Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülzúgás, füldugulás, szédülés volt valakinek? Kaptam gyógyszert, de nem használt. fórum

Fülzúgás, füldugulás, szédülés volt valakinek? Kaptam gyógyszert, de nem használt. (beszélgetős fórum)


19. inf3rno (válaszként erre: 16. - 9bbc382386)
2015. máj. 10. 23:47
Persze, lehet hormonális probléma miatt is. Ezen kívül még van egy csomó gyógyszer, ami ototoxikus, csak hát ezzel nem igazán foglalkoznak. Érdemes figyelni, hogy a gyógyszer szedés hogyan hat a fülzúgásra.
2015. máj. 10. 23:43

A leírás alapján középfülgyulladás a gyanús. Daganatnál lüktető a fülzúgás. A hányinger lehet a szédülés miatt. Mindenképp keresni kell egy jó orvost ilyen esetben, sajnos kevés az ilyen, és valahogy én úgy vettem észre, hogy a fülorrgégészek nem nagyon tudnak ezzel mit kezdeni. Gondolom azóta felszúrás lett a vége.


Én egy hónapig jártam magánhoz fülkürt huruttal, semmit nem javult, de egy csomó pénzt ott hagytam. Egy hónap után azt mondtam, hogy ennyi erővel az ablakon is kidobhatom a pénzt, úgyhogy azóta nem megyek. A zúgás maradt, de csak lefekvés után jön elő, amikor felgyűlik a víz a fülemben. Nem nagyon jött be egyik alternatív terápia sem, még a sós vizes orrmosást nem próbáltam, de ami késik nem múlik.


A hanghatás miatti sérülés az más, ott csak zúgás van, szédülés nincsen. Annál 1 hónapon belül, de lehetőleg minél hamarabb be kell feküdni infúzióra, az megakadályozza a tartós hallásvesztést. Sajnos erről senki sem tájékoztatja az embereket, aztán úgy járnak, mint itt az egyik hozzászóló vagy akár én is. Régen koncert miatt összeszedtem egy ilyen jellegű hallásvesztést is, de hálistennek nem komoly. 3 napig sípolt a fülem, azóta nem járok Pecsába, pocsék a hangosítás ott, meg úgy általában a magyar rendezvényeken is.

2013. okt. 2. 14:54

Fulben erszukulet, erelmeszesedes...

Fulmosas, ertagito infuzios kura nem volt?

2013. okt. 2. 13:01

Kb másfél éve küzdök az egyik fülemmel.A fejem is nyom néha,és aludni sem tudok normálisan.

Nekem pajzsmirigy alulműködésem avn,állítólag attól is lehet.

De szerintem nekem már nem attól van...

15. Babeck
2013. okt. 2. 12:22

Vérvételen voltál? Nekem a vérszegénység produkálja ezeket :(


De persze mindenek előtt a szervi problémát zárasd ki! Remélem eljutsz egy jó dokihoz és meggyógyítanak!

2013. okt. 2. 12:07
Nagyon vigyázzatok a gyomrotokra! A Betaserc és társai igazi gyomorgyilkosok! Olyan gyomorgyulladásom és nyelőcső gyulladásom lett, amiből két év alatt sikerült kigyógyulnom, pokoli fájdalmak mellett!!!! A mai napig érzékeny a gyomrom! Jobbulást!
13. 55875e9863 (válaszként erre: 1. - E8f01348a3)
2013. okt. 2. 11:04

Milyen fülkárosító hatás érte a füled?

Ha túl erős hanghatás, akkor maradandó halláskárosodás is lehet belőle, a fülzúgás pedig idővel csökkenni fog, elmúlni nem biztos. :(

Sajnos nekem is van, 1 koncert után hónapokig nem tudtam aludni rendesen, a fülem sípolt, zúgott, annyira, hogy az ikarus buszokon is hallottam belül.

Szörnyű dolog.

Azonnal vissza kell menni, értágító infúziós kezelést kell kérni, az nekem hatott sokat, javít rajta!

Utána gyógyszeres kezelés, ami jó a szédüléses dologra is, nekem is volt, mivel ha a fülben baj van akkor az kihatással lehet erre is, mert az egyensúly érzékelő is a fülben található!


Innentől kezdve csak füldugóval menj bármi hangos helyre, távolt tartva magad a hangforrástól, keresd a csendesebb helyeket, hogy pihenni tudjon a füled, és csökkenni fog a zúgás, csengés.

Nekem miután lecsökkent, bizonyos mély hangtartományokat nem hallok, de bizonyos nagyon magasokat igen. Például a tücsök ciripelés nekem felsérti az egész agyam, annyira hangosan hallom, más viszont nem zavar, észre sem veszik.

Ez a kutyasíp vagy mi az isten, az őrületbe kerget, a bekapcsolt elektromoskészülékek alap sercegését pedig zárt szobán kívül is hallom.

Szóval lehet neked is megmarad ilyesmi, egy alap sercegés mellett...


De vissza kell menni és kérni az infúziós kezelést.

Én utána a betaserc-et kaptam, utána sokáig a bilobil-t szedtem még, ami szintén javított.

De nem 2 nap, nem 2 hónap. Adj magadnak 1 évet, de közben vigyázni kell a füledre, minden erős hangtól védd, legalább füldugóval!


Nekem az egyik fülemre -20% a másikra -35% veszteségem volt, az infúziós kezelés után ez sokat javult, olyan 90% körülire visszahozták.

Úgyhogy ne halaszd el, mert mihamarabb van kezelve, annál hamarabb gyógyul eredményesebben.

12. 10846c73f8 (válaszként erre: 11. - 024d66b403)
2013. okt. 2. 10:51

El kell menni egy másik orvoshoz, aki lelkiismeretesebb. Akkor sejtheted, hogy már jó helyre kerültél, ha magától elküld CT-re is.


Sajnos tapasztalom én is, hogy túl sok semmirekellő orvosnak látszó személy praktizál, akik segíteni nem, viszont a zsebüket tartani azt tudják.

2013. okt. 2. 10:46

Nekem is van pár hónapja, amikor megkérdeztem róla a fül orr gégészt, bele nézett fülembe, orromba, számba, aztán azt mondta, hogy ő nem lát semmit. Mindezt úgy képzeljétek el, mint valamiféle gyorsított felvételt.

Végül, hogy ne menjek haza üres kézzel, írt fel B1 vitamint, amit akár a hátam mögé is dobálhattam volna, pont annyi hatása volt.

Most én és a fülzúgásom megpróbálunk békés egymás mellett élésben lenni. Hol alig észrevehető, hol rohadtul idegesítő...

Hát ez van.

10. 10846c73f8 (válaszként erre: 2. - E8f01348a3)
2013. okt. 2. 10:45
Egyébként most látom, hogy csináltattak is mérést, tehát ezen túl vagy. Ha meg nem is lett jó az eredményed, tehát negatív vagy pozitív nyomás van a belső fülben, akkor ennyi, ez bizony füll-orr-gégészeti probléma.
9. 10846c73f8 (válaszként erre: 1. - E8f01348a3)
2013. okt. 2. 10:40

Audiológiára kéne beutaltatnod magad. Ott mérnek belső fül nyomást is. Ha valami miatt nem szellőzik át rendesen az arcüreged, akkor szoktak ilyen tünetek lenni. Aztán onnantól lehet konkrétizálni, hogy mondjuk egy egyszerű megfázás áll mögötte, vagy mondjuk valamilyen fizikai gátoltság alakult ki, pl orrsövényferdülés és társai.


Persze ezenkívül sok minden más is lehetne ... de ha ezek a tünetek mind így egy kupacban vannak meg, akkor esélyes, hogy füll-orr-gégészeti probléma.

8. dominós (válaszként erre: 6. - Mexxi123)
2013. okt. 2. 10:32
Szívből gratulálok a cicidhez! Máskor ne hagyd el őket, jobban vigyázz rájuk!
2013. okt. 2. 10:11
Bocs,a telóm megbolondult,nem ide akartam:-)
2013. okt. 2. 10:09
Sziasztok csajszikáim!Végre itt vannak a cicik!Hazaértem,a körülményekhez képest jól vagyok.:-) Később írok a naplóba
2013. okt. 2. 10:06
Így mindenki volt már...
2013. okt. 2. 09:29
Nekem már 4 éve van nem tudnak vele mit kezdeni állítólag sok esetben pszichés...voltál náthás mostanában?Mióta tart?Kaptál értágító infúziót?
2013. okt. 2. 09:15
Lehet úgynevezett akusztikus neurinóma is.(Bővebbet a wikipédia vagy a google-kereső által kidobott ismertetőkben, pl.: [link] )Gyógyszer nem használ rá; apró, lassan növő daganat a belsőfülben.MRI-vel, CT-vel érdemes megnézetni. Háziorvos-fülész-MRI-fülész-idegsebész.Röpke 2 év alatt megvan.
2013. okt. 2. 08:56
Lehet attól hányingerem? csináltak fülnyomás mérést de nem lett valami jó.
2013. okt. 2. 08:56
Fülzugás füldugulás szédülés.volt valakinek? kaptam gyógyszert de nem használt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook