Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Füldugót használ(t) valaki? fórum

Füldugót használ(t) valaki? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jún. 25. 11:41

óóó annyira gáz,hogy a szivacs dugó nem szigeteli jobban a hangokat.borzasztóan zavarnak olvasáskor,de főleg tanuláskor a hangok,főleg a beszéd,1szerűen kizökkent,hiába próbálok rá nem odafigyelni....

tudtok ajánlani a viaszoson kivül mást,mert azt az egyet tuti nem próbálnám ki....és egy olyan kérdésem is lenne:ha vkinek volt már durva lefolyású középfül gyulladása az mennyi eséllyel jöhet vissza mondjuk a füldugó használatától,1általán okozhat ilyet a dugóhasználat?tapasztaltatok ilyesmit?

2014. ápr. 11. 12:11

ja és olvasom újabban,hogy csináltatni is lehet,azt hol?????

köszönöm a válaszokat előre is..

31. Miss Angel (válaszként erre: 30. - Miss Angel)
2014. ápr. 11. 12:08
*viaszos
30. Miss Angel (válaszként erre: 29. - Ms.Ani)
2014. ápr. 11. 12:08

Sajnos nem vált be,illetve az jó 5let,az összegöngyölés,úgy tényleg könnyű behelyezni.de nekem nem zárja el a zajokat,adjatok már vlami tanácsot légyszi,melyiket érdemes megvenni,ami jól szigeteli a hangokat mert nekem a tanuláshoz nagyon kellene.Meg fülpolipom is lett közben,jó,tudom,nem igazán kéne használni,de le akarok vizsgázni,viszont a család nincs rám tekintettel,hogy legalább mikor tanulok,akkor csend legyen.

a viaszod nagyon zsíros?mennyire szigetel?

a műanyag nem fáj mikor bent van?azt hogy bírjátok,mert én még a szivacsost is alig bírtam,főleg kivételkor és ha betettem,nekem fájt,érzékeny a hallójáratom.

na szóval nem találok megoldást,várom a tanácsokat...

29. Ms.Ani (válaszként erre: 28. - Miss Angel)
2013. ápr. 20. 18:41

Hajrá. Menni fog!:DDD

Kiváncsi vagyok, tényleg bevált-e!

28. Miss Angel (válaszként erre: 27. - Ms.Ani)
2013. ápr. 20. 10:28
mindenképp kipróbálom,mert minden zavar ha tanulni szeretnék,köszi a tippet:)
27. Ms.Ani (válaszként erre: 25. - Miss Angel)
2013. ápr. 18. 18:48
Göngyöld össze hosszában, és tarts kicsit az ujjadat rajta, amikor a füledbe teszed, így felveszi a füled alakját. Szerintem teljesen jól szűri a hangokat. :)
26. Miss Angel (válaszként erre: 25. - Miss Angel)
2013. ápr. 18. 09:23
*sztem
2013. ápr. 18. 09:23
én is azt a narancs,szivacsosat próbálom,nem zárja el a hangokat,legalábbis nekem...szem felhagyok vele,bár tanuláskor irtó idegelő,mikor bezavar vmi:/
24. grizus
2013. ápr. 18. 04:31
Én is a narancssárgát használom és szerintem tökéletes. A viaszos nem jó.
23. Beu23
2013. ápr. 15. 13:53
jah fórumindító eltűnt...:D én is a narancssárgát használom már hozzá szoktam sajnos, nem tudok aludni nélküle. párom horkol néha azért vettem de már vagy 5 éve azzal alszok, megpróbáltam anélkül aludni de nem megy. :( pedig állítólag nem tesz jó a léleknek vagy mi, anyóspajtás mondta, hogy nem tesz olyan jót, de nem nagyon figyeltem majd megkérdezem tőle, hogy miért nem :D amúgy patikába lehet kapni 80 forint, egy darabig elég.
22. Miss Angel (válaszként erre: 21. - Ms.Ani)
2013. márc. 31. 16:14

jól tetted hogy leírtad,mert tuti eztán nem próbálom ki:)

megkíméltél egy felesleges pénzkidobástól .))

21. Ms.Ani (válaszként erre: 20. - Miss Angel)
2013. márc. 30. 15:01

Ez volt a cél...:))))

De most komolyan: nem csodálom, nekem is.:)

20. Miss Angel (válaszként erre: 17. - Ms.Ani)
2013. márc. 28. 18:49
pf,hát ez elvette a kedvem tőle:))))
19. Ms.Ani
2013. márc. 16. 15:54
Fórumindító? :)
2013. márc. 12. 09:43
Én kollégiumban lakom elég hangos szomszédokkal. Egy ideje folyamatosan használom a narancssárga szivacsosat, nekem egy hétig működik megfelelően, utána lecserélem. Nincs 100 Ft egy pár a patikában, szóval ennyit megér a nyugodt alvás. A közepesen erős zajokat abszolút nem hallani tőle, az erősebbeket pedig lehalkítja annyira, hogy el lehessen tőle aludni. Pl. szobatársnőm nagyon erős horkolását egyáltalán nem hallom.
17. Ms.Ani
2013. márc. 11. 17:58
A viaszos füldugóval az a gond csak, hogy nagyon zsíros, és egy idő után ez meglátszik a bőrödön - a fülkagylódban. Minden használat után nagyon alaposan fület kell mosni (ami gondolom, alap, de itt inkább 2x kell), illetve, hogy kis darabjai leszakadhatnak, és beleragadhatnak a a füledbe. Évekig volt ilyenem, de egyszer úgy kellett kibányászni a fülemből a beszorult és becsúszott darabkát. Azóta csak a szivacsos jön szóba nálam. :)
2013. márc. 11. 13:31
Én kb 7éve használok füldugót.Aludni nem tudok nélküle.Eleinte kezdtem a szivacsossal amit gyógyszertárba lehet kapni,majd csináltattam fül-orr gégészeten egy speciálisat.Szilikonból készült,kiöntötték a fülem és az alapján csinálták az én fülformámra méretezve,meg sem érzem,hogy bent van..1x volt,hogy nem találtam a sírást is alig bírtam abba hagyni,majd amikor meglett örömömbe sírtam..tudod ez beteges..:-)de azóta tudok normálisan aludni mióta használom.
15. KuranSama (válaszként erre: 6. - Szaida)
2013. márc. 11. 03:42
akkor azt én is kipróbálom, lehet
14. Miss Angel (válaszként erre: 13. - Mandarin87)
2013. márc. 10. 22:32
Na azt viszont nem próbáltam,sőt...a patikában,ahol érdeklődtem nem is emlitették,h létezik....
2013. márc. 10. 22:25
Viaszos füldugót használtam amikor éjszakás voltam és nappal kellett aludnom. Tényleg fülbarát! Nekem a szivacsostól mindíg megfájdult a fülem hiába nem dugtam mélyre. Az egyetlen hátránya a szivacsossal szemben, hogy nem védi ki olyan jól a hangokat.
12. Miss Angel (válaszként erre: 10. - Ms.Ani)
2013. márc. 10. 22:00

hát igen,akit a horkolás zavar,annál megértem hogy elengedhetetlen a használata...és sokszor mint ahogy írod is:nem segít,engem is ez zavart tanulásnál,ha fúrnak pl azt dugóval is hallod:D

fúú rettenetesen fájt,még a víz is leszakadt rólam,imádkoztam,hogy egyszer tudjam kivenni többé nem használom,tényleg mélyre dugtam:S

de akkor ezek szerint hibáztam mert nem úgy helyeztem be ahogy leírtad,lehet úgy sikerült volna .)

2013. márc. 10. 21:49

én szoktam használni, mert a párom rettenetesen horkol, és én nem tudok úgy aludni sajnos

nekem olya kicsi fülem van,mint egy gyereknek :), tényleg, és nagyon nyomja, reggelre már fáj, pedig puha szivacsból van

talán jobb a szilikon, nem tudom

10. Ms.Ani (válaszként erre: 8. - Miss Angel)
2013. márc. 10. 19:15

Nem szabad mélyre tenni, de pár másodpercig tartani kell az ujjaddal a füledben, míg felveszi s füled formáját. Akkor nem fáj, ha kiveszed.

Jó, ha mellettem horkolnak 100 decibellel, persze, hogy hallom. Akkor jól jön egy másik szoba, és plusz a füldugó. :)

9. Miss Angel (válaszként erre: 8. - Miss Angel)
2013. márc. 10. 18:46

jah,azt elfelejtettem hozzátenni,hohgy pár száz ft patikában ha mégis ki akarod próbálni,műanyag van és szivacs.

semmiképp ne nyomd be túl mélyre,mert úgy jársz,mint én,különösen akkor vigyázz,ha érzékeny füled van....

2013. márc. 10. 18:44

használtam,én nem javaslom,semmit nem ér,a hangosabb neszeket hangokat azzal is hallani fogod,bár én még a nem túl hangosakat is hallottam.tanuláshoz használtam volna,de minek...

a másik:direkt szivacsból lévőt vettem,olcsóbb is volt könnyebb behyelyezni és gondoltam,nem okoz majd fájdalmat/gondoltam én/.de nem igy volt,mert egy kivétel alkalmával volt olyan fájdalmam,hogy sírva fakadtam,pedig nem vok egy kényes tipus,mélyebbre tettem akkor,mert idegesitett hogy így is hallok mindent

szóval az én tapasztalataim szerint semmit sem ér

7. szaida (válaszként erre: 6. - Szaida)
2013. márc. 10. 18:37
Ja és én azért használom, mert csak csendben tudok aludni, bármilyen kis hang zavar.
2013. márc. 10. 18:36
Szinte minden éjjel. Viaszos füldugót, nagyon fülbarát. :-)
5. Ms.Ani (válaszként erre: 3. - Ms.Ani)
2013. márc. 10. 18:34
Ja, és a színe narancssárga. Kutyaugatás ellen is hatásos. :)
2013. márc. 10. 18:32
Én az alattunk lévő zajos kis éjszakai murijai miatt szoktam használni, egész jó, de azért nem alkalmaznám minden este. Szerencsére mostanába csend van. :D
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook