Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futássak ki mennyit adott le? Mennyit futottatok? Testetek milyen változáson ment át? fórum

Futássak ki mennyit adott le? Mennyit futottatok? Testetek milyen változáson ment át? (beszélgetős fórum)


1 2 3
78. Greeneyed (válaszként erre: 77. - Csilcsi)
2012. febr. 29. 02:02

Ne aggódj, a súlyod is megindul lefelé előbb-utóbb.

Túl gyakran mérni nem érdemes, mert természetes némi ingadozás (én például mindig "hízom" menstruáció előtt, de ez valójában csak vízvisszatartás), és mert egyáltalán nem biztos, hogy a fogyás egyenletes.

(Ha úgy érzed, megállt a fogyás, ne kezdj éhezésbe, mert az csak lelassítja az anyagcserét. Sajnos ki kell várni, amíg újra megindul, de megindul.)

Ha egyre több régi ruhádba beleférsz, az jó eredmény ám. Csak így tovább :)

77. csilcsi (válaszként erre: 68. - Greeneyed)
2012. febr. 28. 20:06

Köszönöm, aranyos vagy!

A mérlgen szoktam időnként ellenőrizni, hogy van-e változás és amikor nem megy lejjebb a "mérleg nyelve", azt hiszem ,hogy eredménytelen amit csinálok. De most már a centit is fogom használni.

Ma be tutam gombolni azt a nacit,amihez néhány hete még 10 cm hiányzott ; lessz ám öröm, ha simán rámjön!!!Mindenesetre tartom továbbra is a heti 4 futást (esetleg tornát).

76. Lhara (válaszként erre: 75. - A0c1361e44)
2012. febr. 28. 16:44

Igen, valahogy így lehetett, mert a nenci már nagyon rossz állapotban került a műtőasztalra...

Szerintem is jó orvosa volt.

75. a0c1361e44 (válaszként erre: 71. - Lhara)
2012. febr. 28. 14:26

Erre csak elképzelésem van, hiszen nem értek hozzá.

Azt gondolom, hogy a zsírleszívás és társai műtétek során eltávolított zsírsejtek a belénk kódolt mennyiségben újra képződhetnek, hiszen testünkre annyi darabra szüksége van, hogy egész legyen, de az is lehet És ezt tartom logikusabbnak, hogy nem képződnek újra, hanem a megmaradtak növekednek mégnagyobbra.


Az viszont tényleg igaz, hogy a hájas testrész nehezebben gyógyul egy műtétnél. mennyire ügyes volt a doki, hogy leszedett belőle! A nagymamámnak idős korában volt vakbél műtétje és neki is hájas volt a hasa, nagyon nehezen fort össze a vágása.

74. Lhara (válaszként erre: 73. - Greeneyed)
2012. febr. 28. 13:23

Semmi gond. Én ezt uígy csinálom és rendszerint találok olyat, ami rögvest hsz-re buzdít és nem tudok ennek ellenállni. :)))

Ez rendben van így!

73. Greeneyed (válaszként erre: 69. - Lhara)
2012. febr. 28. 13:13
Igen, elnézést kérek, "hátulról előre" olvasom a hozzászólásokat, így amikor válaszolok valamelyikre, nem mindig vagyok up-to-date.
72. Lhara (válaszként erre: 67. - Csilcsi)
2012. febr. 28. 12:29

Minden okod meg van, hogy büszke légy magadra!

A mozgás annyi örömet tud adni, hogy még rá is lehet szokni.

Amúgy születésünktől benlénk van programozva ezért, ha valami "leszoktat" is minket, mindig vágyunk rá legbelül. Amikor végre újból műveljük, ragaszkodni fogunk hozzá.

Én is így jártam. 20 évesen se éreztem magam ilyen jól, mint mostanában.

71. Lhara (válaszként erre: 66. - A0c1361e44)
2012. febr. 28. 12:22

Igen, a zsír esetében nem árt tudni, hogy ami feleslegbe lerakódik, molekuláris.

Viszont édemes megjegyezni, hogy a zsírsejtekben nem csak zsír van. Föleg nem, amikor már "karfiolosak" vagyunk, de nevezhetjük "narancsbőrösnek" is. Szóval, nem árt beszélni itt arról, hogy ami a zsírmolekulák mellett sejtnövekedést okoz, az a zsírmolekulák által körbeágyazott toxinok, amit sajnos a szervezet nem volt képes eltávolítani.


Érdekes kérdés számomra viszont, hogy amikor bizonyos szépészeti műtétekkor kifejezetten a zsírsejetek eltávolítása a cél, akkor azokon a területeken fejlődnek-e újak. Erről nem tudsz valami pontosat?

Én mintha úgy emlékeznék, hogy a nénikénk epeműtétekor rengeteg "hájat" fejtett le az orvosa, mivel nagyon kövér volt és ha jól emlékszem az volt rá az indoka, hogy könnyebben le lehetett folytatni a zsípárnák nélkül a műtétet és tán még az is, hogy így könnyebb gyógyulás volt remélhető.

De aztán megint hájas lett szegénykének a hasa.

Ebből azt gondolom, hogy azért új zsírsejtek is képződnek.

70. Lhara (válaszként erre: 64. - A0c1361e44)
2012. febr. 28. 11:54

Nincs is miért bocsánatot kérned, egyáltalán nem bántottál meg. Inkább örülök, hogy végre kiderült minden.

Nagyon is egyre gondolunk! :)

69. Lhara (válaszként erre: 65. - Greeneyed)
2012. febr. 28. 11:52

Igazad van.

Látom, Te is kiszúrtad, de Kék írisszel és a többiekkel már lezongoráztuk azóta és lehet, hogy idő közben már Te is olvastad ezeket. (Lásd fentebb a hsz-einket.)

68. Greeneyed (válaszként erre: 67. - Csilcsi)
2012. febr. 28. 11:10

Gratulálok az eddigi eredményhez! :)


"derék -10 cm; csípő -2cm !!!Súly csak -1 kg :( "


Ehhez egy megjegyzés: miért akkora tragédia, hogy nem súlyban, hanem centiben fogytál (fogysz)?

Sosem értettem ezt a súlymániát. Ha formás vagy (illetve efelé tendálsz), jól állnak rajtad a régi, kihízott ruháid, megnéznek a férfiak az utcán etc., nem tökmindegy, hány kiló vagy?

2012. febr. 28. 07:49
Megosztom Veletek a tapasztalatomat, mert nem hittem a szememnek...Sajnos mindig lusta voltam sportolni,középiskola óta nem mozogtam (13év-Óoo).Kb. 1 éve elhatároztam, hogy futni fogok.A futópályán 100 m bírtam futni-úgy, hogy majd' belehaltam.Nagyon ledöbbentem; ennyire rossz eredményre nem számítottam.Nem is égettem magam tovább.Vettünk használtan egy futópadot, amit ritkán használtam (amikor először sikerült 1 kört futni, nagyon büszke voltam magamra...).4 hete azonban renszeresen "futok"(3-4 kör-séta-3kör-séta : 45 percig.1x már tudtam 7! kört futni). Nem követek semmilyen diétát, de próbálok figyelni a mennyiségre, kerülöm a lisztes, cukros ételeket, almaecetet iszok. Minden héten 4X 45 perc futópad v. R.R.+ 5x infraszauna (otthoni összepakolható).Eddigi eredmény: derék -10 cm; csípő -2cm !!!Súly csak -1 kg :( 3x is ellenőriztem a méreteimet, mert a mérleg nem mutat sokkal kevesebbet, de centikben (számomra) ez óriási eredmény!Jelenleg 172 cm és 77,5 kg vagyok : tehát van miből leadni. De így, hogy látom az eredményt még inkább szeretném elérni az álom súlyt, s most már tudom, hogy nekem is sikerülhet, ha nem adom fel!Nagyon büszke vagyok magamra amikor túl vagyok az "edzésen",hiszen eddig sohasem mozogtam.
66. a0c1361e44 (válaszként erre: 65. - Greeneyed)
2012. febr. 28. 05:47
Jaja, először el kezdünk izmosodni, majd egy idő után (ez változó mindenkinél), a hízás során megnőtt zsírsejtek mérete el kezd csökkenni. Ugyanis a zsírsejtjeink száma állandó, csak a méretük változik. Ha hízunk, akkor az adott számú zsírsejtek egyenként megnövekednek (ettől lesz olyan klassz karfiolos a testünk), de ha fogyunk, akkor ezen sejtek mérete csökken.
65. Greeneyed (válaszként erre: 12. - Lhara)
2012. febr. 27. 23:58

"Itt kell megemlíteni, hogy csak izommá fejlődik ilyenkor ami már rajtunk van súly, AMEKKORA A TEST MÉRET, AZ MEGMARAD, csak minőségi változáson esik át."


Azaz ha valaki 170 cm és 120 kg, az a futástól (a példa kedvéért tekintsünk el attól, hogy ekkora túlsúllyal nem éppen ízületkíélő futni) 120 kg marad, csak izomból? Na ne mondd már :)


Igen, fejlődik az izom, ami némi súlynövekedést eredményez (ahhoz képest, amennyi izmosodás nélkül lenne az ember), de ettől még a háj is fogyogat, és az összeredmény: fogyás. Kilóban is, látványban is.


[link]

64. a0c1361e44 (válaszként erre: 60. - Lhara)
2012. febr. 27. 20:19

Bocs!

Nem akartalak megbántani. Akkor valahol egyre gondolunk, csak nem jól fogalmaztál:)

63. c14bfda162 (válaszként erre: 61. - Yousei)
2012. febr. 27. 16:38

Én mindig sportoltam vmit, de a futástól lett a legformásabb a testem, persze az adottságaim keretein belül. Ez az esetemben egyértelmű és tény. Persze ezt nem 2 hét, hanem évek alatt.

Egyébként ha eltekintünk ettől az egész fogyás dologtól, akkor is érdemes futni, anmyi pozitív hatással járhat az életedre.

62. Lhara (válaszként erre: 61. - Yousei)
2012. febr. 27. 16:10

Igen, így gondolom.

Egy biztos, hogy a mozgás létfontosságú, léleknek és testnek egyaránt. Az izmos test sokkal szebb és az erőnlét is nagyobb lesz, mert így is edződünk, amíg az izmaink kialakulnak szépen.

Mindez pedig elűzi a depressziót.

Pláne, ha a mozgást jó társaságban és szabad levegőn végezzük, mégha ki is fáradunk közben. Ezután a pihenés újabb élmény.

61. yousei
2012. febr. 27. 15:51
Végül is, lehet, hogy az ember nem fog veszíteni a súlyából, mert hogy a zsír eltűnik, az izomzat megerősödik, de így is centikbe mérhető a különbség. Ezt jól tudom? Az izom nehezebb, mint a zsír azonos térfogaton.
60. Lhara (válaszként erre: 58. - A0c1361e44)
2012. febr. 27. 15:25

Jogos! Már látom, hogy az én adó-készülékemben a hiba.

Köszönöm, hogy megírtad és rájöhettem mi a félreérthető, mert nagyon zavart, hogy így van., amikor azzal teljesen egyet tudtam végig érteni amit írtál/írtatok.


Nekem valóban nem sikerült csak a futás beiktatásával fogynom eddig. Csak akkor, ha rendeztem mellette a táplálkozásom is. Fordítva viszont már sokszor sikerült. Azt is gondolom, hagy ha futottam volna, még gyorsabban is.

Ezt, mondjuk, ma sem fogalmaznám másként, de látom, hogy súlyos tévedéssel fogalmaztam meg azt, hogy "izommá fejlődik", mert valójában úgy lett volna megfelelő, hogy „izomra cserélődik a testsúlyt figyelembe véve”. Vagy úgy kellet volna valahogy, ahogy Jeva írta: „A zsír eltűnik fokozatosan az izom pedig fokozatosan erősödik. . de ez nem azt jelenti, hogy a zsír átalakul. . . :-)” Ehhez pedig hozzá teszem, hogy az izomtömeg súlya, normál testsúly mellett, nagyjából kompenzálja a leadott zsír súlyát, egyes esetekben még felül is múlja azt, ennek az aránya persze egyénenként és edzettségtől függően (és még több más okból is) változik. Ez viszont tény. Ezért válaszoltam neki, hogy „persze… ez így van.”


Mire gondolok? Például, ha van egy 60 kg súlyú ember, aki alig mozog általában és minden tekintetben átlagos testalkatú, majd sportolni kezd, izmai keletkeznek és persze, hogy ha vannak helyek ahol volt felesleges zsír, le fogja adni. Ha elég ideig sportol, túl is szárnyalhatja a 60 kg-t.

Viszont ismertem valakit, aki tetemes izomzattal rendelkezett, de a súlyos betegsége miatt „lefogyott”, vagyis eltűntek az izmai (mert hogy zsírfelesleg meg nem igen volt rajta), sokkal kisebb lett a testsúlya, de amikor kezdett felgyógyulni, ám sportolni még nem tudott, a zsír azért felrakódott itt-ott és legalább a súlya a „régi” lett. Nekem ez nagyon tanulságos volt.

59. 8ef78160df (válaszként erre: 56. - Lhara)
2012. febr. 27. 13:23
Szerintem meg ne erőltessük a témát. Folyamatosan ellent mondasz magadnak.
58. a0c1361e44 (válaszként erre: 56. - Lhara)
2012. febr. 27. 13:22

"Én még semennyit, mert szerintem csak a futás kevés a fogyáshoz. Azért másban is tenni kell érte. . . pl. a helyes táplálkozás.

Itt kell megemlíteni, hogy csak izommá fejlődik ilyenkor ami már rajtunk van súly, amekkora a test méret, az megmarad, csak minőségi változáson esik át.

Igen, valóban. A súly. . . ami nem feltétlen változik, mert a zsír eltűnik ugyan, de helyette izomtömeg keletkezik. . . kellő sport mennyiség, erősség mellett egyeseknél még több is, mint a "kövéség" idején rajta volt. Ez persze mindenkinél más.

akkor esetleg választhatsz kifejezetten erre a területre, az itt lévő izmokra való gyakorlatokat is, de a futással a comb kifejezetten nem fog változni. A farizom valószínüleg igen. "

Ezeket te írtda, amiz így összegeztem: A futástól nem lehet fogyni csak izmosodni, a láb nem izmosodik a futástól, csak a fenék, a futástól vastag lesz a comb.

Szerintem rosszul fejezted ki magad.

A futás izmosít! Lábat, feneket, hasat és mindent. Igen, izmosodunk tőle, de a zsír is csökken. Ha csak futunk, akkor is alakulunk. Ha étkezéssel is támogatjuk a mozgást, akkor gyorsabb a változás.

57. Lhara (válaszként erre: 42. - A0c1361e44)
2012. febr. 27. 12:57
Látod, ezzel is teljesen egyetértek :)
56. Lhara (válaszként erre: 51. - A0c1361e44)
2012. febr. 27. 12:54

Szerintem meg alaposan félreértettetek valamit abból, amit írtam. Ez is megesehet nem?


Semmi olyesmit nem írtam, amire így reagálhattál volna, hiszen pont azt írtad, amit én is.

Úgyhogy nyugi, egyetértés van, mind egyként vélekedünk, de jó, hogy ilyen alaposan kibeszéltük ezt a témát. Másoknak hasznos lehet.

55. 8ef78160df (válaszként erre: 53. - Lhara)
2012. febr. 27. 12:51
Ez így van!
54. a0c1361e44 (válaszként erre: 52. - Jeva)
2012. febr. 27. 12:45
A kinti futást nem tartom unalmasnak csak a benti futópadost.
53. Lhara (válaszként erre: 50. - 8ef78160df)
2012. febr. 27. 12:44
senki sem tökéletes
52. jeva (válaszként erre: 45. - A0c1361e44)
2012. febr. 27. 12:41

Fárasztó, de én elterelem a gondolataim.

Berakom a kedvenc zenémet és visz a lábam.. ált. esténként 7-8 km-t futok 40-50 perc alatt. Isteni érzés utána!! :-)

51. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - 8ef78160df)
2012. febr. 27. 12:39
Nem szeretném megbántani, de én arra tippelek, hogy nem tudja magát kifejezni.
50. 8ef78160df (válaszként erre: 40. - Lhara)
2012. febr. 27. 12:38
Na te vagy nem tudod magad normálisan kifejezni, vagy a szöveg értelmezésével van gondod...
49. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Yousei)
2012. febr. 27. 12:38

Én is hasomlóan szoktam futni:)

Kb. 5 perc futás, majd séta, újra futás, séta.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook