Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta - Mennyi jár, ha felbontom? fórum

Fundamenta - Mennyi jár, ha felbontom? (tudásbázis kérdés)


1 2
43. Pöti
2021. jún. 14. 19:29

Kedves Mindenki,

Bajban vagyok, elég nagy bajban - kérlek segítsetek, ha tudtok.

A történet egyszerű:

Idő előtt végtörleszteni szerettem volna a Fundamentás hitelemet.

- Az első gond az volt, hogy az az ügynök, akivel a szerződést kötöttem teljesen elérhetetlen lett --- be is jelentettem a Fundamentánál;

- Kaptam a Fundamentától segítséget, a szerződés megszüntetéséhez, annyi gond volt, hogy 3-an hívtak fel, hogy lediktálják, hogyan kell kitölteni a papírokat, sajnos 3 féle módon. Ennek ellenére mindhármat feltöltöttem az oldalukra.

- Hosszas (több hónapos) huzavona után végre elérkezett a pillanat, megszüntethetővé vált a szerződés - személyes ügyintézéssel. Bementem az irodába, ahol legnagyobb döbbenetemre 100 eFt-tal magasabb összeggel akarták a végtörlesztés megvalósítani, mint ahogy az előzetes számítások alapján kiszámolták és elindítottuk a folyamatot. Addigra olyan szinten volt elegem a Fundamentából, hogy azt mondtam, nekem megér 100 eFt-ot, csak megszabaduljak tőlük végre !!! Be is fizettem az általuk kért összeget és boldog voltam. Ez volt 2020 december végén.

- A mai napon (2021.06.14.) kaptam egy kedves telefonhívást, melynek lényege, hogy még a mai napig sem szüntették meg a szerződésemet, és kérik hogy utaljak még 250 eFt-ot !!!!!!!!!!!

Betelt a pohár !

Kérem írjanak olyanok, akik hasonló helyzetbe kerültek.

Hogyan lehet kikerülni ebből a helyzetből?

Van esetleg olyan ügyvéd, aki Fundamenta károsultakkal foglalkozik?

Semmiképp sem szeretném kifizetni az általuk kért szerintem jogtalan összeget - már csak elvből sem ...

Kérem segítsen aki tud !

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM ELŐRE IS

-

42. nagycigi (válaszként erre: 41. - 328b38aacb)
2009. szept. 25. 14:46

így pontos...!

de a beépített gépek beépítettsége is lényeges... pl. az asztalos által csináltatott konyhaszekrénybe illesztett (betolt) hűtőgép nem, de a mosogatógép és a (nem önálló!!!) tűzhely (sütő, és főző), szagelszívó igen... a kenyérsütő és presszógép, meg az elektromos kenyér és hússzeletelő, mikrosütő, grillező nem... bár nem akarom felsorolni tételesen az egész keravill kínálatot, gondolom érzékelhető, mi az, ami "lakásbaépített"

2009. szept. 25. 09:56
Azt azért fontosnak tartom még kiegészítőként leírni, hogy a felsorolás részemről mindettől függetlenül nem volt teljes a lakáscélt illetően, de a hozzászólásom célja nem is ennek taglalása volt, sokkal inkább az, hogy egyértelművé tegyem stabika számára és természetesen mindenki számára, hogy lakáscél alatt nem csak a lakásvásárlást értjük.
2009. szept. 24. 21:38
ez azért lep meg mert pont most van folyamatban egy ügyem, egy ügyfelem beépített gépekre szóló számláit nem fogadtuk be.
39. nagycigi (válaszként erre: 38. - 328b38aacb)
2009. szept. 23. 14:52

és egy kis kiegészítés, csak a csemegéért... :)

pl. épített jakuzzira, fürdőmedencére a kertbe, beépített konyhabútor készítésénél a bútorra és a beépített háztartási gépekre...

38. 328b38aacb (válaszként erre: 29. - 6b24b209b8)
2009. szept. 23. 08:57
Kedves Stabika!Az ismerősöd tulajdonképpen nem állított valótlant, de ez azért komoly pontosításra szoruló információ. Igen, vehető fel akár egy év után is szerződéses összeg, ezt azonban úgy hívják, hogy azonnali áthidaló kölcsön. Alapvetően 4, 5, és 8 éves számláink vannak, de igen, van arra lehetőség, hogy ha szükséges, akkor a számlád szerződéses összegét korábban vedd fel, ám abban az esetben magasabb kamatokkal kell számolni. A másik, ami pontosításra szorul: nem csak lakásvásárlása vehető igénybe a számla. Akkor sem, ha áthidaló kölcsönt veszel fel. A felvett összeg lakásCÉLÚ FELHASZNÁLÁSRA fordítható. vagyis vásárlásra, felújításra, közművesítésre, korszerűsítésre, stb. És teljesen mindegy, hogy új, vagy használt lakásról beszélünk.
2009. szept. 23. 08:46
Sajnos sokan cselekednek hasonlóképp, mint Judit anya. Vagyis egy ember hibája miatt általánosít és az egész céget leírja. Sajnos előfordul a szűrés ellenére is, hogy olyan munkatársak keverednek a tisztességesen játszók közé, -és ez minden munkahelyen előfordul egyéb területeken is- akiknek nincs az adott területen semmi keresnivalója. Azonban azt kérem értse meg mindenki, hogy a cég csak abban az esetben tud fellépni az ilyen renitens "személyi bankárok"-kal szemben, ha ezekről a mulasztásokról, túlkapásokról értesül. A munkatárs nem fog önként jelentkezni, hogy ő a szabályoktól eltérően járt el, pláne, ha ezt szándékosan tette, ezért fontos, hogy ha valakit sérelem ért, jelezze!
36. nagycigi (válaszként erre: 35. - 31bc25d879)
2009. szept. 22. 21:16
:)
35. 31bc25d879 (válaszként erre: 33. - Nagycigi)
2009. szept. 22. 19:40
ámen:-)
2009. szept. 22. 19:31
SZEB napot kedves munkatársak :) üdvözletem minden fórumozónak
33. nagycigi (válaszként erre: 32. - 31bc25d879)
2009. szept. 6. 20:09
A Fundamentán nem múlik... :) Őszintén kívánom Neked...!
2009. szept. 6. 19:57

Az egészet:-)

De remélem, hogy pozitivan fogok csalódni:-)

31. nagycigi (válaszként erre: 30. - 31bc25d879)
2009. szept. 6. 19:47

mit bántál meg? mi mindent hallottál? :))


Szia *demediná!


Van 48,52,57,93 hónapos, (+ 3 hónap kiutalási idő) 3 % betéti, 6 % hitelkamattal, és 49,56,98 hónapos (+3 hónap kiutalási idő)1 % betéti,3,9 % hitelkamattal.

Hitelt akár egy év múlva is kaphatsz, csak annak sokkal magasabb a kamata, kb. akkora, mintha más banktól kérnéd...

2009. szept. 6. 18:34
Én is csak 4 vagy a 8 évesről tudok. Most kötöttem áprilisban. De én is megbántam, annyi mindent hall az ember, persze felbontani nem akarom, hát meglátjuk. Úgy tudom, hogy csak 4 év után lehet hitelt igényelni és ha az ember 8 évig fizeti, akkor 8 év után bármire felhasználható.
2009. szept. 6. 17:34

Ismerősőm azt állítja hogy van olyan Fundamenta remék amit ha megkötök és 1 (azaz egy) évig fizetem havonta a 20.000,-Ft -ot, akkor utána aTELJES összget megkapom lakásvásárlásra hitelbe.

Nekem ez azért furcsa, mert Én úgy tudom hogy alegrővidebb módozat a 4 éves.


Mi az igazság?

Fundamenta honlapján nincsen 1 éves, és erre utalo se.

Azt tudom hogy felújításinál van az 1 lves.


Itt most az új lakás vásárlásásra fordítandóról beszélünk.

28. SF (válaszként erre: 27. - Nagycigi)
2009. szept. 4. 13:56

Nem a te hibád. Nézd el nekem, hogy ha meghallom a Fundamenta szót, kinyílik a bicska a zsebemben. Kevés dolog hoz ki ennyire a sodromból.


Én még anno a Generalinál kezdtem, menet közben lett Fundamenta. Akkor még szó sem volt kódokról, kaptam egy megbízási szerződést, meg egy kitűzőt, és ennyi. Volt egy hosszabb számom, azt kellett a szerződésekre írni az üzletkötő rovatnál.

Volt tanfolyam, heti megbeszélések, minden szabályosnak látszott. Aztán pedig...

Hónapokig hitegettek a fizetéssel. Amikor láttam, hogy ebből nem lesz semmi, feladtam. Nem nagy összeg volt, de azért csak fáj, hiszen megdolgoztam érte.

Aztán pedig a hidegzuhany a kifizetéskor.

Hidd el, nem akarok én már ezzel foglalkozni. Inkább fefejezem a regényemet, és boldog leszek nélkülük.

27. nagycigi (válaszként erre: 26. - SF)
2009. szept. 4. 12:26

bocs... nem akartalak megbántani...

alább valahol írtam gátlástalan emberekről...sajnálom, hogy ilyenekkel kerültél kapcsolatba...

Mikor volt ez? a kezdetekkor? sajnos, ennek negatív hatásait ma is nyögjük...

Hogyan lehet, hogy nem fizettek? Nem a Te nevedben adták le a szerződést? vagy nem volt még saját kódod? vagy valami hiányzott, hogy saját jogon köss? (ilyenek hallatán fel tudnék robbanni...)

26. SF (válaszként erre: 24. - Nagycigi)
2009. szept. 4. 11:43

Igazad van, én voltam a hibás, mert megkötöttem. Nyilvánvaló, ezt egy percig se tagadom, de... a főnököm is az volt (meg az ő főnökei), mert a szép színes brosúrában csak a szép számokkal dobálóztak. Az összes tanfolyami órán csak a hozamokról volt szó, arról nem, mennyit vonnak le majd a végén. Sőt pont az ellenkezőjét bizonygatták. Ebben talán én vagyok a hibás? Igen, ebben is, mert utólag tudom, hogy egy szavuk se volt igaz.

Még mindig megvan a brosúra, és ott egyáltalán nem szerepelnek azok az összegek, amiket végül felszámítottak nekem. Megjegyzem, az általam kötött szerződésekért egy fillért nem fizettek a mai napig, vagyis még ingyen is dolgoztam nekik!

De úgy kell nekem, én akartam dolgozni!

Amikor kiderült, hogy nem fizetnek, azonnal felmondtam. Azóta nem bízom bennük, és semmivel nem tudnak meggyőzni. Megkárosítottak, ahol csak tudtak. Elvették az önbecsülésemet, a szabadidőmet, a fizetésemet, és a pénzemből is szépen lenyúltak.

25. nagycigi (válaszként erre: 23. - Pista55)
2009. szept. 4. 09:15

ne bontsd fel...! hiszen nem ezért kötötted...

(pirivi ment)

24. nagycigi (válaszként erre: 19. - SF)
2009. szept. 4. 09:14
Az a gond, hogy az ember általánosságban nem szívesen számítja bele az eseményekbe saját, mégoly apró tévedéseit. Ha valamire nem jól emlékszik, vagy annakidején félreértett, nem kerül bele az események értékelésébe, csak az, hogy valamiért rosszult jártam. És sohasem én voltam az oka, hanem mások megvezettek, kijátszottak, nem tájékoztattak. Bocs, nem akarlak bántani ezzel, de amikor tapasztalatainkról beszélünk, bizony azokat ilyen szubjektív tényezők is alakítják...
2009. szept. 3. 21:53

Igen gondoltam.

Nekem van életbiztosításom. Ott sokkal rosszabb a helyzet. Ha felbontom a szerződést néhány éven belül, a befizetett összeg töredékét kapom vissza.

22. SF (válaszként erre: 20. - Pista55)
2009. szept. 3. 21:43
Eredetileg lakásra akartuk felhasználni, aztán másképp alakultak a dolgok.
21. SF (válaszként erre: 20. - Pista55)
2009. szept. 3. 21:43

A 8 évet inkább megéri, mint a 4-et, mert akkor odaadják az állami támogatást is kamatostul!

Nem tudom, most hány százalékát fizetik ki támogatás nélkül, akkor nem érte el a 100 %-ot. Ez úgy emlékszem, benne volt a szerződés apró betűs részében, amit természetesen utólag küldtek ki...

Mostanság talán már nem így mennek a dolgok. Vagyis inkább csak remélem.

20. pista55 (válaszként erre: 17. - SF)
2009. szept. 3. 21:15

Akkor nem érte meg de neked kell a legjobban tudni, hogy ezt a takarékossági formát azoknak találták ki akik lakáscélra gyüjtögetnek.

Ha a négy évet ki tudja valaki várni akkor nem annyira rossz. A nyolc éves futamidejű már nem biztos hogy megéri.

19. SF (válaszként erre: 18. - Nagycigi)
2009. szept. 3. 21:08

Azia! Lejárt a szerződési idő, bejelentettem, hogy a pénzt szeretném felvenni, de nem lakásra. Erre visszavették az állami támogatást a rá járó kamatokkal együtt, ezek után kaptam meg az említett összeget. Ennek úgy 8-9 éve. Valójában nem volt részletezve, mire vonták le, ennyit küldtek ki. Kérdeztem, hol a többi, erre azt válaszolták, hogy kezelési költség, meg a fene tudja mi. A számlavezetési díjat mindig a befizetésekből vonták le. Ezek szerint irreálisan magas összegeket, mert nem tudom elképzelni, hogyan másképpen nyelhették le egyben a hasznot.

Már nem érdekel, csak itt valaki kérdezősködött a tapasztalatokról.

18. nagycigi (válaszként erre: 17. - SF)
2009. szept. 3. 20:58

Szia SF! ezt nem egészen értem... valami kimaradt, pl.: soron kívüli eljárással kérted a kifizetést, és így az összegből levontak ezért 3 %-ot... Ha így volt, akkor ez a Te döntésed, nem "ilyen-olyan jogcím"...Vagy a vállalt havi befizetéseken túl nem fizetted ki az évente esedékes számlavezetési díjat... (havi 150.- Ft)ezt utólag felszámították...

Bocs, lehet, hogy ezeket üzletkötőként Te jobban tudod...

üdv: *nagycigi

17. SF (válaszként erre: 14. - Pista55)
2009. szept. 3. 20:35

Nem azt nehezményeztem, hogy levonták a támogatást, ezzel már az elején tisztában voltam. Tudod, én voltam az üzletkötő...

Arról viszont nem volt szó, hogy az általam elhelyezett betétre járó kamatokat is levonják ilyen-olyan jogcímen. Vagyis befizettem akkoriban 79 ezer körül, és visszakaptam 73 ezret. Akkor szerinted megérte?

16. nagycigi (válaszként erre: 11. - Szaszy79)
2009. szept. 3. 20:34

kedves Szaszy79!


csak azoknál "bármire", amelyeket még ez év első felében nyitottak... Július 1 után nyitott folyószámlán lévő megtakarítás 8 év után is csak lakáscélra használható...a futaidő vége előtti felmondásnál nem "némi" és nem "aahatnak" hanem a módozat szerinti kamatot (3 vagy 1 %) kapja, mert ez törvény szerint jár. csak a lakáscélú felhasználáshoz a havi betét után 30 % állami támogatást nem folyosítják. Tehát amit befizettél, azt a fenti kamatokkal megfejelve visszakapod

15. nagycigi (válaszként erre: 12. - Pqrs)
2009. szept. 3. 20:26

Szia *pqrs!


privi ment...!


üdv:

*nagycigi

14. pista55 (válaszként erre: 6. - SF)
2009. szept. 2. 21:38
Nekem is volt fundamentám és semmi rossz tapasztalatom nem volt. Négy évre kötöttük és tisztába voltunk vele, hogy csak akkor jár a támogatás ha lakáscélra fordítjuk. Ezt szerintem mindenkinek elmagyarázzák de én is tapasztaltam, hogy sokan nem értik meg a szabályokat és később reklamálnak. Szerintem nem rossz befektetés annak akinek az a célja vele, hogy tényleg lakáscélra akarja fordítani. Annak nem jó aki csak kamatoztatni akarja a pénzét. Ő inkább tegye takarékba.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook