Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gabonatejkészítő gépről mik a tapasztalatok? fórum

Gabonatejkészítő gépről mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2014. aug. 5. 12:05

Szerintem is a legjobb, ha magad készíted a gabonatejet. Nyersen és főzve is nagyon jók, annyi a főzötthöz, hogy mindenbe (diótej, mandulatej, kesutej stb) kell kb 1,5-2 dl-es pohár kókuszreszelék, hogy ne legyen nyúlós, nyálkás :) A hideg/nyers tejeknél pedig 1 éjszakán át áztatni kell a magokat, aszalt gyümölcsöket. Ennyi a titok.

Nekem van egy jó pár kipróbált receptem, ha valakit érdekel elküldöm, leírom.

Én épp most próbáltam egy gépet, ami nagy csalódást okozott. Nem hiába nem használja a tulajdonosa sem :)

100-szor jobb, amit mi magunk készítünk, és nincs vele sokkal több munka, kár 39.000 ft-ot adni azért a gépért. Turmix vagy botmixer mindenkinek van otthon, ha nincs az töredékébe kerül. Nekem ez a véleményem.

2012. aug. 14. 06:42

Szia!


Én mindig magamnak készítem a gabonatejeket, próbáltam már főzéssel és főzés nélkül. Sokkal jobb a nem főzött.

Előtte való este beáztatod annyi vízbe, hogy ellepje, másnap ezt a vizet leöntöd, turmixgépbe kanalazod és felöntöd tetszésed szerinti vízzel, turmixolod 1-2 percig magas fokon, majd leszűröd. Én nem használt harisnyán keresztül nyomkodom ki, majd kicsi só és cukor mehet bele. Higgítani is ízlésed szerint kell. 2 napig eláll hűtőben.

2012. aug. 10. 03:29
Nincs mit! :)
2012. aug. 9. 22:26
Koszonom szepen a segitseget!
2. Peggy73 (válaszként erre: 1. - LillaHonorka)
2012. aug. 9. 16:06

Szerintem ezért ne vegyél külön gépet, mert sima turmixszal is készíthetsz mogyoróból tejet. Sőt, főzéssel rizs-, vagy zabtejet is készíthetsz. :)

Írd be a keresőbe, hogy gabonatej recept (pl az antalvali oldalán), vagy hogy mogyorótej recept. Sok oldalt feldob majd. :)

2012. aug. 9. 15:30
Paleolit dietat folytatok es arra gondoltam, hogy veszek egy gabonatej keszito gepet, mert azt hallottam, hogy diofelekbol is lehet vele italt kesziteni. Ha valaki hasznal ilyet,akkor kivancsi lennek, hogy mennyire finom ital keszitheto vele, hasonlit-e a boltihoz? Tenyleg lehet vele kokuszbol, mandulabol, kesudiobol tejet kesziteni? Ugy tudom, tobbfele gep van forgalomban, melyiket ajanlanatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook