak a belkez kozepso ujj tovemnel:) engem altattak, de van akit erzestelenitenek. Nem tudom neked hogy lesz, atatasban kb. fel ora lesz. Ha erzestelenitenek, anyukam csuklajabol ugy szedtek ki, akkor is annyi kb. 20-30 perc. Kozben folyamatosan erzestelenitenek. Fajdalmat. nem erzel, de ugy erzed hogy "matatnak" :)
2016. jan. 7. 18:00

A ganglion nem egyenlő a csontcisztával.

Rutin, kis műtét, ne aggódj.

7. 6897bca198 (válaszként erre: 5. - Nissan2013)
2016. jan. 7. 17:54
Lemaradt: nem hisztis vagyok, a műtét utáni fájdalom sosem zavart, csak falkaparáskor :-) vettem be bogyót, de ha műtét közben fáj, azt valamiért nem bírom.
6. 6897bca198 (válaszként erre: 4. - Nissan2013)
2016. jan. 7. 17:53
Köszönöm! Lehet beszélgetek előtte az orvossal, sajnos érzékenyebb vagyok az átlagnál. Papír is volt róla, de elkallódott. ;-) 10-20 perces kimetszéseknél az utolsó 3-4 öltést már éreztem, de volt, hogy metszéskor felvisítottam és kaptam + érzéstelenítőt.
2016. jan. 7. 17:37
Azert arra keszulj,hogy eleg lassu gyogyulas,bar nekunk csuklon volt,ujjon nem tudom.
4. nissan2013 (válaszként erre: 1. - 6897bca198)
2016. jan. 7. 17:35
Szia,a lanyomnak volt ganglion mutetje a csuklojan,4 evvel ezelott.Maga a mutet erzestelenitesben zajlott,nem altatasban,azt mondta vegig erzett mindent,de fajdalmat semmit.Viszont a mutet utani elso 3-4 napban nagyon fajt neki...de aztan szepen meggyogyult,es azota sem ujult ki.Azt momdta a doki,hogy mėlyre le nyult neki a mutetkor,ezert fajt annyira mutet utan,de igy biztosabb hogy nem lesz kiujulas.Azota egy kicsit gyengebbnek erzi azt a csuklojat,ha pld cipekedni kell,de mas problema nincs.Jobbulast kivanok!
3. 6897bca198 (válaszként erre: 2. - Yankees)
2016. jan. 7. 17:21
Szia! Nem vagyok 20 éves ;-), Bő 30 évet vertem az írógépet, majd a klaviatúrát, mind a 2 csuklóm szét van esve. Nem tudom, hogy ettől, vagy a cisztától van- e, hogy a csuklómban érzem 2-3 helyen néha lüktetést, sokat zsibbad, az is lehet, hogy a vállam is attól fáj. Március 21-re kaptam műtéti időpontot, annyit mondott az orvos, hogy lehet, ha megnyomódik, el is tűnik. Sajnos hajlamos vagyok cisztára, polypra, hasonlóra. Már lassan képzelt(tt) beteg leszek. Basalioma műtétem volt nyáron, arról meg azt írják több helyen csontdaganatot okozhat.
2016. jan. 7. 16:47

szio, nekem is van, 20.an megyek vele orvoshoz.


Neked is nyomja az ideget?

2016. jan. 7. 11:28
Bal kéz gyűrűsujjon exostosis ganglion diagnózist írtak a rtg. leletre, 1 napos műtétre jegyeztek elő. Ha volt valakinek ilyen, vagy hasonló, megírná, hogyan zajlott majd gyógyult. Mit lehet és mit nem műtét után. Szeretnék felkészülni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook