Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fül felszúrás kisgyereknek fórum

Fül felszúrás kisgyereknek (beszélgetős fórum)


1 2
37. anya4005 (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2014. ápr. 28. 22:24

Szia!

Az én fiam december közepe óta "füles"! Azóta 5 doki látta,5 különböző vélemény, 3 különböző antibiotikum. Egyetlen dolgot mondtak,ami egybecsengett: "Várjunk 3 hetet,hátha magától felszívódik a váladék!"

A kontrollokon ugyanezzel búcsúznak!

Volt,h ügyeletre vittem,mert sírt,úgy fájt neki. Ja,és nem hall! Mikor az első dokitól hallásvizsgálatot kértem,mivel akkor,ott ő egészségesnek nyilvánította,leült,szemben a gyerekkel,beszélt hozzá,és közölte,h nem kell hallásvizsgálat,hall a fiam. Na,ekkor váltottunk! Ezen a héten jár le az utolsó 3 hetes várakozás,utána megint megyünk,és a sarkamra állok! Ja,azt,h tejterméket ne adjak neki,azt senki nem mondta! Ezek szerint én is hozzájárulok,h nem tud meggyógyúlni (napi fél liter tápszer,napi 1 túrórudi,napi 1 joghurt)! Hát,mit ne mondjak,vacak érzés ilyet megtudni!!!

Fülcseppet egyszer sem kapott! Naponta ötször szívom az orrát,háromszor melegítem a fülét,és semmi javulás! Viszont a kicsivel ide-oda passzolgatják a takonykórt,úgyh végtelen harcnak tűnik!

Bocsi,h hosszú lett!

2014. ápr. 28. 21:33
Sziasztok! A szúrás az fájdalmas,és senkinek nem kívánom (saját) tapasztalatból mondom. Én nekem is felszúrták,és az egyik fülem rosszabb mint a másik. Mind a két gyerekem fülfályos volt és nem engedtem meg a dokiknak,hogy felszúrják nekik.
35. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Zsanci79)
2012. ápr. 6. 10:33
egy apró kis csövecske, amit betesznek a dobhártyába és ezen keresztül folyamatosan tud szellőzni a középfül.
34. zsanci79 (válaszként erre: 33. - Mona..)
2012. ápr. 6. 10:24

Mi az a tubus?

De egyébként kivetetem, hisz horkol is, ha nem beteg akkor is. tehát valóban nagy az orrmandulája.

33. Mona..
2012. ápr. 5. 22:12
Esetleg a tubust nem mondta a doki? Akkor lehet, hogy nem kellene kivenni a manduláját. Én nem értek hozzá, ez csak egy kérdés volt. Nálunk ez jött be.
32. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Zsanci79)
2012. ápr. 5. 19:01

hát nem nyúlik felfelé a csúcsa annyira, ez kétségtelen.

Tényleg kéne hallásvizsgálat.

31. zsanci79 (válaszként erre: 30. - Zebracsikó)
2012. ápr. 5. 18:38

köszi.

egyébként megnéztem, a fül-orr gégéz azt írta a papírra, hogy lapos görbe.

30. zebracsikó (válaszként erre: 29. - Zsanci79)
2012. ápr. 5. 18:13

Kár, hogy nem tudta megcsinálni a hallásvizsgálatot.

Szerintem ez megfelelő tympanogram, 0-tól csak egész kicsit van eltolódva és van csúcsa. (láttam én már tök laposat is.)

29. zsanci79 (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2012. ápr. 5. 16:57

Feltettem az adatlapomra, lefotóztam a leletet.

Hallásvizsgálatban nem volt közreműködő sajnos. Nem tetszett neki a doki :(

28. zebracsikó (válaszként erre: 27. - Zebracsikó)
2012. ápr. 5. 16:50

de természetesen a tympanogram önmagában nem minősíti a hallást.

Muszáj hallásvizsgálatra elmenni.

27. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Zsanci79)
2012. ápr. 5. 16:43

ha a nulla felett van a csúcsa, az jó


[link]


itt vannak, amihez hasonlítani tudod, de le is írják a leleten, milyen típusú a görbéje

2012. ápr. 5. 16:42
hát olyat nem. de holnap tényleg beszkennelem, jó?
25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Zsanci79)
2012. ápr. 5. 16:39

nem írják, milyen típusú a tympanogram?


pl." A típ. tymp"

24. zsanci79 (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2012. ápr. 5. 16:36

A tejes dolgokról nem beszélt a doki.

De épp azon vagyok mindíg, hogy szinte alig iszik tejet, szerintem 1 dl max egy nap, de még annyit sem, max egy-két túrórudit eszik egy héten, joghurtokat csak nyammogja, gondoltam is hogy kevés ez a tejtermék fogyasztás.


A leletet leírom.

szóval van az a kordináta, harang alakú, de más az alakja a kettőnek.

A jobb fülénél a nulla előtt van a görbe teteje, a balnál a nulla után.

Ezt írja, jobb fül: 120 daPa - 50 daPa

bal fül: 110 daPa 40 daPa


De ha így nem érthető, holnap beszkennelem, és ha ránézel, azt megköszönöm:)

23. zsanci79 (válaszként erre: 13. - Glória2010)
2012. ápr. 5. 16:28
Hát, nem szeretném természetesen hogy idáig fajuljon.
22. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Zsanci79)
2012. ápr. 5. 16:28

nyilván kaptatok leletet.

A tympanogram olyan koordinátarendszer-szerű és bele van rajzolva egy görbe (ami jó esetben harang alakú)


Mi áll a leleten?

21. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Zsanci79)
2012. ápr. 5. 16:25

gondold végig, nem iszik/eszik-e több tejet, joghurtot , túrórudit, kakaót, tehát tejterméket az utóbbi időben?

Mert a sok tej nyákosít, "füles" gyereknek nem is szokták javasolni a tejivást.

Remélem, a fül-orr-gégész említette ezt.

20. zsanci79 (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2012. ápr. 5. 16:25

Igen, amit meg is köszöntem.

De azt továbbra sem értem, hogy az a nyomás vizsgálat után az a doki azt mondta, hogy a bal füle beteg. Vagyis kérdezte tőlem, hogy a bal, ugye? Mondom nem, a jobb, de biztosan rosszra emlékszem. Mert az a műszer szerint a bal eltér egy kicsivel. A fül orr gégész megkapta ezt az eredményt, és mégis a jobb fülét kezelte.

Nem bírálom én felül az orvosokat, csak vannak számomra furcsa dolgok.

19. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Zsanci79)
2012. ápr. 5. 16:22
félreértettél, mert azt tökéletesen megértem, hogy egy szülő nem akarja műttetni a gyerekét! Csak az összefüggést tártam fel Neked az orrmandula és a középfülgyull. között . Tulajdonképpen én is csak azt mondtam el, amit az orvos.
18. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Zsanci79)
2012. ápr. 5. 16:19

a hang különböző frekvenciákból áll, nem véletlenül nem az a fokmérője a hallás épségének, hogy meghallja-e a gyerek az ajtó nyikorgását vagy sem.


Van, amikor csak egy frekvenciatartomány érintett, a gyerek látszólag jól meghall kisebb neszeket, de pl. mély tartományban meg egyáltalán semmit.



Amit beledugtak a fülébe, az a tympanometer, amivel a dobüregben lévő nyomást vizsgálják. Ha ez a nyomás nagyon eltér a normálistól, akkor a dobhártya behúzódik, a vákum beszippantja és máris nem működik, nem hall jól a gyerek.

17. zsanci79 (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2012. ápr. 5. 16:18

Ez másfél éve volt kérlek, nem most! Akkor nem volt ilyen problémája (horkolt), épp beszéltük, hogy tavaly bölcsis volt, és semmi betegsége nem volt, még a gondozók is csodálkoztak, hogy csak egyszer volt beteg.

Kb. február óta tart ez a kálvária, én a fülére nem is gondoltam, s mivel nem vagyok orvos én nem tudtam hogy az orrmandula és a fül így "együttműködik" és a régi háziorvosunk nem is foglalkozott ezzel. Ezért váltottam, és másodszorra voltunk az új dokinál, és ő már küldött a fül-orr gégészetre.

Most kiderült ez, és elmagyarázta végre egy orvos ezt nekem, így ma már fel is vették a listára, és 2 hónap múlva megműtik.

Tehát kérlek ne feltételezd rólam, hogy nem vagyok gondos anyja a gyermekemnek, mert ez nem igaz!!!!! Csak nem akartam minden részletet leírni.


Eygébként meg köszönöm a többi hozzászólásod.

16. Lolita63 (válaszként erre: 12. - Zsanci79)
2012. ápr. 5. 16:15
Valószínű a vizsgálattal azt nézték meg,mi van a dobhártya mögött.Ki lehet mutatni a műszerrel,hogy van e folyadék a dobüregbe.Kérdezd meg a dokit mit lát a leleten!
15. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Zsanci79)
2012. ápr. 5. 16:14

szegényke, hogy szenvedhet, hogy nincs orrlégzése.

A szájon át vett levegő nincs kellőképp megszűrve, így onnan könnyen telibe kapják a baktériumok-vírusok.

14. zsanci79 (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2012. ápr. 5. 16:13

Ezt pont nem mondta.

De azt is mondtam neki, hogy a gyerekem hallásával nincs gond, mivel ha valami kis neszt hall, már kérdezi is hogy mi ez a zaj? Épp a napokban beszélgettünk róla, hogy nem igaz, hogy milyen füle van:) erre tessék...

13. Glória2010 (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2012. ápr. 5. 16:13
Engem műtöttek is, mert az agyhártyámra húzódott a gyulladás, mind két fülem fel van vágva, és kétséges volt, hogy a hallásom megmarad-e. Szerencsém volt, maradandó károsodás nélkül megúsztam. Ne engedd, hogy elfajuljon a dolog.
12. zsanci79 (válaszként erre: 3. - Cimoka)
2012. ápr. 5. 16:10

Számomra az volt a döbbenet, hogy azt mondta a doki, hogy most azonnal. Sőt, az lenne a legjobb, ha már holnap kivennék az orrmanduláját. A háziorvosom erre azt mondta, hogy ezt Ő nem engedélyezné, csak úgy lehet műtét, ha nem beteg.

Ki érti ezt.....? Mindegyik orvos pedig.

ja és elküldtek hallás vizsgálatra, ott valamit beledugtak a fülébe, ami a dobhártyát nézi, és azt mondta a doki, hogy a bal füle a beteg. A másik azt mondta, hogy a jobb füle....áááhh

Kedden kell visszamennünk, akkor Pécsről lesz egy gyerek fül-orr gégész, tehát más orvos is látja majd.

nem értem egyébként, hogy miért nem kaptunk valami fülcseppet? Ott belecsepegtetett, de nem kaptunk itthonra.

11. Lolita63 (válaszként erre: 4. - Titati)
2012. ápr. 5. 16:09
Ha magától szakad ki a dobhártya az nagy "roncsolással" jár!Akár lyukas is maradhat,mert nem tud begyógyulni,de egy pontszerű szúrás után néhány nap alatt begyógyul.
10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2012. ápr. 5. 16:08

Miért nem engedted eddig kivenni az orrmanduláját?

Rengeteg problémátok megoldódott volna...

9. zsanci79 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2012. ápr. 5. 16:06
Hát ennek nagyon örülök. Mármint az orrmandulás dolognak. Egyébként horkol egy picit alapban is, de ha meg van fázva, akkor mint egy felnőtt :(
8. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Zsanci79)
2012. ápr. 5. 16:06
"Az orrmanduláját majd ki kell venni, ezt eddig is tudtam, de még nem engedtem." - kegyetlenül hangzik, de ezzel valószínűleg Te magad okozod a folyamatosan meglévő takonykórt és az ebből keletkezett középfülgyulladást.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook