Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülplasztikám története fórum

Fülplasztikám története (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fülplasztikám története

21. Redfawn (válaszként erre: 20. - Ear)
2010. dec. 21. 12:34
Nagyon úgy látszik... ;o))))))
20. ear
2010. dec. 9. 21:30
Milyen kárászéletű lett ez a cikk. :-(
19. ear
2010. júl. 27. 13:51
Svájcinéger biztosan a dilidokis részen nevetett.
18. ear
2010. júl. 25. 21:20
Ja, az más:-))
17. Tomooo
2010. júl. 25. 17:38

Az ujakrol termeszetesen.:)))

A ful, az ember radarja tulkepp, kinek nagyobb, kinek kisebb, kinek elall, kinek nem.:D)))

16. ear (válaszként erre: 15. - Tomooo)
2010. júl. 25. 17:25
Milyen radarokról beszélsz...?:-))
15. Tomooo
2010. júl. 25. 15:01
Nocsak-nocsak, miota nem jartam erre, egy cikk es a cikkbol egy uj forum keletkezett.:)) Gratula a radarjaidhoz ear! En is megusztam a lilasagot, bar nekem nem sokat alakitottak. Ugy latom kedves csokimokusnak es ozikenek is meglodult ujjai alatt a klaviatura, orommel latom.;)
2010. júl. 24. 22:20

Aranyosak vagytok, jól esik!

Egyébként nekem volt lila,piros a fülem, picit megvolt duzzadva varratszedés után, de semmi egyéb, na meg persze érzékeny volt, de az természetes

13. ear (válaszként erre: 11. - Redfawn)
2010. júl. 24. 21:44

Szia, Redfawn! Köszi a dicséretet. Úgy látszik, a részletekben sok különbség van a dokik között, de a fő dolgokban mindegyiknél ugyanaz az eljárás.


Én is örülök csokimókusnak!:-) Ja és köszönöm mindnekinek a jeleket, amiket kaptam:-)

12. ear (válaszként erre: 10. - Csiga1170)
2010. júl. 24. 21:41
Kisgyermekeknél most is altatásban végzik, úgy tudom. Egyébként lehet, hogy még alakul kisfiad fülikéje. Azonban mindenképpen figyelj rá, ha közösségbe kerül. Soha ne kelljen átélnie azt, amit nekünk kellett...!
2010. júl. 24. 21:16

Szia Ear! Jók lettek a füleid. Önbizalom növekedett?... :)

Nekem is másképp történt a műtét, pedig csak fél éve volt (lassan) és a varratok kiszedése is. Pl. két részletben vette ki az orvosom, 5 nap után az egyik felét, rá egy hétre a maradékot. Ami nagyon egyezik, szintén nem volt lila a fülem, kicsit piros egy fél napig. Most már persze tökéletes, semmi fura érzet, vagy érzéketlenség, mintha hozzá se nyúltak volna, azzal a különbséggel, hogy nem áll el. És újra az egyik erogén zónám lett... :D Szép estét! (jó, hogy lett egy új füles fórum is, örülök, hogy látom csokimókust is közöttünk ;))

2010. júl. 24. 12:57

Nekem közel 30 éve varrták a helyére a fülem, 6 éves voltam akkor. Csúfoltak az oviban, ezért döntöttek így a szüleim. Akkor még altatásban végezték, meglepődve olvasom, hogy már nem így van. Én kb 10 napot voltam vele akkor kórházban, így mégis csak egyszerűbb ahogy ti írjátok. Én is meg vagyok vele elégedve, nem is látszik, hogy műtve lett.

Sajnos a kisfiam örökölte tőlem az elálló füleim, főleg az egyik elég elálló, hát nem tudom majd rászánjuk e magunkat. Engem nem zavar, mert olyan aranyos vele, csak tudom a gyerekek csúfolni fogják őt is.

9. ear
2010. júl. 24. 12:09

Köszönöm a hozzászólásokat!


Elégedett vagyok az eredménnyel, nagyon is! Szombathelyen volt a műtét, dr. Sándor Imre végezte. Tavaly 160 ezerért, nekem már 170 ezer volt. De félmillióért is megcsináltattam volna!:-))) Sajnos igaz, hogy a fülplasztikára nincs TB támogatás. Pedig jó volna, ha legalább egy részét átvállalná a TB. Nagyon sok gyerek életét lehetne megkönnyíteni...

2010. júl. 23. 22:47
én olyan helyről hallottam ahol a nagycsaládosoknál a 18év alattiaknak ingyenes a műtét. Ma már NINCS rá TB támogatás, aki azt mondja, hogy tb-re műt az valójában zsebre dolgozik és így amit kap hálapénzt minden az övé. Én is érdeklődtem egy igencsak jó Bp-i kórházban, azt mondta a doki hogyha várok lesz szabad műtő, bemegyünk máris csinálja tb-re. Persze, valószínű. Aztán valahol olvastam, hogyha van dilidokitól papírod h ez mennyire zavar akkor tb-re van. Kaptam magam és irány a dilidoki, elsírtam minden bánatom még azt is ami nincs, kaptam is papírt, hogy sík hülye vagyok a füleim miatt, aztán Jósvay felvilágosított, hogy 2008 januárban megszűnt a fülplasztikák tb támogatása!
2010. júl. 23. 22:27
Én emlékszem ki volt írva a kórház folyosó falára,hogy plasztikai mútétért NEM kell fizetni.14éves voltam anno,egy ajándékcsomag ellenében hátrahajlították a fülem.A doki aki műtött,már akkor is koros volt,nevére nem is emlékszem,de arra igen h.már akkor csinált hajbeültetést is,így úgy néztünk fel rá mint a messiásra.
2010. júl. 23. 21:58

Nekem a Szent Imre kórházban 130ezer volt a 2 fülem 2 éve, de még most is annyiért műt ott dr Jósvay.

Az eredménnyel 100%ig elégedett vagyok, kedden volt a műtét, következő kedden vette le a turbánt és akkor szedte ki a varratokat. Amikor megkaptam az érzéstelenítőt az kellemetlen volt kicsit, utána semmi vész nem volt, sőt szerintem vicces volt ahogy varrtak, olyan volt, mintha a fülemben gitároztak volna :) Az első éjszaka nagyon pocsék volt aztán fokozatosan javult. Műtét után 6hétig kellett éjszakára pánt, én 8hétig hordtam kozmetikai, tépőzáras pántot, nagyon bevált.


(bocs, hogy én válaszoltam, de egyel több tapasztalat:))

2010. júl. 23. 21:49
Köszi, h leírtad. Elégedett vagy az eredménnyel, olyan amilyenre számítottál? Esetleg költségeket tudnál írni?
2010. júl. 23. 21:32
Sziasztok!Engem 1985 januárjában műtöttek meg,a szüleim már nagyon sajnáltak hogy szégyelltem magam emiatt.3hét!!!-ig feküdtem a vasgyári kórházban miskolcon,fejemen turbánnal ahogy visz.emlékszem.Mindkét fülembe legalább kaptam én is 5-5 szurit,a műtősnéni jól elszórakoztatott.Nem bántam meg.
2010. júl. 23. 21:24

Örülök, hogy megírtad a cikket, így már legalább nem az én füles cikkem az egyetlen. Az én műtétem 2 éve sem teljesen ilyen volt, de ezt gondolom kórházanként és orvosonként változó.

Örülök, hogy végre túl vagy az egészen, már ideje volt! ;)

2010. júl. 23. 21:15

nekem is volt fülplasztikám, de én nem egészen így emlékszem, bár az enyém már 14 éve volt.

Nekem az érzéstelenítők nagyon fájtak, mintha valamvel szét akarnák feszíteni az idegeket, fülenekét kaptam 5-öt vagy 6-ot már nem emlékszem, de csak az utolsó 2-őt nem éreztem.

Amikor kész volt az egyik fülem azt mondtam, hogy a másikat hagyja így, mert azt nem kell, de végül is megcsinálta, ott is fájt az érzéstelenítés. A műtét az tényleg nem fájt.

Viszont én rögtön utána haza is mentem és kb.10 napig volt fenn az a jó nagy kötés. Pár napig fájdalom csillapítón éltem, de így ki lehetett bírni. Aztán még fél évig éjszakára kellett egy háló szerű kötésben aludni. Egyébként újra megcsinálnám, ha úgy állna a helyzet. Nem bántam meg. Azóta nyugodtan feltűzhetem a hajam.

1. ear
2010. júl. 23. 21:08
Ebben a cikkben leírom, hogyan történt a fülplasztikai műtétem. Pontosabban azt, hogy én hogyan éltem meg azt. Szeretnék azoknak segíteni, akik ilyen műtéten gondolkodnak, mert elálló füleik vannak, és emiatt szenvednek.

Ugrás a teljes írásra: Fülplasztikám története

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook