Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülkürthurut esetén hogy lehet a fülünket kidugítani? fórum

Fülkürthurut esetén hogy lehet a fülünket kidugítani? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 16. 20:40

Ismét elmentem a gégészetre, azt mondták, hogy hát ehhez idő kell. :((( Az orrom eléggé meg van duzzadva, már három hónapja, illetve az orrkagylók is. Ahogy te is írtad, a hurut oka a nem megfelelő szellőzés. A doki megjegyezte, hogy esetleg el lehetne távolítani az orrkagylókat, és jobb lesz a szellőzés. Nem értem... ha fáj az ujjam, akkor vágjuk le? Nem az orrduzzadás okát kellene megkeresni?

A nővéremnek is évek óta gond volt a légzésével, már alig kapott levegőt. Kivágták az orrkagylóit, volt orrsövényműtétje is, de semmi javulás. A végén már nem tudott aludni sem, mert nem kapott levegőt, és a hallása is romlott.

Ő a neten talált rá egy számára szimpatikus fül-orr-gégészre, akit felkeresett a magánrendelésén. Ő megoldotta a problémáját. Elküldte CT-re, és a CT kimutatta, hogy az arcürege tele van váladékkal, már be van tokosodva, és orrpolipja is van. Megműtötte, illetve kitágította az orr és arcüreg közötti nyílást. Most már jól van, és ismét tud lélegezni, a hallása is javult. Előtte nagyon sok orvosnál járt, fölöslegesen távolították el az orrkagylóit.

Szóval fel a fejjel Kicsim4, a CT mindent kimutat, biztos megtalálják a problémád okát. Fel a fejjel!

12. Kicsim4 (válaszként erre: 1. - Mérigirl)
2013. febr. 13. 08:25

Sziasztok. Látom, olvasom, nem csak én vagyok ezzel a problémával egyedül:( Sajnos: Nekem fél éve van bedugulva a jobb fülem. Folyamatosan fertőződök a gyerekektől, meg ki tudja mitől. Antibiót minden hónapban kaptam, volt amikor két félét is a fertőzésre, de a dugulás maradt. Tegnap előtt a bal fülem is iszonyatosan fájt :( üvöltöttem a fájdalomtól..sírva mentem orvoshoz, segítsen. antibiót kaptam újra :( most már a bal fülem is be van dugulva és nagyon-nagyon rossz érzés. Fülészeten többször jártam már, sajna csak most miután nem az az orvos vizsgált meg, aki eddig-na ő azt mondta, orrsövény elferdülésem van,emiatt a dugulás..és a folyamatos fertőzés.. nem tud a levegő áramlani a fül-orr-arcüreg járatain szabadon, nem tud így kiürülni a váladék sem teljesen.Ezt csak műtéttel lehet állítólag korrigálni. Ct-re kell majd mennem, de az egy hónap múlva lesz csak. Akkor már 7 hónapnál tartok :(.Melegítettem, de ezt meg másik orvos szerint nem is lehetne, mert a melegtől szaporodnak a csúnyaságok odabent. Sót is melegítettem, semmi. Ugráltam fél lábon, futottam ezerrel-semmi eredmény. A fejem iszonyat fáj mellette, gondolom a kevés bevitt levegőtől, számmal segítek így is rá, hogy kapjak valamivel több levegőt. Nagyon jó a magyar egészségügy.. akár meg is fulizhat az ember, az sem számít.. mint más betegség sem már:(

Át is mostuk itthon napokig az orr és arcüreget, jött is a cucc, de semmi eredmény.. én nagyon el vagyok keseredve, nagyon nem jó süketelni ennyi idő után még mindig. Ki nem pattan..mindíg ott a pillanat, hogy na majd most..és mégsem. Már megőrülök tőle... orrcsepp, spray sem jött be.. ha a ct igazol valamit, akkor műtét,egyenlőre csak orr-ról beszélt, de megemlítette, ha az arcüregben is van valami, akkor annak is annyi, mert onnét is kiszedik a valamit. Most azon rágom magam, hogy mielőbb eljöjjön a ct ideje.. hogy ne találjanak nagy gondot..hogy addig kiduguljon valahogy végre a két fülem.. hogy kibírjam levegővel... és hogy jó orvost válasszak, ha műtétre kerül sor és ne legyen semmi komplikáció. a kérdés hol és kinél.. mert olyan orvosokra bízzam magam, akik nem veszik észre több alkalom után csak, hiába vizsgálnak, hogy mi a baj? Jön egy másik, az meg rögtön bevágja: műtéttel hozható csak helyre, mert ez meg ez van?????? Szerintem te is Mérigirl keress fel egy fül-orr-gégész rendelést és mutasd meg nekik.

2013. febr. 12. 21:26

Köszönöm a hozzászólásokat! Próbálgatom a tornát, de nekem nem pattan ki sajnos, eddig csak egyszer sikerült, utána rövid időn belül visszadugult.

Orrsprayt használok már két hete, de nem igazán segít. :(

Persze nem adom még fel...

10. Vikyci (válaszként erre: 7. - Mérigirl)
2013. febr. 11. 07:49
Nem hiszem hogy mondott a gyakoriságról valamit az orvos. Nem emlékszem, hogy hányszor csináltam egy nap, de szerintem ahányszor az orrcseppben lévő utasítás engedi a csepegtetést, olyankor meg lehet csinálni.
9. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Mérigirl)
2013. febr. 10. 19:25
Nasopax orrspray-t ajánlom
8. bb58dad0a4 (válaszként erre: 1. - Mérigirl)
2013. febr. 10. 19:19
Ez azért alakul ki, mert a bedugult orr miatt nem szellőzik rendesen a hallójáratod. Rendesen használd az orrcseppet, vagy orrsprayt. (Ha az orrcsepp a torkodban landol, nem jól csinálod, így nem is fog használni.) Majd időnként végezd el következő gyakorlatot: Fogd be az orrodat, és fújd föl az arcodat. Egyszer csak pattanik egyet a füled, és újra hallani fogsz. Nem kell túlzásba vinni, napi néhány alkalom elég lesz. Légy türelmes, 1-2 nap és újra a régi leszel.
2013. febr. 10. 18:29
Vikyci, ezt a levegőkifújásos tornát milyen gyakran érdemes csinálni?
2013. febr. 10. 18:21

Nekem is volt már fülkürthurutom.

Orrcseppet kellett vennem, becsepegtetni, befogni az orrom-szám, és "nyomni" kifelé a levegőt, ami a fül felé akart távozni.

2013. febr. 10. 18:18

Orrsprayt kaptam, nasonex-et, mivel az orrom is be van dugulva, kicsit duzzadt az orrnyálkahártya. Normális az, hogy fáj is a fülem? Arra nem mondtak semmit, én nem kaptam antibiotikumot.

A dugulás annyira nem is zavar, inkább a fájdalom, hiába csak tompa és csak időnként lép fel. Nem akarom, hogy szövődménye legyen.

2013. febr. 10. 18:04
Én fülgyertyát használtam párszor, de nem igazán használt. Patikában tudsz venni, ha esetleg érdekel. Jelenleg is be van dugulva a bal fülem, fele annyira hallok vele, mint régen, fülgyulladás miatt. Kaptam rá annak idején antibiotikumot, de a dugulás megmaradt. Ez tulajdonképp vákum, legalább is én úgy tudom, csak azt nem, hogyan lehet megszüntetni.
2013. febr. 10. 17:39

Szia!

Orrcseppet használsz?

2013. febr. 10. 17:36
Egy friss nyers kövirózsaszirom a fülbe reggel-este?
2013. febr. 10. 17:25

Már 10 napja van fülkürthurutom, emiatt fáj a fülem és be is van dugulva. Infralámpával kell kezelnem, illetve meleg sót kell a fülemre rakni.

A füldugulást hogy lehet megszüntetni, hogy kell a fülkürttornát végezni? Mennyi idő alatt gyógyul meg egy ilyen betegség?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook