Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futástól nagyon fáj a bokám és a térdem. De mitől? fórum

Futástól nagyon fáj a bokám és a térdem. De mitől? (tudásbázis kérdés)


12. miel77 (válaszként erre: 10. - 1d97508455)
2012. máj. 19. 22:22
nekem is nike-m van, sőt már a negyedik, és emellett is el kellett mennem ortopédiára!! ha jó cipő mellett nem múlik el, akkor doki mert valami nem stimmel már!!
11. dorry
2012. máj. 19. 22:14
Terhesség alatt "fellazulnak" az ízületek, és csak nagyon fokozatosan szabad újra terhelni! Barátnőm megjárta rendesen, most is rehabra jár, mert a térde tropára ment! Mondjuk ő nem futott, hanem tornázott. Elégvolt egy rossz mozdulat.
2012. máj. 19. 20:49

Köszönöm a hozzászólásokat.

Cipőm tényleg jó(nike), nem rég vettem, ezt ajánlották, ezért is esett erre a választásom.

Ma futottam először 5 km-t, eddig szépen apránként, 1, majd 2, aztán így tovább, sétákat is közbe iktatva kezdtem hozzá.


Érdekes dolgokat írtatok(testtartás változás és a lúdtalp kialakulás), ezekről én még nem is hallottam.


Azt hiszem ezek tudatában, mindenképpen orvoshoz fordulok.


Eddig egyébként semmi baj nem volt, nem volt lúdtalpam, s az ízületeimmel sem volt semmi gond.

9. e4cce736f7 (válaszként erre: 8. - E4cce736f7)
2012. máj. 19. 20:19
* testásod =test tartásod
8. e4cce736f7 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. máj. 19. 20:18
Szerintem azzal lehet gond, hogy nem egyenes a testásod. A terhesség alatt fel vesz a test egy a normáltól eltérő tartást, mert a nagy pocak miatt megváltozik a testünk súlypontja.Ebből kifolyólag lehetnek ilyen később még meglévő problémák , hogy a csípő a térd és a boka egymáshoz képest nincs egy vonalban . Emiatt túlzott terhelés éri a térdet és a bokát. El kellene menned vele egy szakemberhez, vagy fogadj hozzáértő edzőt mert kárt okozhatsz magadnak ha így sportolsz tovább.
2012. máj. 19. 20:17
De ha hirtelen terhelted és megerőltetted attól is lehet, és akkor el kell múlnia. Szép lassan fokozatosan szoktasd vissza magad a futáshoz.
6. timycat (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. máj. 19. 20:17
Menj ortopédiára! Terhességtől előfordulhat, hogy deformálódott a lábad, talpad pl nekem nőtt egy fél számot, de valakinek lúdtalpa lesz és attól fájhat a térd, boka futás után
2012. máj. 19. 20:16
Vagy esetleg nem lehet,hogy túlerőltetted magad hirtelen? Úgy értve,hogy nem fokozatosan kezdtél el újra futni,kis távval kezdve,hanem rögtön elkezdtél minden nap 5km-eket futni.
4. miel77 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. máj. 19. 20:12
Én kb ugyanezzel voltam ortopédusnál mert az elmúlt évben többször fájt, és azt mondta lúdtalpam alakult ki. És vennem kell betétet és azzal futni és így nem lesznek ilyen problémák. Sztem Te is nézesd meg!
3. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. máj. 19. 20:11

Biztos,hogy jó a cipőd? Rendes futócipő?

MErt ha igen,nem tudom,mitől lehet.Talán elszoktak az izületeid ettől a fajta mozgástól.

2012. máj. 19. 20:11
A futás nem a legjobb az ízületeknek, bár ha igazi jó futócipőd van, akkor elvileg nem kéne, hogy fájjon, főleg ha nem is betonon futsz. Szerintem nem kéne mindennap, menj mondjuk heti 5x, az mozgásnak bőven elég, de pihenőnap is kell. Ha ízületi problémád van esetleg, akkor inkább az úszás ajánlott.
2012. máj. 19. 20:05

2 Hete kezdtem neki újra a napi szintű futásnak. A terhességem miatt kihagytam egy évet, de előtte ugyanígy minden nap lefutottam 5 kilométert.

Ma a második alkalom, hogy futás után, s nyújtás után elviselhetetlenül fájnak a bokáim, és térdeim. Szinte lépni is alig bírok. Mitől lehet ez?

A cipőm jó, s nem is betonon futok. Előtte bemelegítek, utána pedig rendesen nyújtok.

Ha valaki tudna segíteni, megköszönném, hogy mitől lehet ez. Vagy inkább forduljak orvoshoz mielőbb?


Ja, és súlyfeleslegem sincs sok, mindössze 4 kg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook