Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülsérülés fórum

Fülsérülés (beszélgetős fórum)


8. 116199a424 (válaszként erre: 6. - 97f33311ff)
2012. nov. 30. 02:39
O te szegeny :-((( Ez az egesz nagyon brutalisan hangzik!!! Mihamarabbi gyogyulast kivanok neked!
7. kristo_f (válaszként erre: 6. - 97f33311ff)
2012. nov. 27. 22:50

Egy ismerősömnek beszakdt a d.hártyája egy pofontol/légnyomás/

Nem hagyták beforrni, befoltozták kapásbol

Azt mondta a doki hogy beforr?

2012. nov. 27. 22:18

Voltam dokinál. Hát elég fájdalmas vizsgálat volt. Belenyúlt a fülembe valami pálcával, és körbeforgatta, hogy jobban lássa a fülbelsőt. Audiológiára is elküldött, a hallásom bal fülemnél lényegesen lecsökkent, remélem ha beforr a dobhártyám, újra rendesen hallok. Voltam arcröntgenen is, bal+jobb fülem nézték, a leleten valami légtartó csökkenést olvastam. Holnapután megint mennem kell hozzá. Kaptam megint gyógyszert+valami bivaly fájdalomcsináló fülcseppet (otulogutta borica vagy mi),napi 3*5-10 csepp kell a fülbe, de képzeljétek vagy 5 percen keresztül fetrengek és üvöltök a fájdalomtól, annyira csíp és fájdalmat csinál. (persze utána azért kicsit javul a fülem). Már lassan 1 hete szedem az augmentint, csütörtök ír ki másik antibiotikumot. Kíváncsi vagyok, hogy meddig fog ez tartani, már lassan egy hete bőgök a fájdalomtól, alig bírom már erővel.

Amúgy én is szoktam takarítani a fülem fültisztító pálcával, de nem nyúlok bele sose mélyre, csak a fülkagylót takarítom, már több éve így megy, mégsem volt sose problémám vele. Erre fülön találnak labdával, beszakad a dobhártyám, és még be is gyullad a fülem, de nagyon :((

2012. nov. 27. 02:44
Igazad van, ezeket kellene reklamozni, nem a "junk" kajakat meg egyeb hulyesegeket. Hirkozlo eszkozoket pl.tv, radio, szuperjol fel lehetne hasznalni arra, hogy igazan hasznos dolgokat ismertessenek meg az emberekkel a valovilag, kibeszeloshow-k meg hasonlok helyett... De ezt majd megbeszeljuk egy masik forumon :-)
4. homern (válaszként erre: 3. - 116199a424)
2012. nov. 26. 12:36
igen,ez így van ,nagyon régóta mondják az embereknek,hogy ne nyúlkáljanak a fülükbe,erre vannak a több éve bevezetett sprayk pl amik nem okoznak kárt ha normálsan vannak használva . szomorú,hogy sokakhoz ennyire nem jut el ez az info :(
2012. nov. 26. 12:32

Nem volt meg hasonlo esetem, de epp most 1 hete beszeltem a haziorvossal ful-ugyben ugyanis mostanaban rettenetesen viszket, pedig rendszeresen hasznalok fulpiszkalot a fulem tisztitasara, nincs benne semmi "lerakodas".

Nna, es tudjatok mit mondott a doki miutan belenezett a fulembe azzal a nagyitoval??? Hogy felsertettem a fulem belsejet azzal, hogy allandoan (= heti 3-4 alkalommal) tisztogatom es hogy felejtsem el a fulpiszkalot, mert csak kart okozok sajat magamnak a hasznalataval. Es hogy a ful sajat maga kitisztitja ott belul, az en beavatkozasom nelkul. Idezte, hogy egy prof.azt mondta: "Soha ne tegyel semmit a fuledbe, ami kisebb, mint a konyokod" :-) Szoval, fulpiszkalo kihuzva :/ Csak erdekessegkent irtam le, bocsi, hogy nem kapcsolodik a temahoz szorosan.

2012. nov. 25. 18:31
Szia. Nem vagyok se orvos, és nem is volt még ilyesfajta tapasztalatom sem. De ezt végigolvasni is rossz volt. Szerintem az antibiotikumnak szerda óta már hatni kellett volna. Azok igen erősek, elméletileg el kéne pár napin belül múlnia. Én lehet nem várnám meg a keddet a helyedben...Mielőbbi gyógyulást
2012. nov. 25. 18:03

Sziasztok! Pár napja eltalálta a fejem egy labda, és beszakadt a dobhártyám. (ez még szerdán volt). A doki azt mondta, hogy hétvégére már elmúlik a fájdalom. Még mindig fáj, időnként élesen szurkáló érzésem van, és folyik a váladék a fülemből, hol halvány véres, hol sárgás, de már azóta, mióta történt az eset, eleinte áttetsző volt, most meg már színes:( Ez természetes? Meddig tart? És a füldugulás érzés? A doktor írt ki augmentint, meg diflacot, de semmit se használ.


Most víz ment a fülembe hajmosáskor, pedig igyekeztem vigyázni, a doki tanácsára olajos (jól kicsavart) vattát dugtam a fülbe, és még el is fordítottam, ügyelve hogy ne menjen bele, mégis ment egy kevés. Gyorsan kitöröltem óvatosan, meg oldalra hajtottam a fejem, h kifolyjon,de biztos nem jött ki mind.

Kérdésem, ilyenkor mit tegyek? lehet infrázni a fülem, ha lyukas a dobhártyám? Nem ártok vele? Valakinek volt már hasonló esete a fülével? Sosem volt ilyenem, nem szeretnék ártani vele. Kedden kell visszamennem+audiológiára, csak már most aggódok, hogy valami nagyobb baj is történt egy perforációnál, hogy ennyire folyik a fülem, meg szurkáló érzésem van elég gyakran.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook