Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Futárcég kárbejelentés fórum

Futárcég kárbejelentés (beszélgetős fórum)


3. rocso666 (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2019. okt. 5. 14:30

Alap esetben a feladási ár 15x fizetik ki kártérítésként.

Az én esetemben az kb 15e forint.

Ha a feladott áru értéke meghaladja az alap kártérítést , akkor tudok igényelni kártérítés 300e forintig

De ehez kérnek dokumentumokat , amivel bizonyítom az értékét.

A szállítólevelet/feladóvevényt nem nekem kell kitöltenem. Csak neten kell megadnom pár alap adatot ( email , t.szám , név , és a kézbesítés helye) és a többit a futár intézi. Most használtam negyedszerre ezt a futárcéget.

Most már 3. napja kallódik a csomag , legközelebb csak hétfőn tudnak utánna nézni.. :/

Egy napos szállításban jóval kissebb a rizikó mint az egy hetes szállítában. Bele sem merek gondolni , hogy ilyenkor mi történik a csomaggal. Az is érdekes , hogy a címzetlen csomag nincs a központi elosztóban :/

Nagyon kellemetlen..

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Rocso666)
2019. okt. 5. 14:13

Szerintem olvasd el a futárcég garanciavállalását (neten biztosan fent van).

Azon csodálkozom, hogy a szállítólevélen/feladóvevény nem szerepeltetik a szállítmány értékét. Ezt a posta is megteszi, épp az ilyen esetek miatt.

Ez lenne a garanciavállalás alapja.

Ha a feladáskor ezt nem írták rá, akkor tk. bármennyit követelhetsz rajtuk.

2019. okt. 5. 13:30

Eladtam egy terméket , amit futárcégen keresztül küldtem el.

Sajnos elhagyták a csomagom.

Kénytelen leszek kártérítési igényt benyújtani a cég felé.

Hogyan tudom bizonyítani , hogy a feladott termék értéke ténylegesen annyi , mint aminek én mondom ? ( 90.000ft)

Nincs számlám a termékről ( ha lenne is , az most ott lenne benne az elhagyott csomagban)

Csak a hírdetésemről van képem ,amin a 90 ezres ár van feltüntetve , valamint a vevővel való beszélgetésem , amelyben megbeszéltük hogy elküldöm neki az adott terméket.

Valamint más hírdetések alapján tudnék egy átlagárat mondani nekik ( ami 80-100e ig terjed) de ezek ugye nem hivatalos dolgok....


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook