Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futás-kocogás szálkásítja a combot-vádlit? fórum

Futás-kocogás szálkásítja a combot-vádlit? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. Nyűzli (válaszként erre: 42. - Nvidia)
2013. ápr. 6. 08:39

Nem tudom de szerintem itt nem írtam sehol sem olyat hogy futás után kirámolom a hűtőt :D

Ha csak mozognék de azt ennék és annyit amennyit régen várhatnám a csodát kb.


Természetesen az étrendem elég jól ki lett találva! :) Amúgy meg ez a fórum még 2012-es.. szóval az első jó néhány komment már elég régi..

A vádlim genetikailag sem modell forma és soha nem is lesz, de a legjobbat próbálom kihozni belőle.

Mikor anno 83 kilósan elkezdtem diétázni soha nem hordhattam csizmát mert nem érte be a lábszáramat, a cipzárt nem tudtam egyáltalán felhúzni mert sok centi hiányzott, nadrágok sem jöttek fel rajta...

Most már a jelenlegi súlyommal jó rám az s-es m-es nadrág, hordhatok csőszárút, és minden csizma beéri.

Szépen lecsökkent a körmérete, de még mindig van egy kis réteg amit még le szeretnék dolgozni róla, de persze még fogyásból is hátra van legalább 5-7 kiló :) úgyhogy nem aggódom. De délibábot sem kergetek, tudom hogy sosem lesz pálcika . :/

43. nvidia (válaszként erre: 31. - Nyűzli)
2013. ápr. 5. 18:00

Nagyon ügyes vagy, hogy ennyit fogytal, de valoszinü nem jol ahhoz, hogy eleg szalkas legyel, ha van zsir a vadlidon.

Nem fogod tudni azt lemozogni, eredmenyt a zsirszegeny , szenhidratszegeny, de feherjedus taplalkozassal erhetsz el, a mozgas aldasos hatasa az erönletedre, allokepessegedre, es az izmaid definialtsagara lesz.

42. nvidia (válaszként erre: 1. - Nyűzli)
2013. ápr. 5. 17:56

Hu, itt sok dolgot irtak, de a lenyeget nem lattam.

Nem fog addig lathatoan szalkasodni a vadlid meg a combod, amig nem taplalkozol helyesen.

Futhatsz barmennyit, a konyhaban keszül a szep lab, a szep has.

Elöször az etrendet kell helyretenni, es közben indulhat a futas.

Meg a napi 3-4 liter folyadek, anelkül nem megy.

41. 880331b0ba (válaszként erre: 38. - Adlene)
2013. ápr. 5. 08:00

Sziasztok!!

Én is a jó időt várom, bár valamelyik nap már futkároztam kicsit. Próbáltam, hogy majd 3 havi kihagyás után el tudok-e szaladni pár száz métert egybe... Jelentem, sikerült, de ez még nem mozgás :(

Ma futni akarok!! Van egy motivációs kisfilm a naplómban-ajánlom mindenkinek!!!!

Címe: Nemakarod eléggé!!!! (sokat sejtető, nem?!)

Legyen szép napotok!!

2013. ápr. 4. 23:12
Sziasztok! Jó ilyen pozitív tapasztalatokat olvasni :) Mennyit futtok egyébként, amitől ilyen gyors eredményt tudtatok elérni? Én is futkorászok, de egyelőre csak teremben és mostanában csak heti 1x kb fél órát, ezen kívül 2-3 súlyzós edzés és heti másfél-két óra salsa :) Közben meg várom a jó időt, hogy kint futhassak (megjegyzem, térd- és csípőkopással, ami sajnos nem túl szerencsés :/), mert már hiányzik nagyon. Jó mozgást Nektek! :)
39. Nyűzli (válaszként erre: 38. - Adlene)
2013. ápr. 4. 19:35
Szia! Köszönöm! :) Szerencsés választás a futás mert sok mindenre jó :) Kitartást kívánok és persze formásodást feszesedést! :)
38. Adlene (válaszként erre: 37. - Nyűzli)
2013. ápr. 4. 14:01
Gratulálok! Én is elkezdtem, én inkább formásodni, keményedni szeretnék. Na meg állóképességet javítani.
2013. márc. 28. 09:50
Mai új súlyom 59,8 :P
2013. márc. 27. 15:19
Hát legelőször még anno másfél-két éve 83 kilóról indultam, akkor mivel nagyon nagy volt a súlyfeleslegem így futni nem tudtam. Ekkor sokat bicajoztam így fogytam le kb 60 kilóra, aztán elkezdtem futni még 2012 tavaszán, így ment még le kb két kiló de akkor sokat formásodtam, többnek tűnt a fogyás is.... és most jött a karácsony meg elhanyagoltam magam is meg a sportot is így ősszel meg egész télen.. aztán rám kúszott 4 kiló, február elején jött az elhatározás hogy megint belevágok a dologba, le is ment azóta az a 4 kiló (ma mértem 60 kilót kereken). A cél 54-53 június végéig. :) De ahhoz hogy jól nézzen ki az ember meg formás legyen a lába-feneke -combja sok futás-sport-edzés kell rá (főleg ha a sors körte-testalkattal "áldott" meg). :) Centiben még nem mértem most semmit majd a következő 3 kiló mínusz után :)
35. Adlene (válaszként erre: 34. - Nyűzli)
2013. márc. 27. 09:44
És fogynod mennyit sikerült? Gondolom, sokat formásodtál is?
34. Nyűzli (válaszként erre: 33. - Adlene)
2013. márc. 26. 19:53

Szia! igen futok! :) illetve most hogy hó van most épp nem így bent edzem :)

Szálkásodással nem tudom hogy állok még egy jó darabig nem centizem magam csak majd kb a következő 3 kiló mínusz után! :) az meg még idő.. nem kapkodom el meg nem is tudnám mert nehéz eset a szervezetem... :/ :)

de feljönnek rám a EUR8-as számozású nadrágok, kicsit azért még kényelmetlenek és van még bőven mit leadnom sajnos... :/ de azért bízom a dolgok alakulásában.

33. Adlene (válaszként erre: 32. - Nyűzli)
2013. márc. 26. 15:31
Szia Nyűzli! Érdeklődnék, hogy alakulsz a szálkásodással. Futsz még?
32. Nyűzli (válaszként erre: 30. - AlBundy)
2013. febr. 26. 11:24
igen :) nem feltétlenül, de az én esetemben mind a kettő igaz :) sajnos :/ nem túl esztétikus
31. Nyűzli (válaszként erre: 29. - AlBundy)
2013. febr. 26. 11:23
sajnos az én vádlimnak vékonyodni kéne.. elég izmos de azért zsír is van rajta.. :) hát remélem sikerül lemozognom róla :) kitartó vagyok
30. AlBundy (válaszként erre: 28. - Nyűzli)
2013. febr. 26. 10:15
Erős és vastag nem feltétlenül ugyanaz.
29. AlBundy (válaszként erre: 27. - Nyűzli)
2013. febr. 26. 10:13

Nekem az, hogy valaki szálkás azt jelenti, hogy izmos és nincs rajta zsír ezért szépen látszanak a tónusok. Aki 40 kiló az nem szálkás, hanem csont és bőr.

Vékonyodni attól fog valaki ha koplal.

2013. febr. 26. 10:07
"Lábujjra állás súllyal, vagy anélkül, lépcsõzés, hegyi túrák, sprintelés: ezek mind jellemzõen a vádli izomzatot erõsítõ testedzési formák. Így vékony vádli esetén ezeket, vagy ehhez hasonló vádli erõsítõ gyakorlatokat érdemes végezni. Túl erõs vádli esetén, pedig pont ezeket érdemes elhagyni vagy kerülni." - orvosi oldalról
27. Nyűzli (válaszként erre: 26. - AlBundy)
2013. febr. 26. 10:05

Igen ezeket ismerem és szoktam is pl kitörésezni.

Viszont amit a Vádlihoz írtál, rögtön az első link (lábujjhegyezés) az több orvosi illetve edzős portálon is pont hogy a vádli izomzatának erősítését szolgálja, így nem hogy nem fog vékonyodni, pont hogy izmot növel rajta.

26. AlBundy (válaszként erre: 25. - Nyűzli)
2013. febr. 26. 09:57

Comb:

Kitörés súlyzóval (vagy súlyzó nélkül)

[link]

Guggolás (súly nélkül vagy kézi súlyzóval/kettlebellel is lehet)

[link]

Lábnyújtás és lábhajlítás (gép híján kézi súlyzóval is lehet lábanként otthon)

[link]

[link]

Vádli:

[link]

[link]

De ha ezek nem tetszenek lehet ilyenekkel is próbálkozni:

[link]

25. Nyűzli (válaszként erre: 24. - AlBundy)
2013. febr. 26. 09:19
írhatsz párat :) az sosem árt :)
2013. febr. 26. 09:08
Rengeteg gyakorlat van amitől szálkásabb lesz a comb/vádli, persze csak ha az étkezés is rendben van.
23. Nyűzli (válaszként erre: 22. - 880331b0ba)
2013. febr. 26. 08:55

Szia! :)

Hú hát ez a vádli kérdés ez elég nehéz téma, megoszlanak a vélemények azt illetően hogy melyik mozgásforma hogy hat rá. Én nem akarok okoskodni vagy nem is azt mondom hogy amit leírok az a 100%ig megbízható információ a témában :)

Szóval én 83 kilósan kezdtem el a bicajozást elég durva szinten nyomtam (szinte minden nap tekertem minimum 40 kilométert de volt hogy 60-at) és e mellé még a kajára is figyeltem. Azt érdemes rólam tudni hogy világ életemben vastagok-vaskosak voltak a lábaim, de 83 kilósan csak álmodhattam arról hogy egy csizma cipzárját valaha fel bírjam húzni a lábszáramon... SZóval nekem a bicaj meg a diéta pozitív hatást gyakorolt a lábszáramra (összesen majdnem 25 kilót fogytam) azóta a csizmákkal egyáltalán nincs gondom, még a nadrágra is rá tudom venni a csizmát. Viszont az átlagos női vádlihoz képest az enyém még mindig vastag, de még mondjuk hátra van majdnem 10 kiló amit le szeretnék adni... jelenleg olyan 39-40 cm a legvastagabb ponton a vádlim.

Ha bicajozol és tudok adni pár tippet:

-könnyű fokozatra állítsd a tekerést a bicajodon, ne extrém könnyűre de ne a legerősebb fokozaton tekerj.

-minél többet, minél hosszabb ideig bicajozz.

-saját praktika : tekerd be fóliával a vádlid vegyél rá fel egy térdzoknit, ez fokozza az izzadást azon a területen (feszesíti méregteleníti)

- minden mozgás után jó sokat nyújts, hogy ne álljanak nagyon össze az izmaid a vádlidban.

DE amúgy sok honlapon olvastam hogy az ilyen vaskos vádlira a legjobb gyógyszer ha ténylegesen diétázol és úgy mozogsz.

Ha 10 kilónál nem több a súlyfelesleged akkor ami még SOKAK szerint hasznos ilyen problémára az a futás, csak itt figyelni kell arra, hogy nagyon lassan kocogó -beszélgetős tempóban fuss sokat az szálkásítja a lábat! Én most ezt fogom tenni :) (itt is lehet fóliázni).

Ja meg még egy érdekes észrevétel:

olvastam egy orvosi honlapon hogy ha pl. ülsz egy széken, tehát a lábad nyugalmi helyzetben van, akkor a vádlidon próbáld meg összecsípni a bőrt-"zsírt", hogyha ez amit sikerült összecsípned kb több mint 1-1.5 cm akkor ott zsírszövet van amit diétával meg sporttal le lehet dolgozni onnan, viszont ha 1-1.5 cmtől kevesebbet sikerül összecsípned akkor ott túlnyomórészt izomszövet van:


"

Mielõtt valaki a mûtéti vádlikorrekció (vádli plasztika) mellett döntene, meg kell tudnia, hogy az elváltozást az izomtömeg növekedése vagy a testzsír kóros eloszlása okozza-e. A bõr és a bõr alatti zsír összecsípésével ez könnyen megállapítható. Az, amit sikerül megragadni a két ujjunk között, a zsírszövet. Ha túl erõs vádlinál ez a zsírszövet csak 0,5–1 cm vastag, akkor a zsírleszívás útján történõ vádli plasztika értelmetlen, hiszen ebben az esetben izomhypertrophiáról van szó."


"A vádlikorrekció természetes úton, sportolással, ill. a sportolás felfüggesztésével is kivitelezhetõ. Lábujjra állás súllyal, vagy anélkül, lépcsõzés, hegyi túrák, sprintelés: ezek mind jellemzõen a vádli izomzatot erõsítõ testedzési formák. Így vékony vádli esetén ezeket, vagy ehhez hasonló vádli erõsítõ gyakorlatokat érdemes végezni. Túl erõs vádli esetén, pedig pont ezeket érdemes elhagyni vagy kerülni."

2013. febr. 24. 18:54

Sziasztok!!

Én is csatlakoznék, ha lehet, most fogom újra kezdeni a futást :D

Kérdezhetek valamit? Írtad, hogy bicajozol: az, én úgy tudom erősítit a vádlit!! Javítson ki valaki, ha tévedek! Én imádok bicajozni, alig várom a tavaszt!!

21. f758a7200f (válaszként erre: 20. - Nyűzli)
2012. márc. 14. 12:48
Ha reggel ehgyomorra kocogsz, fokozhatod az eredmenyt:) persze utana is csak dietas kaja de ha elotte nem ettel semmit, ejjel mar elegetted a ch-t amit vacsira ettel szoval maga a kocogas mar inkabb tobb zsirt eget:)
20. Nyűzli (válaszként erre: 19. - Szixtin)
2012. márc. 14. 11:31

az jó ha formás :) viszont az enyém vastag nagyon az a baj :) de a kocogás tényleg jól formál! most futok másfél hete minden nap 40-50 percet lassú beszélgetős tempóban aztán a kocogás után egy jó fél órát sétálok levezetésképpen és azt vettem észre hogy centikben mérhetően vékonyabb lett a combom-derekam-vádlim-csípőm. Megdöbbentett hogy ez ennyire hatásos! Jó mondjuk biztosan az is közrejátszik hogy mellé diétásan étkezem és sok folyadékot fogyasztok.


mindjárt leírom az eredeti centis adataimat és amit most mértem :)

2012. márc. 13. 13:04
én 4 éve 2 évig gyógytornára jártam a lúdtalpam miatt. Attól úgy megerősödött a vádlim hogy még most is formás.;)
18. Nyűzli (válaszként erre: 10. - Timycat)
2012. márc. 9. 10:33

Köszönöm , hogy ilyen jól letisztáztad nekem a dolgot! most már azért megnyugodtam kicsit!


Az állóképességem elég jónak tartom, és sokkal nagyobb távot tudok lefutni mint amire gondoltam, ennek örülök :)


Amúgy még jó, hogy itt rákérdeztem a dolgokra mert sok fórumozó szerint a lábujjhegyezés a küszöbnél (súllyal és anélkül is) vékonyítja a vádlit. Szerencsére nem hallgattam rájuk , mert ez nekem is gyanús volt és logikusnak éreztem hogy az tutira izmosít inkább ille5tve izmot növel csak rá. :)

17. Hello Titti (válaszként erre: 16. - Hello Titti)
2012. márc. 9. 00:17
súllyal még nem (küszöbön)
16. Hello Titti (válaszként erre: 15. - Timycat)
2012. márc. 9. 00:17
csináltam régen...csak a lustaság győz és az,hogy idő kell hozzá..nekem meg minden azonnal kell :))
15. timycat (válaszként erre: 14. - Hello Titti)
2012. márc. 9. 00:12
abszolút, csak magas küszöb kell hozzá :) de sima padlón is jó ha nincs más
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook