Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fütyiprobléma fórum

Fütyiprobléma (beszélgetős fórum)


30. rewt (válaszként erre: 21. - Ed103cf5c9)
2012. júl. 26. 21:26

Igen. Van.

Véleményem szerint a természet jól megoldotta. Védve van a makk és a pisi fertőtlenít. Úgy nől össze mint a májad a gyomroddal.

Amikor annak eljön az ideje - a gyerekek úgy pisilnek, hogy önkétesen hátra húzzák (minden orvosi tanács nélkül...)


Már viszonylag "sok kenyeret megettem" - de erről most értesültem először..

(Hát igen - sok dolog van amit tudunk - de sokkal több amiről sejtelmünk sincsz...)

29. 0961bae255 (válaszként erre: 28. - 8ffbd63a25)
2010. máj. 15. 16:33
Abban egyet értünk, hogy jobb elkerülni a fàjdalmakat, mert a kisfiuk nagyon jol emlékeznek, ha berepedés, vagy huzogatàs miatt fàj a kukijuk. Pedig nem is beszéltünk össze...
28. 8ffbd63a25 (válaszként erre: 19. - Tündér74)
2010. máj. 15. 14:19

minket nagyon váratlanul ért. több mint egy éve volt már de a kisfiam még mindig emlékszik és mondta neki mikor ott voltunk utoljára hogy "máskor nem bántsd a kukimat doktornéni"...

és ha este fürdés után törölközik mondja Anya te se nyúlj hozzá.mindig mondom már meggyógyult nem kell senkinek hozzányúlni.

2010. máj. 15. 12:55
Lehet huzigàlni, tàgitani a fitymàt, de ha véletlenûl bereped, a kisfiuk napokig szenvednek minden egyes pisilésnél. Szerintem jobb egyszer kôrûlmetéltetni és egy életre megoldodik a problémàja. Ràadàsul kônnyebb tszitàn tartani is.
2010. máj. 15. 12:53
Most néztem a betegtájékoztatót a neten, 1 éves kor alatt nem ajánlott. Akkor még várok fél évet.
2010. máj. 15. 12:51
Ezt a krémet csak receptre lehet kapni? Mi is ezzel küzdünk. A mi dokink is egyszer úgy felrántotta hogy neki csupa véraláfutás lett az egész. Azóta dokit váltottunk azt mondta egy éves korig csak éppenhogy amig megy. Most lesz egy éves kiváncsi leszek mit mond rá. A védőnö viszont már nyáron (1-2 hónappal 1 éves kora után ) meg akarja csináltanti merthogy nyáron gyorsabban gyógyul. De nem akarom én sem hogy orvos megkinozza engem is jobban érdekelne vmi gyengédebb megoldás.
24. cony4
2010. máj. 15. 12:48
Köszi a krém nevét, majd utánaérdeklődöm lehet e neki. kenni vele.
23. tündér74 (válaszként erre: 20. - Cony4)
2010. máj. 15. 12:32
Ftorocort, azt hiszem ez a krém neve, persze van több fajta is. Szteroidos krémről van szó, nem tudom, hogy 1 évesnek ajánlott-e.
22. Macifül (válaszként erre: 18. - 8ffbd63a25)
2010. máj. 15. 12:29

Igen, azt mondják minden este fürdésnél kell. Huzogattam is, de csak amíg jött, nem erőltettem. akkor mindig minden egyes vizsgálat alkalmával azt mondta a dokink, hogy oké, jó az úgy, ne is erőltessem. Aztán most meg közli, hogy műtét kell. Azt ugyan nem mondta, hogy azért, mert nem huzigáltuk rendesen, de valószínűleg túl finomak voltunk.

Azért én még reménykedem és próbálgatom esténként. Utálja!

2010. máj. 15. 12:11

Sziasztok.

Én is ezzel a leapadás problémával küzdök 2éves fiammal,és rettegek...Az én fiam egyébként sem csípi a dokinőt(én sem),de ez van a közelünkben csak...

Én arra lennék kíváncsi,hogy van olyan szülői is akinek ezzel nem volt semmi problémája??Meghallgatnám ő hogy kerülte el a drasztikus lépéseket...vagy ez csak szerencse kérdés???

20. cony4
2010. máj. 15. 11:47
Köszi a hozzászólásokat.Én is lelkiismeretesen húzgálom, de ha nem akar ugysem válik le ha a fene fenét eszik akkor sem.szerintem.sajnálom azért azokat a kisfiúkat akiknek effajta beavatkozásokra van szükség.Csak reménykedem benne, hogy nálunk nem lesz rá szükség.De ha már az elején ilyen nehezen megy, akkor megvan rá minden esély.Mert hát ugye van akinek egyből hátracsúszik, már az első próbálkozásnál.szerintetek 1 éves korban nem lehet alkalmazni ezt a bőrvékonyító krémet?egyik ismrősöm 3 éves kora körül kezdte alkalmazni a kisfiának, kb 5-6 hét kezelés után segített, és hátra tudta húzni.A krém neve nem tudom mi, de valami hormontartalma is van, de állítólag nagyon csekély
19. tündér74 (válaszként erre: 17. - 8ffbd63a25)
2010. máj. 15. 09:51
Nem csoda, hogy szegény kisfiú félt attól a doktornőtől. Gondolom elég váratlanul ért titeket az egész dolog.
2010. máj. 15. 09:08
ja és ez azt mondta azért repedt be mert én otthon nem húztam meg neki fürdés után minden este kell állítólag
2010. máj. 15. 09:07
Nkem tavaly áprilisban megnézte a háziorvos azt mondta ez így nem jó ott lerántotta neki az hittem elájulok amikor megláttam mit csinál a fiam üvöltött 4 helyen berepedt a kukiján a bőr.kenni kellett betadine-nal és lidocaint írt rá.1 hétig sírva pisilt akkor még pelusos volt.kamillába fürdettem és így is 1 hét alatt gyógyult be.utána úgy félt a dokinőtől hogy ha már látta megyünk arra felé már sírt.(de most már teljessen hátra húzható neki)
16. tündér74 (válaszként erre: 15. - D89d9f2f77)
2010. máj. 15. 09:06
Sajnos én sem tudom, hogy mi lenne a jó megoldás.:( Én egyenlőre várok, bízok benne, hogy magától megoldódik a dolog.
15. d89d9f2f77 (válaszként erre: 14. - Tündér74)
2010. máj. 15. 09:02

Akkor szerinted ezzel még várjunk?

Nem tudom hogy mi lenne jó!!!?

2010. máj. 15. 08:50
Tényleg ahány orvos annyifélét mondanak. Gyermekorvosunk minden kisgyermeknek automatikusan 1 évesen megcsinálja gombos szondával. Én nem engedtem ilyen pici korban, hiszen sok kisfiús anyukától hallottam, hogy újból letapadt és kezdhették előről az egészet./a fájdalomról nem is beszélve/. Urológus dokink meg azt mondta, hogy ilyen pici korban ilyen drasztikusan nem szabad beavatkozni. Ha nincs gyulladás és rendesen pisil, akkor felesleges ez a beavatkozás és felesleges fájdalmat okoznánk neki. Nem tudom persze, hogy mi a jó megoldás, egyenlőre várok ezzel az egésszel.
13. d89d9f2f77 (válaszként erre: 10. - Bazsimaci)
2010. máj. 15. 08:41

Barátnőm fiának meg csinálták és szépen haladnak a cél felé:) Neki az első nap volt fájdalmas.

Szerintem ha engedi akkor elég ez a 2 nap.Doki mit mondott mennyiszer kell csinálni?

12. d89d9f2f77 (válaszként erre: 8. - Nana00)
2010. máj. 15. 08:39

Hát én is nagyon félek tőle ezért halogatom:(

Sokáig úgyse tudom húzni

2010. máj. 15. 08:29
Ahány orvos annyi vélemény. én huzogattam a kisfiamnak már pár hónapos kora óta és most mégis le van tapadva kicsit (18hónapos). a dokink azt mondta műtét lesz belőle, de majd csak 2 éves kora körül. Egyszer doki felhúzta neki és vérzett, berepedt. én meg nem is tudom rendesen.
10. bazsimaci (válaszként erre: 7. - D89d9f2f77)
2010. máj. 15. 08:27

Ezt a módszert mát én is hallottam nekünk is volt letapadva és mikor sikerült hátra húzni nem repedt be de 2 napig nem ült le a kádba állva lehetett csak fürdetni ezért hetente 2 szer húzom neki hátra,(amit szépen enged) szerintetek ennyi elég,vagy sűrűben csináljam neki.

Szerintem is az a jó megoldás ha húzogatod neki majd engedni fog a tapadás.

9. nana00 (válaszként erre: 5. - Csilluci75)
2010. máj. 15. 08:26
Unokatesónak is nagyon fájt a műtét után. Még alsót sem tudott felvenni szegény.
8. nana00 (válaszként erre: 7. - D89d9f2f77)
2010. máj. 15. 08:26
Kirázott a hideg! Ilyet még nem hallottam. Szegény fiúcska! Sok erőt kívánok mindkettőtöknek!
7. d89d9f2f77 (válaszként erre: 5. - Csilluci75)
2010. máj. 15. 08:15

Szegény!!!!

Én is nagyon félek elmenni dokihoz vele.

Nekünk azt mondta a doki hogy nem húzza vissza neki hanem bele nyúl a bőr alá és úgy tágítja kicsit na és utána lehet húzogatni.

2010. máj. 15. 08:13
Nekem a most9éves fiamnál ugyan azt mondta a doki,hogy ráérek foglalkozni vele,és3évesen műtét lett a vége!((a mostani dokink mondta,hogy szépen egy éves körül el lehet kezdeni,és el is kezdtem,nincs annyira letapadva a most2évesemnek mint a nagynak volt,de félek hogy műtét nélkül nem ússza meg(((
2010. máj. 15. 08:11
Sajnos nálunk is az egyik kisfiamnak műtét lett a vége!!Az nagyon fájdalmas volt neki!!Pici korában mi is huzogattuk,amikor is berepedt a bőr és hegesedett!!Ennek a következtében annyira szűk lett,hogy meg kellett műteni!!Már több,mint egy éve csinálták,de még mindig nagy érzékeny!!!Szegénykém rengeteget szenvedett!!!
4. nana00 (válaszként erre: 2. - D89d9f2f77)
2010. máj. 15. 08:04
Igen, ez is igaz! Ha túl erősen húzod vissza neki, akkor berepedhet a bőr.
2010. máj. 15. 08:03
Jól mondta a doki. Csak szorgalmasan, és meglesz az eredmény. Nálunk mindkét fiúnál volt ilyen részleges letapadás. A nagyobbiknak a dokink húzta vissza, kicsit vérzett neki, és néhány napig csípett a pisi. 2 éves volt akkor. A kicsinek szintén doki bácsi segített, (2 hete vagyunk túl rajta) neki kisebb mértékű volt a letapadás, nem vérzett, és csak aznap csípte kicsit. Uncsitesóéknál 7 évesen műtötték meg a fiúcskát, neki nem tudtak így segíteni.
2010. máj. 15. 08:02

Ahány orvos annyiféle vélemény.....

Nekem azt mondta a doki hogy ne húzogassam,mert be repedhet.Igaz fiamnak teljesen le van tapadva.Nekem még erőt kell gyűjtenem és az orvos meg csinálja neki.....

2010. máj. 15. 07:16

Sziasztok.

Kisfiam 1 éves.Kukiját most kezdtük el hátrahúzgálni az orvos javaslatára.Viszont a baj az, hogy nem lehet hátrahúzni teljesen, csak félig meddig.A doki szerint húzgáljam szorgalmasan,előbb utóbb sikerül, majd szépen lefejtölőződik.Ha nem akkor meg csak 3 éves kora körül kell elkezdeni kenegetni, ha ez sem vezet eredményre, akkor műtéti beavatkozás.Szeretném ha megosztanátok ezzel kapcsolatban a tapasztalaitokat.Előre is köszönöm.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook