Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Függő lettem? fórum

Függő lettem? (beszélgetős fórum)


23. a4e7cf9021 (válaszként erre: 22. - Pteri)
2021. okt. 5. 19:59
Így van. Ráadásul a kábítószer úgy működik, hogy mindig a meglévő érzelmeket erősíti fel. Azaz ha valaki rossz passzban van, ezek az érzelmek hatványozódni fognak a szer hatása alatt.
22. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 19:56
Többször olvastam, hogy a kábszer azért is veszélyes, mert van, akinél kihozhat egy pszichés betegséget pl.pánikzavar, skizofrénia. Az egyik embernél egy használat után kijön, a többinél meg nem, csak függőség alakul ki.
21. andi6020 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 19:48
Akkor nincs gond.
20. 00dfb24292 (válaszként erre: 13. - A4e7cf9021)
2021. okt. 5. 19:42
Nem olvasol eleget. 😄
19. Mézes-Krémes (válaszként erre: 15. - A4e7cf9021)
2021. okt. 5. 16:14

Igen, így alakul ki az alkoholizmus. Alapvetően totál igazad van, viszont azt is elismerheted, hogy emberi tényező is. Vagy nem? Számtalan ismerősöm és rokonom fogyaszt sört vagy bort pl. mondhatni rendszeresen, de élete derekán még mindig nem alkoholista. Más meg már viszonylag fiatalon az lesz.


Én még soha, egyetlen egy alkalommal sem ittam vagy szívtam cigit azért, hogy stresszt oldjak, vagy jól tudjak aludni. Egészen mással oldottam a napi stresszt, és ez így van most is. :)

18. libikóka (válaszként erre: 17. - A4e7cf9021)
2021. okt. 5. 15:59
Jól van na.. már írtad :))Tiszta öreganyám vagy :DD
2021. okt. 5. 15:56
Ezek helyett inkább lehetne rendszeresen sportolni, lehetőleg napi szinten vitaminokat szedni, sok gyümölcsöt és zöldséget enni. Minek kellenek ilyen tompító vackok? Akkor inkább reggel egy csésze kávé, az legalább élénkítő hatású és serkenti a vérkeringést.
16. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 15:41
Ne használd:))De nem ,nem szoktál hozzá,ne aggódj.
15. a4e7cf9021 (válaszként erre: 14. - Mézes-Krémes)
2021. okt. 5. 15:33

Sok fiatalnak 0 felelősségtudata van. Ez a különbség a zombi és az öntudatra ébredt ember között. A zombi letompítja magát ezekkel a vackokkal, mérgezi a szervezetét és hülye lesz tőle, tönkreteszi az agyát.


Igen, lehet ma még csak düves cigi, de egy idő után kialakul az úgynevezett tolerancia. Amimor megszokja a szer által kiváltott hatást a szervezett, többet és többet kell fogyasztani a kívánt hatáshoz. Így alakul ki az alkoholizmus is.


Lehet valaki napi szinten füvezik, egy idő után ki alakul a szervezetében a tolerancia, kvázi erősebb szer kell majd neki, hogy elérje a "lebegés" érzetet. És itt jön képbe az LSD, vagy a kokain, heroin.


A sörivó is először hetente iszik, majd naponta, míg végül a mindennapi működéséhez iszik alkoholt. Iszik, hogy jól tudjon aludni, iszik munka közben, hogy oldja a stresszt stb... Ez egy ördögi kör.

14. Mézes-Krémes (válaszként erre: 13. - A4e7cf9021)
2021. okt. 5. 15:17

Én fiatalon nem egyszer szívtam ilyen cigit. Sőt, még bulikba is jártam, ahol meg rendszeresen alkoholt ittam. Na, azt néha nem is kis mennyiségben.


Totál butaságnak tartom a cigit összehasonlítani a keményebb dolgokkal, mert hidd el, semmi köze hozzá. Tényleg nem. Ennyi erővel mondhatnám azt is, hogy ma még 1 pohár vörösbor, holnap már LSD. A kettőt nem tenném egy lapra.

Az alkohol sokkal inkább ki tud fordítani mint egy ilyen cigi, és szarabbul is tudsz lenni tőle. Nem haluzol tőle, nem változtatja meg a személyiségedet. Ha haluzol, akkor az valami más volt, vagy volt benne még valami "extra". :)

Aki néha megiszik egy-két pohár bort, az sem feltétlenül fordul ki magából, és lesz belőle alkoholista, vagy fog LSD-t használni, ahogy néha 1-1 ilyen cigitől sem feltétlenül leszel függő, vagy LSD használó.

Aki pedig LSD-t használ, az nem azért teszi, mert előtte ivott alkoholt vagy cigit szívott. Ezek nélkül is megtenné, hidd el. Akinek van annyi esze, hogy tudja, hol vannak a határok, és meddig minősül időnkénti ártatlan kikapcsolódásnak a tevékenysége, az soha nem fog ilyesmibe belecsúszni.

Így ez inkább emberi tényező, én azt gondolom. Más kérdés, hogy rengeteg olyan fiatal van, aki ész nélkül van, nincsen önismerete, bármibe belehúzható... Igaz ez is.


Én már idejét se tudom, mikor csináltam ilyesmit. És hogy őszinte legyek, valahogy nem is lenne hozzá kedvem. Nem is tudom miért. De szép emlékeim vannak a bulis évekből. :) Már alkoholt se iszom. Az éves családi buliktól eltekintve egy kortyot sem. Így 30 felett már ki vagyok öregedve teljesen. :D

13. a4e7cf9021 (válaszként erre: 12. - Mézes-Krémes)
2021. okt. 5. 14:49

Soha nem használtam, de olvastam róla, simán kaphatsz tőle pánikrohamot, vagy behaluzhatsz valami ijesztő dolgot, ugyanis THC-t tartalmaz. De az alkoholt is megvetem.


Nem értem, miért kell ilyen szerekhez folyamodni. Mert ma még csak füves cigi, holnap LSD. Így megy ez. És lehet akkor kap majd csak kijózanító pofont, amikor már késő lesz.


Akkor igyon inkább kávét, az nem változtatja meg az ember személyiségét, nem haluzik tőle, sőt olvastam, hogy a kávénak még talán jótékony hatása is lehet, persze kis mennyiségben.

12. Mézes-Krémes (válaszként erre: 11. - A4e7cf9021)
2021. okt. 5. 14:45

Akinek problémája van, annak meg kell oldania őket, és nem alkohollal, vagy bármi egyébbel... Az igaz és tény, hogy nem oldja meg semmi ilyesmi, sőt, sok esetben súlyosbítja a gondokat. Hiszen ez nem megoldás, inkább menekülés.


Az butaság egyébként, hogy a füves cigi idegessé vagy agresszívvá tesz.

2021. okt. 5. 14:15
Nem értem amúgy az embereket.. Ezek a szerek csak súlyosbítják az amúgy is fennálló alapproblémát. Ha valaki alapból ideges, ezek a szerek csak még idegesebbé és agresszívabbá teszik. Pont, hogy picit le kéne lassulnia, meditálni stb.... Elvonulni esetleg, sétálni a természetben, ilyenek.
2021. okt. 5. 14:13
Szerintem az már tökéletesen kiderült, hogy neked nem való a füves cigi, néha sem, egy alkalommal sem, SOHA!
2021. okt. 5. 14:12

Megeshet, hogy rossz passzban voltál, és enyhén bepánikoltál tőle. Az, hogy most is így van ez esténként, az nem a cigitől van, hanem azért, mert hergeled magadat ezzel a dologgal. Sok esetben a pániktól való félelem is vált ki pánikot.

Szerintem igyekezzél nem gondolni rá, és keressél magadnak másfajta stresszlevezető elfoglaltságot esténként. Nekem nagyon jó a torna, sport, számfestés pl. Olvasás... Mi az ami téged kikapcsol, lazít? Azt csináld.

És ne füvezzél. :)

2021. okt. 5. 13:57

Egyébként meg sokan a rossz társaság miatt fordulnak ilyen káros szerekhez. Sokan alapjáraton nem innának alkoholt, nem drogoznának, de a csürhe ezt hozza ki belőle.


Legelső lépésként tehát azokkal az emberekkel kell MEGSZAKÍTANI minden kapcsolatot, akik belerángattak ebbe a dologba, vágd ki őket az ablakon, mint a macskát kakálni. Ez a legelső lépés, a többi jön magától. Sportolj, meditálj, fejleszd magad, a rossz embereket meg 1000 km-es sugárban KERÜLD!!!

7. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 13:54
Poldi bácsi is így kezdte vigyázz! Folyton a szép zöld gyepet emlegette, hogy mennyire fog hiányozni neki.
6. a4e7cf9021 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 5. 13:47

A fű, alkohol, drogok SOHA nem megoldás! Ellenkezőleg: ezek súlyosbítják az alapproblémát, pánikbeteg lehetsz tőle. Májkárosító,rákot okozhat stb.... Ezek a szerek megváltoztatnak téged. Inkább aludj sokat, pihend ki magad!!!!


A héten válassz 1 napot, amikor semmit sem csinálsz, relaxálsz, fekszel az ágyban, relaxációs zenét hallgatsz, veszel egy forró habfürdőt. Nekem ezek segítenek. Mondjuk én idegességemben zabálni szoktam, idegből eszem, ez se feltétlen jó....

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - A4e7cf9021)
2021. okt. 5. 13:44
Persze azon vagyok, nem is kivanom mar tobbet.
2021. okt. 5. 13:43

Hat mikor elsore szivtam ugye Kicsit beparaztam h most ez mi? :D de kb 2 percig paraztam csak ,ugye akkor is heves szivveres de utana ellazultam nem torodtem vele es elmulott.

Amugy napkozben igy eltereli a figyelmem a munka, suli, csak mikor este mikor probalnek aludni akkor sokat gondolkodok meg amugy is es eszembe jut hogy: mivan ha megint gyorsan fog verni a szivem es tenyleg elkezd gyorsan verni.

Nem tudom hogy lehetne ezt megoldani.🤔

2021. okt. 5. 13:37

Figyelj, ezt most ne lecseszésnek vedd, de nagyon buta vagy... Füves cigi?? Normális vagy? Így teszed tönkre a szervezeted. Ez egy lefelé tartó spirál, ha ezt folytatod, egyre mélyebbre és mélyebbre fogsz kerülni és nincs megállás a lejtőn! Ugyanez az alkohollal. Tedd le azonnal!


Ne hülyeségekre pazarold az energiáidat, túrázz, olvass könyvet, művelődj, de ne szennyezd magad különböző mérgekkel. Messziről kerüld az ilyen társaságot! Még bajba kerülsz és a sz@rban hagynak, vagy a hányásodban fetrengsz, én előre szóltam.

2021. okt. 5. 13:28

Nem hiszem, hogy 4-5 cigitől már függő is lennél hirtelen, de ha ettől félsz, akkor a legjobb megoldás az, hogy most jóóóó hosszú-hosszú ideig nem nyúlsz hozzá.


Egyébként hogy érted, hogy nem voltak jó érzéseid? Magától a cigitől nem? Az hozott ki belőled rossz érzéseket? Ha igen, akkor lehet, hogy magától az emlékétől is rosszul vagy. :)

Esetleg pánikroham, aminek semmi köze a cigihez?


Ne nyúlj ilyesmihez, az a legegyszerűbb, és akkor nem kell azon aggódnod, hogy függsz-e tőle.

2021. okt. 5. 11:36

Sziasztok, kb 1-2 honapja volt az elso fuves cigim, azota kb 4-5x szivtam, most mar 2 hete nem szivtam, es tegnap elott elalvas elott a fűre gondoltam es nyomast ereztem a mellkasomban, és hevesen vert a szivem, eleg nehezen is tudtam elaludni. De mar 2-3 napja ez van ha ra gondolok akkor megint érzem a nyomast a mellkasomban, függője lettem? Azt hozzá teszem hogy mikor leges legelsore szivtam nagyon depis voltam es hat nem voltak jo erzeseim .

Tudnatok segiteni hogy ez most mi elmulik-e? Es hogy mivel lehetne e jobb, koszi a valaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook