Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülzsír ellen mi a leghatásosabb módszer? fórum

Fülzsír ellen mi a leghatásosabb módszer? (tudásbázis kérdés)


14. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 10. - Namama)
2011. márc. 3. 10:52
A kisfiamnak is nagyon sok zsír van a fülében. Neki kb egy éve voltunk kimosatni, akkor volt 2 és fél éves. Szörnyű volt nézni,hogy ordít. Iszonyat mennyiség jött ki a füléből. Azóta nem vittem, pedig lehet, hogy jobb lenne. De az megoldás, hogy két két háromhavonta mosatom a fülét?
13. Kedveske (válaszként erre: 10. - Namama)
2011. márc. 2. 22:28
A patikában lehet kapni hidrogén peroxidot?
12. sajert (válaszként erre: 10. - Namama)
2011. márc. 2. 20:40

Szia!


Nem olvastam vissza, lehet hogy már más is írta régebben, de én havonta paraffinolajat csöppögtetek a gyerekem fülébe. Egy-egy csepp, lefekvés előtt. Hat hónapos kora óta, mióta megállapították, hogy szűkebb a hallójárata, azóta teszek így. Most múlt három éves.

11. almatlan (válaszként erre: 10. - Namama)
2011. márc. 2. 19:00
Sajnos az orvosok a fülmosást ajánlják erre is.Báttyám 2 kisfiát(3 és 6 éves)is állandóan kell vinni fülmosásra mivel begyullad a fülük a sok fülzsirtól.Aztán csöppeket kapnak a gyulladásra.Hidrogént hogy lehet-e használni gyereknél nem tudom.Férjemnek bevált,mást nem is akar használni.Feloldja a zsirt,majd kifolyik a füléböl a hab ami keletkezik töle.Havonta eldugul a füle a zsirtól pedig pálcikát soha nem is használt.
10. namama (válaszként erre: 9. - Almatlan)
2011. márc. 2. 17:43
Hali! Most voltam gyermekorvosnál a kisunokámmal megfázásos tünetek miatt.A vizsgálat közben megállapította,hogy a kisgyermek mind két fülében sok a fülzsír,megkérdezte,hogy használunk-e fültisztító pálcát,mert azt nem szabad. Mi még sohasem használtunk. Megkérdeztem,hogy mi a teendő a gyermekkel?-"Hát a Fülészeti Szakrendelésen biztos kimossák."-Volt a válasz.No ennél jobb ötletet szeretnék kapni,mert ha kisgyermekkorban fülmosást kell alkalmazni,akkor felnőtt korban nagyágyú kell? Véleményetek szerint mit lehet tenni ilyenkor?? A hidrogénperoxid vajon kisgyermekeknél is alkalmazható?
2011. márc. 2. 16:42
Férjem szenved mindig a sok fülzsirral,bedugul töle a füle.Használta a spejt ami már nem segit.Ajánlották a 3%-os hidrogént ami a sebtisztitására való.3-4 cseppet szoktam neki a fülébe csöppenteni.A fülzsir csak úgy habzik a hidrogéntól.Kimossa a fülét és ha még mindig el van neki dugulva megismételjük a 3-4 cseppet.Ekkor már kidugul a füle.
2011. márc. 2. 16:01
tehát a legjobb ha nem piszkáljuk....
2011. márc. 2. 15:50
Egy ismerősöm kristály olajat csepegtetett a fülébe oszt fél évig nem hallott azzal a fülével,ugyanis az olaj összegyüjti a fülzsirt igy keletkezett egy füldúgó ami annyira nagy volt hogy kimosni se tudták.Fél évbe telt mig valahogy az egészet kipiszkálták.
6. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 5. - Dorka79)
2011. márc. 2. 15:25
És ha belecseppentek a fülébe utána mi a teendő? Kijön magától, vagy kevesebb fog termelődni?
2011. márc. 2. 15:09
Nekünk is azt ajánlották a fülészeten,1-2hetente pár csepp babaolaj,attól függően mennyi fülzsír termelődik.
2011. márc. 2. 15:06
A tv-ben egy orvosos műsorban pár csepp babaolajat ajánlottak.
2011. márc. 2. 15:04
Azt hallottam, hogy az a sokat reklámozott spray nem valami jó, soknak begyulladt a füle, vagy mehetett kimosatni.
2011. márc. 2. 15:01
Ez engem is érdekel.
2011. márc. 2. 14:54
Fülzsír ellen mi a leghatásosabb módszer?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook