Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ftorocort kenőcsöt használt már valaki sejtes letapadásra? (fitymaszűkület) fórum

Ftorocort kenőcsöt használt már valaki sejtes letapadásra? (fitymaszűkület) (beszélgetős fórum)


10. Vinki (válaszként erre: 8. - Martin3)
2011. jún. 9. 15:01

Most néztem, hogy Te is írtad, ezt a krémet, szóval az egyik kérdés sztornó. :)

Annyi mindent olvastam, és annyiféle helyen!!! Nagyon félek ettől az egésztől, annyira sajnálom az én kis drágámat!

9. Vinki (válaszként erre: 8. - Martin3)
2011. jún. 9. 14:58

Szia!

Sajnos nálunk is hasonló a helyzet, azt szeretném megkérdezni, hogy melyik kórházban voltatok?

Olvastam most egy krémről, Ftorocort a neve, nektek nem ajánlották? Állítólag bármilyen beavatkozás előtt ezt ajánlják, hogy hátha ezzel sikerül hátra húzni a bőrt.

Még egy kérdésem lenne, hogy végül hány "csípős" napotok volt?

Köszönöm előre is.

2011. márc. 4. 21:00
na nekünk ma volt a "nagy nap", és megvan a megoldás! a sebész bekente egy licocainos krémmel, 45perc múlva visszamentünk, és először megpróbálta visszahúzna a bőrt, de nem sikerült, így kért az asszisztenstől valami fém "pálcát" (kb, mint egy kötőtű:), és azzal a bőr alatt itt is ott is végigment és már le is jött a bőr. A kisfiam nagyon hisztis fajta de egy mukkot sem szólt, a végén mondta, hogy na ez egyáltalán nem is fájt. Persze mire hazaértünk már nagyon kezdett fájni neki, és csípte. A doki azt mondta, hogy a pisi fog nagyon csípni, mert az savas, és előtte kenjük be lidocainnal. Hát bekentem szegény nagyon sírt, hogy ez csíp. Így hát főztem gyorsan egy kamillateát, lehűtöttem langyosra, és teletöltöttem vele egy poharat, alá tettem egy lábost, és mondtam na most pisiljon. ÉS bevált! egyáltalán nem csípte a pisi, hiszen a kamillás meleg vízbe pisilt(a lábos azért volt alatta, mert ugye a pohárban több lett a folyadék, és az abba csurgott), azt mondta egyáltalán nem csípte, sőt a meleg nagyon jót tett, nagyon jó érzés volt, pár perc múlva meg is nyugodott teljesen, hoyg nem fáj neki. Azóta így pisilünk és tök jól bejön, mer pisilni! Este bekentük betadine kenőccsel, azért kicsit küzdeni kellett, de most már alszik. Szerintem 2nap és túl vagyunk rajta, de így hogy nem csíp a pisilés szerintem nem olyan megterhelő neki lelkileg!
7. martin3 (válaszként erre: 6. - Szanya)
2011. jan. 4. 21:13
jesszus én si ettől félek nagyon, mármint, hogy biztos fájni fog, mindenki ezt írja, hiába mondja a doki, hogy nem. A kisfiam meg az extra hisztis gyerekek közé tartozik...múltkor mondtam neki, szerintem csak megnézi a doki bácsi nem fog fájni, és így is lett, súgta is nekem, hogy anya nem is fájt! de ha legközelebb megyünk, nem szeretnék neki hazudni, meg akarom mondani neki, hogy ez fájni fog sajnos, de akkor meg lehet 5ember kell, hogy lefogja, hogy egyáltalán betegye a lábát a rendelőbe...de nem akarom tovább húzni a dolgot, már 4 éves elmúlt, 6éve korunkra jobban emlékszünk, mint a 4évesre...jaj úgy sajnálom szegényeket(mármint a többi hasonló cipőben járó kisfiúkat is):(
6. Szanya (válaszként erre: 4. - Martin3)
2011. jan. 4. 18:03
Ha mentek fölszedetni, kérj rá Lidocaint, még ha kicsit használ csak, akkor is (mivel ha kívülre keni, belül attól még fáj sajnos). És rá kell hagyni némi időt, hogy hasson. Nekünk a műtétkor felszedte a sebész, de utána visszatapadt és még 2x kellett ismételni, hát fáj, de nagyon. Rossz nézni. :( Ha Pesten laktok, a Bethesdában van egy jó sebész, akit tudok ajánlani.
5. martin3 (válaszként erre: 3. - 342bae44d8)
2011. jan. 4. 13:21
igen azt gondoltam, hogy amiatt mert szteroid alapú, húzogatni már 1,5éves kora óta huzogatjuk, sőt ő csinálja szépen magának, de semmi eredménye. A másik kisfiam, aki még csak 2 éves, 1 évesen kiváncsiságból megnéztem a kukacát(mert a mi orvosaink azt ajánlották,hogy 1 éves kor alatt nem szabad hozzányúlni) és az övé elsőre feljött, semmi baja, gyönyörűen vissza lehet húzni a bőrt. Szerintem ezzel vagy így születnek a fiúk vagy szerencséjük van és nem...ha pedig az előző, akkor tehetünk bármit, úgysem oldódik meg magától(max az esetek kis %-ban)
4. martin3 (válaszként erre: 2. - Szanya)
2011. jan. 4. 13:18
ok, köszi, megkeresem, a doki azt mondta, hogy ettől nem fog megszűnni a probléma, viszont annyit segít, hogy ő majd szép finoman visszafejti a bőrt. Na persze én egyből rákérdeztem, hogy ez az a módszer(amit itt is olvastam) amitől majd 2 napig nem fog tudni pisilni(illetve nagyon fáj majd), erre ő azt mondta, hogy megpróbálja alehető legkevesebb fájdalommal járó "szinten" csinálni. Amúgy egy nagyon kedves doki, igazi gyerekorvosnak való, mert tényleg érdekli a gyerek lelki világa is, és nem csak "tárgynak" tekinti őket, mint sok orvos....
2011. jan. 4. 11:33

igen, gátolja, mert szteroid tartalmú, felénk a gyerekorvos ezt 85%-os hígításban alkalmazza

fürdetőkenőcsbe keverve.

szerintem próbáld meg minden nap egy kicsit hátrébb húzni erőltetéssel és a ftorocortot akkor használd ha begyulladna és ne hagyd abba akkor se ha pisiléskor csíp, mert azért csíp mert kicsit megsérül a bőre

2. Szanya (válaszként erre: 1. - Martin3)
2011. jan. 4. 11:31
Mi használtuk, még tovább is, nem lett tőle baja, de nekünk nem vált be! Sajnos kiderült, hogy szűkület és műtötték. Van már ilyen téma, keress rá szerintem.
2011. jan. 4. 11:24
sziasztok! kisfiamnak sejtes letapadása van(ami nem ugyanaz, mint a fitymaszűkület, csak sokan összekeverik a kettőt)voltunk dokinál már másfél éve, akkor azt mondta, hogy reméljük magától megoldódik majd,de nem így történt, hát most visszamentünk hozzá(sebész, nem háziorvos!), most 4éves a kisfiam, ő felírta ezt a Ftorocort nevű kenőcsöt, hogy 6hétig kenegessük vele, a tájékoztatón azonban az áll, hogy fiatal felnőtt(!), tehát nem is gyerek, max 5 napig használhatja, mert bőrsorvadást okoz. Igaz itt épp ez a lényeg, hogy a letapadt bőrt kicsit fellazítsa, de én aggódom, hogy azért 6hét az nem sok? volt, akinek szintén ezt a kenőcsöt írták fel erre, és ilyen hosszú ideig használta? (ja és még az van a papíron,hogy tartós használat során a mellékvesekéreg működését gátolja, gyermek eseteén ez a gátló hatás nagyon gyorsan kialakul)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook