Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Futás hatására vérzek. Miért lehet ez? fórum

Futás hatására vérzek. Miért lehet ez? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jún. 3. 14:05

Lehet, hogy túl is hajtod Magadat!


Mennyi most a súlyod, és mennyit akarsz elérni?

33. 117b1693d0 (válaszként erre: 32. - Anyuka0000)
2013. jún. 3. 13:45
Miért nem gyalogolsz gyorsan? Háromszor kisebb terhelést jelent az ízületeidre és a szalagokra, mint a futás - függetlenül milyen gyorsan futsz, de a levegőbe emelkedsz és visszazuhansz, míg a gyaloglásnál nem.
2013. jún. 3. 13:04

Sziasztok!

Hétvégén nem futottam, de sajnos megjött, így nem tudom elmúlt volna-e a vérzés.

Ma megint futottam...imádom...70 percnél figyeltem csak fel , mert kezdtem szomjas lenni, és az mindig 60perc környékén szokott jelentkezni. Ma is megvolt a másfél óra.


A súlyom nagy, kb. 15kg-ot szeretnék fogyni. Már nagyon jól elkezdtem formálódni :)



Valóban sok lehet a futással töltött idő, viszont mivel lassan kocogok (5-6km/h között)inkább gyors séta, ezért a megtett táv általában 7,5-9km között van. Ma pl.7,8 km.


Ha elmúlt, majd elmegyek dokihoz, addig kocogok és várom az eredményt (fogyás). :)

2013. jún. 3. 10:24
Én is futottam még egyetemista koromban, heti többször 10 km-ket, aztán elolvastam én is Kriston Andrea könyveit (intim tornáját meg is tanultam), és azóta nem futottam.
30. 117b1693d0 (válaszként erre: 28. - Megi04)
2013. jún. 3. 08:59

Ha csak belegondolunk abba, hogy minden egyes földre érkezéskor rázkódnak a belső szervek, nyúlnak a szalagok, akkor már nem is annyira hihetetlen.


Nagyon igazad van, ha valaki nem sajátítja el a helyes technikát, akkor többet árt vele magának, mint használ :(

2013. jún. 3. 00:49

Nekem volt cisztám, méhszájsebem és egy jóindulatú elváltozás a méhembe,de mozgás hatására soha sem véreztem, igaz nem futottam naponta 9 km-t.:) Ha tudsz valamit mindenképpen írd le!!!



(Ezt csak azért írtam le, mert a vérzésnek nem feltétlen vannak köze ezekhez a nőgyógyászati gondokhoz:)

28. megi04
2013. jún. 2. 20:59
Azt javasolnám,olvasd el,Kriston Andreától,az intim tornát..Csodálkozva olvastam,hogy nem mindegy,hogyan futunk pl....:( Sőt,leírja,hogy komoly sportolóknak vannak pl.vizelet tartási problémájuk,betétben tartanak órákat,stb. ..
27. 117b1693d0 (válaszként erre: 1. - Anyuka0000)
2013. jún. 2. 10:10

Ez annyira nem normális, hogy mindenképpen orvoshoz kell menni vele.


Ne ijedj meg, mert lehet, hogy simán a futás okozza, ugyanis nagyon megterhelő. Lehet, hogy a jelenlegi súlyod, edzettséged, alkati adottságaid egyáltalán nincsenek összhangban és emiatt vérezgetsz. Ezt viszont csak egy doki tudja megmondani.


Lehet, hogy megleplek vele, de nem a futás a legalkalmasabb mozgásforma a fogyás hatékonyabbá tételéhez. Ami még ennél is fontosabb, hogy edzhetsz bármennyit, ha az étrended nem megfelelő, nem fogsz fogyni, illetve nem a zsírodból fogod a súlyt veszíteni...

2013. máj. 31. 23:43

Én vízköpőt játszom futáskor.

Talán az egy fokkal jobb.

:)

25. inta (válaszként erre: 14. - Anyuka0000)
2013. máj. 31. 22:17

Hátöö, el, a futás.

:)

2013. máj. 31. 21:56
9 km kezdésnek nagyon sok, még akkor is ha rékáztál. Szépen fokozatosan kell emelni a távot.
23. R75
2013. máj. 31. 21:49
Nekem volt ilyen, de nem futástól, kangoo-tól. Megerőltettem magam, valszeg gyengébb v. érzékenyebb a méhem. Semmilyen nőgyógyászati bajom nem volt, sőt azóta szültem is. Bár nekem csak 1x-1x fordult ilyen elő, mikor legalább heti 3x voltam.
2013. máj. 31. 21:39

Köszönöm Nektek a válaszokat! Ha már többen mondjátok, lehet benne valami.

Kell a doki...

21. kszb (válaszként erre: 19. - Anyuka0000)
2013. máj. 31. 21:23
na, erről nekem is az endometriózis, vagy PCO jutott eszembe... orvos! Mielőbb! És mindezt mond el neki is!!!!!!
2013. máj. 31. 21:19

Nem tudom, hogy szültél-e már pl, mennyire fájdalmas a menstruációd... stb. Ilyen panaszokat okoz pl. endometriózis, mióma, polip bármi.


Mindenképpen menj el orvoshoz!

2013. máj. 31. 21:14

Viszont lehet, hogy tényleg van ott valami. Vannak még fura dolgok. Pl. nemi aktus után mindig nagyon görcsöl a hasam. Olyankor nincs vérzés.

A másik, hogy mikor nagyvécéznem kell, előtte is szokott görcsölni.


Na, mindegy...a lényeg, hogy nagyon fontos elmennem dokihoz.

18. anyuka0000 (válaszként erre: 15. - C9f9b53798)
2013. máj. 31. 21:10

Köszönöm, hogy leírtad a saját tapasztalatodat, ami tulajdonképp megegyezik az enyémmel. Akkor ezek szerint van remény :)

Dokihoz megyek és minden rendben lesz.

2013. máj. 31. 21:06
Itt csak találgatunk, feltételezünk sok mindent. Megnyugodni nem fogsz - szerintem.
16. Fülemüle01 (válaszként erre: 13. - Anyuka0000)
2013. máj. 31. 21:06
Sok minden lehet, úgyhogy ne gondolj mindjárt a legrosszabbra! :)
2013. máj. 31. 21:06

Lehet simán hormonális probléma, sajnos én is amikor kövér voltam négy hónapon keresztül véreztem egyfolytában, pont ahogy írtad, nem pecsételés, de nem is menstruáció erősségű... alapos kivizsgálás, nem szervi eredetű volt, lefogytam, és rendeződött a ciklusom... de ez hosszú történet, hogy mi miért történt...


Ettől függetlenül lehet valóban szervi oka: mióma, vagy polip, ciszta.


DE! az aviva torna kidolgozója kiemelte például, hogy nehéz tárgyak cipelése, hegymászás... vagyis erőteljes igénybevétel okozhat rendkívüli vérzést! sőt napvilágot látott egy olyan tanulmány, ami azzal foglalkozott, hogy a háború után a férfihiány volt, és nők ültek pl a traktor volán mögé, az egész napos rázkódástól állandóan véreztek. Nem vicc, olvastam.

Semmi sem kizárt, de mindenképpen menj el nőgyógyászhoz!!!

14. anyuka0000 (válaszként erre: 12. - Inta)
2013. máj. 31. 21:05
És magától elmúlt?
2013. máj. 31. 21:04

Igazatok van, tényleg el kell mennem dokihoz.

Eszembe sem jutott, hogy akár valamiféle daganat is lehet....azért ez ijesztő. Meghalni még nem szeretnék az biztos....

12. inta
2013. máj. 31. 21:03
Nekem vérezni nem vérzett, de egy időben nagyon nagyon görcsölt az alhasam (talán a méhem) futásnál, de csak amikor már megálltam. Ez is hasonló lehet, nem tudom, mi történik ott olyankor.
11. kszb (válaszként erre: 10. - Fülemüle01)
2013. máj. 31. 21:01

nme! Én is arra gondoltam, h lehet ott vmi, ami a rázkódás hatására kezd el vérezni/ vérzést provokálni. Ezért kellene egy alapos nőgyógyászati vizsgálat! De lehet más is, mint amiket írtál.

Ettől függetlenül, lehet h elég lenne nagy dózis C-vitamin, h megerősödjenek az érfalak, és máris nem vérezgetne (hosszú volt ez a tél, kimerültek mindenkinek a készletei), de az a biztos, ha alaposan átnézi egy nődoki! Ez a lépés kihagyhatatlan!!!!

2013. máj. 31. 20:55
Most lehet nagy butaságot mondok, de mi van akkor, ha van mondjuk egy cisztád vagy myomad, ami a futás okozta rázkódástól vérzik?! Vagy ez teljes agyatlanság?
9. kszb (válaszként erre: 1. - Anyuka0000)
2013. máj. 31. 20:54
irány a nőgyógyász! Ez sok minden lehet! És ne halogasd!
8. anyuka0000 (válaszként erre: 7. - Moonlight13)
2013. máj. 31. 20:47

Én is gondoltam rá, de nagyon szeretnék már lefogyni :)


Ha folytatom továbbra is vajon milyen bajom lehet? Talán lehet valami komolyabb is?

7. moonlight13 (válaszként erre: 6. - Anyuka0000)
2013. máj. 31. 20:42
Szerintem napi 9 km futás kezdésként nagyon sok.
2013. máj. 31. 20:37

Ha nincs köze a futásnak, akkor nem értem, hogy miért azóta vérezgetek. Hétvégéken nem futok, de akkor nincs is baj.


Nem szedek fogamzásgátlót. Nem tudom mi lehet.


Gondoltam én is, hogy orvoshoz fordulok, de előtte szerettem volna informálódni, de szerencsére másnak nincs ilyen problémája.

5. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Anyuka0000)
2013. máj. 31. 20:35
Szerintem az sem jó, hogy nem fokoztatosan emelted a távot, hanem egyből ennyivel kezdted, és heti 5 nappal. Nekem volt, hogy a megerőltetéstől begyulladt a lábam, mert kihagytam 2 hetet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook