Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fürdőkádat, de milyet, lemez, vagy műanyag? fórum

Fürdőkádat, de milyet, lemez, vagy műanyag? (tudásbázis kérdés)


21. angelic smile (válaszként erre: 18. - Chiron)
2015. jan. 11. 22:07
De akkor erről tájékoztatni kellett volna az eladót. Az is lehet, hogy egy hibás szériából vettél, nem? Lehet, hogy ki is cserélnék. Tudom, nem egyszerű, mert nyilván bontással is jár. De azért érdemes lenne megfontolni. Gondolom, milyen idegesítő lehet. :(
20. kleeri
2015. jan. 11. 21:30
műanyagot nem vennék, az sokkal kényesebb minta lemez
19. Chiron (válaszként erre: 18. - Chiron)
2015. jan. 11. 17:43
hipós vízzel ...
18. Chiron (válaszként erre: 16. - Angelic smile)
2015. jan. 11. 17:43

Szépen lassan a hófehér műanyag csontszínűvé, ekrű színüvé vált. nem egy helyen, hanme az egész kád. És nem a kosztól :) egyszerűen besárgult...

Próbáltam hiőós vízzel jól lemosni, de nem olyan mint a felületi elszíneződés, hanem az anyag teljes elszineződése.

17. Chiron (válaszként erre: 15. - 31bc25d879)
2015. jan. 11. 17:40
Igen - pl savas anyagok, amik kimarják a műanyagot.
16. angelic smile (válaszként erre: 14. - Chiron)
2015. jan. 9. 17:51

Hogy besárgult? :OOO De mitől?

Nekem a második hónapban az egyik káddal volt gondom, mert barna folt volt egy helyen benne. Majd rájöttünk, hogy vízkő, azon a ponton összegyűlik a víz. Valószínű, hogy valami nem okés a káddal, de olyan értelemben, hogy a beállítása során történt valami hiba. Majd kaptam egy tippet és pillanatok alatt eltűnt a folt. Most pedig már odafigyelünk, hogy ne maradjon víz a kádban és nagyon szép.


Nem fordultatok a forgalmazó céghez ezzel a problémával? Szerintem ez nem normális.

2015. jan. 9. 17:37
"invazív" anyagok?:)
14. Chiron (válaszként erre: 7. - Angelic smile)
2015. jan. 9. 17:29

Gondolom ugyanazt mint mások - tisztálkodunk :)

Lehet, hogy csak a mienk sárgult be (kád) és mienk repedt el (zuhanytálca)... Márkát sajnos nem tudok. Pedig rendesen van tísztítva, nem invazív anyagokkal és csak ketten használjuk a fiammal- sajnos nekem nincsenek jó tapasztalataim az akrillal. Pedig annyira örültem a gyönyörű sarokkádnak mikor beköltöztünk. Most visszasírom anyukámék öntött-zománcos kádját, ami még most is jobban néz ki mint az enyém :(

Lehet, hogy a márkásabb akril darabok tartósabbak, azt nem tudom, nekem nincs más tapasztalatom velük.

13. Chiron (válaszként erre: 6. - Júliusi)
2015. jan. 9. 17:23

A sarokkádunk besárgult, a zuhanytálca elrepedt.

2 személyes háztartásban egy tizenéves fiú és én - legsúlyosabb fomámban is 70 kg max. Márkát nem tudok, mert amikor beköltöztünk a lakás kulcsra kész volt. (2005 okt) a zuhanytálcát 2 éve kicseréltettem - zománcosra. Egyszerűen sokkal jobb. A hideg -meleg kérdés meg egyszerűen fel sem merül. Nem a csupasz kádba ül bele az ember - hanem amelyikben már van víz- meleg víz - a zuhanytálca is pillanatok alatt átmelegszik és tartja is a meleget.

2015. jan. 9. 12:39

Mi is ezen kotlottunk, mikor felújítottunk, mármint hogy zománcos vagy akril. Utóbbi mellett döntöttünk, mert modernebb, könnyebb tisztán tartani (én pl ecetes tisztítóval tisztítom), illetve, ami nagyon jó: nem hideg :) Nincs annál rosszabb, mint amikor beleülsz egy hideg kádba :)


Mi Kolpa-san márkájút vettünk, nincs vele semmi gond, és jó árban van, olcsóbb mint a Ravak, de minőségi. A noname kádakról én azt olvastam, hogy nem annyira tartósak, repedhet, sérülhet, stb. Márkában így a Kolpa lett, mert megfizethető, de még minőségnek számít.

2015. jan. 9. 11:43
Most nyáron vettük ki a 30 éves zománcost...kicsit kopott volt, de csak az alja.
2015. jan. 9. 11:41
zománcos
2015. jan. 9. 11:34
Szerintem is akril. :)
2015. jan. 9. 11:32
Nekünk Wellis Dublo e-drive van. Csak ajánlani tudom.
7. angelic smile (válaszként erre: 5. - Chiron)
2015. jan. 9. 10:55

Mit csináltok benne, hogy nem tart? :DDD

Nekünk 12 évesek, akkor építkeztünk és mindegyik csillog-villog. Mintha most is új lenne.

6. júliusi (válaszként erre: 5. - Chiron)
2015. jan. 9. 10:41
Mármint a műanyag?Miért mi baja lesz, megreped, vagy besárgul?mik a hátrányai?
5. Chiron (válaszként erre: 2. - Júliusi)
2015. jan. 9. 10:27
És nem is tart 20 évig, de még 10-et is alig bír ki. :)
4. júliusi (válaszként erre: 3. - Angelic smile)
2015. jan. 9. 10:21
Milyet, és hol érdemes venni? Túl drágát nem szeretnék venni, inkább olcsóbb, de jobb minőségűt vennék inkább.
3. angelic smile (válaszként erre: 2. - Júliusi)
2015. jan. 9. 10:04
Nekünk akril van. Igaz nagy sarokkádak és a zuhanyzótálcák is akrilak. Nagyon szeretjük.
2015. jan. 9. 09:57

A fürdőnk kicsi,így sarokkád,stb. kilőve.170 es kádat szeretnénk, de nem tudjuk milyet.Mivel a régi lemez volt, már lassan 20 éves,imitt amott lepattogzott a zománc, csúnya....


Ahogy olvastam, a műanyag kád jobb, mert könnyebben felmelegszik, nem pattogzik le...

tapasztalatokat várnék...

2015. jan. 9. 09:55
Fürdőkádat, de milyet, lemez, vagy műanyag?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook