Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fussunk heti alkalommal fórum

Fussunk heti alkalommal (beszélgetős fórum)


1 2
58. 5e67f791bc (válaszként erre: 56. - Miel77)
2011. szept. 10. 17:29
Én is tornázom Rékára, meg még egy sor másra is. Van kb. 40 edzés DVD-m, így van miből válogatni...
57. 5e67f791bc (válaszként erre: 56. - Miel77)
2011. szept. 10. 17:27

Az intervallum mozgás több mint a sima kardio. Ugyanis intervallumnál a magas és az alacsony intenzitású mozgás gyors egymásutánban váltakozik. Pl. 1 percig spiningelsz 110%-on (ez lehet futás, vagy bármilyen intenzív mozgás, vagy ha ismered ilyen az Insanity egyik-másik része is) majd lassú iramban újabb 1 percig tekersz, majd ismét 1 percig spiningelsz teljes erőből, és ismét a lassú jön... és így tovább. Elég bemelegítés után, 20 percig végezni. Döglesztő! De ezzel a mozgással 9x több kalóriát tudsz elégetni, mint a sima kardióval, ugyanis ez esetben a zsírégetés nem csupán az edzés időtartama alatt folyik, hanem azt követően is, 24 órán keresztül folytatódik.

Hetente 2x vagy 3x lehet csak így edzeni, mert megterhelő.

Az elliptikus tréner nem alkalmas intervallum mozgásra mert ahhoz nagyon lassú.

56. miel77 (válaszként erre: 55. - 5e67f791bc)
2011. szept. 9. 08:53
Az intervallum mozgás az nem kardio? hmm, én sokáig elliptikus trénert akartam venni, azzal edzel esetleg? Hatásos? Most spinningelek emellett még, meg Réka torna.
55. 5e67f791bc (válaszként erre: 54. - Miel77)
2011. szept. 9. 08:42
Heti 7x edzek. 1x futok, 2x intervallum mozgás, 2x súlyzózás, és 2x egyéb kardió.
54. miel77 (válaszként erre: 53. - 5e67f791bc)
2011. szept. 8. 20:57

Lassan már én is csak heti 1szer futok, pedig olyan jó lenne újra heti 3-4szer!!!

És milyen edzéseket végzel még a futás mellett?

2011. szept. 8. 20:43
Én heti 1x futok. Pár km-t. A többi 6 edzésen mást csinálok.
52. timycat (válaszként erre: 51. - Miel77)
2011. szept. 8. 20:38

én csak felpróbáltam pár lépésre, ugra-bugrára az easytone-t úgy tetszett, de lehet hogy tényleg szokni kell, mert speckó a talpa, minden esetre ma bedobtam kívánságként a Zembernél, hátha ;)


Nekem a mostani Nike-kal az a gondom, hogy egytől-egyig nyomják, törik a bokacsontomat, csakúgy mint a Puma és Adidas... biztos az én lábamban van a hiba :)

51. miel77 (válaszként erre: 50. - Timycat)
2011. szept. 8. 12:29

Én is nagy nike-s vagyok :) :) bár van egy pegasus-om az nem vált be, szóval szinte használatlanul ott áll, most lunarswiftben nyomom. De előtte structure triax volt, még a régi modell, asszem 11-es. Az volt a legjobb, olyan jó cipőt azóta sem tudtam szerezni, szóval legközelebb biztos azt a modellt venném. Sőt sajnos már arra is gondoltam, hogy lehet a lunar túl puha a betonhoz és azért fájhat a lábam... :( de a sturture triax meg ugye pont azért jó, mert az direkt betonra van kitalálva! Szóval olyant szeretnék majd újra :)


Én szinte mindig netről rendeltem a cipőm, így jóval olcsóbban is jutottam hozzá :)


Easytone-om van, a sima utcai cipő. De egy idő után fáj benne a térdem, hosszabb séták után. Ahhoz szoktatni kell rendesen a lábat, a talp kialakítása miatt. Futócipőben nem vállalnám be, bár fene sem tudja, más a talpazata, mint az utcainak...

50. timycat (válaszként erre: 49. - Miel77)
2011. szept. 8. 12:03

Hát ez az! Én múltkor olvastam valahol, valami web-orvosos oldalon, hogy ad1 a futás az ördög találmánya; ad2 de jaj jézusatyaúristen 200 km-enként messzire hajítani a futócipőt; mert akkor már öl-rombol-kárt okoz


Én nagyon nagy Nike hívő voltam, egészem 3 évvel ezelőttig; szerintem ott Nike-éknál valami akkor megpattant és elfelejtettek cipőt gyártani, mert amiket most árulnak azok befele nyomják az ember bokáját, komolyan csámpítanak, lúdtalpaznak


Hosszas keresgélés után akadtam a mostani cipőmre, Hervisben árválkodott félredobva, leárazva, megalázva, de komolyan mondom eddig soha nem volt ilyen jó cipőm. Egy Fila-m van most, szép, kényelmes, könnyű, fogja a lábamat, de mégsem tuszakolja a bokámat befele... tényleg meg vagyok vele elégedve, csak mostanában az ujjaimnál érzem, hogy keményedik fel a bőröm, tehát vesztett a cipő a rugalmasságból (betonon futok és már a térdem is jelzett)


Szóval most tanácstalan vagyok, mert Baján elég gyatra a választék :S


A reebook easytone kollekciója tetszett nagyon, felpróbáltam, a futócipők amatőr-császárai szerintem (asszem a futócipőik az easyrun-néven futnak) de sajnáltam érte 30ezret :S

49. miel77 (válaszként erre: 48. - Timycat)
2011. szept. 8. 08:06
200 km-enként cipőt cserélsz? Nem 2000?? Én 1000 után cserélek kb. és így évente 1 cipő :) De nagyon nehezen találok jót. Eddig egy jött be nagyon. Neked milyen cipőd van?
48. timycat (válaszként erre: 47. - Miel77)
2011. szept. 8. 00:21

Nem adtam fel, már vagy 20 éve nem :D


Ma nem futottam, de tegnap, tegnapelőtt meg azelőtt és azelőtt ... igen. Sőőőt tegnapelőtt 15km-en olyan időt futottam, különösebb erőlködés nélkül, végig 110 alatti pulzussal, hogy vállon veregettem magam :D


de kéne egy új cipő :( a mostanit imádom, de már érzem, hogy "elfutottam" a 200km-ét... most megint kínlódhatok mire találok egy nagyszerűt

47. miel77
2011. szept. 6. 16:11

Sziasztok!


Fut még valaki?? Ugye nem adtátok fel?

46. Lufa22
2011. aug. 29. 10:42
Én tegnap este 8 km-t futottam. A bokám alatti rész fáj, hátul sarkamnál.
2011. aug. 28. 23:48
én ma megvoltam a maival, sőt még túl is teljesítettem... a bokám kegyetlen szúrt az elején, de bejáródott :D
44. dzaudi
2011. aug. 28. 21:05
sziasztok a 13 éves lányom 5 tusázik neki is szokót fájni a térde a tévébe reklámozták a térd alá rakható mágnest, én egy nagyobb hüttö mágnesből kivágtam a térd alá illeszthető lapot egy térdvédőt húszfelé és használt
43. odzsika (válaszként erre: 42. - Miel77)
2011. aug. 27. 14:09
jobb az mint a semmi.. inkább, mint hogy bajod essen.. + nagyon meleg is van!!
42. miel77 (válaszként erre: 38. - Timycat)
2011. aug. 27. 13:26
Na újra meglátogattam a Tisza partot :))) 7.5 km pipálva :) iszonyat lassan mentem, szinte csak kocogtam, félek, nehogy megerőltessem a lábam, szóval nagyon lassan akarok visszaállni.
41. Lufa22
2011. aug. 27. 06:57

Sziasztok! Én heti 4-5 alkalommal futok 8 km-t salakpályán lassú tempóban, most indulok még a meleg előtt.Fogyni szeretnék és formálni a belső combomat, meg popsit "emelni".

Nektek mi a tapasztalat, hogy változik a test?

2011. aug. 26. 20:32
Mai futás pipa.. :D bár féltávon megadta a póráz magát, úh szenvedés volt de mikor lehetett és tudtam futottam.. azért ilyen dögmelegben és úgy h megvan becsülendő.. nem? ;)
2011. aug. 26. 18:26

Én nyár elején futottam kicsit.. de nekem is elkezdett fájni a térdem.. bár lehet azért mert nincs rendes futócipőm még.. meg a bolond kutyát nehéz megállítani.. remélem most nem fog fájni!

Amúgy imádom Görögországot! Jobban élvezném ott a futkosást..

38. timycat (válaszként erre: 37. - Miel77)
2011. aug. 26. 18:19

most elszorult a szívem, imádom Szegedet!!! Azok a boldog egyetemista évek... én is a Tisza-parton futottam anno


de csak hogy emlegettük a térdemet... most fáj

37. miel77 (válaszként erre: 36. - Timycat)
2011. aug. 26. 17:43

Én is betonon futok, Szegeden a tisza part mellett :)


nekem is azt mondták csonthártya gyulladás a sípcsontnál. Azért nem is erőltettem nagyon a dokihoz járást mert nem nagyon segítenek... gondoltam magától rendbe jön, kenegettem ezzel azzal, lóbalzsam, activon gél. Nekem sajnos nincs ortopéd ismerősöm. Pedig örülnék ha meg tudnám kérdezni hogy mit ajánl? mikor futhatok? :) na de remélem mire újra nekilendülök nem fog fájni semmi.

36. timycat (válaszként erre: 34. - Miel77)
2011. aug. 26. 17:32

a sípcsontom nekem is beszokott gyulladni, sajnos betonon futok, Baja gyéren áll futópályával; nekem azt szokták mondani csonthártya-gyulladás és 3-4hét pihi


amikor volt az ominózus részleges térdszalagszakadás, balesetire mentem be akkor egy sebész és egy ortopéd orvos (nagyon jó ismerős) látott, műteni nem kellett, csak feküdnöm kellett volna 3-4 hetet, de akkor volt 2 éves a lányom, tehát a fekvés kivitelezhetetlen lett volna olyan sokáig, így 1 hetet feküdtem, utána szigorított (csak én hívtam így) fáslival mankóztam, döcögtem...


Tapasztalataim szerint is kb annyiból áll egy egy szimpla vizsgálat, hogy rád néznek azt mondják pihentesd. Egyébként az ortopéd orvos ismerős szerint a futás az ördög találmánya, hááááát

35. miel77 (válaszként erre: 29. - Biboca89)
2011. aug. 26. 17:27

Görögország de jóóó lehet :))) én is egyedül az mp3 lejátszómmal szeretek futni :)))

Szerintem teljesen kivitelezhető a -6 kg 3 hónap alatt :) mondjuk az utolsó kilók, meg akinek kevés van azt nehéz leadni, én is szenvedek a 3-4kilóval, nehéz rá találni a helyes útra, ami használ is!!!

Hajráá és kitartás!!

34. miel77 (válaszként erre: 33. - Timycat)
2011. aug. 26. 17:23

úhh de durva. Megkérdezhetem milyen dokinál voltál?

Nekem a térdemmel van gond, szerintem kicsit megerőltettem a tavasszal, és a végére már annyira fájt, hogy alig bírtam ráállni, ezért pihenek. A házidokim nem tudott sportorvost, aztán mondtam adjon beutalót az ortopédiára, azt mondja oda nem kell ,csak kérjek időpontot. Amikor elmentem közölték beutaló nélkül nem lehet menni, aztán már vissza sem mentem a dokihoz, csak pihentetem. Tavaly a sípcsontomnál fájt,akkor meg a reumatológiára küldött, ahol megnyomkodták, jóó be van gyulladva pihentesse 1 hónapig, ennyi volt a nagy vizsgálat!!! Ezek után nem tudom mit csináljak, gondolkodtam magándokihoz kellene menni?? De most már nem fáj egyáltalán, szedek ízületvédőt, csak még nem próbáltam újra futni... nagyon félek, hogy újra előjön, mert máskor 1-1 hét pihi után rájöttem hogy felesleges erőltetni, mert így sosem múlik el :((( emiatt a szeptemberi neki félmaraton is ugrik :(((

33. timycat (válaszként erre: 31. - Odzsika)
2011. aug. 26. 17:13

ja és a bokám sem 100%-os így lehet jobb is ha pihenek, akár ma is ;)


de ez nem kifogás! Én picit több, mint egy éve voltam úgy, hogy fájdogált a térdem, de azért futkároztam, beleléptem egy vízelvezető kis gödörkébe, tudjátok régebbi családi házaknál a járdán, általában a kapu mellett így vezetik el a vizet az ereszből, na mindegy is, részlegesen elszakadt a jobboldali térdszalagom; pedig előtte milliószor léptem már ilyenbe, millióegyedikre meg így jártam, doki szerint lehet, hogy az is közrejátszott, hogy már eleve nem volt 100%-os.


Szóval tényleg vigyázni!

32. timycat (válaszként erre: 31. - Odzsika)
2011. aug. 26. 17:09
engem is a meleg tartott vissza tegnap, este 11kor nekiiramodtam, aztán a következő sarkon befordultam, tettem egy háztömböt és hazakocogtam; nem embernek való ez
2011. aug. 26. 16:21

Remélem azért a kényszerszünetelők is látogatják azért majd a fórumot.. nehogy eltűnjön a lelkesedésük.. ;) tegnap amúgy voltunk strandon.. próbáltam jó sokat úszni.. ma meg megpróbálok futni.. de olyan meleg van! :(

amúgy a zene nagyon sokat segit.. én sajnos nem tudok hallgatni közben mert mindig kiesik a füles de rajta vagyok a témán..

30. odzsika (válaszként erre: 29. - Biboca89)
2011. aug. 26. 16:19
Simán! Én nagy sétákkal, 6 után nem evéssel, fehér kenyér elhagyásával.. (kb ennyiből állt a dolog..) tavasz óta leadtam 6 kg-t.. úgy hogy ebből asszem július óta nem is mozdult a mérleg..
2011. aug. 26. 10:50

Sziasztok!

Én most kezdtem... vagyis múlt héten voltam először, társággal. Nem ment jól.

Tegnap ismét elindultam, egyedül és csak zene kíséretében! És sokkal jobban ment. Valahogy fusztrál, hogy valaki hallja a lihegésem, és miattam kell megállni, mert nem bírom...

Nekem nehezítés, hogy Görögországban vagyok, és nagyon meleg van, így olyan este 7 óra körül indulok el itthonról. Tegnap kb 40 percet voltam, persze felváltva erőteljes séta, kocogás...

Remélem eredményes lesz... decemberben megyek haza, addig 6 kg-tól akarok megszabadulni. Szerintetek, ha figyelek a kajára meg folytatom ezt, akkor sikerülni fog?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook