Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futást kedvelők fórum

Futást kedvelők (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
844. levren
2016. máj. 5. 12:23

Kedves Fórumosok!

Megválnék 38-as Asics GEL GT 1000 4 futócipőmtől. Ajándékba kaptam, sajnos nem megfelelő a méret.


Egy kis info:

A GT-sorozat legkisebb tagja, nagyon jó ár-érték aránnyal rendelkezik. Elérhető áron magas komfortot és emellett megfelelő védelmet nyújt a lábnak akár maratoni távon is. Talpa természetesen elöl-hátul géllel rendelkezik és már a Guidance Line is helyet kappott benne, amely a megfelelő irányba tereli az ellépéskor ébredő erőket, így a futó lábát is. Átlagos túlpronációval rendelkező futóknak ajánlott. Talán a legnépszerűbb ASICS modell.


A négyes széria felsőrésze kicsit puhább, komfortosabb érzést nyújtó anyagból készült elődeinél.

843. frici7
2013. nov. 5. 00:24

Ingyenes biomechanikai mérés


A gyógytornász hallgató vagyok,


szakdolgozatom témája az , hogy megfelelő-e a lábadnak a cipőd, ezért egy teljesen ingyenes biomechanikai mérést készítenék a terhelésedről, futás közben.

Ez egy biomechanikai laborban történne, és csupán ~ 10 percedbe kerülne.


Össze fogom hasonlítani egy neutrális cipőben való futásodnak = belső támasztástól mentes, bármilyen régebbi edzőcipő, vagy ha nincs, akkor akár kínai tornacipő is lehet...

és

a pronációs- belső támasztással rendelkező, stabilizáló- futócipőben való futásodnak az eredményét.


1 percet kell majd futni közepes tempóban egy futópadon mindkét cipődben.


Amellett, hogy részvéteddel segíted a szakdolgozatom elkészülését, Neked is előnyödre válik, ha eljössz, hiszen:


Szembesülhetsz azzal, hogy futás közben hogyan oszlik el a terhelés a talpadon

A felmérés eredményét kielemezve megkapod

Megbizonyosodhatsz arról, hogy milyen cipő lenne számodra a legmegfelelőbb (természetesen lehet, hogy az, amit éppen most használsz)

Estleges láb- térdfájdalmaid okára fény derülhet

Részvételi szándékodat kérlek, e-mailben, vagy telefonon jelezd!



Időpontok:


2013.11.05., Kedd: 16:00-17:15

2013.11.06., Szerda: 14:00- 18:30


2013. 11.12., Kedd: 15:00- 18:50


(Blaha L. tértől 5 perc sétára)


további információért írj itt, vagy:


E-mail: turklau@gmail.com



Szakdolgozatomhoz a segítségedet előre is köszönöm!

842. vic30
2012. nov. 21. 21:59
Helló. A magas pulzus sok mindentől lehet. Ha mostanában voltál orvosi vizsgálaton és nincs semmi problémád, akkor mindenképpen az a gond, hogy a terhelés amit adsz a szervezetednek magas. Próbáltad már a futás és gyaloglás kombinációját? Mondjuk most, hogy hűvösebb az idő már nem ajánlanám ezt kint művelni, mivel a séta fázisban megfázhatsz. Ha mégis kint szeretnél futni, amit én is teszsk, akkor pedig lassítani kéne a tempón és rövidíteni a futást. Inkább edzzél még otthon futás után. A pulzusmérőt meg használd. Amatőr sportolóknak is ajánlott évente a sportorvosi kivizsgálas.Én évente megyek. Amúgy több félmaratont és maratont is futottam már. 37 éves nő vagyok.
841. 70327ac3e2 (válaszként erre: 840. - Zsazso)
2012. okt. 15. 10:18
Vaterán nézted? Esetleg az apródon...
840. zsazso
2012. okt. 14. 13:02
Sziasztok ! nincs valakinek elektromos futópadja eladó??
839. 70327ac3e2 (válaszként erre: 838. - 70327ac3e2)
2012. okt. 4. 16:19
Elírtam az időt: 47-48 perc volt.
838. 70327ac3e2 (válaszként erre: 819. - Clark86)
2012. okt. 4. 16:14

Sziasztok!

Clark86, itt vagy még?

Én lassan két hónapja, hogy leraktam a cigit. A futást is elkezdtem. Tegnap 8 km-t futottam, 43-45 perc alatt. Fogarasi-Kerepesi kör, a patak mellett. Mikor szoktál menni, a nap melyik időszakában? Illetve te beszélgetni is szeretnél közben vagy inkább csak ösztönzés miatt szeretnél valakivel futni?

Hosszútávra edzem én is, csak sajnos van rajtam súlyfölösleg (177/76 vagyok most), és nem merem megerőltetni nagyon egyelőre a lábam, picit érzem a térdem (jó a cipő, elvileg). Fogynék előbb.

Cél: 8-10 km-kel edzeni, tavasszal már 15-re szeretném megemelni, a végső célom, nagy álmom: a Nike félmaraton.

837. Judo74 (válaszként erre: 833. - Orchidea24)
2012. szept. 30. 13:04

A fogyás érdekében az étkezésedet változtasd meg (bár erről nem írsz), az felelős elsősorban érte (híztam úgy 12 kg-t másfél hónap alatt, hogy 5x futottam keményen egy héten).


A magas maximális pulzus azt jelezheti, hogy nem melegítesz be rendesen. Az átlag pedig nem olyan magas, ha edzettebb leszel, lejjebb megy. A zsírégető tartományt meg felejtsd el, magasabb pulzussal több kalóriát égetsz, és amíg van felesleges zsír rajtad (hacsak nem eszel extrémen - például fehérjét mellőzve), addig azt használja fel a szervezet.

2012. szept. 30. 11:10

Sziasztok!

Van egy Crane duathlon pulzusmérő órám, az Aldiból. Nem találok hozzá magyar v. angol leírást. Tudna valaki segíteni, hogy lehet futáshoz beállítani?

2012. aug. 24. 10:58
Nyugalmi pulzusom teljesen normális.
834. AlBundy
2012. aug. 24. 09:12

A fogyás leginkább az étkezésedtől függ, de ha a változás centikben mérhető azért az már nem rossz.


A pulzusod nagyon magas, nem tudom, nem kellene-e megkérdezni egy orvost. A nyugalmi pulzusod mennyi?

2012. aug. 23. 18:17

Sziasztok!


Kicsit több, mint egy hónapja futok ennek a programnak az alapján: [link]


173 cm vagyok, és 70 kg, mell:89, derék:66, csípő:110... Ahogy a méretekből is látjátok, nagyon széles a csípőm. Nem tudom miért, de az egy hónap alatt egy dkg-ot sem fogytam, csak 1cm-t karcsúsodott a derekam, 3-4 cm-t a csípőm. Normális ez? Sokan mondják, hogy látszik rajtam, de nem tudom, kicsit furcsa, hogy kilóból semmi sem megy le. Pedig szeretnék egy 5-8 kg-t is leadni, csípőre pedig a 100 centinek nagyon örülnék. Ezzel a módszerrel mikor lesz hatásos? Kb. 6,5 km/h-val tudok futni jelenleg, így 2,7km-t tudok megtenni.


A másik problémám, hogy a pulzusom mindig elég magas, maximum olyan 185-190 körül szokott lenni, de az átlag is 160 körül van, ami köztudottan nem a zsírégető zóna. De nem futok gyorsan, ennél lassabban aligha menne. Mit lehetne tenni, hogy ne legyen ilyen magas a pulzus, vagy így is ég azért a zsír?

832. vic30
2012. aug. 21. 19:01

Egy női futós blogon ingyenes nevezést lehet nyerni az októberi SPAR Maraton Minimaraton 7km és Maratonka 3,5km-es távjára. [link] Szerintem tök buli! Az oldal is tuti, megéri megnézni! Én már neveztem korábban, de ha tudtam volna, én nyertem volna meg ez a nevezést:)))

Látom kezdő futók is vannak bőven. Nekem az oldal 8 hetes programja is bejött.

831. AlBundy (válaszként erre: 830. - Vfruzsi)
2012. júl. 23. 11:53

Szerintem futás tekintetében tartsd be amit előír, nem véletlen azt szabja meg amit. Szoktam mondani a túledzés ugyanolyan káros mint a nemedzés.

Csinálj a köztes napokon erősítő edzéseket.

830. vfruzsi
2012. júl. 23. 10:21

Sziasztok!

Tegnap kezdtem el egy futóedzést, amivel 6hét után egybe lefutja az ember az 5km-t!:)

Tegnapra az volt a program hogy 8x 1perc futás, 2perc séta. Így lett 3,18km, ami tudom, nem sok, de lesz ez még több is!!:)

A program heti 3 alkalmat ír, de én úgy tervezem, hogy többször fogok menni!+ emelett görkorcsolya és be kellene vezetni néhány erősítő edzést is!:)

829. jecsim (válaszként erre: 827. - Vfruzsi)
2012. júl. 21. 10:27

igen, mert cardiohoz az kell

mert ha gyorsabban futok, akkor a cukrot égetem csak, nem a zsírt:)

828. cullinan (válaszként erre: 825. - Jecsim)
2012. júl. 20. 14:05

Én már hosszu ideje futok, csak az a baj, hogy nem rendszeresen:(

van egy távom most ami háztól házig 5.2 km.

Kb 40 perc, de mindig meg kell állnom kétszer.

Most megint kb három hete futok rendszeresen, ami kettő, három alkalmat jelent hetente, de nem tudom egyszerre lefutni sajnos:(

A terep füves, lehet hogy ez is neheziti

827. vfruzsi (válaszként erre: 826. - Jecsim)
2012. júl. 20. 13:50

Pulzusmérő órával méred a pulzusod?

Amúgy találtam egy edzéstervet kezdőknek, 6 hét alatt 5km, lehet elkezdem azt!:)

826. jecsim
2012. júl. 20. 13:24
ja, és párom szerint már jobb az alakom. Már kb 3 hete futok :)
825. jecsim (válaszként erre: 824. - Vfruzsi)
2012. júl. 20. 13:23

csináld lassan, akkor jó lesz, nem kell elsőre hű de gyorsan, és szinte lépésben kezdtem, mostmár megy gyorsabban, és nem fáj az oldalam.

Minél többet futsz kissé lassabban, annál jobban belejössz. Én is úgy tudok futni, hogy párom nagyon siet mellettem a babakocsival.

Mondjuk én pulzusszámlálóval csinálom, 140-150 között kell lennem, de már jobban megy, gyorsabban futok, és megmaradok a határon belül :))

Én egy órát futok így, kb 6 km

824. vfruzsi
2012. júl. 20. 12:00

Sziasztok!

Én is csatlakozni szeretnék hozzátok!:) Tegnapelőtt kezdtem el futni, nem valami jó eredménnyel, mindössze 2,84 km ment, egyszerűen nem tudtam többet, hisz mindig beszorult a levegőm. Tegnap úgy döntöttem, hogy görkorcsolyázni fogok, majdnem 6km-t meg is tettem:) Úgy gondoltam, hogy egyik nap futás, másik nap görkorcsolya lesz a program és esetleg majd néha még erősítés is!(pl. RR, vagy Péntek Enikő)

Nektek legelőször mennyit sikerült futni?

Mennyi idő alatt látszódott a fejlődés, illetve az alakváltozás?:)

823. jecsim
2012. júl. 17. 18:08

Sziasztok. Csatlakozhatom?

én is elkezdtem futni, és nagyon tetszik, bár a lábam nem ért velem egyet:) most kényszer pihenő van

cardió edzésként csinálom, pulzusmérővel, órával, egész jól megy, már gyorsabban futok, mint az elején.

822. vviki2 (válaszként erre: 821. - Vviki2)
2012. júl. 11. 08:30
És még valami! Lehet naponta, vagy jobb egy-egy pihenőnapot beiktatni?
821. vviki2
2012. júl. 11. 08:24

Sziasztok!


(Ide is leírom, a kezdő futófórumon nagy a pangás...gondolom nyáron kisebb a futókedv;)


Kezdő futó vagyok, csatlakoznék hozzátok. . ;-)

Tavaly próbálkoztam először a futással, de nem tetszett. "Tunya vagyok és uncsi a futás". . . gondoltam.

Pár hete újrakezdtem. (Pont a legnagyobb melegben;) A közelünkben van egy kis erdőféle, ahol kialakítottak egy futópályát darált fával leszórva. Kb. 770m-es. Ott futok. Kezdetben 2 kört, mára 3-at. Előtte bemelegítek, a végén nyújtok. Arra jutottam, hogy a reggeli futás során sokkal többet bírok, ha este futok, akkor csak 2 kör megy.

Kérdésem az (ha tud rá valaki válaszolni), hogy mi a legoptimálisabb futóterv ha csak formásodni szeretnék fogyni nem. . . ? Jó ez így, ahogy csinálom, vagy inkább máshogy kéne?

Illetve az étrend... Mit? Mikor? Hangsúlyozom, nem szeretnék fogyni, csak izmosodni!

Köszi előre is!

Üdv. Viki

2012. júl. 5. 17:44

Sziasztok!:)


Immáron 3. éve űzöm ezt a remek sportot,indultam már maratonon,rendszeresen részt veszek az Éjszakai Futás-on amit minden évben egyszer Budapesten rendeznek meg,és még számtalan versenyben indulok amikor időm engedi egyéb edzéseim mellett-aerobic-ot és zumbát tartok,jógázom,TRX edzésterveket írok,és persze suliba járok-. Imádom..ha nem futok le napi 8 km-t ideges és feszült vagyok.:)

819. Clark86
2012. ápr. 19. 19:29

Sziasztok!


Futó vagyok, 7 éve űzöm ezt a sportot. 5 és 21 km között bármilyen távot lefutok edzésként, tempómmal pedig tudok igazodni másokhoz.

Zuglóban, fogarasi úton lakom, onnan szoktam futkározni egyedül. Néha (tehát nem mindig) szükségem lenne egy futópartnerre, akivel együtt küzdhetjük le a km-eket. Ha valaki felém lakik és lenne kedve velem futni, kérem írjon. Válaszként küldök facebook-adatlapot, aztán megbeszéljük a többit. Nem kapcsolatot keresek! Csak futótársat! :) :D

2011. szept. 16. 23:44

Sziasztok!


Én most kezdem a nagy futás projektet. Eddig is edzettem, step aerobikozom, konditerembe járok, zumba órákra is jártam/járogatok, de ez most nagyon új lesz. Éhezem a kihívásra. Van egy jópár pluszkiló is rajtam, amit nem bánnék, ha leadnék. Na meg egy kis állóképességet szeretnék még szerezni. :) Még csak olyan fél órát tudok végigkocogni, van valami ötletetek esetleg, amivel megkönnyíthetem a fejlődésemet? :)

817. Marcy8
2011. szept. 15. 23:31

Sziasztok,


van egy bontatlan csomagolású Garmin Forerunner 305 GPS órám egy év garanciával, kedvező áron.

Érd.: martina8@freemail.hu

2011. máj. 20. 14:15
Használ valaki GPS-es futóprogit? Én többször jártam úgy az utóbbi időben, hogy nem volt jel...ez mitől lehet? Korábban folyamatosan jó volt, az utóbbi időben szórakozik..:(
2011. máj. 20. 13:44
Kukucs lányok-fiúk! :) Van itt esetleg erzsébeti? futótársat keresek !:) :)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook