Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fülgyulladásra van valami jó tippetek? Gyorsan, házilag... fórum

Fülgyulladásra van valami jó tippetek? Gyorsan, házilag... (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. jan. 5. 10:18

nem kéne házilag ezzel szórakozni. nekem éveken át szurkálták-műtögették ilyesmi miatt a fülemet. Eredmény: a jobb fülemre 30%-os hallásromlás.

Nem véletlenül van az orvos. Minden esetben baktérium okozza, amire antibiotikum kell. Én hülye voltam, nem mentem, csak mikor már nagy volt a baj. Másnak nem ajánlom. Nem jó játék.

2010. jan. 5. 10:08

Sziasztok! Nekem 2002 januárjában volt egy középfülgyulladásom. 1 teljes hónapig szenvedtem vele. Eleinte azt sem tudtam mi az, mivel soha életemben nem volt még előtte semmilyen fülbetegségem. A náthát is csak hírből ismertem. Elmentem dokihoz. Először valami lódoktor nézte meg, nem nagyon értett hozzá, aztán átküldtek 10 féle orvoshoz, mindegyik felírt mindenféle gyógyszer, fülcseppet stb. de egyik sem hatott. Fájt ugyanúgy a fülem tőle. 10.000 Ft-ot elköltöttem ezekre a gyógyszerekre, amelyek közül egyik sem hatott. Végül egy ismerős által bejutottam az egyik helyi kórház legjobb fülészéhez. Ő írta fel nekem a CIFRAN nevű antibiotikumot, amiből 2 db tablettát szedtem be összvissz és 1 napon belül elmúlt a fülfájásom, utána pár napon belül kitisztult a hallásom és rendbe jött a fülem. Azóta eltelt 8 év.


Az elmúlt 8 év alatt soha nem fájt a fülem és semmi baja nem volt. Most újra elkezdett 8 év óta először megint fájni. Szedtem rá Maripen extrát, a fülfájás elmúlt. Viszont néha-néha előforduló fülfolyásom van. Most már az is megszűnő félben van. Elmenjek szerintetek dokihoz megnézetni a fülem, vagy mivel már elmúlófélben van, hagyja a fenébe?

2010. jan. 3. 13:40
:D Hát, pedig oldalt kijött új fórumként, és most látom, hogy júliusi :D. Hát ez a hoxa jól megtréfált!!!! :P
2010. jan. 3. 13:39

Fülgyulladás kétféle lehet:

1. középfül, arra jó minden, ami meleg. És a kövi rózsa is.

2. hallójárat-gyulladás. Tilos rá a meleg, mert az csak fokozza a fájdalmakat. És víz sem érhet hozzá, sem aloe first, sem ezüst kolloid stb. Max. babaolaj.


Nekem gyermekként középfül-gyulladásom volt állandóan, de a kövi rózsa, és a meleg só mindig megvédtek a felszúrástól.


Tavaly előtt is ezekkel próbálkoztam, amikor begyulladt a fülem. Kiderült, hogy hallójáratgy. És én is cataflamot szedtem rá. Ilyenkor a doki betadinos géz-csíkot tesz a fülbe, vagy valami gyógykenőcsöset. Én jártam egy rakat orvosnál, mivel minden nap vissza kellett járnom, és más dokik rendeltek, illetve volt, hogy vidéken voltunk, és ott is kezeltek orvosok (betadin, pymaflucort nevű kenőcs, meg még valami oldatot is raktak a fülembe). Kb. 5-6 napig tart, ha kezelve van. A betadinos vattát kipróbálhatjátok, csak bele kell tenni a hallójáratba. Szerintem a cataflam nem megoldás. Ha hallójáratgy. akkor pedig kerülni kell nagyon a folyadékokat. Fülmosás csak kívülről. Ja és a fültisztító pálcika sem ajánlott, elvileg senkinek. De a legjobb lenne, ha doki látná. Hátha megértőek a munkaadói, hogy nem betegszabira megy el,hanem csak elszalad az ügyeletre. (ilyenkor pedig tuti nincsenek sokan.)


Jobbulást a párodnak!!!

20. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Heni86)
2009. júl. 30. 23:47
Sejtettem, hogy a párod nem irodai munkát végez... Azért is írtam. :)
19. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Heni86)
2009. júl. 30. 23:46

Nagyon szívesen! Mi is a volt mostohatesómtól kaptuk, aki meg az anyukájától kapott egyet. :)

Egyébként jó feszültség-levezető is a gyereknek: kicsit csörög-zörög, ha földhözvágja. :) Meg jó morzsolgatni is... :)

18. Heni86 (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2009. júl. 30. 22:58
Ez nagyon jó, köszi! Lehet, hogy még a kisfiamnál is jól fog jönni valamikor. Keresek holnap valahol... A munkahelyén mikró sajnos nincsen ülni meg főleg nincs ideje de a holnapi napot már csak kihúzza valahogy és a hétvégén tudom kezelgetni.
2009. júl. 30. 22:56

Sziasztok!

Pillanatnyilag nem fogja megoldani a problémát, de lehet venni orvosi segédeszköz-boltban kölessel töltött plüss vakondot. Komolyan! Lehet, ohgy van másmilyen jószág is. :)

Fel lehet melegíteni a mikróban, meg ki lehet mosni gépben is. A kislányom kapta ajándékba. Sose kellett még, de jó, hogy van itthon, megnyugtat... :)

Szóval, ha az megoldható, rakjátok azt rá a fülére. Persze ehhez olyan munkahely kell, ahol tud ülni úgy egy kicsit, hogy fogja a zsákot, meg persze mikró is van... :S

16. Heni86 (válaszként erre: 15. - Pné Veronika)
2009. júl. 30. 22:48

Jujj ez még rosszabbul hangzik. :(((

Hát én sem merem de jópofa lenne ha mondanám neki, hogy éjfélkor menjen kövirózsát aratni! :)))

15. Pné Veronika (válaszként erre: 14. - Heni86)
2009. júl. 30. 22:45

Nekem sem fülgyulladásom szokott lenni, hanem hallójárat-gyulladásom...:-(

Ja és a kerti dudva van nekem is, de nem mertem kipróbálni... :-)))

14. Heni86
2009. júl. 30. 22:37

Na de igazából nem is értem mert mikor nekem be volt gyulladva a fülem alul mögötte fájt ha megnyomtam. Neki nem fáj...

Pár napja már nyühög és esténként ki szoktam mosni neki aloe firsttel attól másnapra mindig jobb volt de most azt mondja már sokkal jobban fáj. :(

13. Heni86 (válaszként erre: 12. - Pné Veronika)
2009. júl. 30. 22:35

Áhh nem ez az öregség jele! :)))

Igazi kövirózsám van a kertben... :)))

12. Pné Veronika (válaszként erre: 7. - Heni86)
2009. júl. 30. 22:31
Én sem bírom a gőzölést...Úgy szoktam, hogy a törölközőt a fejemre úgy teszem rá, hogy a szemem, orrom, szám "kint legyen" és a fülem legyen a gőzben. Sajna sokszor kell csinálnom, mert "fülnyavajám" van.... Öregszem.... :-)))Meg a kövirózsa olaj is jó, de azt ilynekor nem egyszerű...:-))
11. Heni86 (válaszként erre: 6. - Biológus)
2009. júl. 30. 22:30

Fülgyertyánk nincs itthon. :(

A legfőbb baj az, hogy hajnaltól éjjelig dolgozik minden hétköznap és így nem nagyon tudom kezelgetni ilyesmivel.

2009. júl. 30. 22:29
Fülgyertya az tuti, meg barátom a LEGOLCSÓBB fájdalomcsillapitot tartja Istennek,ha minden igaz,akkor annak is hatnia kell.:)
2009. júl. 30. 22:29

egyet gondoltunk!

:)

8. biológus (válaszként erre: 5. - Pné Veronika)
2009. júl. 30. 22:28
na ez jobban hangzik egy fokkal :)
7. Heni86 (válaszként erre: 5. - Pné Veronika)
2009. júl. 30. 22:28
Ez jól hangzik, kérdés rá tudom-e venni. :)))
6. biológus (válaszként erre: 4. - Heni86)
2009. júl. 30. 22:28

Na ezt nem tudom sajna... :(

Fülgyertya esetleg? Vagy vöröshagyma leve, bár abba nem hiszek annyira.

2009. júl. 30. 22:26
Hagymát szeletelj fel és főzd meg vízben, ezzel gőzölje a fülét. Úgy, mint amikor inhalál, tartsa a gőz fölé a fülét. Akkor lesz jó, ha "hallja" hogy "pattog"...Bocsi, de másképp nem tudom elmondani...
4. Heni86 (válaszként erre: 2. - Biológus)
2009. júl. 30. 22:25
Infralámpa is jó? A só egy kicsit macerás. :(
2009. júl. 30. 22:25

Sziasztok!

A problémám az, hogy a párom most hívott hogy gyorsan találjak ki valamit mert iszonyúan fáj a füle. Cataflam-ért könyörög szóval komoly lehet a dolog. Dokihoz pedig nem tud menni a munka miatt. Esetleg valami jó tipp?

2009. júl. 30. 22:24
meleg só!
2009. júl. 30. 22:23
Fülgyulladásra van valami jó tippetek? Gyorsan, házilag...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook