Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Függönyvasalás, de hogyan? fórum

Függönyvasalás, de hogyan? (beszélgetős fórum)


10. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 8625c5bd9b)
2011. márc. 3. 18:11

Úgy is lehet csinálni, hogy előveszel egy régi vászony anyagot, vízbe mártod, jól kifacsrod, és rátéve a függönyre, így gőzölöd ki. Így biztos nem lesz baja a függönynek...


Úgy is szoktam függönyt vasalni, hogy először rendesen kimosom (összehajtogatva kispárnában), utána keményítőben átforgatom, várom, hogy félig megszáradjon és úgy vasalom át. A tartása "kemény" lesz, nem olyan lötty... Így tényleg nem gyűrődik, és szép símára lehet tényleg vasalni. Lesz tartása!

9. anyucika3 (válaszként erre: 8. - 8625c5bd9b)
2011. márc. 3. 15:18

Először középre állítom,ha nem maradt gyűrött elég neki.De az én vasalómmal az marad,pedig nejlon függönyeim vannak.Így feljebb kell állítanom.

Mondjuk nekem az ingeket is maximumon kell vasalnom.

Csak találnék már egy jó vasalót!Már nagyon sokat vettem,de mindnek ez volt a baja,hogy nem melegednek fel eléggé.Pedig ami most van,az 17000 ft volt.

8. 8625c5bd9b (válaszként erre: 6. - Anyucika3)
2011. márc. 3. 15:10
És honnan tudod, hogy mi az a hőfok amit még kibír?
7. sunshine24 (válaszként erre: 4. - Vberni01)
2011. márc. 3. 13:14
Persze, mert olyan a függönyöd. De nem mindegyik olyan sajnos :(.
2011. márc. 3. 13:07
Én vasalódeszkán vasalom a függönyöket is.Nekem is van egy 6 m-es is.Elég babra munka,de ki lehet azért vasalni.Én nem a legalacsonyabb hőfokra állítom,mert akkor gyűrött marad.És gőzölöm is őket.
5. 8625c5bd9b (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2011. márc. 3. 12:32
akkor csak odatartom a vasalót ugye?
2011. márc. 3. 12:31
Mosd át gépben, és tedd fel nedvesen. Nálam olyankor kirúgja magát.
2011. márc. 3. 12:31

Nekem 6m hosszú ablaksoron van olyan függönyöm, amit vasalni kell. Elhiheted mit élek át...

Nekem csak segítséggel megy. Felrakon a nagyasztalra,plédet teszek az asztalra, aztán elkezdem vasalni a lehető legalacsonyabb hőfokon rövid ideig odatartva, aztán a másik oldalon valaki mindig hajtogatja, húzogatja nekem, hogy amíg a többit vasalom, a már kivasalt rész ne gyűrődjön meg. Egy rémálom az egész.

2011. márc. 3. 12:30
Ki lehet gőzölni úgy is, hogy nem veszed le.
2011. márc. 3. 12:26

Van egy szép új függönyöm, feltettem, de sajna a hajtásvonalak látszanak.


Hogy tüntessem el?Azt sem tudom milyen anyag, szabad-e vasalni.


Muszáj levennem, fent hagyva nem tudnám kivasalni úgy hogy valaki a másik felére tart valamit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook