Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fügebokrosok fórum

Fügebokrosok (beszélgetős fórum)


2015. szept. 11. 19:47
szivesen :-)
20. bébibogyó 99 (válaszként erre: 19. - 9bbc382386)
2015. szept. 5. 18:02
Köszönöm! :)
19. 9bbc382386 (válaszként erre: 17. - Bébibogyó 99)
2015. szept. 5. 09:25
Van erre kimondott sebkenőcs, gazdasági boltban lehet kérni. Igen ez igaz.
18. 9bbc382386 (válaszként erre: 16. - Globus)
2015. szept. 5. 09:24

A mi fügebokrunk már akkora hogy nem érem el a tetejét és kb is 8m ha körbesétálom.


Szerintünk az a helyzet nálunk hogy örökzöldek veszik körbe,ahonnan érkezne a fagy ott egy nagy ezüstfenyő védi, a másik oldalról egy hatalmas gömbtuja.

Biztos megvédi a fagytól.

2015. szept. 4. 22:21

Az mennyire igaz,hogy a metszéskor festékkel be kell kenni a metszés helyét?

Hallottam valahol,de furcsállottam,nem tudom mennyire van valóság alapja?

16. globus
2015. szept. 4. 22:00
Miénk minden évben, takargatás és trükközés ellenére elfagy. Tavasszal újra kihajt, ősz végére megerősödik annyira, hogy télen újra kezdheti e körforgást. Emiatt 7 év alatt nem növekedett semmit. Egyáltalán, mekkorának kellene lennie?
15. zebracsikó (válaszként erre: 14. - 9bbc382386)
2015. szept. 4. 21:56
Köszönöm a választ!! :)
14. 9bbc382386 (válaszként erre: 13. - Zebracsikó)
2015. szept. 4. 21:55

Persze hogy ehető! :-)

Teljesen normális


Nálunk másodjára kezd beérni a gyümölcs,már egyszer leszüreteltük :-)

2015. szept. 4. 14:43

Sziasztok, talán tud valaki segíteni. Nem akartam új fórumot nyitni.


Ma leszedtem pár fügét egy bokorról, (nem saját :), és ahol elvált a száráról, ott tejszerű lé csorgott ki a gyümölcsből. Ez normális? Ehető, ugye? Puha, érett a füge.

12. Gy.Ibi (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. ápr. 11. 04:31

Májusig nem érdemes metszeni,mert a hajtásvégen lesz először a füge.Lehet kapni télálló fügét,azt nem kell takarni,nem kell szélvédett helyre ültetni.

Szárazságban locsolni kell,mert ledobja a kis fügét,meg kisebbet terem.Talajra igénytelen.

Már leszedtem róla a takarásra használt faleveleket,a vékonyabb ágak levelesednek,már látszanak a fügék.

2012. márc. 21. 09:19
Nekünk is,van,és nem teszünk vele semmit.Minden évben nagyon sok termés volt rajt és már zölden ehető,finom édes.
10. 25d4b44717 (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. márc. 20. 23:51

Van amelyik jobban,van amelyik kevésbé birja a telet.Bokron is, fán is terem fajtája válogatja:-)Takarni levegősen kell.

A zöld termés cukorban eltéve remek:-)

9. Imisz (válaszként erre: 8. - M.gery)
2012. márc. 20. 21:35
Hát én már nem tekergetem körbe, már nem tudnám:) Tavaly csak a falevelet hordtam rá, jó nagy kupaccal. Lassan kiderül mennyire bírta. Idén még nem metszettem, de a napokban sor kerül rá. Most vagy akkora lesz ameddig felérem vagy létráról kell véghezvinnem a műveletet.
8. m.gery (válaszként erre: 6. - Imisz)
2012. márc. 20. 21:20

Én is így metszem, mert azt vettem észre, hogyha meghagynám, akkor inkább oldalhajtást hoz, de maga az ág nem nő tovább. Nekem kétszer érik be, ha jó hosszú és meleg az ősz.

Teleltetni úgy szoktam, hogy száraz levelekkel, kukoricaszárral körbebélelem, a tövére földet emelek, és a földhöz közeli résznél textillel körbetekerem, utána nejlonnal, de azért kapjon valahol levegőt. Eddig bevált, remélem az idei teleltetés is jól sikerült, és ki fog hajtani...

2012. márc. 20. 21:02
Nem nagyon metszettem a jobb termésért, csak azért, mert baromi nagy lett ill. a száraz ágakat vágtam ki, meg azokat, amik keresztbe nőttek. Nagyon jó helyen van nálunk, 3 oldalról védett helyen marha nagy fa lett belőle.
2012. márc. 20. 20:34

nekünk is van fügebokrunk, én az ágakat úgy metszem, hogy a formához nem illőeket simán egészben levágom. Ami marad annak a tetejétől kezdem, és amíg száraz addig vágom, mert a teteje szeret elszáradni. Lehet, hogy ez így nem szakszerű de idáig (vagy 6 éve) bejött.

Teleltetni, hát az macerásabb már mert hatalmasra nőt....az őszi falevelet a tövéhez szórom, próbálom igy védeni. Ha havat kell lapátolni, azt is odaszórom, lehetőleg jó nagy kupacban. Bár idén előbb volt fagy mint hó:( Amíg kicsi volt fűrészporral és csomagolással védtem. De, ha elfagy már nem aggódom, mert gyökérről kihajt legfeljebb abban az évben nem lesz termés.

Nálunk (Baranya, Pécs) egyébként beérik ha jó meleg és hosszú a nyár. Folyamatosan érik, van, hogy már túlérett gyümölcs is van és mellette tele van kicsi éretlenekkel.

2012. márc. 20. 20:31
Szia! Nekünk van fügebokor, mi inkább csak ritkítani szoktuk, mert alul nagyon sok hajtást hoz. - Ja, mert hiába takarjuk, folyton elfagy a föld feletti része. Hiába ültettük szélvédett helyre.
2012. márc. 20. 20:30
Nekünk van már pár éve, de eddig nem metszettük, télen viszont befedtük a tövét, eddig semmi gond nem volt vele, termett is bőven, finom volt.
3. 97f33311ff (válaszként erre: 1. - Murva)
2012. márc. 20. 20:28

Nagybátyám nem csinált vele semmit,nem is gondozta és neki gyönyörű fügéi termettek, de nem voltak annyira pirosak/lilák, de finom volt.


Anyum meg metszette, és nem lett belőle semmi. Ráadásul a vihar is kitörte a nagyobb ágakat

2012. márc. 20. 20:25
Szia! Nekünk van az alföldön füge bokrunk, ahogy én láttam, apám a külső ágakat vágta le, de abból se sokat. Állítólag kevés az idő, hogy beérjen a füge itt magyarországon, de zölden is nagyon finom édes.
2012. márc. 20. 20:23
Szeretnék tanácsot kérni akinek van füge bokorja,hogy metszi,mert nem egyértelmű amiket olvastam különböző oldalakon és a teleltetéssel kapcsolat ban is kérdeznék

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook